NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3578 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: راهنمایی در مورد برد

کاربر فعال
    تشکر شده 93 بار در 60 پست

پیش فرض راهنمایی در مورد برد

سلام به دوستان
    من پروژه دانشگاهم رو می خوام رو یکی از برد های آماده پیاده کنم. 3 تا برد توی فروشگاه هست که برای کارم مناسب هست ولی هر کدوم یه مشکلی دارند برای همین گفتم اینجا بپرسم که دوستانی که برد رو دارند راهنمایی کنند.
    من تو پروژه نیاز به LCD دارم و سرعت رفرش اون برام خیلی مهم هست + Ethernet هم تا حدودی نیاز دارم. من نظرم روی این 3 تا برد هست:
    1- LandTiger
    2-دیسکاوری
    3-برد stm32f10x +بدون نیاز به پروگرامر جدا mp3+can+ethernet

2 تا برد اول LCD N96 دارند و در مورد سرعتش نگران هستم. قبلا با برد LandTiger کار کردم و با اون درایور هایی که برای خود برد بود اصلا سرعت خوبی نداشت (البته یه نگاه به لایبریش کردم اصلا بهینه نبود و همه کار ها پیکسل به پیکسل انجام شده بود)
    برد دیسکاوری جدا از اینکه قیمتش با برد توسعه خیلی بیشتر در میاد سرعت میکروش به مراتب بهتر هست ولی میترسم نشه اون خروجی که می خوام رو روی LCD اون پیاده کنم. (البته سوکت sd هم نداره و جاش باید usb flash بزنم)
    برد سوم خیلی عالی هست چون چیپ SSD روش هست و خیلی راحت هر LCD بهش وصل میشه. یه LCD 7 اینچ 50 پین برای کابی برد گرفته بودم، اون رو می تونم به همین وصل کنم ولی دیدم Ethernet اون با چیپ enc28j60 پیاده سازی شده و فکر کنم به خاطر 10 مگی بودن پورتش به مشکل بخورم. به علاوه خود میکرو هم از میکرو های قبلی ضعیف تر هست و رو سرعت نوشتن روی LCD تاثیر منفی داره. البته فکر کنم کم بودن سرعت خود میکرو با vs1003 که روی برد هست تا حدودی بشه جبران کرد.

حالا از دوستانی که با این برد ها کار کردند خواهش می کنم تجربه خودشون راجع به سرعت رفرش LCD و کلا مقایسه این برد ها بگن.
    ممنون از همه

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

سلام
    اگه سرعت lcd خیلی براتون مهمه میکرویی که کنترلر lcd داخلی داره بهتره مثل lpc1788
    LCD controller:
    - supporting STN and TFT displays.
    - Selectable display resolution (up to 1024 C 768 pixels).
    - Supports up to 24-bit true-color mode.
    نمی دونم stm407 هم داره یا نه، زده LCD parallel interface, 8080/6800 modes

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mzarkoob برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

ممنون آقای زرکوب از جوابتون. راستش این تابستون سرم خیلی شلوغه برای همین نمی خوام درگیر طراحی و ساخت برد بشم و ترجیح میدم برد آماده باشه. وگرنه حق با شماست 1788 واقعا میکروی خوبیه و همه چیز داره.
    نمی دونم چرا فروشگاه شماتیک برد ها رو نزاشته! معلوم نیست اتصال ها چطوری هست و چه انتظاری باید داشت! حالا برد های معروف مثل دیسکاوری پیدا میشن ولی بقیه....

نام
    مهدی زرکوب

نقل قول نوشته اصلی توسط shahin نمایش پست ها
    نمی دونم چرا فروشگاه شماتیک برد ها رو نزاشته! معلوم نیست اتصال ها چطوری هست و چه انتظاری باید داشت!
    خوب تا اونجا که می دونم این چیزها همراه برد خریداری شده ارسال میشه

کاربر فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob نمایش پست ها
    خوب تا اونجا که می دونم این چیزها همراه برد خریداری شده ارسال میشه
    خوب آدم چیزی رو که نمی دونه چی هست رو که نمیخره! فرضا شماتیک لند تایگر رو ندیده باشم از کجا بفهمم که 8 بیتی وصل شده یا 16 بیتی و..... همه شرکت ها شماتیک رو قرار میدند مثلا برد های olimex همه شماتیک هاش راحت پیدا میشه! فروشگاه هم که فعلا آفلاین هست پشتیبانیش نمی دونم چرا!
    حالا این بحث ها مهم نیست. لطفا از تست سرعت LCD روی بردی که دارید بگید تا یه مقایسه ای بشه کرد...

نام
    مهدی زرکوب

بردلندتایگر و wb به صورت 8 بیت دیتا میفرسته چون روش یه لچ داره
    روی lcd هفت اینچ در 1768 با درایور ssd1968 یک عکس BMP ، که 24 بیته که از SD نمایش داده می شود حدود 2 ثانیه طول می کشد به صورت معمول

9. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال

چرا دیروز کلا سایت بالا نمیومد؟!؟!
    قبلا با لندتایگر از روی فلش میکرو روی LCD تست گرفتم سرعتش در همین حدود 0.5 فریم در ثانیه بود. (البته همون طور که گفتم کتابخونه پیکسل به پیکسل روی LCD می نوشت و کلا از نوشتن ناحیه ای پشتیبانی نمی کرد)
    نمی دونم motion player که با برد دیسکاوری هست رو دیدید یا نه؟! از همین LCD 240*320 که روی لند تایگر هم هست استفاده می کنه ولی فکر میکنم بالای 20 فریم در ثانیه سرعتش هست. فیلم رو حتی به خوبی پخش می کرد...
    البته اورکلاک کرده بود ولی باز هم سرعت خیلی خوبی بود. فیلمش رو یوتیوب هست. اگر ندیدید پیشنهاد می کنم ببینید خیلی جالبه. دنبال شماتیک برد motion گشتم که ببینم LCD رو چطور وصل کرده ولی نبود.(شاید خود طرف برد رو زده بود!)