NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3613 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 22

موضوع: نیاز به همفکری جهت بهبود سیستم" کمک به بهتر شدن مطالب من"( راه اندازی سیستم دونیت)

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

پیش فرض نیاز به همفکری جهت بهبود سیستم" کمک به بهتر شدن مطالب من"( راه اندازی سیستم دونیت)

سلام

Information
    خبر بد :
    حقیقت این هست که بخش "کمک به بهتر شدن مطالب من " که صرفا جهت بهبود روحیه به اشتراک گذاری رایگان در جامعه مجازی برق و الکترونیک بود ، با شکست مواجه شده و ما به زودی این سیستم رو از انجمن ایران میکرو حذف خواهیم کرد .

Information
    خبر خوب :
    به زودی سیستم جدیدی جایگزین بخش "کمک به بهتر شدن مطالب من " خواهد شد .

قبل از شروع به کار سیستم جدید ، مناسب دیدم تا ایده اون رو با شما در میون بزارم تا قبل از شروع به کارش در مورد بحث بشه ....
    سیستم جدید چگونه است :
    اخیرا در کشور ، شرکت ها و موسسات مختلفی اقدام به ارائه خدمات پرداخت آنلاین برای وب سایت ها ، فروشگاه ها و کاربران کردن . در زیر میتونید اطلاعات بیشتری در مورد این شرکت ها بدست بیارید و نقاط ضعف و قوت هر کدوم رو مشاهده کنید :
    بهترین درگاه پرداخت آنلاین (نظرسنجی)
    نحوه کار این شرکت به صورت زیر هست :
    1- برای شروع به کار باید توی سایت یکی از شرکت ها ثبت نام کنید و اطلاعات خودتون رو براشون بفرستید .
    2- این شرکت ها بعد از اهراز هویت شما: ( تایید واقعی بودن اطلاعات ثبت نام ):
    - لینکی رو در اختیار شما قرار میدن ، که کاربران با کلیک کردن بر روی اون لینک به یکی از درگاه های پرداخت آنلاین وارد شده و میتونن مبلغی رو به حساب شما واریز کنن . به این لینک " در گاه پرداخت انلاین " گفته میشه .
    - شما در اون سایت ، یک کنترل پانل خواهید داشت که در اون مبالغ واریزی و میزان موجودی حساب شما درج شده .
    -شما می تونید در فواصل زمانی مشخص با سایت مذکور تسویه حساب کنید و مبلغ موجود در حساب کاربریتون رو به حساب بانکیتون منتقل کنید .
    3- توضیحات بیشتر در این آدرس وجود داره ...
    به زودی در سایت ایران میکرو :
    • بخشی با یکی از عناوین " کمک مالی " ، " دونیت " یا ... به کنترل پانل کاربران اضافه میشه . ( در مورد نام این بخش در ادامه تصمیم گیری خواهد شد )
    • کاربر در کنترل پانل کاربریش میتونه قابلیت دریافت دونیت ( کمک مالی ) رو فعال کنه و لینک درگاه پرداخت آنلاین که در مراحل قبلی تهیه شد رو در اکانتش وارد کنه .
    • بعد از فعال شدن قابلیت دریافت دونیت ، کلید مذکور در زیر آواتار کاربر نمایش داده میشه .

فرض کنید توی سایت ایران میکرو من یک سوال مطرح میکنم و یکی از کاربرا بهم جواب میده ، من میتونم برای تشکر از این کاربر بهش مبلغی رو هدیه بدم در این حالت :
    • بر روی کلید " دونیت " یا " کمک مالی " که در زیر آواتار کاربر قرار داره کلیک میکنم .
    • صفحه ی جدیدی باز میشه ، در این صفحه ای مشخصات کاربر نمایش داده میشه . با شرایط و قوانین موجود موافقت میکنم و مبلغ که میخوام کمک کنم رو در بخش مربوطه وارد میکنم .( در مورد قوانین در ادامه تصمیم گیری خواهد شد )
    • در همون صفحه بر روی پرداخت کلیک میکنم و به صفحه ی پرداخت انلاین منتقل میشم .
    • در صفحه ی پرداخت آنلاین با وارد کردن اطلاعات کارت بانکیم ، مبلغ رو به حساب کاربر منتقل میکنم .
    • بعد از طی شدن مراحل بالا ، مبلغ ارسالی به حساب کاربر در سایت پارس پال یا زرین پال یا هر سایتی که کاربر ازش درگاه پرداخت آنلاین گرفته واریز میشه و از همه مهم تر کاربر در سایت ایران میکرو ودر حساب کاربریش میتونه بفهمه که کی؟ ، برای چی ؟ و چقدر بهش دونیت داده ( چی نوشتم )

با این تفاسیر ، جهت به ثمر رسیدن این سیستم و جلوگیری از ایجاد بینظمی در انجمن باید قوانینی برای سیستم در نظر گرفته بشه :
    مثلا :
    1- کاربران نباید لینک درگاه پرداخت آنلاین خودشون رو در پست های ارسالی یا امضاشون بزارن ( لینک درگاه گرداخت آنلاین فقط باید در کنترل پانل کاربری و در بخش تنظیمات دونیت درج بشه ، تنظیمات دونیت به زودی برای کلیه کاربران فعال میشه . )
    2- هیچ کاربری حق نداره از سایر کاربران درخواست دونیت بکنه . مثلا برای ارسال پاسخ به سوال یک کاربر ، ازش در خواست هزینه کنه (بگه من میدونم پاسخ سوالت چیه ، بر روی کلید" دونیت کلیک کن و 10 هزار تومان به حساب واریز کن تا بهت جواب بدم )
    در مورد انتشار پروژه ها و مقالات آموزشی هم باید بحث کنیم ....

امید وارم بتونیم با استفاده از نظرات و پیشنهادات شما دوستان عزیز ، هرچه سریع تر این سیستم رو در سایت ایران میکرو راه اندازی کنیم ...
    ویرایش توسط 1nafar : 04-05-2014 در ساعت 01:22

2. کاربران : 13 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

سلام
    فکر خیلی خوبی هست
    اگر این فرهنگ رو بشه توی اینجا اون هم با این وضعیت (. . . ) راه انداخت خیلی خوب میشه
    راستی یه مشکلی هست
    اون هم از نظر امنیت
    امکان داره که یک فرد بجای لیینک بانک یا همون درگاه الکترونیکی یه ادرس فیک بسازه
    و تا ته حساب طرف رو خالی کنه؟
    ویرایش توسط sadeghbakhshi : 04-05-2014 در ساعت 01:38

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sadeghbakhshi برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

طبق گفته های شما فقط لینک کمک مالی قرار داره و هر کی خواست کمک میکنه. امکان داره بعضی از لینکها هم بعد از پرداخت فعال بشن؟؟؟؟ نمیگم که مثل قضیه ی اول پول بده تا بگم باشه. منظورم اینه بعضی از لینکهای واقعا کاربردی و مفید که مورد تایید هستن کلا با پرداخت فعال بشن البته نه هر لینکی. امکانش هست؟ یا صلاح نیست؟؟؟
    ویرایش توسط esisafa : 04-05-2014 در ساعت 01:37

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

سلام

آقا من کلا موافقم. با احسان هم موافقم.
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

9. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghbakhshi نمایش پست ها
    سلام
    بله اینم یک مشکل هست که اعتماد به چنین لینکی در یک تالار گفتگو، میتونه کم باشه. باید هشدارهای لازم داده بشه.
    اگر همه ی لینکها به یک صفحه پرداخت خاص با آدرس مشخص (چند بانک مشخص) برسن و قبل پرداخت در صفحه هشدار این آدرسها اعلام بشن مشکل کمتر پیش میاد.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط esisafa نمایش پست ها
    منظورم اینه بعضی از لینکهای واقعا کاربردی و مفید که مورد تایید هستن کلا با پرداخت فعال بشن البته نه هر لینکی.
    در ادامه بگم که یک نمونه از چنین سیستمی در سایت دانلود نرم افزار سافت گذر هست. www.softgozar.com .

11. تشکرها از این نوشته :

سلام
    ما میتونیم مطالب ارسالی کاربران رو به سه دسته زیر تقسیم بندی کنیم :
    1- کلیه مطالبی که به صورت روزانه در سایت منتشر میشه . پاسخ به سوالات کاربران ، انتشار یک خبر ، قرار دادن لینک دانلود یک نرم افزار ، ایجاد یک تاپیک آموزشی و .... در این دسته قرار میگیرن .
    برای این دسته ، کاربر نمیتونه لینک درگاه پرداخت آنلاین خودش رو با عناوینی همچون " برای حمایت از من کلیک کنید " یا "در صورتی که این مطلب/ پاسخ مفید بود بر روی کلید دونیت کلیک کنید "یا ... در داخل پست بزاره
    یا با عناوینی همچون " این مطلب ناقص هست ، اگه دوست دارید کاملتر بشه کمک مالی کنید " یا " برای حل مشکل شما روش های دیگه ای هم وجود داره ، کمک مالی کن تا اون روش ها رو بهت بگم " یا ... به کلید دونیت /کمک مالی اشاره کنه .

2- نرم افزار ها و سخت افزار های متن باز که در تالار پروژه ها و مطالب به پایان رسیده قرار میگیرن .
    در این تالار ، کاربر باید پروژه خودش رو به صورت کامل و بدون هیچ محدودتی در استفاده علمی ، به اشتراک بزاره . نحوه ی استفاده از پروژه در مجوز سخت افزار / نرم افزار / مقاله مشخص میشه .
    مثلا ممکنه فردی کلیه مطالب پروژه خودش ؛ شامل سورس ها ، فایل ورد مطالب ، نقشه های شماتیک و pcb و ... رو در اختیار کاربران قرار بده و به استفاده کننده گان این اختیار رو بده تا از پروژه استفاده کنن ، ویرایش کنن ،مجددا منتشر کنن و خلاصه هر بلایی دلشون خواست سر مطالب بیارن .
    همچنین ممکنه فردی یک مقاله آموزشی در فرمت pdf رو در اختیار کاربران بزاره و ویرایش مقاله ، بازنشر مقاله و... رو ممنوع کنه ( بگه استفاده از این مقاله فقط برای افزایش دانش مجاز هست و بس ) .
    در این بخش ( تالار نرم افزار ها و سخت افزار های متن باز ) کاربر میتونه لینک درگاه پرداخت آنلاین خودش رو به هر شکلی که دوست داشت در داخل پست قرار بده
    در این بخش کاربران نباید مطالب رو عمدا ، به صورت ناقص یا مبهم ارسال کنن . مثلا من می تونم پست دوم تاپیک [آموزش] مقالات و کتاب های الکترونیکی منتشر شده برای محصولات زیمنس رو به صورت نقل قول زیر ارسال کنم :
    SIMATIC Step 7 نام نرم افزار برنامه نویسی PLC های شرکت زیمنس میباشد که کاربران با استفاده از آن میتوانند به زبان های ladder (LAD) یا نرد بانی ، و statement list (STL) یا متنی (شبیه به زبان اسمبلی) و FUNCTION block diagram (FBD) یا بلوکی برای PLC های سری S400 و S300 و S200 و s1200 و s1500 برنامه نویسی کنند .
    کار با Step 7 بسیار ساده و روان است ، با این حال ممکن است برخی از کاربران به دلیل عدم آشنایی با روند کار در این نرم افزار ، در هنگام کار با آن با مشکلات مختلفی روبر شوند .
    در این فایل آموزشی مراحل پیکربندی سخت افزار PLC برای یک پروژه ساده تشریح شده است:
    PLC چیست ؟
    سوالات و مشکلات تخصصی در مورد کت مقاله رو در آدرس بالا مطرح کنید .

NOTE
    فایل های WORD کتاب پیوست این پست میباشد ، این کتاب به صورت آزاد منتشر شده و شما میتونید در تکمیل کردن مطالب اون مشارکت کنید . در صورتی که توسعه دهنده نیستید و فقط میخوایید کار با PLC زیمنس رو یاد بگیرید ، نیازی به دانلود فایل های پیوست ندارید ، فایل pdf بالا رو دانلود کنید .
    در صورتی که قصد دارید این کتاب رو توسعه بدید :

بخش های ناقص رو بهش اضافه کنید . ( دستورات برنامه نویسی ، اصول شبکه کردن ، پروژه ها و... )
    نامتون در صفحه ی شماره 1 و در کنار نام من بزارید .
    در صورت نیاز مقدمه دلخواه خودتون رو اضافه کنید .
    کتاب جدید در ادامه همین تاپیک منتشر کنید .
    قوانین استفاده از کتاب جدید مطابق مجوز شما خواهد بود و شما میتونید تصمیم بگیرید که کتاب جدید در چه فرمتی منتشر بشه ، چطور استفاده بشه و ...

Information

این آموزش کامل نیست ، من ادامه این آموزش رو وقتی میزارم که 5 میلیون تومان دونیت دریافت کنم )
    در مثال بالا جمله " این آموزش کامل نیست ، من ادامه این آموزش رو وقتی میزارم که 5 میلیون تومان دونیت دریافت کنم " توسط من ، به عنوان نویسنده مقاله به پست ارسالی اضافه شده و در صورتی که مقاله ارسالی ( آموزشی که فعلا به اشتراک گذاشته شده ) کامل باشه و کاربر بتونه با استفاده از اون و سایر مراجع اموزشی کارش رو راه بندازه ، هیچ ایرادی بهش گرفته نمیشه .
    کامل یا ناقص بودن مقالات / نرم افزار ها / سخت افزار رو مدیران و ناظمین انجمن تعیین خواهند کرد .

3- پروژه ها و مطالب پولی :

نقل قول نوشته اصلی توسط esisafa نمایش پست ها
    طبق گفته های شما فقط لینک کمک مالی قرار داره و هر کی خواست کمک میکنه. امکان داره بعضی از لینکها هم بعد از پرداخت فعال بشن؟؟؟؟ نمیگم که مثل قضیه ی اول پول بده تا بگم باشه. منظورم اینه بعضی از لینکهای واقعا کاربردی و مفید که مورد تایید هستن کلا با پرداخت فعال بشن البته نه هر لینکی. امکانش هست؟ یا صلاح نیست؟؟؟
    میشه در بخش مباحث کار و کاریابی/تبلیغات/بازارچه این بخش رو راه اندازی کرد . برای راه اندازی این بخش باید تحقیقات بیشتری انجام بشه .

باید صبر کنیم تا ببینم نظر سایر دوستان چی هست .

13. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghbakhshi نمایش پست ها
    سلام
    فکر خیلی خوبی هست
    اگر این فرهنگ رو بشه توی اینجا اون هم با این وضعیت (. . . ) راه انداخت خیلی خوب میشه
    راستی یه مشکلی هست
    اون هم از نظر امنیت
    در این سیستم انجمن ایران میکرو و سایر گروه های مربتط و کاربران ، نقشی نخواهند داشت .
    این سیستم بر مبنای خدمات پول الکترونیکی ، در انجمن اجرا میشه و به احتمال زیاد ما از خدمات پرداخت و دریافت وجه گروه "پارس پال " استفاده خواهیم کرد . در این حالت کاربر فقط میتونه لینک سایت parspal.com رو در کنترل پانل کاربریش وارد کنه . ( پس امکان وارد کردن آدرس فیک وجود نداره ) .
    برای دریافت و ارسال وجه ، مقادیر حداقل و حداکثر تعیین میشه ، مثلا حداقل مقدار دونیت پرداختی 2 هراز تومان و حداکثر مقدار آن 20 هراز تومان تعیین میشه ( البته مقادیر هنوز قطعی نیست ) .
    در سایت پارس پال کلیه موارد امنیتی برای پرداخت امن در نظر گرفته شده که شرحش در آدرس زیر وجود داره :
    قوانین اجرایی - Pars Pal :: پارس پال

همچنین مدیران و ناظیمن فعال انجمن ، همیشه کلیه حرکت ها رو زیر نظر دارن و مراقب کاربران بازی گوش هستند
    با این تفاسیر امکان کلاه برداری و سوءاستفاده در این سیستم وجود نخواهد داشت .

15. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال M_GH آواتار ها
    نام
    م. غیور
    تشکر شده 367 بار در 177 پست

سلام
    منم کلا موافقم

اقا اینجا هم اگر چک نکردین یک نگاهی بندازین فقط 1 درصد میگیرن

جهان پی : jahanpay.com

17. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد RollOver آواتار ها
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

thumbs up

19. تشکرها از این نوشته :

نقل قول نوشته اصلی توسط M_GH نمایش پست ها
    سلام
    منم کلا موافقم

سلام
    توی ادرس در مورد مزیت های درگاه های مختلف بحث شده :

اگه بخواییم طبق نظرات سایر کاربران انتخاب رو انجام بدیم ، بهترین گزینه همین پارس پال هست .
    همچنین ، توی بخش قوانین سایت جهان پی بند زیر مقداری نگران کننده هست و باعث شده این شرکت جزء انتخاب های ما نباشه :
    خسارت و رفع مسئولیت

جهان پی تعهد می نماید تمامی خدمات ذکر شده در وب سایت را به کاربر ارائه دهد. تمامی خدمات جهان پی به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی (اضافه بر مواردی که در وب سایت قید گردیده) شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی عیب بودن، عدم قطعی، امنیت کامل و … ارائه نمی شود. همه ضمانتهای شفاهی در مورد سرویسهای ما که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می باشند. جهان پی هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد. پرداخت الکترونیک جهان پی تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی نخواهد بود.

با توجه به امکان اشتباه انسانی تمامی ضمانتها ، قرارها و قول های شفاهی(تلفنی ، رو در رو و یا هر روش شفاهی دیگر) و یا الکترونیکی (ایمیل ، چت ، تیکت و انواع روشهای ارتباط الکترونیکی دیگر) که توسط پیمانكاران، نمایندگان، كارمندان، مدیران، سهامداران ، وابستگان و تمامی زیرمجموعه های جهان پی به کاربر ارائه می گردد به طور کامل باطل می باشد و تنها ضمانتهای کتبی با مهر قانونی شرکت و یا موارد صریحا قید شده در وب سایت جهان جهان پی معتبر می باشد و تمامی ضمانتها ، قرارها و قولهای غیر مکتوب مطلقا باطل می باشد. در این حالت کاربر می تواند درخواست ارائه ضمانت کتبی از شرکت نماید و در صورت عدم وجود ضمانت کتبی با مهر و سربرگ قانونی شرکت کاربر اعلام می دارد که هیچکدام از موارد شفاهی و یا الکترونیکی دیگر را مستند ندانسته و بر اساس ان هیچ اقدامی انجام نداده و یا تصمیم اتخاذ نمی نماید.

جهان پی تحت هیچ شرایطی در برابر هر نوع خسارت مستقیم و غیر مستقیم که از سرویسها و یا خدمات جهان پی متوجه فرد و یا افرادی گردد مسئول نمي‌باشد، حتی اگر این ادعا بر اساس قرارداد، نقض گارانتی (صریح یا ضمنی)‌، نقض توافقنامه و رویه‌هی جانبی آن بوده و یا عدم توانایی مشترك در استفاده از محصولات و یا خدمات جهان پی باشد. اگر چه جهان پی احتمال چنین خسارتی را گوشزد كرده باشد، برخی شرایط مسئولیت در برابر خسارت ممكن است از حالات فوق مستثنی گردد كه در چنین شرایطی مسئولیت جهان پی محدود به هزینه پرداختی توسط کاربر به جهان ادوردز برای محصول و یا خدمت مربوطه مي‌گردد.

نقل قول نوشته اصلی توسط M_GH نمایش پست ها
    سلام
    منم کلا موافقم

سلام
    توی ادرس در مورد مزیت های درگاه های مختلف بحث شده :

اگه بخواییم طبق نظرات سایر کاربران انتخاب رو انجام بدیم ، بهترین گزینه همین پارس پال هست .
    همچنین ، توی بخش قوانین سایت جهان پی بند زیر مقداری نگران کننده هست و باعث شده این شرکت جزء انتخاب های ما نباشه :
    خسارت و رفع مسئولیت

جهان پی تعهد می نماید تمامی خدمات ذکر شده در وب سایت را به کاربر ارائه دهد. تمامی خدمات جهان پی به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی (اضافه بر مواردی که در وب سایت قید گردیده) شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی عیب بودن، عدم قطعی، امنیت کامل و … ارائه نمی شود. همه ضمانتهای شفاهی در مورد سرویسهای ما که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می باشند. جهان پی هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد. پرداخت الکترونیک جهان پی تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی نخواهد بود.

با توجه به امکان اشتباه انسانی تمامی ضمانتها ، قرارها و قول های شفاهی(تلفنی ، رو در رو و یا هر روش شفاهی دیگر) و یا الکترونیکی (ایمیل ، چت ، تیکت و انواع روشهای ارتباط الکترونیکی دیگر) که توسط پیمانكاران، نمایندگان، كارمندان، مدیران، سهامداران ، وابستگان و تمامی زیرمجموعه های جهان پی به کاربر ارائه می گردد به طور کامل باطل می باشد و تنها ضمانتهای کتبی با مهر قانونی شرکت و یا موارد صریحا قید شده در وب سایت جهان جهان پی معتبر می باشد و تمامی ضمانتها ، قرارها و قولهای غیر مکتوب مطلقا باطل می باشد. در این حالت کاربر می تواند درخواست ارائه ضمانت کتبی از شرکت نماید و در صورت عدم وجود ضمانت کتبی با مهر و سربرگ قانونی شرکت کاربر اعلام می دارد که هیچکدام از موارد شفاهی و یا الکترونیکی دیگر را مستند ندانسته و بر اساس ان هیچ اقدامی انجام نداده و یا تصمیم اتخاذ نمی نماید.

جهان پی تحت هیچ شرایطی در برابر هر نوع خسارت مستقیم و غیر مستقیم که از سرویسها و یا خدمات جهان پی متوجه فرد و یا افرادی گردد مسئول نمي‌باشد، حتی اگر این ادعا بر اساس قرارداد، نقض گارانتی (صریح یا ضمنی)‌، نقض توافقنامه و رویه‌هی جانبی آن بوده و یا عدم توانایی مشترك در استفاده از محصولات و یا خدمات جهان پی باشد. اگر چه جهان پی احتمال چنین خسارتی را گوشزد كرده باشد، برخی شرایط مسئولیت در برابر خسارت ممكن است از حالات فوق مستثنی گردد كه در چنین شرایطی مسئولیت جهان پی محدود به هزینه پرداختی توسط کاربر به جهان ادوردز برای محصول و یا خدمت مربوطه مي‌گردد.

22. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 35 بار در 26 پست

سلام
    اون لینک خیلی نمی تونه ملاک باشه چون 90% کسانی که نظر دادن فروشنده سرویس های ممنوعه یا سایت های فیلم هستن که شرایطشون خیلی متفاوت و نظر سنجی هم برای سال پیش از نظر قدرت فعلا سیبـاپال یکه تاز و خیلی امکانات بیشتری ارائه میده
    برای اولین بار در میان شرکت های درگاه پرداخت | 2 درگاه کاملا اختصاصی | فعالسازی رایگان + تسویه حساب آنی !

اما در مورد طرح واقعیتش به نظر من فرق چندانی با طرح فعلی نداره چون معمولا کسی به خاطر رضای خدا و تشکر به کسی پولی نمیده بحث پروژه و سورس و .... جدا
    همین الان خیلی دیده میشه یک بنده خدا سوالی می پرسه شما هم جواب کامل میدید ولی طرف حتی رغبت نمی کنه روی دکمه تشکر کلیک بکنه !
    یا چندین بار دیدم وقتی یک نفر جوابی میده کاری به درست و غلطش ندارم ولی طرف مقابل مثل ادم های طلبکار برخورد می کنن حالا حساب کنید این بحث هم پیش بیاد دیگه خدا بخیر کنه و .....................
    کلا تو هر انجمنی بحث مالی پیش بیاد کلی مشکل هم رو سر مسئولان سایت میریزه این موضوع خیلی واضح توی همون انجمن wht هم دیده میشه
    داخل ایران هم خیلی به ندرت کسی به خاطر تشکر و ترغیب یک نفر دیگه به انجام کار های بیشتر حاظر میشه مبلغی پرداخت کنه

این قسمت به نظر من شاید فقط یک جا کاربرد داشته باشه اونم البته دردسر ساز هست
    به طوری که CMS و Blog انجمن فعال بشه و آموزش های اولیه هم به کاربران داده بشه بعد هر کسی که پروژه ی مرتبط داره رو می تونهقرار بده دقیقا مثل وب سایت شخصی می شه در اوردش که میشه هر جوری که دوست داره کارشو قرار بده چه رایگان چه پولی و .........

اقا احسان هم روشی که گفتن شدنی ولی فکر نمی کنم به اون صورت بشه چون هکی که وجود داره برای مدیریت گروه خاص به طوری که شما مثلا حق عضویت VIP خریداری کنید نه این که اعتبار به یک نفر بدید
    دادن اعتبار به یک نفر خیلی مشکلات داره و فکر نمی کنم هنوز برای ویبولتین امده باشه البته دنبالشم نبودم ممکنه وجود داشته باشه

24. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما DIMITRY برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

منم با DIMITRY موافقم...

26. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sobhan537 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال amiray آواتار ها
    نام
    عباس یکانلو
    تشکر شده 360 بار در 187 پست

با سلام.
    منم یه نظر داشتم.
    البته چون از مباحث اداره انجمن و امکاناتی که توش هست اطلاع دقیق ندارم شاید ایراداتی داره.
    نظر من اینه که زیر هر پست دوتا دکمه برای تشکر باشه مثلا یکی باشه تشکر معنوی یکی هم تشکر مادی حالا هر تشکر معنوی مثلا 500 تومن قیمت داشته باشه و کاربر اگه رو اون کلیک کنه این مبلغ به نویسنده منتقل بشه. تو پنل هر فرد هم این امکان باشه که مثلا 20 تشکر رو خرید و پولش رو پرداخت کرد(دقیقا مثل شارژ غذا تو دانشگاه که یه مقداری شارژ میکنیم بعد با استفاده از اون غذا میگیریم.) اینطوری دیگه این مشکل نیست که طرف هی بره به پورتال بانک و انتقال پول کنه امنیت هم بهتره.
    البته این یه ایده هست و امکان داره مشکلات و معایب زیادی داشته باشه. البته میتونه یه نو آوری هم حساب بشه.

28. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

نقل قول نوشته اصلی توسط amiray نمایش پست ها
    با سلام.
    منم یه نظر داشتم.
    البته چون از مباحث اداره انجمن و امکاناتی که توش هست اطلاع دقیق ندارم شاید ایراداتی داره.
    نظر من اینه که زیر هر پست دوتا دکمه برای تشکر باشه مثلا یکی باشه تشکر معنوی یکی هم تشکر مادی حالا هر تشکر معنوی مثلا 500 تومن قیمت داشته باشه و کاربر اگه رو اون کلیک کنه این مبلغ به نویسنده منتقل بشه. تو پنل هر فرد هم این امکان باشه که مثلا 20 تشکر رو خرید و پولش رو پرداخت کرد(دقیقا مثل شارژ غذا تو دانشگاه که یه مقداری شارژ میکنیم بعد با استفاده از اون غذا میگیریم.) اینطوری دیگه این مشکل نیست که طرف هی بره به پورتال بانک و انتقال پول کنه امنیت هم بهتره.
    البته این یه ایده هست و امکان داره مشکلات و معایب زیادی داشته باشه. البته میتونه یه نو آوری هم حساب بشه.
    در این حالت کار هکر های سایت میشه هک کردن سایت برای شارژ حساب خودشون.
    اگر هم مبلغی جابجا میشه باید در جای امنی باشه.

30. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

به نظر من:
    1- کمتر کسی (نمیگم نیست) پیدا میشه که آموزش یا پروژه ای بدردش بخوره و با کمال میل کمک مالی کنه. پس جای امیدی به لینک کمک مالی هست. (ولی خیلی کمرنگ)
    2- اما افرادی ( از گروه قبل بیشتر) هستن که اگر ببینن یک پروژه ی بدرد بخور هست اما پولیه، بابتش پول بدن چون بیشتر در میارن ولی اگر مجانی باشه از کمک خبری نیست. بخاطر همین میگم لینک خرید قرار بدیم.
    3- اکثر افراد هم که فقط بایگانی میکنن و فرقی به حالشون نمیکنه پولی باشه یا نه
    4- عده ای هستن که دریافت میکنن و ازش استفاده ی مالی نمیکنن اما میخوان یاد بگیرن تا بعدا استفاده کنن. تنها این گروه با پولی کردن ضرر میکنن اما بالاخره بدردشون میخوره. در ضمن قرار نیست آموزشها و پرسش و پاسخ ها پولی بشه.
    ----------
    برای فروش، لینکی به نام لینک خرید کد دانلود قرار داده میشه. یک جایگاه هم برای وارد کردن کد دانلود قرار میدیم./// بعد از کلیک بر روی لینک خرید و پرداخت مبلغ، یک کد دانلود یکبار مصرف به کاربر داده میشه و با وارد کردن کد، لینک دانلود یکبار مصرف بهش داده میشه. این روشی هست که در سافت --گذر استفاده میشه.
    همچنین میشه بعد از پرداخت مبلغ، لینک دانلود یکبار مصرف برای فرد ایمیل بشه و قسمت کد دانلود حذف بشه.
    قسمت مهم اینه که چون حجم فایل های پروژه کم هست و در همون لحظه دانلود تموم میشه، با باز کردن لینک و شروع دانلود فقط مثلا 10 دقیقه اون لینک فعال باشه و فقط با یک ip . سرور دانلود هم قرار نیست که iranmicro.ir باشه و تغییرات زیادی لازم نیست فقط کافیه بعد از پرداخت، لینک ایمیل بشه.
    ویرایش توسط esisafa : 07-05-2014 در ساعت 12:24

32. تشکرها از این نوشته :

نقل قول نوشته اصلی توسط DIMITRY نمایش پست ها
    سلام
    اون لینک خیلی نمی تونه ملاک باشه چون 90% کسانی که نظر دادن فروشنده سرویس های ممنوعه یا سایت های فیلم هستن که شرایطشون خیلی متفاوت و نظر سنجی هم برای سال پیش از نظر قدرت فعلا سیبـاپال یکه تاز و خیلی امکانات بیشتری ارائه میده
    برای اولین بار در میان شرکت های درگاه پرداخت | 2 درگاه کاملا اختصاصی | فعالسازی رایگان + تسویه حساب آنی !
    سلام
    این شرکت رو هم بررسی میکنم و خبرش رو میدم /
    اما در مورد طرح واقعیتش به نظر من فرق چندانی با طرح فعلی نداره چون معمولا کسی به خاطر رضای خدا و تشکر به کسی پولی نمیده بحث پروژه و سورس و .... جدا
    همین الان خیلی دیده میشه یک بنده خدا سوالی می پرسه شما هم جواب کامل میدید ولی طرف حتی رغبت نمی کنه روی دکمه تشکر کلیک بکنه !
    یا چندین بار دیدم وقتی یک نفر جوابی میده کاری به درست و غلطش ندارم ولی طرف مقابل مثل ادم های طلبکار برخورد می کنن حالا حساب کنید این بحث هم پیش بیاد دیگه خدا بخیر کنه و .....................
    کلا تو هر انجمنی بحث مالی پیش بیاد کلی مشکل هم رو سر مسئولان سایت میریزه این موضوع خیلی واضح توی همون انجمن wht هم دیده میشه
    داخل ایران هم خیلی به ندرت کسی به خاطر تشکر و ترغیب یک نفر دیگه به انجام کار های بیشتر حاظر میشه مبلغی پرداخت کنه
    این مورد کاملا درست هست و مشارکت در فعالیت های عمومی در ایران خیلی ضعیف هست .
    طرح فعلی " سیستم فعلی کمک به پیشرفت من " دارای مشکلات زیر است :
    0- کمتر کسی از وجود اون اطلاع داره: مشخصات کارت بانکی کاربران در صفحه ی پروفایل اونا نمایش داده میشه و اکثر کاربران مهمان و تازه وارد از وجود اون بی اطلاع هستند .
    1- عدم وجود درگاه پرداخت آنلاین : معمولا توی ایران کمتر کسی میاد :
    1- آدرس صفحه انتقال کارت به کارت بانک صادر کننده عابر بانک کاربر مورد نظر رو توی گوگل پیدا میکنه و اون رو در داخل مرورگرش وارد میکنه
    2- کلید enter رو فشار میده و صبر میکنه تا صفحه انتقال وجه کارت به کارت باز بشه
    3-شماره کارت کاربر مورد نظرش رو رقم به رقم به خاطر می سپره و در صفحه انتقال وجه وارد میکنه
    4- شماره کارت خودش رو وارد میکنه و بروی کلید انتقال وجه کلیک میکنه
    5- اگر بعد از طی هفت خان رستم ، کارت ها فرد پذیرنده دونیت و گیرنده دونیت توسط یک بانک صادر شده باشن و موجودی حساب هم کافی باشه ، مبلغی به عنوان کمک مالی به حساب فرد واریز میشه .

در سیستم جدید لینک پرداخت دونیت / کمک مالی در کنار پست های ارسالی کاربر ( در زیر آواتار ) نمایش داده میشه و همه اون رو مشاهده میکنن ؛ با وجود صفحه پرداخت آنلاین فرقی نمیکنه کارت گیرنده یا دهنده دونیت توسط چه بانکی صادر شده باشه ، همچنین مراحل انتقال وجه ساده تر هست و اغلب کاربران با اون آشنایی دارن .
    2-عدم سازمان دهی صحیح انجمن ها ، پرداکنده بودن مطالب آموزشی ، عدم آشنایی برخی از کاربران با نحوه صحیح انتشار مطالب و ... هم برخی از مشکلات جاری انجمن هستند که رفع اونا باعث بهبود وضعیت سیستم کمک مالی میشه
    3-و...
    این قسمت به نظر من شاید فقط یک جا کاربرد داشته باشه اونم البته دردسر ساز هست
    به طوری که CMS و Blog انجمن فعال بشه و آموزش های اولیه هم به کاربران داده بشه بعد هر کسی که پروژه ی مرتبط داره رو می تونهقرار بده دقیقا مثل وب سایت شخصی می شه در اوردش که میشه هر جوری که دوست داره کارشو قرار بده چه رایگان چه پولی و .........

اقا احسان هم روشی که گفتن شدنی ولی فکر نمی کنم به اون صورت بشه چون هکی که وجود داره برای مدیریت گروه خاص به طوری که شما مثلا حق عضویت VIP خریداری کنید نه این که اعتبار به یک نفر بدید
    دادن اعتبار به یک نفر خیلی مشکلات داره و فکر نمی کنم هنوز برای ویبولتین امده باشه البته دنبالشم نبودم ممکنه وجود داشته باشه
    فعال کردن بلاگ انجمن هم مشکلات خاص خودش رو داره .
    توی پست بعدی در مور د این مشکلات رو شرح میدم .
    ویرایش توسط 1nafar : 07-05-2014 در ساعت 13:56

34. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 35 بار در 26 پست

بله مشکلاتی که گفتید وجود داره ولی این مشکلات با سیستم های بانکی کنار رفته و دیگه زیاد به چشم نمیاد من منظورم این بود طبق موردی که قبول دارید این مورد در ایران فرهنگ سازی نشده
    به هر حال راه اندازی این سرویس ضرری نداره

البته 1 مورد بگم سیستم های واسط مثل زرین پال و .... که شناخته شده هستن و فعالیت درستی دارن برای این که شما خدمات بدن 2 مورد نیاز دارن 1 احراز هویت شما و داشتن 1 وب سایت مورد اول خوب مشکل خاصی نداره چند تا اسکن سادس ولی وب سایت ! تا اونجای که میدونم درگاه های واسط برای همچین موردی هنوز کاری نکردن چون برای فعال سازی درگاه شما باید در کنترل پنلتون ادرس سایت ثپت کنید و مکاتبه کنید که این برای مثلا Donate تا اون در گاه سود خودشو حذف کنه و سایت تایید کنه و چند مورد دیگه

و این طرح هم به شرطی مفید که سایت فعالیت خوبی داشته باشه و نسبت به یکی 2 سال پیش که یادم میاد فعالیت خیلی کم شده و پاسخ ها هم محدود به چند نفر شده

بعد چند مورد بگم خالی از لطف نیست :
    1 : شما مثلا میگید برای گزاشتن فلان مطلب یا کامل کردنش در خواست یه حداقل کمک مالی می کنید . بله درست و چندین سایت موفق خارجی هم اصول کاریشون بر همین اساس ولی داره و چند حالت پیش میاد

• فرضا طبق گفته در خواست 5 میلیون تومان کنید بله حق دارید و منم موافقم ولی واقعا فکر می کنید چقدر طول بکشه که به مبلغ برسید ؟ مخصوصا با توجه به این قبول دارید و گفتید 90% اعضا فقط برای داشتن یوزر ثپت نام کردن که با 44000 کاربر میشه 4400 کاربر واقعی که گفتید 2 تا 3 درصد کاربر مناسب هستن چون برای فعالیت امدن که میشه 1320 نفر تقریبا که با امار 1270 نفر سایت میشه گفت قابل قبول و چند نفر به اون موضوع علاقه دارن و .... !
    • فرضا من خودم میگم 1 مطلب شروع کنم و بگم 1 میلیون Donate گرفتم کاملش میکنم بعد مبلغ هم بگیرم مطلب نزارم کی می خواد کاری کنه ؟ ثپت نام در سایت کاری نداره ارسال چند تا پست مفید هم کاری نداره و بحث مولتی یوز خیلی قشنگ پیش میاد ( این مورد شما سخت گیرانه بخواید عمل کنید باز راه داره برای دور زدن خیلی هم سختش کنید دیگه کسی علاقه نداره شرکت کنه )
    • اگر هم به مبلغ تایین شده نرسه خوب منم مطلب نمیزارم و کسای هم که کمک کردن دستشون درد نکنه ولی ادامه مطلب گیرشون نمیاد و با افرادی که کمک نکردن مساوی میشن
    • اگر هم بگید مدت زمان تایین میشه و اگر طی اون مدت مبلغ نرسید پول برگشت داده میشه ( این هم نمیشه چون درگاه واسط و پول تا من نخوام برگشت نمی خوره و شما هم کاری نمی تونید بکنید )

و خیلی حالت های دیگه

وبلاگ هم گفتم مشکلات داره

در کل من مخالف نیستم می تونید امتحان کنید چون نظر و قرار نیست 100% درست باشه .
    امیدوارم واقعا پاسخ مناسبی بتونید بگیرید

36. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

اینکه یکی بگه اگه یک میلیون جمع شد بعد ادامه میدم اصلا ممکن نیست. کسی اعتماد نمیکنه. اولا از کجا معلوم این مقدار جمع بشه و بعدش از کجا معلوم طرف ادامه بده.

به نظر من در قدم اول همون کمک مالی یا donate راه بیافته.
    با این کار حتی اگر کسی بخواد برای فروش هم مطلبی بزاره کلی کارش راحتتر میشه. بعدش برای بقیه چیزا نظر میدیم. بهتره قدم به قدم بریم جلو

38. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

سلام
    یک چیزی رو فراموش نکنید
    این یک کمک مالی هست نه درخواست پول برای اموزش
    یعنی مخاطب خوشش میاد از مطلب نوشته شده ی شما حالا چه کامل چه ناقص استفاده میکنه
    بعد در صورت تمایل یه کمکی برای روحیه دادن به شما میکنه
    بحث فروش و درخواست پول برای اموزش یه چیز دیگه هست اون میشه مربوط به کاریابی
    از طرفی شاید یه نفر پیدا بشه و این پروژه رو ازشما بخره و بعد با 5% تخفیف اون رو بفروشه (که احتمالش هم زیاده)
    خب حالا شما میخواهی چکار کنی؟
    لینکتون یکبار مصرفه خوب باشه
    توی پرشین گیگ - پیکو فایل و یه عالمه هاست رایگان دیگه اپلود میکنم
    یا اصلا به خریدار ایمیل میکنم
    اون وقت چی؟
    مشکل اینجاست که ما این فرهنگ کمک کردن برای پیشرفت رو نداریم
    خیلی ببخشید قصد توهین ندارم
    ولی کم نیستند کسانی که بگن "دیگی که برای من نمیجوشه می خوام سیب زمینی توش بجوشه"
    خیلی ها هم هستند که حتی تشکر هم بلد نیستند فکر میکنن ازشون کم میشه
    حالا شما توقع داری سقف تعیین کنید و به اون مبلغ هم برسه؟
    نمیگم فکر بدی هست خوب هم هست ولی پله به پله بزارید دو نفر با این کمک های مالی اشنا بشن
    و تاثیرش رو ببینند بعد . . .
    سایتهایی مثل سایت زیر هم هست که تا چندوقت پیش راحت باز میشد
    برای تولید یک محصول میان یه حداقل نیازشون رو بیان میکنند و مردم بدون هیچ گونه توقع کمک میکنند
    حتی مواردی هم هستند که در عرض چندساعت بهشون چندهزار دلار کمک مالی شده
    من توشون مبالغ میلیون دلاری هم دیدم
    دیدنش خالی از لطف نیست
    https://www.kickstarter.com/discover...ies/technology

40. تشکرها از این نوشته :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین