NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3609 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ساخت کوچکترین کیت برای راه اندازی سیم کارت

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

پیش فرض ساخت کوچکترین کیت برای راه اندازی سیم کارت

سلام دوستان
    من میخوام یک سیم کارت موبایل ( ایرانسل ) رو توسط یک کیت خیلی ظریف و کوچک فعال کنم که به شبکه متصل بشه، به تماس تلفنی، اس ام اس و gprs هم نیازی ندارم، صرفا میخوام سیم کارت روی شبکه قرار بگیره و به صورت آنلاین دربیاد ( جهت مکان یابی ).
    اطلاعات زیادی هم در مورد ماژول های gsm ندارم و نمیدونم از کجا شروع کنم
    در ضمن هزینه اون هم نمیخوام زیاد بشه و یک کیت ردیاب کوچک با باطری کوچک که حدود یک هفته ای انلاین بمونه نیاز دارم
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

سلام
    ارزانترین ماژول gsmی که میتونید استفاده کنید، ماژول sim900a هستش. اندازش هم کوچیکه. اگه میخواید بردش کوچک بشه، خودتون براش یه برد راه انداز کوچک دولایه طراحی کنید. بردهای راه انداز موجود در بازار چون از همه امکانات این ماژول (مثل ارتباط با کامپیوتر) استفاده کردن یه مقدار بزرگن.

یه راه دیگه هم که فکر میکنم برای شما بهتره اینه که از یه گوشی ساده استفاده کنید. پشت گوشی رو باز کنید، چندتا دایره مسی میبینید. از طریق اونا میتونید با gsm گوشی ارتباط برقرار کنید.

ببخشید میشه بگید چطوری میخواید از طریق سیمکارت ردیابی کنید؟؟ برای ردیابی احتیاج به GPS دارید. ولی GPS SIM900A نداره. برای ارتباط با GPS میتونید از ماژول SIM908 یا ماژولهای GPS دیگه موجود در بازار استفاده کنید.
    ویرایش توسط sobhan537 : 08-06-2014 در ساعت 12:14

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sobhan537 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

از طریق نمای دوستان ایرانسل برای محدوده های بزرگ میشه ردیابی رو انجام داد
    به عنوان مثال قراره این وصل بشه به یک پرنده که ببینیم توی کدوم شهره دقیقا و عمر باطری و سبکی و کوچکی دستگاه و هم چنین ارزون بودنش خیلی مهمه

من نظرم هم روی گوشی بود ولی متاسفانه گوشی ها برد های پهن و بزرگی دارن
    با این اوصاف دقیقا باید چه چیزهایی تهیه کنم؟ من حتی دقیق نمیدونم ماژول gsm چیه و کارش چی هست و چطور راه اندازی میشه

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

من هم یه مدت از سیستم ردیابی ایرانسل استفاده میکردم، ولی برای بعضی جاها تعریف نشده بود و دقتش پایین بود. به خاطر همین بیخیالش شدم و از ماژول GPS استفاده کردم که دقتش 2.5 متره.
    ولی برای شما که دقت بالا لازم ندارید میشه استفاده کنید و کارتون رو راه میندازه.

اگه برد راه انداز ماژول SIM900A رو دولایه طراحی کنید، میتونید به اندازه کوچک موردنظرتون برسید. با یک باتری موبایل هم میتونه چندین روز کار کنه.

شما باید یه ماژول SIM900A تهیه کنید و برد راه اندازش رو طراحی کنید. ماژول SIM900A یک ماژول GSM هستش که وظیفش ارتباط به شبکه مخابرات هست. نحوه راه اندازیش هم داخل دیتاشیتش کامل توضیح داده شده.
    تاپیک زیر هم میتونه در راه اندازی این ماژول کمکتون کنه:
    پروژه کامل sim900 and mobile (ارسال اطلاعات محیطی از طریق شبکه موبایل)

لطفا این تاپیک هم به بخش "میکروکنترلها و میکروپروسسورها -> ماژولها و قطعات جانبی -> ماژولها و دستگاه های مخابراتی" منتقل کنید.
    ویرایش توسط sobhan537 : 08-06-2014 در ساعت 22:30

7. تشکرها از این نوشته :

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

بهترین راه رد یابی همون gps هست و اصلا سیستم های ارایه شده توسط ایرانسل قابل اعتماد نیستند .
    تاپیک هم منتقل میشه ......

9. تشکرها از این نوشته :