NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1799 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 11 از 31 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 201 به 220 از 605

موضوع: فیلم آموزش پیشرفته lpc1768 (ورژن2)

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

سلام آقای زرکوب من SD رو راه انداختم ولی مشکلی که هست اینه که هز وقت یه فایل رو open میکنم و توش مینویسم و Close میکنم اگر دفه بعد هم بخوام رو همون فایل بنویسیم میاد از اول می نویسه و دیتای قبلی از بین میره. البته تو کتابخانه آقای چان مثل اینکه یه راه هایی بوود ولی تو ماله کیل چی کار باید کرد. ؟؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط elyas_robo نمایش پست ها
    سلام آقای زرکوب من SD رو راه انداختم ولی مشکلی که هست اینه که هز وقت یه فایل رو open میکنم و توش مینویسم و Close میکنم اگر دفه بعد هم بخوام رو همون فایل بنویسیم میاد از اول می نویسه و دیتای قبلی از بین میره. البته تو کتابخانه آقای چان مثل اینکه یه راه هایی بوود ولی تو ماله کیل چی کار باید کرد. ؟؟
    مشکل حل شد

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

خوب به سلامتی که حل شد
    دستوری هست که مکان نما می تونه در فایل که باز کردید تغییر بدهد ....
    می فرمودید چطوری بهتر بود

عضو جدید
    نام
    امین حسینی فرد
    تشکر شده 8 بار در 6 پست

سلام خسته نباشی جناب زرکوب

من دارم BMS واسه مترو شیراز برنامه نویسی میکنم
    یه سوال بزرگ؟؟
    1- چرا توی برد لند تایگر اقایون چینی زمان طراحی خروجی RS485 واسه برد وقتی تمام رجیسترای RS485 روی UART1 هستش اومدن اون ای سی مبدل RS485 رو به UART3 وصل کردن ؟؟؟؟؟؟

2- راه حل چیه ؟اینکه رجیستر های RS485 رو روی UART3 شبیه سازی کنم ؟؟

یااینکه

3تو سخت افزار دست ببرم و پایه های UART1 رو به ای سی مبدل RS485 وصل کنم؟؟(اگه بخوام راه دوم رو برم lcd از کار میوفته چون پایه های lcd به پایه های UART1 وصله )

نام
    مهدی زرکوب

سلام
    منم همین سوال قبلا برایم پیش آمده بود. شاید محدودیت طراحی ...
    به هر جهت اگر روزی طراح آن را دیدم حتما می پرسم!
    یک برد فسقلی درست کنید که این آی سی rs485 روش باشد و به خروجی های
    UART1
    بزنید

7. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    نام
    امین حسینی فرد
    تشکر شده 8 بار در 6 پست

من دوتا لند تایگر رو به هم وصل کردم و با همون یوارت 3 و RS-485 ارسال و دربافت کردم
    به صورت سخت افزاری دوتا پابه دابرکشن رو بک و صفر کردم ارسال انجام شد حالا به مشکل وجود داره

ارسال اسکی حرف "a" توی گیرنده حرف "o" رو دریاقت میکنه الان به سه تا چیز مشکوکم
    1-باند ریت
    2-مثاومت های پول اپ و پول داون 470 اهمی روی خط A و B
    3-اینکخ مشکل از ارسال و تبدیلات اسکی باشه و بهتره کد هگز ارسال کنم

شما چ نظری دارید ؟

عضو جدید
    نام
    امین حسینی فرد
    تشکر شده 8 بار در 6 پست

هووووووووووووووووووووووور ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااا
    مشکل از ارسال کد اسکی و کد هگز بود تو تبدیلاتشون روی بوارت 3 هم میشه 485 ارسال کرد

- - - Updated - - -

حالا مرحله بعد تا حالا کسی با modbus و crc کدهاش کار کرده ؟ ایا کتابخونه ای واسش هست

نام
    مهدی زرکوب

مهندس یه rs485 جواب داده...، رفتید تو طاق! پروفی باس و مدباس کار کنه دیگه چیکار می خواهید بکنید!؟
    پروفی باس کار کردید؟

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob نمایش پست ها
    خوب به سلامتی که حل شد
    دستوری هست که مکان نما می تونه در فایل که باز کردید تغییر بدهد ....
    می فرمودید چطوری بهتر بود
    سلام آقای زرکوب ممنون از جوایتون ولی من از همون دستور fopen استفاده کردم و مودش رو به جای اینکه W قرار بدم a گذاشتم تو خود help کتابخونه توضیح داده بود.

عضو جدید
    نام
    امین حسینی فرد
    تشکر شده 8 بار در 6 پست

Gadid

یه موضوع جالب
    توی کیل 5.1 واسه LPC1768 جزو Peripherals ها واسه Uart-3 هم تمام رجیستر های rs-485 در دسترس هستش!!!!

تا الان کسی به این موضوع توجه کرده ؟یعنی قابلیت ارسال 485 توی تمام Uart ها پورت شده؟

- - - Updated - - -

اخه دیگه امیدی نداشتم که روی این UART-3 بشه rs485 رو اجرا کرد
    نه مدباس رو دارم روی RS-485 اجرا میکنم.انشاالله

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_digit نمایش پست ها
    یه موضوع جالب
    توی کیل 5.1 واسه lpc1768 جزو peripherals ها واسه uart-3 هم تمام رجیستر های rs-485 در دسترس هستش!!!!

تا الان کسی به این موضوع توجه کرده ؟یعنی قابلیت ارسال 485 توی تمام uart ها پورت شده؟

- - - updated - - -

اخه دیگه امیدی نداشتم که روی این uart-3 بشه rs485 رو اجرا کرد
    نه مدباس رو دارم روی rs-485 اجرا میکنم.انشاالله
    سلام دوست عزیز. ببین شما برای پیاده سازی rs485 الزامی به استفاده از uart1 نداری همونطور که خودتم امتحان کردی با هر uart موجود در هر میکرویی می تونی این پروتوکل رو راه اندازی کنی در مورد باس هم تنها کاری که باید بکنی این هست که یکی از میکرو ها مستر و مابقی تا 32 تا اسلیو باشه. اسلیو ها همیشه در حال شنود (دریافت ) باشن و مستر دیتا رو به همراه کد هر اسلیو ارسال کنه و بعد بره تو مد دریافت هر کدوم از اسلیو ها که کد خودش رو دید دیتا رو برداره و اگر نیازی بود یه جواب هم به مستر بفرسته به همین راحتی . البته باید بتونی همزمانی رو بین همه کنترل و مدیریت کنی.
    من الان با avr این رو پیاده کردم و خوب هم داره کار میکنه.

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما elyas_robo برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مهدی زرکوب

سلام آقای زرکوب ممنون از جوایتون ولی من از همون دستور fopen استفاده کردم و مودش رو به جای اینکه W قرار بدم a گذاشتم تو خود help کتابخونه توضیح داده بود.
    بله البته بهش دقت نکرده بودم
    کد:
    "a" Append mode. Opens a file for appending text. If the file already exists, data is appended. If the file does not exist, an empty file is opened for writing. Opening a file with append mode causes all subsequent writes to be placed at the then current end-of-file, regardless of interfering calls to fseek().

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

Exclamation

سلام دوستان من توی مقدار دهی به رجیستر ها یکم مشکل دارم میشه لطفاً کمکم کنید.

مثلاً این کد ها رو ببینید :

کد:
      LPC_PINCON->PINSEL1  &= ~( 3 << 18);
      LPC_PINCON->PINSEL1  |=  ( 1 << 18);       /* P0.25 is AD0.2                */
      LPC_PINCON->PINMODE1 &= ~( 3 << 18);
      LPC_PINCON->PINMODE1 |=  ( 2 << 18);       /* P0.25 no pull up/down         */
    ببینید من میدونم هدف این کد چیه میخواد پین رو روی ADC سلکت کنه و Pull up/down رو برداره. خط 2 و 4 رو خوب متوجه میشم چون داره عدد یک رو شیف میده تا به بیت مورد نظر برسه و بعد تنظیمات اعملا میشه از OR هم استفاده کرده تا روی بقیه بیت ها تاثیر نذازه ولی اصلاً مقهموم خط 1 و 3 رو نمیفهمم و این سوال ها رو دارم
    1- چرا از AND استفاده کرده
    2- چرا عدد 3 رو داره شیقت میده ؟ مگه اون بیت شماره 18 یه بیت بیشتر نیست که فقط میتونه 1 باشه یا 0 پس این عدد 3 چی میگه این وسط
    3- این علامت ~ رو برای چی قبل پرانتز گذاشتن. آقا اصلا کلاً این خط 1 و 3 چی کار میکنه ؟

یا مثلا این کد رو ببینید

کد:
      LPC_ADC->ADCR &= ~( 7 << 24);              /* stop conversion               */
      LPC_ADC->ADCR |=  ( 1 << 24);              /* start conversion              */
    ببینید بیت شماره 24 رجیستر ADCR برای شروع تبدیل ADC هست اگر 1 بشه استارت میکنه اگر 0 بشه استاپ میشه من الان مفهوم خط 2 رو رو میفهمم داره بیت 24 رو 1 میکنه خط اول رو هم میدونم که داره بیت 24 رو 0 میکنه چون جلوش توضیح نوشته ولی نمیتونم تحلیل کنم که چجوری عدد 7 رو 24 تا شیف میده و باعث میشه که بیت 24 صفر میشه ؟؟؟

و مشکل بعد این کد هست :

کد1:
    کد:
     while (!(LPC_ADC->ADGDR & ( 1UL << 31)));  /* Wait for Conversion end       */
    کد2 :
    کد:
     do  
     {

} while ((LPC_ADC->ADGDR & 0x80000000) == 0); // Wait for end of A/D Conversion
    خوب ببینید کد1 و کد 2 هر 2 یه کار رو انجام میدن من تحلیل کد 2 رو متوجه میشم ولی رو اولی مشکل دارم. ببینید کد اینجوری عمل میکنه که میاد تو while میمنونه تا بیت شماره 31 که بیت DONE هست 1 بشه وقتی شد یعنی تبدیل انجام شد و ما میتونیم مقدار دیجیتال رو از روی رجیستر مربوطه برداریم.
    حال من تو کد 1 این که 1UL رو اومد 31 تا شیف داده رو متوجه نمیشم اصلاً 1UL یعنی چی ؟ بعض جاها دیدم مثلاً زده 3UL اینا یعنی چی ؟؟ و اینکه while کد 1 رو متوجه نمیشم دیگه کلاً

ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن و مخصوصاً آقای زرکوب که دیگه همه اینا رو فوت آب هستن یه کمکی به ما برسونن

کاربر علاقه مند
    نام
    امین لزگی
    تشکر شده 8 بار در 6 پست

سلام جناب زرکوب
    برای راه اندازی lcd 3.2 بدون آی سی لچ هر کار کردم نتونستم جواب بگیرم میشه راهنمایم کنید .ممنون

نام
    مهدی زرکوب

برای صفر کردن "تعداد مشخصی بیت" در یک رجیستر این دستوری که فرمودید استفاده می شود. یعنی قبل از مقدار دهی آن تعداد مشخص بیت را صفر می کند.
    تا زمانی که بیت done ست نشده باشد برنامه در خط while می ماند زیرا داخل while مقدار (!0=1) را برمی گرداند.
    UL یعنی unsigned long . و برای جا شدن 1 شیفت داده شده در فرمت متغییر تعریف شده این کار انجام می شود.

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob نمایش پست ها
    برای صفر کردن "تعداد مشخصی بیت" در یک رجیستر این دستوری که فرمودید استفاده می شود. یعنی قبل از مقدار دهی آن تعداد مشخص بیت را صفر می کند.
    تا زمانی که بیت done ست نشده باشد برنامه در خط while می ماند زیرا داخل while مقدار (!0=1) را برمی گرداند.
    ul یعنی unsigned long . و برای جا شدن 1 شیفت داده شده در فرمت متغییر تعریف شده این کار انجام می شود.
    سلام آقای زرکوب ممنون بابت جوابتون ممنون.ولی خیلی خلاصه بود من جواب سوالام رو نگرفتم.
    مثلا من هنوز نفهمیدم چطور این دستور پایین میتونه بیت 24 رو صفر کنه ؟!! آخه داره عدد 7 رو شیفت میده !!!

کد:
      lpc_adc->adcr &= ~( 7 << 24);
    توضیحتون در مورد ul رو هم اصلاً متوجه نشدم. یعنی متغییر هست این ul ؟ بعضی وقتا دیدم 1ul بعضی جاها 3ul چطور میشه از اینا استفاده کرد ؟؟؟

کاربر فعال
    تشکر شده 7 بار در 7 پست

سلام آقای زرکوب. میشه بگین در کتابخانه chan هنگامی که ما یک فایلی باز کردیم و در sd نوشتیم و فایل را بستیم و هنگامی که دوباره فایل را باز کردیم و بخواهیم دوباره بنویسیم با چه دستوری میشه اطلاعات قبلی از بین نره و اطلاعات جدید رو اطلاعات قدیمی نوشته نشه
    ممنون میشم اگه توضیح دهید

نام
    مهدی زرکوب

نقل قول نوشته اصلی توسط aminlezgi نمایش پست ها
    سلام جناب زرکوب
    برای راه اندازی lcd 3.2 بدون آی سی لچ هر کار کردم نتونستم جواب بگیرم میشه راهنمایم کنید .ممنون
    سلام
    فکر کنم این مورد قبلا مورد بحث بوده در فروم. فقط کافیه به جای 8 تا 8 تا یک پورت 16 تایی تعریف کنید یا دو تا 8 تایی مثلا port0.0-7 , port0.16-23
    اینکه برای این جور کارا یک هدر داشته باشید که پایه های خروجی اش ازاد باشه بهتره تا یک برد کامل که پایه هاش جاهای مختلف استفاده شده

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

سلام جناب آقای مهندس زرکوب بابت این آموزشهای بی نظیر ازتون تشکر می کنم واقعا فوق العادن
    میخواستم چند دقیقه ای وقتتونو بگیرم
    من در حال کار با easyweb برای lpc1788 هستم میخواستم بدونم شما سورس کد دیگه ای غیر از مثالهای خود کیل دارید چون من از اونا جواب نمی گیرم . همچنین امکان داره در مورد نحوه کار و توابع easyweb توضیحی و یا مطلبی دارید برامون بذارید
    در مورد rl-arm همینطور ، برای lpc1788 مطلبی و یا توضیحی برامون بذارید متشکر میشم
    من خیلی تو اینترنت سرچ کردم ولی نشده

با تشکر-

در ضمن اگه ممکنه ping کردن تو ویندوز xp رو توضیح بدین من هرکاری کردم نشد. همه جور تنظیمات هم انجام دادم ولی تایم اوت میده برد میکرو و لن و ip ها درسته
    ویرایش توسط mzarkoob : 14-12-2014 در ساعت 17:58

نام
    مهدی زرکوب

خیلی خلاصه بود من جواب سوالام رو نگرفتم.
    مثلا من هنوز نفهمیدم چطور این دستور پایین میتونه بیت 24 رو صفر کنه ؟!! آخه داره عدد 7 رو شیفت میده !!!
    کد:
      lpc_adc->adcr &= ~( 7 << 24);
    توضیحتون در مورد ul رو هم اصلاً متوجه نشدم. یعنی متغییر هست این ul ؟ بعضی وقتا دیدم 1ul بعضی جاها 3ul چطور میشه از اینا استفاده کرد ؟؟؟
    در یوزر منوال مراجعه کنید ببینید بیت 24 و 25 و 26 برای چه کاری در نظر گرفته شده است. شما هم نات 7 را (نات 111) در این سه بیت از این رجیستر قرار دادید
    در متغییر int تا چه عددی می تواند قرار گیرد؟ اگر عدد بزرگتر قرار دهید چه می شود؟ یکی که مثلا 32 تا شیفت داده شود چه مقداری می شود؟ آیا در قالب فرمت int می توان گنجانده شود؟ پس این UL ان را درست می کند

صفحه 11 از 31 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین