NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3510 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: راه اندازی can-485. (یا همون rs-485 بدون master)

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

پیش فرض راه اندازی can-485. (یا همون rs-485 بدون master)

سلام
    بالاخره بعد از سه روز موفق شدم به صورت کاملا خودکار پروتکل can-485 (اسم انتخابی خودم) رو راه بندازم. پدرم در اومد.
    بستر ارتباطی همون rs485 هست که به صورت can راه اندازی شده. یعنی بحث مستر و اسلیو مطرح نیست و هر کدوم از وسیله ها در هر زمانی بخواد میتونه داده بفرسته. محدودیت تعداد وسایل هم 128 عدد هست. این پروژه فعلا برای avr راه اندازی شده ولی در صورت نیاز قابل پیاده سازی بر روی هر میکرویی که uart داره هست. تمام قابلیت های rs-485 به علاوه ی عدم وجود master از مزایای این پروتوکل هست.

از اونجایی که این پروژه کاربردی هست و جنبه آموزشی نداره از قرار دادن مستقیم خودداری میکنم. اما در صورت نیاز میتونید پیام خصوصی یا ایمیل به ehsan_safa66@yahoo.com با عنوان can485 بفرستید. انشاالله در آینده قابلیت پرداخت اینترنتی اضافه میشه. (آزمایشی: مدیران تالار بدون هزینه و کاربران عادی به ازای دریافت هزینه)
    (دلیل این کار اینه که در حال بررسی این هستم ببینم امکان دریافت کمک هزینه هست یا نه تا افراد فعال تالار انگیزه ی بیشتری پیدا کنن. در پروژه sim900 هم یک متن به این منظور اضافه شده تا دو روش بررسی بشه. این کار در صورت زیاده روی نتیجه ی معکوس برای انجمن داره. پس برای چنین پستی هماهنگی با مدیران لازمه تا ارزش این کار رو داشته باشه. در غیر این صورت پست حذف میشه. )
    ویرایش توسط esisafa : 03-05-2014 در ساعت 17:11

2. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال processor آواتار ها
    نام
    محمد صداقتی
    تشکر شده 262 بار در 120 پست

این طرح شما جالبه
    اگه بشه همچین کاری کرد که دوستانی که مطلب جدیدی دارند یا طرحی رو رو راه اندازی کردند یه راهی باشه که با پرداخت یه هزینه ای هر چند کم کمکی باشه برای فرد آموزش دهنده که حداقل هزینه تحقیق و آموزشش در بیاد.
    مطمئنا افزایش انگیزه رو هم در پی داره و فعالیت دوستان بیشتر میشه.

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

سلام احسان جان

از نظر من کار خوبیه. بازم بزرگترا باید نظر بدن. ولی به نظر من اگه هزینش مناسب باشه می ارزه دادا.

راستی پروژه رو از نظر مسافت هم تست کن. 500 متر جواب میده؟
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

از نظر قیمت پروژه که توافقی قیمت گذاشته میشه فعلا. در ضمن برای نوشتن این متن کمک هزینه با مدیر سایت هماهنگ کردم. احتمالا بعدا قابلیت پرداخت اینترنتی هم فراهم بشه.

از نظر هزینه پروژه فقط یک max487 لازمه و یک گیت منطقی. دارم فکر میکنم که به جای گیت، یک ترانزیستور هم جواب بده. از نظر فاصله هم که همون rs-485 هست و طبق اون باید تا 1000 متر هم جواب بده اونم فقط با یک زوج سیم به هم پیچیده. ولی در عمل پول 500 متر سیم گرفتن ندارم که امتحان کنم
    ویرایش توسط esisafa : 04-05-2014 در ساعت 00:01

7. تشکرها از این نوشته :

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

مهندس میشه هم پروژه کار کنی هم اینکه کتابخونشو بفروشی. نظر خودت چیه؟

راستی این زوج سیم ها توی اینترنت پیدا میشه واسه خرید؟ سیم های معمولی بگیر فعلا ، ازینائی که متری 500 - 600 هست. زوج سیم به هم نتابیده ولی با شیلد!
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

9. تشکرها از این نوشته :

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط esisafa نمایش پست ها
    سلام
    بالاخره بعد از سه روز موفق شدم به صورت کاملا خودکار پروتکل can-485 (اسم انتخابی خودم) رو راه بندازم. پدرم در اومد.
    بستر ارتباطی همون rs485 هست که به صورت can راه اندازی شده. یعنی بحث مستر و اسلیو مطرح نیست و هر کدوم از وسیله ها در هر زمانی بخواد میتونه داده بفرسته. محدودیت تعداد وسایل هم 128 عدد هست. این پروژه فعلا برای avr راه اندازی شده ولی در صورت نیاز قابل پیاده سازی بر روی هر میکرویی که uart داره هست. تمام قابلیت های rs-485 به علاوه ی عدم وجود master از مزایای این پروتوکل هست.

از اونجایی که این پروژه کاربردی هست و جنبه آموزشی نداره از قرار دادن مستقیم خودداری میکنم. اما در صورت نیاز میتونید پیام خصوصی یا ایمیل به ehsan_safa66@yahoo.com با عنوان can485 بفرستید. انشاالله در آینده قابلیت پرداخت اینترنتی اضافه میشه. (آزمایشی: مدیران تالار بدون هزینه و کاربران عادی به ازای دریافت هزینه)
    (دلیل این کار اینه که در حال بررسی این هستم ببینم امکان دریافت کمک هزینه هست یا نه تا افراد فعال تالار انگیزه ی بیشتری پیدا کنن. در پروژه sim900 هم یک متن به این منظور اضافه شده تا دو روش بررسی بشه. این کار در صورت زیاده روی نتیجه ی معکوس برای انجمن داره. پس برای چنین پستی هماهنگی با مدیران لازمه تا ارزش این کار رو داشته باشه. در غیر این صورت پست حذف میشه. )
    سلام
    هیچ کس با ایجاد چنین سیستمی مخالف نیست .
    کمک مالی به کاربر یا همون دونیت خیلی وقته که داره در دنیا کار میکنه و منبع مالی پروژ های زیادی هست .
    من دیشب تاپیک زیر رو ایجاد کردم ، اما وقت نشد ویرایش و ارسالش کنم :
    نیاز به همفکری جهت بهبود سیستم( راه اندازی سیستم دونیت)
    بهتره این بحث رو در تاپیک بالا ادامه بدیم و به یک جمع بندی برسیم ...

11. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_rk نمایش پست ها
    مهندس میشه هم پروژه کار کنی هم اینکه کتابخونشو بفروشی. نظر خودت چیه؟

راستی این زوج سیم ها توی اینترنت پیدا میشه واسه خرید؟ سیم های معمولی بگیر فعلا ، ازینائی که متری 500 - 600 هست. زوج سیم به هم نتابیده ولی با شیلد!
    جزئیات بیشتر از درآمد فروش یا کمک هزینه بعدا مشخص میشه. بالاخره باید بحث رایگان قرار دادن مطالب هم فراموش نشه.
    زوج سیم به هم تابیده که من دیدم فقط کابل شبکه بوده که 4 زوج هست. فرق زوج به هم تابیده با زوج معمولی زمین تا آسمون هست.
    زوج به هم تابیده یک نوع خط انتقال مخابراتی هست مثل کابل کواکسیال. این خط انتقال باعث میشه که در مسافت طولانی اطلاعات منتقل بشه و مثلا در حالی که داده آخر در فرسنتده ارسال میشه در گیرنده هنوز داده اول دریافت میشه و داده های وسط در داخل سیم منتقل میشن. با سرعتی در حد نور. اگر طول موج اطلاعات شما 1 متر باشه به نظر شما چند سیکل یا قله موج در یک سیم به طول 100 متر قرار داره و وقتی گیرنده موج اول رو دریافت میکنه در همون لحظه فرستنده موج چند رو میفرسته؟؟ (جواب موج صدم) به این میگن خط انتقال).
    زوج سیم تابیده یک خط انتقال خوب هست اما زوج معمولی خط انتقال میشه فرض کرد اما خوب نیست.

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام من تازه وارد انجمن شدم و دارم روی LPC17xx کارمی کنم آیا این همون پروتکل can هست که در خودرو کاربرد داره و اگر بخوایم رو Arm اجرا بشه امکانش چطوریا اس.؟

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab_007 نمایش پست ها
    سلام من تازه وارد انجمن شدم و دارم روی LPC17xx کارمی کنم آیا این همون پروتکل can هست که در خودرو کاربرد داره و اگر بخوایم رو Arm اجرا بشه امکانش چطوریا اس.؟
    اینجا فقط کاری کردیم که روی پروتکل rs485 بشه بدون مستر و تداخل داده ارسال کرد. اصولش مثل can هست وگرنه طبق استاندارد پروتکل can نیست. اگر میخواهید از can استفاده کنید از ایسی خودش استفاده کنید