NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3628 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: راهنمایی برای انتخاب برد مینی کامپیوتر

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Red face راهنمایی برای انتخاب برد مینی کامپیوتر

سلام
    من تاپیکها رو خوندم .اما جایی که بتونم راحت سوال بپرسم ومرتبط باشه پیدا نکردم . در ضمن فکنم این موضوع برای خیلیها هم سوال باشه که برا یه کاربرد خاص دنبال انتخاب بهترین گزینه از بین برد های مینی کامپیوتر موجود باشن . برا همین این تاپیک رو با اجازه اساتید و مدیران باز کردم تا مکانی برا راهنمایی و انتخاب برد باشه .

اول خودم شروع میکنم :
    من برای انجام کاری به بردی نیاز دارم که :
    ال سی دی و تاچ تو هر سه سایز 6و8 10 اینچ رو ساپورت کنه . علت اینکه میگم سه سایز چون ممکنه بعضی جاها به ضرورت کاری رو همون برد سایز رو عوض کنم .و اینکه rtc داشته باشه . سیستم عامل هم به ترتیب اولویت : ویندوز ؛ آندروید و لینوکس رو ساپورت کنه (یکی کافیه نه همگی).حداقل 15 تا GPIO داشته باشه .که اگه اینتراپتی باشن دیگه بهتر
    یه پورت RS485 داشته باشه و یه پورت RS232
    232 رو میخام تا برد SIM900 رو وصل کنم بهش . میخوام برد SMS فارسی رو ساپورت کنه و RS485 رو برا کار دیگه میخوام .اگه خودش 485 داشته باشه که بهتر و گرنه حداقل دوتا 232 داشته باشه که به یکیش مبدل وصل کنم
    نویز کم بگیره .قضیه قیمت هم که همیشه تو همه کاری مد نظر بوده و هست .
    باتشکر

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 35 بار در 26 پست

سلام
    از نظر هزینه و این که LCD های مختلف پشتیبانی کنه و 2 پورت Com :
    Cubieboard-cubie 1
    یا
    Cubieboard-cubie 2

به همراه
    برد توسعه کوبی برد

رنج قیمت در حدود 314 تا 351 هزار تومان بدون LCD

نسبت به بقیه در حال حاظر این بهترین گزینه هست از نظر مواردی که شما گفتید

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما DIMITRY برای ارسال این پست سودمند:

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سلام
    من تاپیکها رو خوندم .اما جایی که بتونم راحت سوال بپرسم ومرتبط باشه پیدا نکردم . در ضمن فکنم این موضوع برای خیلیها هم سوال باشه که برا یه کاربرد خاص دنبال انتخاب بهترین گزینه از بین برد های مینی کامپیوتر موجود باشن . برا همین این تاپیک رو با اجازه اساتید و مدیران باز کردم تا مکانی برا راهنمایی و انتخاب برد باشه .

اول خودم شروع میکنم :
    من برای انجام کاری به بردی نیاز دارم که :
    ال سی دی و تاچ تو هر سه سایز 6و8 10 اینچ رو ساپورت کنه . علت اینکه میگم سه سایز چون ممکنه بعضی جاها به ضرورت کاری رو همون برد سایز رو عوض کنم .و اینکه rtc داشته باشه . سیستم عامل هم به ترتیب اولویت : ویندوز ؛ آندروید و لینوکس رو ساپورت کنه (یکی کافیه نه همگی).حداقل 15 تا gpio داشته باشه .که اگه اینتراپتی باشن دیگه بهتر
    یه پورت rs485 داشته باشه و یه پورت rs232
    232 رو میخام تا برد sim900 رو وصل کنم بهش . میخوام برد sms فارسی رو ساپورت کنه و rs485 رو برا کار دیگه میخوام .اگه خودش 485 داشته باشه که بهتر و گرنه حداقل دوتا 232 داشته باشه که به یکیش مبدل وصل کنم
    نویز کم بگیره .قضیه قیمت هم که همیشه تو همه کاری مد نظر بوده و هست .
    باتشکر
    سلام.
    احتمالا سرریز نمیخواین؟؟
    جدی نگیرین.شوخی کردم! حتما میگید زود پسر خاله میشم؟
    کار خوبی کردید این تاپیک رو زدید البته فکر کنم من 2 جای دیگه به تاپیکی مشابه این پاسخ دادم.
    همانطور که دوست خوبمون گفتن کابی برد گزینه خوبی هستش.
    مورد دیگه برد e8 هستش که از ویندوز ce و اندروید و لینوکس پشتیبانی میکند اما فعلا ویندوز و لینوکسشون چینی هستش ولی اندروید خوبی داره و فارسی رو هم ساپورت میکند.
    Rs485 که من اصلا ندیدم rs232 فکر کنم 2 تا داره البته پورت آماده اش نیست. 17 تا gpio داره. از نظر السیدی هم 3.5 و 5و 7و 10.4 ساپورت میکنه ولی احتمالا فقط مدل 7 وارد بشود. Rtc هم داره.
    ماژول آماده sim900 هم داره که احتمالا وارد نمیشه چون یک ماژول دیگه داخل سایت هستش و شما می تونید از اون استفاده کنید.شما می تونید به تاپیک اون مراجعه کنید و اگر سوالی باز بود من در خدمتم.
    http://www.iranmicro.ir/forum/showthread.php?t=10692
    موفق باشید.

6. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    ضمن تشکر از عزیزان بابت پاسخ
    شما حتما تو برد مینی مادر بورد که حتما دیدید :

تو جدول مشخصاتش نوشته :
    internal i/o :rs232-422-485
    تو تاپیک خودشم نوشتم اما هنوز جواب نگرفتم .منظور چیه ؟ برداشت من اینه که خودش یه پورت داره که میشه به سه حالت کانفیگش کرد . اینجوری خیلی بهتره تا من یه مبدل بزارم سرراه rs232 و تبدیلش کنم . چون هم قطعه اضافه میخواد و هم مدیریت وقفه اش سختر میشه . مخصوصا اگه برم سمت آندرورید .چون باید مرتب دایرکشن پورت رو عوض کنم وکلی داستان داره !
    راستی یه سوال این مینی مادر برد که ویندوز ساپورت میکنه و یه لینک از ویندوز کم حجم هم هست . میشه براش با net . برنامه نوشت یا براش سنگینه ؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام
    ضمن تشکر از عزیزان بابت پاسخ
    شما حتما تو برد مینی مادر بورد که حتما دیدید :

تو جدول مشخصاتش نوشته :
    internal i/o :rs232-422-485
    تو تاپیک خودشم نوشتم اما هنوز جواب نگرفتم .منظور چیه ؟ برداشت من اینه که خودش یه پورت داره که میشه به سه حالت کانفیگش کرد . اینجوری خیلی بهتره تا من یه مبدل بزارم سرراه rs232 و تبدیلش کنم . چون هم قطعه اضافه میخواد و هم مدیریت وقفه اش سختر میشه . مخصوصا اگه برم سمت آندرورید .چون باید مرتب دایرکشن پورت رو عوض کنم وکلی داستان داره !
    راستی یه سوال این مینی مادر برد که ویندوز ساپورت میکنه و یه لینک از ویندوز کم حجم هم هست . میشه براش با net . برنامه نوشت یا براش سنگینه ؟
    سلام.
    کسی جواب نمیده چون لابد نظری نداره!
    منظور این باید باشه که یک کانکتور هستش که شما می تونید به عنوان rs232 یا rs485 استفاده کنید.همون برداشت شما اما چگونه ؟ خودتون بهتر از من می دونید.
    این برد قابلیت اندروید رو نداره.می دونم که می دونید برای تاکید گفتم بردها متنوع هستن یه موقع اشتباه نشه.
    برای برنامه نویسی .net اگر برنامه سبک باشه مشکلی نیست توجه کنید که برد فرکانسش 1 هستش.
    موفق باشید.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    یعنی با آندروید کار راحتره ؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام
    یعنی با آندروید کار راحتره ؟
    سلام.
    خیر.منابع برای اندروید کمتر هستش.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    یعنی اگه یه برد کوبی بگیرم و آندروید نصب کنم .بخوام یه برنامه براش بنویسم سخته تو آندروید با پورت سریال و gpio کارکردن ؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام
    یعنی اگه یه برد کوبی بگیرم و آندروید نصب کنم .بخوام یه برنامه براش بنویسم سخته تو آندروید با پورت سریال و gpio کارکردن ؟
    سلام.
    بستگی داره به دانش طرف!
    سریال و gpio فکر نکنم زیاد مشکل باشه.
    خواستن توانستن هستش.

13. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    ممنون.
    من با net. کار کردم . الان خیلییی دو دل شدم . برد مینی کامپیوتر که میشه روش ویندوز نصب کرد کارم رو راحت میکنه . حتی اگه برم سمت بخاطر visual basic تا برنامه ام سبکتر شه کار راحته . از همه مهمتر خود ویندوز برام وقفه ها رو مدیریت میکنه و کد نویسی راحت میشه . مخصوصا تو استفاده از پورت سریال. فقط اینجا مشکل قیمت وجود داره ! که گرونتره .

برد کوبی 1 یا 2 که تفاوت قیمت کمی دارن .به نسبت مینی کامپیوتر ارزونترن . به نظر با کیفیتر هم میان . و از طرفی باید از نظر پردازش ؛ آندروید خیلی راحتر و با سرعت بیشتر باشه به نسبت ویندوز . و چون ارزونتره کل پروژه قیمت تمام شده اش کمتر میشه و این امتیاز بزرگیه .فقط میترسم چون منابع آندروید تو این کار خاص من کمه کار طولانی شه و اینکه من ابتدای راه آندروید نویسی هستم

راستی من کاتالوگ برد مینی کامپیوتر رو میخوام . اصلا این اسمش چیه ؟ چی رو سرچ کنم ؟
    ویرایش توسط mehdi_ghp : 21-04-2014 در ساعت 21:44

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

عزیزان ؛ حتما باید اشک آدم در بیاد که نظر بدین

یه لینک از این برد مینی کامپیوتر کسی نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کسی نخریده که از تو سی دی یا محتویات همراه دستگاه کمک برسونه ؟!؟ مدیران سایت دسترسی ندارن به کاتالوگ ؟
    ویرایش توسط mehdi_ghp : 24-04-2014 در ساعت 09:49