NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3606 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: مشکل در برقراری ارتباط SPI بین میکرو و ADC 16bits

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Exclamation مشکل در برقراری ارتباط SPI بین میکرو و ADC 16bits

سلام به اساتید محترم ... یک سوال داشتم که حتما برای خیلی از اساتید ابتدایی به نظر میرسه ، ممنون میشم کمکم کنید
    میخوام از طریق ارتباط SPI داده ای رو از یک ADC که در خروجی خودش 16 بیت میده(چهار بیت0 +12 بیت دیتا) دریافت کنم . از میکرو( atmega128 ) و (َADC : AD7888) در این پروژه استفاده شده.
    سوالم اینه که وقتی از طریق MOSI دیتای مورد نظرم رو فرستادم و همزمان جواب برگشی از ADC رو از طریق MISO دریافت کردم، بعد از دریافت 8 بیتِ اول روی SPDR و برای دریافت 8 بیت دوم باید چه کار کنم؟ ... در واقع سوالم اینجاست که اگر به صورت همزمان با وارد شدن هشت بیت دوم به MISO به ترتیب ، بیتهای قبلی از طریق MOSI به ADC برگردند، برای ADC حکم یک ورودی جدید رو دارند و در این صورت ممکنه قبل از دریافت جواب 16 بیتیِ کامل مورد نظرم، ADC به ورودی جدیدی که داره دریافت میکنه جواب بده... اینطور نیست؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

2. # ADS
    Circuit advertisement