NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3641 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: کمک در مورد انتخاب یه موتور مناسب

کاربر فعال amiray آواتار ها
    نام
    عباس یکانلو
    تشکر شده 360 بار در 187 پست

پیش فرض کمک در مورد انتخاب یه موتور مناسب

با سلام.
    من تو یه کاری میخوام از موتور استفاده کنم. ولی یه چند تا مشکل تو انتخاب نوع موتور برام پیش اومده.
    اول یه توضیح مختصر در مورد نیازم: من یه موتور دارم که یه پره(فلایور) بهش وصله و این پره میچرخه اولا برام مهمه که من وقتی به این موتور میگم وایسه در کوتاه ترین زمان وایسه و در کمترین زمان بتونه تغییر جهت بده.
    در حد امکان هم در اول کار ضربه کمتری وارد کنه موقع شروع کار dc هم باشه بهره.
    من قبلا از موتور فقط در ربات مین یاب و مسیر یاب استفاده کردم. و زیاد دقتی رو این پارامتر ها به خرج ندادم حالا ممنون میشم کسی یه راهنمایی کنه.
    با تشکر

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

سلام
    موتور های dc دارای لختی یا اینرسی هستند ، با قطع ولتاژ تغذیه موتور ، شفت موتور بعد از گذشت چند ثانیه متوقف میشه ؛ این خاصیت موتور dc هست و موتور dc بدون اینترسی وجود نداره .
    برای توقف موتور یا باید از ترمز استفاده کنید یا از موتور های گیربکس دار ( گیربکس با کم کردن سرعت موتور ، اینرسی اون رو کاهش میده ) .
    برای ترمز موتور dc باید به محض قطعه تغذیه از موتور ، پایه های ولتاژ اون رو اتصال کوتاه کنید .
    برای کاهش ضربه هم باید موتور رو به صورت نرم راه اندازی کنید ( با استفاده از pwm ) .
    توی گوگل dc motor soft start و brake in dc motor رو جستوجو کنید .

4. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند: