NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3642 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 68

موضوع: دستگاه جوجه کشی و تاثیر اون روی کیفیت جوجه ها

کاربر دائمی raminrayat آواتار ها
    نام
    رامین چمن ارا
    تشکر شده 608 بار در 256 پست

پیش فرض دستگاه جوجه کشی و تاثیر اون روی کیفیت جوجه ها

ادامه صحبت های دستگاه جوجه کشی
    طراحی و ساخت کنترل کننده همزمان دمای داخل دستگاه جوجه کشی وسالن

رو تو این قسمت دنبال میکنیم
    سوالی که برام پیش اومده اینه که
    1)کیفیت جوجه ها رو چطور میشه سنجید؟
    2)اصلا معیار با کیفیت بودن در چیه؟
    3)چیکار باید کرد و چه چیز هایی رو باید تو ساخت دستگاه رعایت کرد تا جوجه ای که از تخم بیرون میاد دارای کیفیت مطلوب باشه؟

اگه چیزی هست که میبایست میپرسیدمو جا انداختم هم توضیح بدید متشکر

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

رو تو این قسمت دنبال میکنیم
    سوالی که برام پیش اومده اینه که
    1)کیفیت جوجه ها رو چطور میشه سنجید؟
    2)اصلا معیار با کیفیت بودن در چیه؟
    3)چیکار باید کرد و چه چیز هایی رو باید تو ساخت دستگاه رعایت کرد تا جوجه ای که از تخم بیرون میاد دارای کیفیت مطلوب باشه؟

اگه چیزی هست که میبایست میپرسیدمو جا انداختم هم توضیح بدید متشکر
    1-کیفیت جوجه ها از روی کرک آنها کاملا قابل تمایز هستش.هرچه جوجه دارای کرک و ظاهر بهتری باشد( از نظر چشم و پا و ...) کیفیت بهتری دارد.مورد دیگر تشخیص مشکلات جوجه از طریق مشاهده ناف است که مثلا ناف متورم یک دلیلش می تواند رطوبت زیاد باشد.
    2- معیار با کیفیت بودن در صنعت جوجه کشی صنعتی فاکتور مهمی است چرا که جوجه های کم کیفیت در طی روزهای اول تلف می شوند.در مورد معیارهای علمی اطلاعات خاصی ندیدم.
    3- این سوال مطلبی نیست که بشود به راحتی توضیح داد و جای بحث فراوان دارد و باید گفت که جوجه کشی قبل از اینکه یک علم باشد یک هنر است. این نکات برای دستگاههای بزرگ صنعتی و دستگاههای خانگی در برخی موارد می تواند متفاوت باشند اما نکات کلی :
    1- ثبات هر چه بیشتر دما و رطوبت بهتر - این ثبات هم شامل resolution و هم accuracy می شود - به همین دلیل انتخاب کنترلر دما و رطوبت و نیز منبع تامین رطوبت و دما از مهمترین نکات می باشذ.
    برای دست یافتن به یک معیار قابل قبول می توان یک مقایسه را بین موارد ساخته شده با دستگاههای مطرح دنیا داشت.
    مثلا دستگاه Jamesway با ظرفیت 100000 تخم مرغ در مدلهای قدیمی از رزولوشن 0.01 درجه فارنهایت بهره برده و در مدلهای جدید به دلیل استفاده از سیستم PID رزولوشن 0.1 درجه فارنهایت را کافی دانسته.
    2- شاید این مورد را باید اول از همه دانست در هر صورت بدانید که شرایط تولید و نگهداری تخم نطفه دار از با اهمیت ترین موارد است که حتی می تواند تاثیرات عمده ای را روی کیفیت جوجه ها داشته باشد و این بحث هم یک بحث بسیار جامع است که خارج از حوصله بنده است.
    3- چرخش : معمولا 3 ساعت یک بار صورت می گیرد. دستگاه Jamesway هر یک ساعت یک بار و من هم تجربه روزی دو بار اما با کاهش بازدهی را دارم.
    4- اکسیژن دهی که معمولا بیشترش موردی ندارد اما کمتر از حد که باشد باعث کاهش بازدهی و تلفات می شود.
    موفق باشید.

4. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

نام
    رامین چمن ارا

اطلاعاتتون جالب بود
    در مورد شرایط تولید ونگهداری تخم ها مطلع هستم
    اینکه برای فلان تعداد مرغ فلان تعداد خروس نیازه و اگه خروس مثلا حذف شه تخمی که مرغ ها تولید میکنن تا چند روز نطفه دارن
    اینکه تخم ها تا 5 روز اول بسته به شرایط دارای بهترین شرایط واسه قرارگیری تو دستگاهن و هرچه این مدت بیشتر بشه بازدهی نمایی کاهش پیدا میکنه
    اینکه تخم ها تو یه محیط با دمای 13 درجه باید نگهداری بشن و تامین رطوبت کافی تو این مدت هم حائز اهمیته

تو دستگاه من تخم مرغها هر یک ساعت با زاویه 40 درجه جابجا میشن یا به قولی میچرخن
    و تو سه روز اخر چرخششون متوقف میشه و رطوبت بیشتری براشون تامین میشه
    اکسیژن و تهویه دستگاه کاملا رعایت شده
    دما همونطور که قبلا گفتم تو این دستگاه با دقت 0.1 و بین 37.5 تا 37.7 درجه بدون ذره ای بالا یا پایین تر تنظیم میشه

نمیدونم غیر این نکاتی که شما و من اشاره کردیم چیز دیگه ای هست که من بیخبر باشم یا رعایت نکرده باشم یا نه
    اما فک نکنم تو ساخت این مدل دستگاه و افزایش بازدهیو کیفیت چیزیو فراموش کرده باشم
    یک عکس از جوجه میزارم تا ببینید کیفیت چطور بوده
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: untitled.JPG
مشاهده: 55
حجم: 61.5 کیلو بایت

6. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما raminrayat برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

سلام
    چرا جوجه ی شما بلوند نیست؟
    موهاش مشکی
    جدا از شوخی اینکه بشه میزان کیفیت جوجه رو تشخیص داد پارامترهای زیادی داره مثل وزن -چشم و کرک و . . .
    که اقا داریوش بهشون اشاره کرد
    و البته میزان هم خونی و نژاد خیلی حائز اهمیت هست
    ولی اینها چیزهایی هست که یک دامپزشک یا یک جانور شناس تشخیص میده
    البته با یه مدت کار کردن کنار هم میتونید کار رو دست بگیرید
    چون یک رو میشناسم که برق قدرت خونده ولی کبک و مرغ پرورش میده
    ولی پیشنهاد میشه حتما یک دامپزشک داشته باشید
    راستی برای تست و بهره گیری کبک گزینه ی مناسب تری نسبت به مرغ هست
    چون مرگ و میر و بیماری هاشون نسبت به مرغ 10% هم نمیشه

8. تشکرها از این نوشته :

نام
    رامین چمن ارا

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghbakhshi نمایش پست ها
    سلام
    چرا جوجه ی شما بلوند نیست؟
    موهاش مشکی
    جدا از شوخی اینکه بشه میزان کیفیت جوجه رو تشخیص داد پارامترهای زیادی داره مثل وزن -چشم و کرک و . . .
    که اقا داریوش بهشون اشاره کرد
    و البته میزان هم خونی و نژاد خیلی حائز اهمیت هست
    ولی اینها چیزهایی هست که یک دامپزشک یا یک جانور شناس تشخیص میده
    البته با یه مدت کار کردن کنار هم میتونید کار رو دست بگیرید
    چون یک رو میشناسم که برق قدرت خونده ولی کبک و مرغ پرورش میده
    ولی پیشنهاد میشه حتما یک دامپزشک داشته باشید
    راستی برای تست و بهره گیری کبک گزینه ی مناسب تری نسبت به مرغ هست
    چون مرگ و میر و بیماری هاشون نسبت به مرغ 10% هم نمیشه

اخه جوجه هام ماشینی نیستن یعنی بهتره بگم تخم ها از مرغهای بومی خونه خودمونه
    الان که خیلیاشون در اومدن رنگو وارنگن

اما بریم سر اصل مطلب
    حرفاتون رو قبول دارم
    من تاحالا کبک پرورش ندادم اما بلدرچینو مرغو بوقلمون و غاز و ... چرا
    کبک قیمتش و خوراکش چطوره؟ تخمهاش بیرون گیر میاد؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

نمیدونم غیر این نکاتی که شما و من اشاره کردیم چیز دیگه ای هست که من بیخبر باشم یا رعایت نکرده باشم یا نه
    اما فک نکنم تو ساخت این مدل دستگاه و افزایش بازدهیو کیفیت چیزیو فراموش کرده باشم
    یک عکس از جوجه میزارم تا ببینید کیفیت چطور بوده
    نکات بسیار دیگه ای هست تو همین مواردی که اینجا هم گفتید یک سری اشکالات به چشم میخورد.در ضمن این جوجه شما یک جوجه با کیفیت نیست البته نمیشه نظر قطعی داد چون من از کیفیت تخم ها که شما داخل دستگاه گذاشتید اطلاعاتی ندارم.
    در مورد مدت زمان نگهداری تخم مرغ زمان بین 7-10 روز پیشنهاد می شود. توجه کنید که برای کبک این موضوع کاملا متفاوت است و تخم نگهداری شده 15 روزه بازده بیشتری نسبت به تخم 10 روزه داره.بله جالبه! دمای 13 درجه قطعی نیست! دما می تواند بین 7.8 تا 18 درجه باشد.با افزایش سن تخم مرغ - منظور زمان نگهداری است - بایستی دمای انبار تخم مرغ افزایش پیدا کند.محل نگهداری تخم مرغ باید دارای رطوبت حدودی 60 بوده - برای پرندگان مختلف متفاوت است - و چرخش روزی 2 بار هم در صورت امکان پیشنهاد می شود که البته من هیچ وقت زمان انجام این کار رو نداشتم.برای چرخش هم 45 درجه پیشنهاد می شود.
    یکی از مشکلات جوجه شما بیحال بودن - با توجه به ظاهر و چشم عکس - و نیز تمیز نبودن و خشک بودن کرک جوجه است.
    شما چند تا نخم داخل دستگاه گذاشتید؟ چند تا باز شده؟ آیا جوجه داخل تخم مرده؟ جوجه ها دقیقا چند روزه و چند ساعته باز شدن؟ آیا جوجه ناقص هم در این بین بوده؟ یک عکس از کل دستگاه هم بذارید ببینیم.
    در ضمن آیا این تجربه اول شما است؟
    ویرایش توسط dariush_ab : 27-03-2014 در ساعت 22:13

11. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

نام
    رامین چمن ارا

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    نکات بسیار دیگه ای هست تو همین مواردی که اینجا هم گفتید یک سری اشکالات به چشم میخورد.در ضمن این جوجه شما یک جوجه با کیفیت نیست البته نمیشه نظر قطعی داد چون من از کیفیت تخم ها که شما داخل دستگاه گذاشتید اطلاعاتی ندارم.
    در مورد مدت زمان نگهداری تخم مرغ زمان بین 7-10 روز پیشنهاد می شود. دمای 13 درجه قطعی نیست! دما می تواند بین 7.8 تا 18 درجه باشد.با افزایش سن تخم مرغ - منظور زمان نگهداری است - بایستی دمای انبار تخم مرغ افزایش پیدا کند.محل نگهداری تخم مرغ باید دارای رطوبت حدودی 60 بوده - برای پرندگان مختلف متفاوت است - و چرخش روزی 2 بار هم در صورت امکان پیشنهاد می شود که البته من هیچ وقت زمان انجام این کار رو نداشتم .....ادامه دارد
    من فقط تا جایی که احساس میکردم نیازه واسه ساخت ، تو اینترنت قبل از ساخت دستگاه اول که قبل سربازی بود(2 سال پیش) سرچ کرده بودمو اطلاعاتم مال همون موقع هست که جزییاتش یادم نیست شاید ارقامو درست نگفته باشم اما نکاتتون بسیار عالی بود و ممنونم .دوس دارم اگه وقت کردید بیشتر توضیح بدید تا استفاده کنیم
    چون تو سایتا یه چیزی میگن اما از از زبون افراد با تجربه مثل شما خیلی اصولی ترو پرفایده تره و میشه رو صحتشون کاملا اطمینان کرد
    اخه یادمه تو هر سایتی تقریبا ارقام متفاوت میزاشتن

نام
    رامین چمن ارا

راستی یادم رفت بپرسم جوجه ای که تو عکس گذاشتم از کجا متوجه شدین با کیفیت نیست ؟ برام خیلی جالبه بدونم با یه نگاه چطور متوجه شدین؟بازم تشکر از پاسخ هات

نام
    داریوش عباسی نژاد

راستی یادم رفت بپرسم جوجه ای که تو عکس گذاشتم از کجا متوجه شدین با کیفیت نیست ؟ برام خیلی جالبه بدونم با یه نگاه چطور متوجه شدین؟بازم تشکر از پاسخ هات
    خواهش می کنم.
    من حدود 15 سال در این مورد جست و گریخته مطالعه داشته و به صورت تئوری و عملی کار کردم و پرندگان بسیاری رو پرورش دادم.
    الان وقتی تخم رو تو دستم می گیرم می دونم دماش چقدر هستش و هوای دستگاه به صورتم میخوره رطوبتش دستم میاد.( جدی نگیرید شوخی کردم)
    قریب به اتفاق تمام دستگاههای تو ایران و خارج رو هم دیدم.عمرم رو تو این کار گذاشتم و جالبه که الان زیاد دنبالش نیستم!
    من وقتی که رزولوشن 0.01 فارنهایت دستگاه آمریکایی رو دیدم واقعا تعجب کردم و 4 سال تقریبا تلاش کردم تا به اون رزولوشن برسم و تقریبا با تمام سنسورهای دما و رطوبت تو ایران کار کردم تا بالاخره به یک عدد باور نکردنی در رزولوشن رسیدم.
    الان روی دستگاه من یک کنترلر کره ای هستش و جالبه که من دما رو روی 100.0 گذاشتم هر وقت نگاه می کنم 100.0 هستش. (pid و ssd)
    شما هم چند بار جوجه بگیرید همه چیز دستتون میاد.
    تخم کبک هم بله گیر میاد ولی پرورش دهندگان به خاطر یک سری دلایل ممکن است مستقیم بهتون ندن. این بحث هم مفصله!
    کبک نژاد کانادایی سالی در دو نوبت و در هر نوبت بین 50-70 تا ( تجربه خودم) و گفته شده 60-80 عدد تخم میکند و بازده بالایی هم دارد.
    من حدود 98 درصد هچ داشتم.
    راستی یک نکته مهم یادتون نره :
    جوجه از زمان باز شدن تا انتقال به مادر مصنوعی حداقل 24 ساعت بایستی در دستگاه بماند.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط dariush_ab : 28-03-2014 در ساعت 12:25

15. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

نام
    داریوش عباسی نژاد

یک عکس هم از مادر مصنوعی جوجه های کبک که مربوط به چند سال پیش هستش براتون میذارم.امیدوارم خوشتون بیاد.
    البته با گوشی قدیمی گرفتم زیاد با کیفیت نیست.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Image046.jpg
مشاهده: 58
حجم: 149.1 کیلو بایت  

17. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

نام
    رامین چمن ارا

((جوجه از زمان باز شدن تا انتقال به مادر مصنوعی حداقل 24 ساعت بایستی در دستگاه بماند.))
    واقعا اینو نمیدونستم خیلی ممنون واقعا استفاده کردم
    این جوجه ها چقدر شبیه جوجه های بلدرچین هستن کبک هم این شکلیه چه جالب.اولین باره میبینم.زیارتم قبول

ضرایب رو برای pid چطوری محاسبه کردین؟ خیلی عالیه
    ویرایش توسط raminrayat : 28-03-2014 در ساعت 00:53

نام
    داریوش عباسی نژاد

ضرایب رو برای pid چطوری محاسبه کردین؟ خیلی عالیه
    کنترلر یک مد auto tuning داره که در یک بازه زمانی خودش از دمای محیط نمونه برداری می کند و بر اساس آهنگ دمادهی المنت و ورود و خروج هوا و ... مقادیر بهینه رو در نظر می گیرد.

20. تشکرها از این نوشته :

نام
    رامین چمن ارا

کنترلر یک مد auto tuning داره که در یک بازه زمانی خودش از دمای محیط نمونه برداری می کند و بر اساس آهنگ دمادهی المنت و ورود و خروج هوا و ... مقادیر بهینه رو در نظر می گیرد.
    خیلی جالبه اینو دیگه ندیده بودم.گفته بودی ساخت کره هست؟یا اینو خودت طراحی کردی

نام
    داریوش عباسی نژاد

خیلی جالبه اینو دیگه ندیده بودم.گفته بودی ساخت کره هست؟یا اینو خودت طراحی کردی
    نه ساخت کره هستش.من یکی 2 سال پیش طراحی کردم و یک الگوریتم شبه pid رو خودم براش پیاده سازی کردم که اون هم در 80 درصد زمان 100 درصد ثابت می موند.
    در آینده اگر فرصت بشه میخوام ببینم میتونم صدم درجه فارنهایت رو ثابت نگه دارم؟
    برای مانتیورینگ هم میشه از نرم افزار فوق العاده Labview بهره برد.
    ویرایش توسط dariush_ab : 28-03-2014 در ساعت 01:46

نام
    رامین چمن ارا

بسیار عالی.اینشا... که موفق میشید.بله لبویو نرم افزار فوق العاده ای هست که بنده برای پروژه ی دانشگاه و مانیتورینگ دستگاه جوجه کشی تو پست قبلی ازش استفاده کردم واقعا نرم افزار عالی ای هست

نام
    رامین چمن ارا

یه سوال
    من حس میکنم تخم مرغا رو که میگن 3 روز اخر باید چرخششون متوقف شه تاثیر مثبت نداره که هیچ تاثیر منفی داره
    تخم مرغایی که تو دستگاه رو حالت چرخش بودن خیلی جوجه هاش راحت تر بیرون اومدن تا اونایی که گذاشتم رو حالت هچر
    علتش چیه؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

یه سوال
    من حس میکنم تخم مرغا رو که میگن 3 روز اخر باید چرخششون متوقف شه تاثیر مثبت نداره که هیچ تاثیر منفی داره
    تخم مرغایی که تو دستگاه رو حالت چرخش بودن خیلی جوجه هاش راحت تر بیرون اومدن تا اونایی که گذاشتم رو حالت هچر
    علتش چیه؟
    آیا هچرو ستر شما یک دستگاه است یا نه دو دستگاه؟
    نه چرخش نه تنها در 3 روز بلکه کمی بیشتر از 3 روز هم قطع بشود مشکلی پیش نمی آورد. اگر به دلیل چرخش توجه کنید به این نکته می رسید.در روزهای آخر جوجه تقریبا تمام قسمت جنین رو پوشش می دهد و چرخش دیگر عملا کاری انجام نمی دهد و اگر هم ادامه پیدا کند نقشی ندارد نه خوب و نه بد - البته در دستگاه استاندارد.
    گفتم دستگاه استاندارد چون ممکن است در دستگاهی شرایط دمایی و رطوبت قسمت ستر و هچر تفاوت داشته باشد و این باعث افت شود.
    آیا دما و رطوبت در دستگاه شما در همه جا یکسان است؟ حداکثر اختلاف در کل دستگاه چقدر است؟
    از چه فنی استفاده کرده اید؟ اختلاف زمان بین باز شدن جوجه اول و آخر چقدر بوده است؟
    شما سوالات قبلی رو هم پاسخ ندادید و من عکسی هم از دستگاهتون ندیدم به همین دلیل بایستی حدس بزنم.

26. تشکرها از این نوشته :

نام
    رامین چمن ارا

آیا هچرو ستر شما یک دستگاه است یا نه دو دستگاه؟
    نه چرخش نه تنها در 3 روز بلکه کمی بیشتر از 3 روز هم قطع بشود مشکلی پیش نمی آورد. اگر به دلیل چرخش توجه کنید به این نکته می رسید.در روزهای آخر جوجه تقریبا تمام قسمت جنین رو پوشش می دهد و چرخش دیگر عملا کاری انجام نمی دهد و اگر هم ادامه پیدا کند نقشی ندارد نه خوب و نه بد - البته در دستگاه استاندارد.
    گفتم دستگاه استاندارد چون ممکن است در دستگاهی شرایط دمایی و رطوبت قسمت ستر و هچر تفاوت داشته باشد و این باعث افت شود.
    آیا دما و رطوبت در دستگاه شما در همه جا یکسان است؟ حداکثر اختلاف در کل دستگاه چقدر است؟
    از چه فنی استفاده کرده اید؟ اختلاف زمان بین باز شدن جوجه اول و آخر چقدر بوده است؟
    شما سوالات قبلی رو هم پاسخ ندادید و من عکسی هم از دستگاهتون ندیدم به همین دلیل بایستی حدس بزنم.
    1)ستر و هچر تو یه دستگاهه.گرچه شرایط ستر و هچر باهم کمی فرق میکنه و میباست دو دستگاه جدا باشه اما من به دلیل بودجه فقط تو یه دستگاه خلاصشون کردم
    2)بله دما و رطوبت تو تموم قسمتا تقریبا یکسانه
    3)تقاوت چندانی نداره دما همه جا نزدیک 37.7 و رطوبت 60 درصد
    4)اولینشون دیروز صبح بود اخریشونم امروز بود .خیلیهاشون دیشب به دنیا اومدن
    5)چیرو از چه فنی استفاده کردم؟متوجه سوالتون نشدمبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: www.JPG
مشاهده: 58
حجم: 25.9 کیلو بایت

عکسی که تو گوشیم دارم اینه
    اون پایین هیتر هست و ررطوبت ساز التراسونیک پایین و بالا هم حفره هست واسه تهویه هوا
    واسه هچر یه سینی جدا دارم میزارم پایین دستگاه تا تخمها نچرخن
    ویرایش توسط raminrayat : 28-03-2014 در ساعت 13:40

نام
    داریوش عباسی نژاد

خیلی خوبه. جوجه ها حداکثر باید از اولین تا آخرین 24 ساعت اختلاف باز شدن داشته باشند.کمترش خوب خیلی بهتره ولی بیشترش باید اصلاح بشود و علت عمده اون هم اختلاف دما و رطوبت می تواند باشد.
    دستگاه شما با مشخصاتی که می فرمایید خیلی خوبه.چند درصد هچ داشتید؟
    منظورم fan هستش و محل قرار گیریش.نوعش و ترکیب قرارگیریش با المنت.از روی عکس چیزی معلوم نیست.
    در ضمن برای یخچال چون یخچال خیلی عایق هستش بهتره کمی اکسیژن دهی رو بیشتر کنید.
    در موارد بعدی هم سعی کنید محفظه رو خودتون تهیه کنید چون این یخچال توی عکس به مرور زمان در طی چند سری جوجه کشی در معرض آلودگی و انتقال بیماری است.
    در مورد محفظه هم دوستان پرسیده بودند بهترین محفظه برای دستگاه ورق PVC در دو طرف و وسط هم یونولیت یا همون آکاسیو و این سه در دستگاههای پیشرفته با چسب پرس میشوند که آب نفوذ نکند. بعد از اون استفاده از ورق پلاستیک یا گالوانیزه یا استیل یا آلومینیوم و دوجداره کردن اون با یونولیت هستش.
    مواردی چون چوب و MDF و ملامینه و ... اگر چه باز می کنند ولی پیشنهاد نمی شوند.
    دوستانی که صرفا قصد تست هم دارند می توانند از یک کلمن آکاسیوی استفاده کنند و بهتر است جداره داخلی را یک ورق گالونیزه و یا آلومینیوم قراردهند. مشکل کلمن باز شدن درب از بالا هستش که خوب اگر دستگاه رو اتومات کنید مشکل تا حدودی رفع می شود.
    در ضمن وجود هچر و ستر با هم از نظر تنظیمات مختلف دما و رطوبت زیاد مشکلی ایجاد نمی کند مشکل از این بابت هستش که شما نمی تواند چند سری تخم با هم بذارید - هرچند که خیلی ها این کار رو می کنند - چون زمانی که جوجه ها باز میشوند همه ماشین رو کرک و ... فرا می گیره و باعث کثیفی شده و بازده تخمهای دیگر رو کم می کنند.پس ترجیحا تخمها همه باید از یک سن باشند.
    رطوبت هم 60 برای 3 روز آخر خوبه ولی برای روزهای اول کمی کمتر در نظر بگیرید.
    منبع رطوبت هم سیستم اسپری آب و بعد هم همین آلتراسونیک بهترین گزینه ها هستند البته من نمی دونم این آلتراسونیک چقدر قابل اعتماد است چون تا جایی که شنیدم یک عمر محدود داره.
    سیستم دستگاه را تا حدود زیادی می توان یک سیستم حیاتی دانست پس میبایست سیستم یک سیستم robust باشد و مواردی چون fault tolerance و بازیابی و ریکاوری مناسبی براش در نطر بگیرید چون برای بعضی از پرندگان ممکن است یک سری تخمهای داخل دستگاه ارزشی معادل چند برابر کل قیمت دستگاه داشته باشد پس باید سیستم از یک سیستم هشدار و بازیابی خوبی برخوردار باشد.
    به همین جهت شما نمی توانید از قطعاتی که شک در کارکرد دراز مدتشان دارید استفاده کنید چون یک لحظه خرابی دستگاه و بالا رفتن دما یا رطوبت آسیب جدی به جنین ها خواهد زد.
    در مورد برق رفتگی هم که در پست قبلی اشاره شده بود باید بگم که اگر محیط مناسبی برای دستگاه در نظر گرفته بشود برق رفتگی حتی اگر دستگاه عایق نباشد هم مشکلی ایجاد نخواهد کرد. اگر این زمان زیاد شود بسته به سن جنین تلفات آغاز خواهد شد که البته شما می توانید تمهیداتی به این منظور هم از قبل در نطر بگیرید مثل قرار دادن یک بخاری در اتاق دستگاه.
    ویرایش توسط dariush_ab : 28-03-2014 در ساعت 14:53

29. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

نام
    رامین چمن ارا

خیلی خوبه. جوجه ها حداکثر باید از اولین تا آخرین 24 ساعت اختلاف باز شدن داشته باشند.کمترش خوب خیلی بهتره ولی بیشترش باید اصلاح بشود و علت عمده اون هم اختلاف دما و رطوبت می تواند باشد.
    دستگاه شما با مشخصاتی که می فرمایید خیلی خوبه.چند درصد هچ داشتید؟
    منظورم fan هستش و محل قرار گیریش.نوعش و ترکیب قرارگیریش با المنت.از روی عکس چیزی معلوم نیست.
    در ضمن برای یخچال چون یخچال خیلی عایق هستش بهتره کمی اکسیژن دهی رو بیشتر کنید.
    در موارد بعدی هم سعی کنید محفظه رو خودتون تهیه کنید چون این یخچال توی عکس به مرور زمان در طی چند سری جوجه کشی در معرض آلودگی و انتقال بیماری است.
    در مورد محفظه هم دوستان پرسیده بودند بهترین محفظه برای دستگاه ورق PVC در دو طرف و وسط هم یونولیت یا همون آکاسیو و این سه در دستگاههای پیشرفته با چسب پرس میشوند که آب نفوذ نکند. بعد از اون استفاده از ورق پلاستیک یا گالوانیزه یا استیل یا آلومینیوم و دوجداره کردن اون با یونولیت هستش.
    مواردی چون چوب و MDF و ملامینه و ... اگر چه باز می کنند ولی پیشنهاد نمی شوند.
    دوستانی که صرفا قصد تست هم دارند می توانند از یک کلمن آکاسیوی استفاده کنند و بهتر است جداره داخلی را یک ورق گالونیزه و یا آلومینیوم قراردهند. مشکل کلمن باز شدن درب از بالا هستش که خوب اگر دستگاه رو اتومات کنید مشکل تا حدودی رفع می شود.
    در ضمن وجود هچر و ستر با هم از نظر تنظیمات مختلف دما و رطوبت زیاد مشکلی ایجاد نمی کند مشکل از این بابت هستش که شما نمی تواند چند سری تخم با هم بذارید - هرچند که خیلی ها این کار رو می کنند - چون زمانی که جوجه ها باز میشوند همه ماشین رو کرک و ... فرا می گیره و باعث کثیفی شده و بازده تخمهای دیگر رو کم می کنند.پس ترجیحا تخمها همه باید از یک سن باشند.
    رطوبت هم 60 برای 3 روز آخر خوبه ولی برای روزهای اول کمی کمتر در نظر بگیرید.
    منبع رطوبت هم سیستم اسپری آب و بعد هم همین آلتراسونیک بهترین گزینه ها هستند البته من نمی دونم این آلتراسونیک چقدر قابل اعتماد است چون تا جایی که شنیدم یک عمر محدود داره.
    سیستم دستگاه را تا حدود زیادی می توان یک سیستم حیاتی دانست پس میبایست سیستم یک سیستم robust باشد و مواردی چون fault tolerance و بازیابی و ریکاوری مناسبی براش در نطر بگیرید چون برای بعضی از پرندگان ممکن است یک سری تخمهای داخل دستگاه ارزشی معادل چند برابر کل قیمت دستگاه داشته باشد پس باید سیستم از یک سیستم هشدار و بازیابی خوبی برخوردار باشد.
    به همین جهت شما نمی توانید از قطعاتی که شک در کارکرد دراز مدتشان دارید استفاده کنید چون یک لحظه خرابی دستگاه و بالا رفتن دما یا رطوبت آسیب جدی به جنین ها خواهد زد.
    در مورد برق رفتگی هم که در پست قبلی اشاره شده بود باید بگم که اگر محیط مناسبی برای دستگاه در نظر گرفته بشود برق رفتگی حتی اگر دستگاه عایق نباشد هم مشکلی ایجاد نخواهد کرد. اگر این زمان زیاد شود بسته به سن جنین تلفات آغاز خواهد شد که البته شما می توانید تمهیداتی به این منظور هم از قبل در نطر بگیرید مثل قرار دادن یک بخاری در اتاق دستگاه.
    بعد از ظهر هرچی سعی کردم اینجا جوابو بزارم نشد نمیدونم مشکل از این سایت بود یا چیز دیگه
    به هرحال عذر می خوام طول کشید جواب بدم
    از50 تا تخم مرغی که بعد از 10 روز اول با چراغ پلیسی نئون جنین دار بودنشون رو چک کردمو اونایی که جنین نداشتن رو بیرون انداختم 5تاش جوجه هاش با اینکه سوراخ کردن تا بیان بیرون نمیدونم چرا بیرون نیومدنو همون داخل مردن
    یه دونشم اصلا سوراخ نکردو همون داخل مرد
    علتش این 6 مورد تلف شدن چی میتونه باشه؟

فن پایین دستگاهه و با یه شیب 45 درجه .طحشو الان با پینت کشیدم تا بهتر مشخص شه
    بله التراسونیک گفته شده تا 5000 ساعت دائم کار عمر مفید داره
    و به دلیل اینکه مه تولید میکنه و دمای مه همدما با اب و هوای داخل دستگاهه که ازین لحاظ خیلی خوبه.و تو چند ثانیه رطوبت رو به حد خواسته شده میرسونه

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: جوجه کشی.JPG
مشاهده: 60
حجم: 41.9 کیلو بایت

31. تشکرها از این نوشته :

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین