NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1789 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 6 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 120 از 605

موضوع: فیلم آموزش پیشرفته lpc1768 (ورژن2)

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

در قسمت تکمیلی که با رجیستر است
    قسمت پیشرفته با cmsis نیست. در توضیحات صفحه اول شرح داده شده جزییات
    کلا cmsis در فیلم اول شرح داده شده و سایر قسمت ها را خودتون می توانید انجام دهید.
    البته نمی دونم چطوریه در این چند سال که آموزش میکرو (البته برای 1768 نه stm)می دادم یه نفرم ازم نخواسته که حتما با cmsis بگم و اتفاقا تعدادی تاکید زیادی داشتند که با cmsis نمی خواهیم !

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 63 بار در 20 پست

اره
    موقعی که با رجیستر کار میکنه آدم بیشتر میفهمه داره چیکار میکنه و از داخل میکرو آدم بیشتر سر در میاره
    راستی قسمت تنظیمات و پاور از بخش قسمت مقدماتی خیلی خیلی خوب بود
    تک تک بخش ها رو گفته بودید
    ممنون

5. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام
    مشکل usb رفع شد اما مثال C:\Keil\ARM\Boards\Keil\MCB1700\RL\USB\Device\Memo ry_FlashFS را وقتی run میکنم sdکارت و نشون نمیده تو my computerاما تو قسمت device manger --- usb mass storege deviceرو نشون میده ...

کاربر فعال
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

اقای زرکوب من بردم lantigerهست و اینکه با win7کار میکنم و از کام 1روی برد اما هرکاری میکنم نمیتونم نتیجه ای از hyperterminal بگیرم انگار اصلا ارتباطی با هم ندارن و اینکه تو مثال cdcمراحل رو طبق فیلم انجام میدم اما پورت comاضافه نمیشه و اینکه تو پست های قبلی در مورد lcd3.2اینج که میخواستم تصویر روش نشون بدم با همین برد صحبت کردم اما با استفاده از تابع هایی که تو مثال های دیگه بود نتونستم این کارو انجام بدم لطفا راهنمایی کنید چون خیلی نیاز دارم ...

نام
    مهدی زرکوب

نقل قول نوشته اصلی توسط asmira نمایش پست ها
    مثال C:\Keil\ARM\Boards\Keil\MCB1700\RL\USB\Device\Memo ry_FlashFS را وقتی run میکنم sdکارت و نشون نمیده device manger --- usb mass storege deviceرو نشون میده ...
    خوب شما مثال sd کارت با کتابخونه RL را هم تست کردید که حالا این مثال sd را نمی شناسه؟
    از کام 1روی برد اما هرکاری میکنم نمیتونم نتیجه ای از hyperterminal بگیرم انگار اصلا ارتباطی با هم ندارن
    کام 1 برد همون UART0 میکرو هست و چند جامپر وجود دارد که اونها را بایستی در آورده باشید تا ارتباط سریال tx و rx فقط برقرار باشد. اگر این جامپرها باشد شما می توانید با فلاش مجیک پروگرام کنید.

کاربر فعال
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

اگه منظورتون این مثال هست C:\Keil\ARM\Boards\Keil\MCB1700\RL\USB\Device\Memo ry_FlashFS\SD_Memory من هم همین مثال رو میگم sdکارت رو نشون نمیده تو mycomputer. متوجه نمیشم دقیقا کدوم جامپر هارو باید در بیارم.و اینکه اگه میشه لطف کنید طریقه نشون دادن عکس روی lcd3.2 این برد راهنمایی کنید من نتونستم از توابع مثال های دیگه استفاده کنم.ممنون ..

کاربر فعال
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

همه جامپر های سمت کام0 رو برداشتم هایپر ترمینال کار میکنه اما مثال cdcرو که runمیکنم نمیشه تو یه صفحه نوشت و تو صفحه دیگه دید فقط سلام زرکوب رو تو یکی از صفحات نشون میده

کاربر فعال
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

جامپرها در حالت usb host باید به چه صورتی باشه هرجی تغییر میدم چیزی تو هایپر ترمینال نمیتونم بنویسم واینکه تو مثال cdcخود keil هم نتونستم چیزی تو صفحه هایپر ترمینال بنویسم

نام
    مهدی زرکوب

اگه منظورتون این مثال هست C:\Keil\ARM\Boards\Keil\MCB1700\RL\USB\Device\Memo ry_FlashFS\SD_Memory من هم همین مثال رو میگم sdکارت رو نشون نمیده
    نخیر مثالهای خود FLASH_FS منظورمه که فقط sd را راه اندازی می کنه نه USB !
    در مورد usb cdc هم فکر کنم در فیلم نحوه قرار کرفتن جامپرها گفتم. نگفتم!؟ باید در حالت device باشه نه host. کیبرد که نمی واهید وصل کنید
    من نمی دونم این ایرادات عجیبه از کجا برای شما میاد من یه بار اجرا کردم درست کار کرد!

کاربر فعال
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام و خسته نباشید....

من مثال های flash fsرو وقتی اجرا میکنم تو هایپر میزنه.insert memory (اما مثال های chan انجام میشه) و جند تا sdکارت دیگه هم امتحان کردم همین پیام میاد.
    در مورد cdcهم که مثال خود keil هست 2تا هایپر ترمینال که باز میکنم کلید هارو که میزنم چیزی نشون نمیده.
    مثالی که keyboard به usbمتصل میشه هم همین مشکل رو داره و هر کلیدی که میزنم تو هایپر چیزی نشون نمیده.

نام
    مهدی زرکوب

من مثال های flash fsرو وقتی اجرا میکنم تو هایپر میزنه.insert memory (اما مثال های chan انجام میشه) و جند تا sdکارت دیگه هم امتحان کردم همین پیام میاد.
    اینو که قبلا گفتم چیکارش کنید:
    http://www.iranmicro.ir/forum/showth...ll=1#post91140

نام
    مهدی زرکوب

در مورد cdcهم که مثال خود keil هست 2تا هایپر ترمینال که باز میکنم کلید هارو که میزنم چیزی نشون نمیده.
    مثالی که keyboard به usbمتصل میشه هم همین مشکل رو داره و هر کلیدی که میزنم تو هایپر چیزی نشون نمیده.
    پس انگار کلا با پورت سریال مشکل دارید. بادریت و .. در هایپرترمینال درست هست؟ اینگه میگید سمپل اول که از USB cdc میفرسه در سریال مجازی که ایجاد کرده کار میکنه یعنی یه قسمت انجام میشه و پورت سریال خود میکرو کار نمی کنه. پس ببینید تنظیمات اون که کار نمی کنه درست هست یا نه

نام
    مهدی زرکوب

جامپرها در حالت usb host باید به چه صورتی باشه هرجی تغییر میدم چیزی تو هایپر ترمینال نمیتونم بنویسم واینکه تو مثال cdcخود keil هم نتونستم چیزی تو صفحه هایپر ترمینال بنویسم
    سمپل cdc در محل نصب کیل، از پورت سریال 1 میکرو استفاده می کند ولی در برد لندتایلر دو پورت سریال 0 و 2 بیرون داده شده است. شما از چه اتصالی برای com استفاده می کنید؟

کاربر فعال
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام
    اقای زرکوب لطف میکنید در مورد نمایش عکس روی lcd3.2 درایور ssd1289 یه مقدار توضیح بدید؟تو فیلم اموزشی این کارو با lcd2.8انجام داده من نمیدونم چطور باید این کار و انجام بدم

کاربر علاقه مند بی مخ! آواتار ها
    تشکر شده 54 بار در 30 پست

با سلام و خسته نباشید،
    بنده مثال Client مربوط به TCP-net رو مطابق با فیلم آموزشی شما انجام دادم و توسط نرم افزار Hercules پورت رو خوندم و رشته ای که ارسال کردم توسط UDP رو تونستم ببینم. اما طوری که داخل برنامه نوشته شده، در صورت اومدن داده ای از سمت مثلاً کامپیوتر، باید تابع udp_callback فراخونی بشه و داده داخل buf ریخته بشه. اما من هرکار کردم وقتی توسط Hercules خواستم داده ای رو ارسال کنم، اون تابع فراخونی نشد!
    داخل فیلم هم شما توسط نرم افزار قابلیت دریافت UDP رو نمایش ندادین.
    من از آیسی شبکه ks8721 استفاده کردم و کتابخونه emac رو متناسب با اون تغییر دادم، و به نظر درست اومده، چون ارتباط به خوبی برقرار میشه و اطلاعات ارسال میشه، اما دریافت نه!
    میخواستم ببینم شما که توسط بورد آموزشی اینجا و آیسی DP83848Cvv این مثال رو تست کردید، به همچین مشکلی بر نخوردین؟ یا میتونید یه تست با نرم افزار Hercules بگیرین ببینین میتونین داده ای بفرستین به میکرو و اون ور بگیرین؟

با تشکر فراوان
    . . . پــــــــــشـــــــــــــتــــــــــــکـــــــــــــــار . . .

بریم STM32

نام
    مهدی زرکوب

تو فیلم اموزشی این کارو با lcd2.8انجام داده من نمیدونم چطور باید این کار و انجام بدم
    شما مشکل قبلی تان حل شد؟
    خوب همون کاری که با 2.8 lcd انجام دادم با این 3.2 انجام بدید ساده هست دیگه فقط یه کم تغییرات می خواد

کاربر فعال
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام
    میشه همون تغییرات کم و یکم توضیح بدید من اشنایی ندارم چکار باید بکنم.ممنون
    و اینکه مشکل uartam رفع نشد از com1روی برد استفاده میکردم

نام
    مهدی زرکوب

و اینکه مشکل uartam رفع نشد از com1روی برد استفاده میکردم
    در صورتی می تونید از دو تا com روی برد لندتایگر برای این برنامه استفاده کنید که طبق توضیحاتی که در پست های قبلی دادم در برنامه(UART_LPC17xx.c) تنظیمات سریال را بکنید سریال 0 یا سریال 2
    در غیر این صورت از یه مبدل usb2com و پایه های سریال1 میکرو:
    کد:
      LPC_PINCON->PINSEL4 |=  (2 << 0);     /* Pin P2.0 used as TXD1              */
      LPC_PINCON->PINSEL4 |=  (2 << 2);     /* Pin P2.1 used as RXD1
    بایستی استفاده کنید

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام
    خسته نباشید اقای زرکوب
    ببخشید میشه راهنمایی کنید تو مثال usb msd file1 به جای اینکه یک متن تو فلش بریزیم یک عکس یا فایل صوتی انتقال بدیم
    فقط میخواهیم انتقال بدیم لازم به پخش فایل صوتی نیست
    خیلی ممنون میشم اگه بگید از چه توابعی باید استفاده کرد.

کاربر علاقه مند بی مخ! آواتار ها
    تشکر شده 54 بار در 30 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط بی مخ! نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید،
    بنده مثال Client مربوط به TCP-net رو مطابق با فیلم آموزشی شما انجام دادم و توسط نرم افزار Hercules پورت رو خوندم و رشته ای که ارسال کردم توسط UDP رو تونستم ببینم. اما طوری که داخل برنامه نوشته شده، در صورت اومدن داده ای از سمت مثلاً کامپیوتر، باید تابع udp_callback فراخونی بشه و داده داخل buf ریخته بشه. اما من هرکار کردم وقتی توسط Hercules خواستم داده ای رو ارسال کنم، اون تابع فراخونی نشد!
    داخل فیلم هم شما توسط نرم افزار قابلیت دریافت UDP رو نمایش ندادین.
    من از آیسی شبکه ks8721 استفاده کردم و کتابخونه emac رو متناسب با اون تغییر دادم، و به نظر درست اومده، چون ارتباط به خوبی برقرار میشه و اطلاعات ارسال میشه، اما دریافت نه!
    میخواستم ببینم شما که توسط بورد آموزشی اینجا و آیسی DP83848Cvv این مثال رو تست کردید، به همچین مشکلی بر نخوردین؟ یا میتونید یه تست با نرم افزار Hercules بگیرین ببینین میتونین داده ای بفرستین به میکرو و اون ور بگیرین؟

با تشکر فراوان
    با سلام،
    جناب زرکوب ممنون میشم اگه کمکی بفرمایید
    . . . پــــــــــشـــــــــــــتــــــــــــکـــــــــــــــار . . .

بریم STM32

صفحه 6 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین