NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 5337 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: مشكل صفحه كليد مجازي

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض مشكل صفحه كليد مجازي

سلام

رشته تخصصی من الکترونیک نیست ولی به عنوان سرگرمی روی یک پروژه الکرونیکی کار می کردم در طراحی قسمتی از این پروژه به مشکل خوردم می خواستم ببینم آیا شما می توانید مرا راهنمایی کنید.
    مشخصات پروژه به شرح زیر است
    هسته مرکزی یک میکرو کنترولر Mega32 می باشد که از طریق در گاه های B و C به یک LCD گرافیکی متصل شده یک صفحه کلید که با یک کد کننده به درگاه D متصل شده در در زمان INT0 این درگاه را اسکن می کند. هدف اصلی نمایش یک صفحه کلید مجازی روی LCD می باشد که با فشدن کلید متناظر با آن مربع مربوط به آن تو پر گردد و بعد از مدتی به حالت عادی برگردد. برای این کار در برنامه اصلی ابتدا 16 مربع رسم می گردد و با فشردن هر کلید وقفه INT0 فعال شده و پس از اسکن صفحه کلید کد مربوط به آن کلید در یک متغیر قرار می گیرد پس از آن با توجه به کد بدست آمده با ستفاده از یک Select Case یک مربع در اندازه مربع قبلی و در مختصات مشخص رسم می گردد بعد از مدتی مربع رسم شده پاک شده و دوباره مربع تو خالی رسم می گردد. از لحاظ منطق برنامه نویسی به نظر می رسد برنامه مشکلی ندارد اما زمانی که در داخل Select Case برنامه رسم مربع اجرا می شود مربع رسم شده در مختصات درست رسم نمی گردد. خیلی فکر کردم و به انواع مختلف برنامه را تغییر دادم ولی نتیجه ای نداشت. کد برنامه و تصاویر مربوط به LCD را برایتان پیوست این نامه نموده ام قسمت هایی از برنامه ممکن است اضافه به نظر برسند که البته در اجرای برنامه خللی ایجاد نمی کنند. کامپایلر من Bascom AVR می باشد. لطفاً مرا راهنمایی نمایید.

با تشکر

2. # ADS
    Circuit advertisement