NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3622 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: الکترونیک دیجیتال یا ابزار دقیق

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

پیش فرض الکترونیک دیجیتال یا ابزار دقیق

سلام به همه ی دوستان
    من ترم 6 کارشناسی هستم
    در حال حاظر دارم الکترونیک میخونم
    می خواستم بدونم برای مقطع کارشناسی ارشد
    الکترونیک دیجیتال بهتر هست یا ابزار دقیق؟
    دوستانی که توی این دو گرایش فعالیت یا تحصیل کردن میشه یع توضیحی در موردش بدن؟
    بازار کارشون چطوره ؟
    درسهایی که میخونید چی هست؟
    خودم خیلی به VLSI -FPGA-DSP علاقه دارم
    ولی هنوز نتونستم به سمتشون برم
    کدومشون توی این زمینه ها بیشتر فعالیت داره؟
    و قبولی توی یه دانشگاه دولتی خوب توی کدوم راحت تر هست؟
    خواهشی که دارم این هست که به هیچ عنوان احساسی جواب ندید و نسبت به هیچ کدومشون
    جبهه نگیرید
    با تشکر

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

اگر دقیقتر بگین منظورتون از الکترونیک دیجیتال گرایش الکترونیک هست و ابزار دقیق گرایش کنترل؟
    رشته ی الکترونیک در ارشد همچین با dsp و fpga سروکار نداره. در مورد vlsi هم بگم که نتیجش در دکتری گرفته میشه و در سطح ارشد اصولا نمیشه مدار vlsi بدرد بخور طراحی کرد. طراحی ایسی میشه گفت آخر رشته ی الکترونیک میشه. البته من رشتم در ارشد الکترونیک نیست و فقط بعضی از درسهای بچه های الکترونیک رو دیدم
    اما در مورد کنترل کار زیادی براش هم هست هم نیست. یکجوریه. رشته ی کنترل که رشته ی خودم در ارشد هست یک رشته ی سطح بالای صنعتی هست و کمتر در ایران در این زمینه ها کار میشه اما کارای بزرگ میشه باهاش انجام داد. در حال حاضر در ایران از این رشته بیشتر در صنایع هوایی استفاده میشه چون فقط همین صنعت سطح بالا در ایران به صورت بومی کار میشه.
    در کل:
    الکترونیک: یا لیسانس یا دکتری
    کنترل: در سطح ارشد عالیه چون انواع درسهایی میخونید که در لیسانس وجود نداره و میشه کاربردیشون کرد. البته از بازار کار و پروژه هاش بگذریم.

من خودم هم نمیدونم لپ مطلب رو چطور بگم. اگر خواستی سوال بپرس جواب بدم
    اگر دکتری الکترونیک بگیری از همه بهتره. چون اصل رشته ی برق هست و همه رشتها بهش وابسته اند.
    کسانی که لیسانس الکترونیک رو با درسهای اختیاری ابزار دقیق بگذرونن و ارشد کنترل بگیرن تواناییهای بالقوه ی زیادی بدست میارن. یکجوری در دو چیز اوستا میشن. هم علم کنترل دارن هم توانایی پیاده سازی علمشون
    ویرایش توسط esisafa : 03-06-2014 در ساعت 00:25

4. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    صادق علی بخشی

ممنون از راهنمایتون
    کس دیگه از بچه ها نظری نداره؟
    والا من دو دلم این همه خوندم هنوز هیچ جایی برایم وجود نداره
    نه برای من بلکه کسانی رو هم دیدم که ارشد هستند ولی باز بیکارند
    اما جدا از این مسائل
    کنترل بیشتر درمورد چی میخونند؟
    یعنی دروسشون نزدیک به کدوم دروس کارشناسی هست؟
    یکی از اساتید میگفت توی الکترونیک dsp هم هست
    توی رشته ی مخابرات طراحی میکنند و توی الکترونیک پیاده سازی
    بزار حرف اخریم رو بگم
    من رشته ی برق رو بر حسب علاقه رفتم قبل از اینکه برم دبیرستان رشته ی دانشگاهم رو تعیین کرده بودم
    ولی دوست ندارم بعد از تحصیل به کار غیر مرتبط مشغول بشم
    الان یه بنده خدایی هست دکترای ای تی داره
    یه مدت مدیریت بخشی از شاتل دستش بود
    بعد رفت پارس انلاین
    باورتون میشه الان داره ساختمون نوساز میگیره و کابینت میزنه؟
    چون پول بیشتری ازش درمیاد

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

خود کنترل یک مشت محاسبات ریاضی کاربردی هست. یعنی از الکترونیک بری کنترل زمین تا آسمون فرق دارن. کنترل خطی و کنترل مدرن از درسهای کارشناسی هستن.
    در رشته ی برق در ایران از هر رشته ی دیگه ای بهتر میشه کار مرتبط انجام داد یا برای شرکتی کار کنی یا برای خودت.
    درنهایت مهم اینه کار داشته باشی و زندگی بچرخونی. دوست منم حسابداری خوند الان ابزار فروشی داره

7. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

آقا صادق اونایی که مدرک کارشناسی برق یا کارشناسی ارشد دارند و بیکارند به دلیل اینه که فقط تئوری بلد هستند و هیچی از مباحث عملی مثل برنامه نویسی avr یا arm یا plc یا ... نمیدونند و یا کارت پایان خدمت ندارند. اگه یکی از مباحث عملی رو در حد متوسط بلد باشی و کارت پایان خدمت هم داشته باشی، چه مدرکت کارشناسی باشه و چه ارشد، بازم کار خوب پیدا میشه. اگه تهران باشی که حتما کار مناسب پیدا میشه. اگه خودمون هم زرنگ باشیم بعد از یکی دوسال میتونیم دوره همی یه شرکت قوی بزنیم که انواع کارها و پروژه های قدرتی و الکترونیکی و کنترلی رو انجام بدیم. یا اصلا میتونیم بریم دبی یا عمارات یا ترکیه یا عراق، که اونجا شرکتهایی هستند که چند برابر ایران پول میدن. خلاصه تو رشته برق میشه کار مرتبط انجام داد. فقط اولش یکی دوسال زحمت و کسب تجربه و سابقه کار میخواد. که باید یکی دوسال اول یه کم بیشتر سختی بکشیم، بعدش همه چی درست میشه... انشاله

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sobhan537 برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    صادق علی بخشی

حالا من نمیخواستم زیاد سمت بازار کار برم
    بیشتر میخواستم در مورد رشته اطلاعات دربیارم
    ولی خود من یکی دوجا درست و حسابی رفتم طرف خیلی از چیزهایی که بلد بودم راضی بود
    ولی چون سابقه نداشتم قبول نکرد
    الان هرکسی بگه کار نیست بی برو برگشت دروغ کفته
    در اصل منظور من یه کار مناسب با حقوق منصفانه هست
    هر جا میری برای کار طرف خودش رو ارباب میبینه و من رو یه رایت یا بهتره بگم میخواد برده بگیره
    حتی با زیر حقوق پایه

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

البته برای اولش حقوق زیر پایه هم خوبه چون نتیجش مهم هست. اونوقت بعد از مدتی این قضیه ("ولی چون سابقه نداشتم قبول نکرد") اتفاق نمیافته

12. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 70 بار در 47 پست

دوست عزیز من الان دانشجوی فوق لیسانس الک هستم(ریا نشه یه وقت )
    میکروکنترلر های pic و avr و طراحی صنعتی رو کاملا مسلط هستم و چند تا پروژه صنعتی تا به حال انجام دادم اما واقعا پول توی علم نیست ( توی ایران اینجوریه چون مملکت با علم نمی چرخه با نفت دارن مملکتو پیش می برن ) خلاصه واسه ی چند تا شرکت کار کردم اکثر جاها که برای مصاحبه شغلی می رفتم تا میگفتم فوق لیسانس هستم طرف خشکش می زد و می گفت ما لیسانس می خوایم نه فوق لیسانس....خلاصه اینکه فوق لیسانس سختر از لیسانس کار پیدا میشه (چون اکثر کارفرما ها لیسانس هستندو با مهندس تجربی و مسائل دیگه ........) ولی از کارم(رشتم) لذت می برم هیچ وقت هم خسته نمی شم شما اول باید ببینی هدفت از درس خوندن چیه ؟ چون من در دوره فوق لیسانس درس هایی پاس کردم که واقعا شیرین و لذت بخشن ولی به هیچ عنوان در ایران کاربرد و جایگاهی ندارن و هیچ وقت در کار بهم کمک نکرده چون واقعا سطح دروس برای طراحی های حرفه ای و تراز اوله و بدرد کار توی ایران نمی خوره(چون وارد کننده ایم ) ...

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما meysam.z برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    صادق علی بخشی

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam.z نمایش پست ها
    دوست عزیز من الان دانشجوی فوق لیسانس الک هستم(ریا نشه یه وقت )
    میکروکنترلر های pic و avr و طراحی صنعتی رو کاملا مسلط هستم و چند تا پروژه صنعتی تا به حال انجام دادم اما واقعا پول توی علم نیست ( توی ایران اینجوریه چون مملکت با علم نمی چرخه با نفت دارن مملکتو پیش می برن ) خلاصه واسه ی چند تا شرکت کار کردم اکثر جاها که برای مصاحبه شغلی می رفتم تا میگفتم فوق لیسانس هستم طرف خشکش می زد و می گفت ما لیسانس می خوایم نه فوق لیسانس....خلاصه اینکه فوق لیسانس سختر از لیسانس کار پیدا میشه (چون اکثر کارفرما ها لیسانس هستندو با مهندس تجربی و مسائل دیگه ........) ولی از کارم(رشتم) لذت می برم هیچ وقت هم خسته نمی شم شما اول باید ببینی هدفت از درس خوندن چیه ؟ چون من در دوره فوق لیسانس درس هایی پاس کردم که واقعا شیرین و لذت بخشن ولی به هیچ عنوان در ایران کاربرد و جایگاهی ندارن و هیچ وقت در کار بهم کمک نکرده چون واقعا سطح دروس برای طراحی های حرفه ای و تراز اوله و بدرد کار توی ایران نمی خوره(چون وارد کننده ایم ) ...
    میگم ادرس جاهایی رو که برای مصاحبه رفتی بهم بده من لیسانسم هم هنوز نگرفتم
    شاید بپذیرند