NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1798 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 17 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 321 به 340 از 605

موضوع: فیلم آموزش پیشرفته lpc1768 (ورژن2)

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hatef_8 نمایش پست ها
    شماتیک
    فایل pdf شماتیک هست دیگه قائدتا در sd همراه .

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط linux نمایش پست ها
    سلام
    نمیدونم سوالم رو جای درستی می پرسم یا نه
    نه جای درستی نپرسیدید ولی بی ربط هم نیست! کلا هرکی سوال در مورد 1768 یا 1788 داره میاد این تاپپک میپرسه نمی دونم چرا
    نقل قول نوشته اصلی توسط linux نمایش پست ها
    با استفاده از ج تگ آن بورد لندتایگر نمی تونم دیباگ کنم
    درایو jlink نصب کنید باید بشناسه. تنظیمات هم برای پروگرام کردن و دیباگ کردن درست باید انجام داده باشید.

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 11 بار در 8 پست

سلام
    این مجموعه ی آموزشی با این لینکی که قرار دادین :
    فیلم آموزشی تکمیلی و پیشرفته میکروکنترلر LPC17xx فیلم 100% عملی و کاربردی
    شامل همه ی بخش ها(مقدماتی، تکمیلی و پیشرفته) میشه ؟
    ویرایش توسط hatef_8 : 22-06-2015 در ساعت 20:02

نام
    مهدی زرکوب

نقل قول نوشته اصلی توسط shabnam8 نمایش پست ها

نمی دونم کجای تعاریفم اشتباهه چون موقع ارسال چیزی نشون نمیده انگار اصلا داخل uart interrupt نمیشه. ممنون می شم کمک کنید :
    }
    پورت سریال 2 مثل 0 هستش با این تفاوت که پاورش را هم باید فعال کنید و pinsell هم باید روی پایه های خودش تنظیم بشه
    شما همین برنامه اگه بنویسید روی سریال 0 کار می کنه؟

تازه وارد
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

با سلام
    من این فیلم را خریداری کردم و قصدم استفاده از UDP اترنت بود متاسفانه باید اعلام کنم قسمت اترنت بسیار ضعیف است ، از مثال های keil استفاده میکنید مثال ها آماده است به نظر میرسد خود مدرس هم نمی داند اترنت چیست چون کاملا سطحی صرفا اطلاعاتی که به صورت کامنت در پروژه وجود دارد همانند IP و ... را عنوان میکند سپس بروی برد های 1700 keil دانلود میکند. همه چیز آماده است ،
    بهتر است یا یک آموزش خودتان تولید کنید نه روخوانی مثال های keil
    متاسفانه کویر الکترونیک در قسمت فیلم های آموزشی صرفا مثال های keil را اجرا میکند و در حد سواد مدرس توضیحات را از روی کامنت های میخواند . این شیوه تدریس حرفه ای نیست.

8. تشکرها از این نوشته :

نام
    مهدی زرکوب

سلام
    نکته کلیدی در صحبتتان وجود دارد این است که چرا از سمپل های RL کیل برای اترنت udp استفاده شده است؟
    البته این موضوع در فهرست گفته شده است :
    • قسمت دوم : راه اندازی UDP با استفاده از RL-ARM
    سوال من اینه که چرا باید در مورد این پروتکل های ارتباطی(usb,sd,ethernet,can) که پیچیدگی زیادتری دارند چرخ را از نو ساخت!؟ هر چند که خودم روی یک مثال کار کردم که این کار را بدون توابع
    RL کیل انجام داده که در اینجا مد نظر نبوده.
    بسیاری هستند حتی نحوه استفاده از همین موارد را با وجود اینکه مثال آن را در اختیار دارند نمی دانند ! موردی داشتم که مثال can را داشت و می گفت می خواهم با وقفه باشد. تا شروع کردم ، گفت این مثال را دارم. یک ساعت فقط داشتم بحث اینکه چطوری این مثال داره با وقفه ارسال دریافت می کنه توضیح می دادم !
    آیا در مورد سایر پریفرال ها از اول شرح رجیسترها داده نشده و سپس سمپلی که خودم درست کردم برای آن قسمت شرح و اجرا نشده است؟
    البته نکات دیگری وجود دارد که مجالش نیست ذکر شود ...

نام
    مهدی زرکوب

یک موردی اساسا برام سوال شده با توجه به این دو مورد ذکر شده:
    نقل قول نوشته اصلی توسط PERSIAN_EL نمایش پست ها
    مهندس جان شما الان تو برنامهای آموزشیتون سمپل یو اس بی مموری فلش دارین؟
    ندارین دیگه از سمپل rl خوده کیل مثال زدین
    نقل قول نوشته اصلی توسط batwaz نمایش پست ها
    قصدم استفاده از UDP اترنت بود ...
    از مثال های keil استفاده میکنید
    این مورد را می خواستم به صورت شفاف مشخص فرمایید که اگر مواردی مثل usb و اترنت را از سمپل های کتابخانه ای مثل rl کیل نمی خواهید استفاده کنید پس می خواهید به چه شکل از آن استفاده کنید؟
    آیا می خواهید از سمپل های cmsis استفاده کنید که این باز میشه استفاده از یک کتابخانه
    یا از یک سمپل متن باز غیر rl که کتابخانه هاش اد شده به برنامه که باز به دلیل پیچیده بودن پیاده سازی این پروتکل ها کسی از داخل کتابخانه هاش سر در نمیاره و مهم براش توابع هست که ارسال دریافت کنه
    یا می خواهید بیت به بیت رجیسترهای مربوطه ست کنید و خودتان پروتکل usb و اترنت و .. را پیاده سازی کنید؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

با سلام
    من این فیلم را خریداری کردم و قصدم استفاده از UDP اترنت بود متاسفانه باید اعلام کنم قسمت اترنت بسیار ضعیف است ، از مثال های keil استفاده میکنید مثال ها آماده است به نظر میرسد خود مدرس هم نمی داند اترنت چیست چون کاملا سطحی صرفا اطلاعاتی که به صورت کامنت در پروژه وجود دارد همانند IP و ... را عنوان میکند سپس بروی برد های 1700 keil دانلود میکند. همه چیز آماده است ،
    متاسفانه کویر الکترونیک در قسمت فیلم های آموزشی صرفا مثال های keil را اجرا میکند و در حد سواد مدرس توضیحات را از روی کامنت های میخواند . این شیوه تدریس حرفه ای نیست.

سلام
    دوستان عزیز عرض کنم که این نظر شخصی بنده است
    والا تا جایی که من اطلاع دارم در مورد مباحث راه اندازی اترنت و usb و کارتهای حافظه ( که خودم الان بشدت در گیرش هستم ) این بحثها انقدر پیچیده وپر محتوا هستن که واقعا هر کدام به تنهایی احتیاج به تولید یک بسته اموزشی جدا گانه دارد .
    در این مجموعه هم بگمان من هدف جناب زرکوب و دوستان ایجاد اشنایی عمومی علاقه مندان آشنایی به lpc17XX در دو سطح مقدماتی و پیشرفته بود .
    تا همین جا هم من به شخصه از زحمات جناب آقای زرکوب و بقیه دوستان که این مجموعه را تهیه کردن تشکر میکنم
    در ضمن خواهش میکنم در صورت امکان یک مجموعه آموزشی در مورد بررسی کاملتر و دقیقتر این گونه کتابخانه ها و بخش های میکرو تولید گردد .

کاربر فعال
    تشکر شده 46 بار در 31 پست

سلام
    روز همگی بخیر
    دوستان مطلع یه راهنمایی بفرمایین که ایا با خرید و آموزش lpc1768 میشه به روی pc1788 تسلط پیدا کرد یا اینکه اینها دو مقوله متفاوت هستن؟
    فعلا فقط اموزش lpc1768 موجوده و چیز دیگری نیست بخصوص در مورد میکروهای stm؟
    نام
    مهدی زرکوب

یک قسمت از پریفرالهای 1788 با 1768 مثل هم هستند و یک قسمت متفاوت اند. به این دید که مثل هم هستند بخواهید از همان کد استفاده کنید نمی شود

14. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 46 بار در 31 پست

سلام
    روز بخیر و تشکر
    قبلا هر دو دی وی دی اموزشی رو از فروشگاه خریداری کردم ولی هنوز استفاده نکردم چون تصمیم گرفتم از stm استفاده کنم ولی بدلیل کمبود منابع فارسی این میکرو هم تحت فشارم. پایه های کم 1768 هم جوابگوی کارم نیست
    تنها گزینه روی میز 1788 فعلا

نام
    مهدی زرکوب

گاهی گفته میشه همه گزینه ها روی میز است ولی شما فقط یک گزینه روی میز دارید
    پس شروع کنید ان شاءالله که فرجی می شود

17. تشکرها از این نوشته :

نام
    مهدی زرکوب

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob نمایش پست ها
    این مورد را می خواستم به صورت شفاف مشخص فرمایید که اگر مواردی مثل usb و اترنت ....
    انتظار من این بود این موضوع که ذکر شد به طور کامل مورد بحث قرار بگیره و ابعادش روشن بشه حداقل تکلیف خودمون با خودمون مشخص بشه ولی ظاهرا مورد ذکر شده در حد یه نظر گذری بود.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط karakas نمایش پست ها
    سلام فعلا اترنتو بی خیال شدم
    مهندس فایل بوت لودر USB برای پروگرم کردن lpc1788 رو شما دارید؟
    اگه دارید آپلود کنید لطفا
    من با برنامه ای که میکرو رو مثل درایو 14kb میشناسه جواب گرفتم اما پروگرم نتونستم بکنم چون حجم برنامم بیشتر از 14kb بود.

با تشکر

من فایل هگز بوت لودر USB LPC1788 رو گیر آوردم ولی یه مشکلی دارم.
    درایو مجازی با همون سایز 504k ساخته میشه و برنامه رو با همون روشی که تو cdهای آموزشی گفتید کپی و پیست میکنم ولی بعد از reset کردن برنامه کار نمیکنه.
    آیا تنظیمات آدرس lpc1788 با lcp1768 فرق میکنه؟
    لطفا راهنمایی کنید.
    فایل های مورد استفاده پیوست شده است.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

Red face

من فایل هگز بوت لودر USB LPC1788 رو گیر آوردم ولی یه مشکلی دارم.
    درایو مجازی با همون سایز 504k ساخته میشه و برنامه رو با همون روشی که تو cdهای آموزشی گفتید کپی و پیست میکنم ولی بعد از reset کردن برنامه کار نمیکنه.
    آیا تنظیمات آدرس lpc1788 با lcp1768 فرق میکنه؟
    لطفا راهنمایی کنید.
    فایل های مورد استفاده پیوست شده است.

آقا جواب گرفتم .من فایل .bin که از قبل با آدرس اشتباه در IROM1 ساخته شده بود رو پاک نمیکردم و هی build میکردم و همون فایلو تو درایو کپی و پیست میکردم.
    این فایل USB Bootloader LPC1788 کاملا درسته و من خیلی دردسر کشیدم تا پیداش کردم.تنظیماتش مثل 1768 هست.
    ویرایش توسط karakas : 20-07-2015 در ساعت 19:10

21. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 47 بار در 38 پست

با سلام
    مطلبی که شما ذکر می کنین قاعدتا نباید جزء مطالب باشه چون خودش یه کورس 30 ساعته به اسم شبکه های مخابراتی و کامپیوتری در دانشگاه هستش.
    پس اگه با لایه ی سخت افزاریش و قسمت نرم افزاریش (منظورم ریاضیاتشه) آشنایی دارین، بعد برین سراغ شبکه چون یه مبحث مفصله.

23. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

سلام.ممنون از پاسختون.
    من فهمیدم که از طریق تمام پریفرال های ارتباطی میشه میکرو رو پروگرم کرد حتی با پین های IO ، منتها باید اول بوت لودر هر کدومو بنویسی.حالا برای اترنت هم باید بوت لودرشو داشته باشیم.من برای lpc1768 رو از محل نصب flashmagic گیر آوردم . با استفاده از falshmagic میشه از طریق ethernet میکرو رو پروگرم کرد با بوت لودر.
    حالا اگه زحمتی نیست این برنامه رو یه بررسی کنید . میشه اونو برای lpc1788 تبدیل کرد؟

با تشکر

من این برنامه رو روی برد tiger land lpc1768 کویر الکترونیک پروگرم کردم و به نظر قسمت بوت لودر درسته ولی وقتی user program که مثال خود flash magic هست پروگرم میکنم unable to communicate میده .
    تمام مراحلو طبق manual خود flash magic و AN10744 Ethernet secondary ISP bootloader انجام دادم.اون قسمت handshake انجام نمیشه.
    شما این کارو انجام دادید؟راهنمایی میتونید بکنید؟در مورد تنظیمات یا هر نکته ای که به نظرتون میرسه.

با تشکر

کاربر فعال
    تشکر شده 47 بار در 38 پست

سلام
    من این بسته ی آموزشی رو تهیه کردم.
    هم چنین دو تا برد 1788 فروشگاه (یکی hy و یکی اون به اصطلاح صنعتیه) رو هم گرفتم.(خودم نخریدم از یکی گرفتم)
    یه 1768 هم از سایت همسایه خریدم
    چنتا سوال
    1) من برنامه ی مثال خود keil که مربوط به usb هست رو روی 1768 ریختم و خیلی هم خوب جواب گرفتم.(rl usb host msc) اما برنامه ی مشابه برای 1788 جواب نمی ده.(توی uart می فزسته وسیله وصل نیست) چرا؟
    (آیا مشکل از سخت افزاره ؟ با هر دوتا برد چک کردم.)
    2) وقتی می خوام از یه پایه ی دیگه برای همون uart استفاده کنم یا اصلا به جای uart1 از uart4 استفاده کنم اصلا برنامه کامپایل نمی شه.
    3) یه مثال usb host lite توی سی دی های همراه این برد hy بود که به تنهایی جواب می ده اما وقتی با emwin قاطیش می کنم (code merging) ، برد دیگه جوا نمی ده.
    از پاسخ گویی شما سپاس گذارم.

نام
    مهدی زرکوب

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_22002 نمایش پست ها
    1) من برنامه ی مثال خود keil که مربوط به usb هست رو روی 1768 ریختم و خیلی هم خوب جواب گرفتم.(rl usb host msc) اما برنامه ی مشابه برای 1788 جواب نمی ده.(توی uart می فزسته وسیله وصل نیست) چرا؟
    خوب بالاخره بین 1768 و 1788 تفاوت هایی هست که نمیشه دست کمش هم گرفت. اینم یه موردش هست!

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام آقای زرکوب
    توقسمت سیستم تیک برای اطمینان از ایجاد تاخیر از دستور
    while ( (SysTick->CTRL & 1<<16) == 0);
    استفاده کردین
    به جای این دستور در CMSIS چی میشه گذاشت؟؟؟؟
    ویرایش توسط mzarkoob : 28-07-2015 در ساعت 21:08

صفحه 17 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین