NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1538 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 54

موضوع: راه اندازی ماژول MFRC522 با میکرو AVR و کامپایلر codevision

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alielec8991 نمایش پست ها
    با سلام خدمت مهندس صفا منش
    من تابع pcdrequest و اجرا میکنم ولی سریالی بهم بر نمیگردونه؟
    طبق این تابع
    کد:
    status = PcdRequest(PICC_REQALL,buffer);
    buffer یک آرایه از نوع کاراکتر هست. بعد از اجرای این تابع 4 بایت اول آرایه buffer سریال نامبر خواهد بود.
    اگر همه چیز درست راه اندازی شده باشه حتما کار میکنه.

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

با سلام
    من سوالاتی داشتم جناب مهندس صفامنش،

1- شما با ماژول این RC522 کار کردید، نه خود آی سی. درسته؟
    2- اگر بله، ماژولی که شما استفاده کردید همین ماژول موجود در بازاره دیگه؟
    عکس ماژول:
    http://roboeq.ir/uploads/images/shop...4208513744.jpg

3- و یه سوال دیگه، اگر از همین ماژول استفاده کردید، فرکانس SPI را چرا 125 کیلوهرتز تنظیم نکردید؟ همه ی جاها نوشتن این ماژول با 125 کیلوهرتز کار میکنه

4- و یه سوال دیگه (ببخشید این سوال دیگه خیلی مبتدیه اما برای راحت شدن خیالم میپرسم ) ولتاژ این آی سی و این ماژول 3.3 ولته، برای خطوط دیتای ورودی از میکرو مثل MOSI یا SCK که سطح ولتاژ 5 ولت دارن، آیا از تقسیم مقاومتی استفاده کردید یا این که مستقیما متصل کردید؟

در آخر یه تشکر بسیار ویژه هم از جنابعالی دارم که اطلاعاتتون را در خدمت ما گذاشتید
    بسیار ممنون و متشکر

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

بله از همین ماژول استفاده کردم. ولی شاید همشون یک مدل نباشن و ظاهر یکسان داشته باشن
    من با فرکانسهای کمتر و بیشتر هم جواب گرفتم دیتاشیت ایسی گفته تا 10 مگابیت.
    برای ارتباط با ماژول باید تطبیق ولتاژ انجام داد. یا میکرو با 3.3 کار کنه یا تقسیم مقاومتی.
    خواهش میکنم

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

اقای صفامنش میخواستم بدونم برنامه ای که شما گذاشتدید اخرین بار که کامپایل شد دقیقا چه کاری انجام میداد ؟ درواقع میخواستم بدونم این فایل دقیقا الان من عملی اجرا کنم چه جوابی میده ؟ شماره سریال فقط نشون میده یا نه کار دیگری هم انجام میده ؟

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سوال از ماژول rc522
    آقای صفامنش خواهشا این فیلم رو ببینید و نظرتون رو بگید

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

بنده برنامه یک مثال آماده رو تبدیل کردم به کدویژن و محل استفاده از توابع ریست و آنتن مربوط به اون برنامه بوده و لازم نیست همیشه استفاده بشن. کافیه هر کدوم در جای مناسب استفاده بشه.
    تابع printf هم برای ارسال روی پورت سریال هست و لازم نیست استفاده بشه. برای مانیتور کردن بود.
    بقیه دستورها خودشون در توابع توضیح داده شده استفاده شدن که لازم نیست استفاده کنیم.
    کدهای امنیتی هم منظور 6 بایت که keya نامیده میشه و باید درنهایت عوض بشن ولی پیشفرض تمام بیتها 1 هستن.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

اقای صفامنش باتشکر از پاسخ شما
    من از امروز میخوام ماژول رو به صورت عملی ببندم و روش کار کنم مراحلی که میخوام انجام بدم به این شکله :
    مرحله ابتدایی :
    1- وقتی کارت نزدیک ماِژول بشود یک led روشن بشه
    2- وقتی کارت نزدیک بشه شماره سریال روی lcd نمایش داده بشه
    مرحله پیشرفته :
    3-دسترسی به ریجیستر های کارت
    4- نوشتن یک نام در یکی از سکتورهای کارت
    و...........
    آقای صفامنش من میخوام از مرحله اول شروع کنم آیا باید وارد کد های امنیتی کارت بشوم یا نیازی نیست ماژول هر کارتی نزدیکش کنی یک پایه رو یک میکنه ؟ اون پایه کدوم پایه است ؟ پایه وقفه ماژول کارش چیه ؟
    الان همین برنامه رو من کامپایل کنم و بافر رو روی lcd نمایش بدم شماره سریال رو به من نشون میده ؟ یا نه طبق صحبتی که در بالا انجام دادید به من فقط 1 نشون میده چون پیشفرض همه یک هستند ؟ مگه هرکارتی خودش شماره سریال نداره پس چرا یک برمیگردونه ؟ باید keya رو بزنم تا شماره سریال رو بمن نشون بده ؟ key b و Access Bits این وسط چه کاره هستند ؟ نقشی ندارن ؟ کارشون چیه ؟منظور از C1 C2 C3 تو کاتالوگ کارت چیه ؟
    و ......
    ببخشید سوالام زیاد شدن
    ممنون میشم به سوال های من جواب بدید. باتشکر

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

نقل قول نوشته اصلی توسط rezamzavr نمایش پست ها
    اقای صفامنش باتشکر از پاسخ شما
    من از امروز میخوام ماژول رو به صورت عملی ببندم و روش کار کنم مراحلی که میخوام انجام بدم به این شکله :
    مرحله ابتدایی :
    1- وقتی کارت نزدیک ماِژول بشود یک led روشن بشه
    2- وقتی کارت نزدیک بشه شماره سریال روی lcd نمایش داده بشه
    مرحله پیشرفته :
    3-دسترسی به ریجیستر های کارت
    4- نوشتن یک نام در یکی از سکتورهای کارت
    و...........
    آقای صفامنش من میخوام از مرحله اول شروع کنم آیا باید وارد کد های امنیتی کارت بشوم یا نیازی نیست ماژول هر کارتی نزدیکش کنی یک پایه رو یک میکنه ؟ اون پایه کدوم پایه است ؟ پایه وقفه ماژول کارش چیه ؟
    الان همین برنامه رو من کامپایل کنم و بافر رو روی lcd نمایش بدم شماره سریال رو به من نشون میده ؟ یا نه طبق صحبتی که در بالا انجام دادید به من فقط 1 نشون میده چون پیشفرض همه یک هستند ؟ مگه هرکارتی خودش شماره سریال نداره پس چرا یک برمیگردونه ؟ باید keya رو بزنم تا شماره سریال رو بمن نشون بده ؟ key b و Access Bits این وسط چه کاره هستند ؟ نقشی ندارن ؟ کارشون چیه ؟منظور از C1 C2 C3 تو کاتالوگ کارت چیه ؟
    و ......
    ببخشید سوالام زیاد شدن
    ممنون میشم به سوال های من جواب بدید. باتشکر
    شما از قرار معلوم اطلاعات بیار کمی در این مورد دارید. خود ماژول پایه ای رو تغییر نمیده و باید در برنامه میکرو شما اینو تشخیص بدید.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

منظورم همون پایه میکرو بود یکم فکر کنم بد نوشتم. منظورم درواقع این بود اگه کارتی نزدیک ماژول بشه ممکنه یک متغیری در برنامه تغییر کنه که بشه ازش به عنوان دستور استفاده کنی و یک پایه میکرو یک بشه و اگر کارت دور بشه اون پایه صفر بشه واز این بتونیم استفاده کنیم برای خاموش روشن یک led ? دوم اینکه منظورم این بود پایه وقفه ماژول کارش چیه ؟ آیا نسبت به کارت واکنش نشون میده که بشه ازش استفاده کنی؟
    ببخشید که وقت شما رو میگریم

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

پایه وقفه ماژول برای برنامه نویسی اصولی و بسیار کارآمد هست و تا حالا لازم نشده. تمام وقفه هایی که در ماژول اتفاق میافته باید تنظیم بشن و پیش فرض این پایه غیرفعال هست. کتابخانه موجود هم با این وقفه کاری نداره
    همون دستور request برای شناسایی نزدیک شدن کارت باید اجرا بشه که شماره سریال کارت هم برمیگردونه

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

با سلام خدمت اقای صفامنش
    من ماژول مایفر رو به صورت عملی بستم و از همین کتابخونه استفاده کردم در خروجی یا چیزی نشون نمیداد یا چیزای عجیبی مثل w r f .... نشون میداد بعد اومدم برنامه کمی تغییر دادم به کتابخونه دست نزدم فقط t10 رو تغییر داده فرکانس میکرو رو 8 مگ کردم و همچنین باودریت رو 9600 کردم . الان خروجی بازم فرق نکرد یا مینویسه print 1 یا چیزای دیگه مینویسه اصلا هم به کارت واکنش نشون نمیده ؟ سوال من اینه اگه من کارت رو نزدیک ماژول کنم تو خروجی باید چی نشون بده که من بفهمم درست کار میکنه مثلا میینویسه : print2 :0x12,0x34,0x56,0x78
    یا نه چیزی دیگه ای مینویسه ؟ فایل اصلاح شده رو براتون فرستادم ببینید درسته یا نه ؟t10.rar

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

برنامه روی پورت سریال داده هگز میفرسته نه کاراکتر. میدونید تفاوت اینها چیه؟ نرم افزار ترمینال رو در حالت دریافت داده هگز قرار بدید تا نشون بده. اگر در حالت دریافت کاراکتر باشه اونوقت بعضی وقتها که داده هگز شانسی یک حرف الفبا باشه نشون داده میشه.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

با سلام خدمت آقای صفا منش
    بالاخره من جواب گرفتم از این ماژول خیلی جالب بود به خوبی کار کرد هم سریال نامبر و هم دیتا داخلش ذخیره شد و هم خونده شد . ولی سوالم اینه که الان اگه بخوای روی سکتورهای دیگه دیتا ذخیره کنی باید ازکدوم دستور استفاده کنی ؟
    status = PcdAuthState(PICC_AUTHENT1A, 1, DefaultKey, g_ucTempbuf باید این تابع رو تغییر بدی یا نه باید از روش دیگه ای استفاده کنی ؟؟؟؟؟؟؟ با تشکر

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

آیا شما پروتوکل APDU هم کار کردید . منظورم Smart Mifare هستش

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

بالاخره من جواب گرفتم از این ماژول خیلی جالب بود به خوبی کار کرد هم سریال نامبر و هم دیتا داخلش ذخیره شد و هم خونده شد . ولی سوالم اینه که الان اگه بخوای روی سکتورهای دیگه دیتا ذخیره کنی باید ازکدوم دستور استفاده کنی ؟
    status = PcdAuthState(PICC_AUTHENT1A, 1, DefaultKey, g_ucTempbuf باید این تابع رو تغییر بدی یا نه باید از روش دیگه ای استفاده کنی ؟؟؟؟؟؟؟ با تشکر
    دستورات همین ها هستند و فقط باید شماره سکتور که در اینجا 1 هست تغییر کنه. همین این تابع و هر جای دیگه ای که با آدرس کار داره باید یک عدد قرار بگیرن

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط clrman26 نمایش پست ها
    آیا شما پروتوکل APDU هم کار کردید . منظورم Smart Mifare هستش
    این مثال برای کارتهای مایفر classic 1k هست و با بقیه کار نکردم. البته با اسمارت کارت کار کردم ولی اسمارت مایفر نه.

تازه وارد
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

سلام آقای صفا منش. ببخشید میدونم سوالم ابتدایی بنظر میرسه، ولی حقیقتش اینه که من دارم تلاش میکنم کار شما رو تکمیل کنم. به همین خاطر باید مطمئن بشم که اشتباه متوجه نشدم!
    واما سوال :
    data1 و data2 چیه؟
    آیا data1 شماره آیدی یه تگ ذخیره شده است؟ نمیشه تغییرش داد؟
    آیا data2 همون مقداریه که Decrement میشه؟
    سوال های دیگه رو در ادامه میپرسم. ممنون.

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

نقل قول نوشته اصلی توسط raatin نمایش پست ها
    سلام آقای صفا منش. ببخشید میدونم سوالم ابتدایی بنظر میرسه، ولی حقیقتش اینه که من دارم تلاش میکنم کار شما رو تکمیل کنم. به همین خاطر باید مطمئن بشم که اشتباه متوجه نشدم!
    واما سوال :
    data1 و data2 چیه؟
    آیا data1 شماره آیدی یه تگ ذخیره شده است؟ نمیشه تغییرش داد؟
    آیا data2 همون مقداریه که Decrement میشه؟
    سوال های دیگه رو در ادامه میپرسم. ممنون.
    ببخشید فرصت ندارم وگرنه حتما کمک میکردم.
    10 روز دیگه سربازی دارم + یک پروژه سنگین که هنوز تحویل ندادم

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام من هم این برنامه رو تست کردم و رو هگز قرار دادم ترمینال رو ولی جوابی که برمیگردونه سریال نامبر نیست اگه امکان داره شما راه نمایی کنید اقای صفا منش که نیستند.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام آقای rezamzavr اگر امکان داره کدی که ازش جواب گرفتین اینجا بزارین که ما هم دعاتون کنیم
    ممنون

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

هیچ کس جواب نداد خودم ردیفش کردم،اگر هم کسی گیر افتاد در خدمتم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین