NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3668 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: راهنمایی برای انتخاب mini-PC دارای سه کانال adc

کاربر فعال sjafarim آواتار ها
    نام
    جعفری
    تشکر شده 297 بار در 141 پست

Exclamation راهنمایی برای انتخاب mini-PC دارای سه کانال adc

سلام
    دوستان من نیاز به یه برد با حدود فرکانس 1گیگاهرتز دارم، میخوام یکم باهاش کار پردازشی رو تصویر انجام بدم و 3 تا کانال adc هم میخوام.
    از دیروز دارم این بردای سایتو زیرو و رو میکنم ولی واقعا معلوم نیست هرکدوم چند تا adc دارن.
    یه موضوع دیگه اینه که من تاحالا با این بردا کار نکردم،نهایتا با cortex-m4 کار کردم، طبق اونچه در ویکی سایت و انجمن دیدم و بحث هایی که سر این بردا میشه، انگار کار کردن با خود سخت افزارش به این راحتیا نیست(اکثرا لنگ ه اینن که چجوری لینوکس و نصب کنن و ... ولی بحثی راجع به سخت افزار نشده)، مثلا من بخوام adc رو راه اندازی کنم مثل cmcis پلتفرم خاصی وجود داره که کارو راحت کنه؟من هیچ مطلبی راجع به adc واسه این بردا پیدا نکردم و از اونجایی که تجربه کار باهاشونو ندارم میخوام بدونم روند استفاده از یه قابلیت سخت افزاری ش چجوریه؟
    فیلم آموزشی کوبی برد هم که راجع به adc چیزی نداره (طبق سرفصل هایی که تو فروشگاه نوشته شده)، به فرض اصلا داشته باشه، این آموزش به درد rodxa هم میخوره؟

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sjafarim نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من نیاز به یه برد با حدود فرکانس 1گیگاهرتز دارم، میخوام یکم باهاش کار پردازشی رو تصویر انجام بدم و 3 تا کانال adc هم میخوام.
    از دیروز دارم این بردای سایتو زیرو و رو میکنم ولی واقعا معلوم نیست هرکدوم چند تا adc دارن.
    یه موضوع دیگه اینه که من تاحالا با این بردا کار نکردم،نهایتا با cortex-m4 کار کردم، طبق اونچه در ویکی سایت و انجمن دیدم و بحث هایی که سر این بردا میشه، انگار کار کردن با خود سخت افزارش به این راحتیا نیست(اکثرا لنگ ه اینن که چجوری لینوکس و نصب کنن و ... ولی بحثی راجع به سخت افزار نشده)، مثلا من بخوام adc رو راه اندازی کنم مثل cmcis پلتفرم خاصی وجود داره که کارو راحت کنه؟من هیچ مطلبی راجع به adc واسه این بردا پیدا نکردم و از اونجایی که تجربه کار باهاشونو ندارم میخوام بدونم روند استفاده از یه قابلیت سخت افزاری ش چجوریه؟
    فیلم آموزشی کوبی برد هم که راجع به adc چیزی نداره (طبق سرفصل هایی که تو فروشگاه نوشته شده)، به فرض اصلا داشته باشه، این آموزش به درد rodxa هم میخوره؟
    سلام مهندس شما نرخ نمونه برداری چقدر لازم دارید؟
    شما اگه پردازش تصویر میخایین از دوربین های مستقیم ساپورت شونده به هسته آرم استفاده کنید
    ولی نه آنالوگ به دیجیتال رو جداگانه میخوایید چون این برد ها به نظرم برای کارای آنالوگی طراحی نشدند
    به نظر من شما باید از یه میکرو یا fpga استفاده کنید با adc خارجی و سپس نتیجه پردازش هاتون رو به برد تحت سیستم عامل بفرستید با پورت یو اس بس یا شبکه

4. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال sjafarim آواتار ها
    نام
    جعفری
    تشکر شده 297 بار در 141 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sarab1 نمایش پست ها
    به نظر من شما باید از یه میکرو یا fpga استفاده کنید با adc خارجی و سپس نتیجه پردازش هاتون رو به برد تحت سیستم عامل بفرستید با پورت یو اس بس یا شبکه
    سلام، ممنون از توجهتون
    این کاملا فکر خوبیه، کل دستگاه باید handheld بشه نهایتا، خوب اگه اینکارو بخوام بکنم، وقتی یه برد تحت سیستم عامل بخواد پرداشمو انجام بده خوب از adc خودش استفاده کنم که بهتره، اینجوری نمیخواد یه میکرو هم جدا بذارم.
    واقعا نمیشه از adc خود این مینی کامپیوترا استفاده کرد؟پس چرا گذاشتنش اصلا؟
    من یه adc معمولی کافیمه،فقط 3 تا کانال، 12 بیت، 1000 تا نمونه در ثانیه...
    اصلا بحث دوربین نیست،هیچ دوربینی قرار نیست استفاده کنم، همین خروجی adc ها به یک سری تصاویر (رویه مانند در سه بعد) تبدیل میشه و تحلیل میشن. (مثل surface هایی که تو متلب میکشیم)

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سلام، ممنون از توجهتون
    این کاملا فکر خوبیه، کل دستگاه باید handheld بشه نهایتا، خوب اگه اینکارو بخوام بکنم، وقتی یه برد تحت سیستم عامل بخواد پرداشمو انجام بده خوب از adc خودش استفاده کنم که بهتره، اینجوری نمیخواد یه میکرو هم جدا بذارم.
    واقعا نمیشه از adc خود این مینی کامپیوترا استفاده کرد؟پس چرا گذاشتنش اصلا؟
    من یه adc معمولی کافیمه،فقط 3 تا کانال، 12 بیت، 1000 تا نمونه در ثانیه...
    اصلا بحث دوربین نیست،هیچ دوربینی قرار نیست استفاده کنم، همین خروجی adc ها به یک سری تصاویر (رویه مانند در سه بعد) تبدیل میشه و تحلیل میشن. (مثل surface هایی که تو متلب میکشیم)
    سلام.
    شما یک راه این است که از adc کوبی یا مارس استفاده کنید و با زبان سی داخل لینوکس میتونید مستقیم ارتباط برقرار کنید اگر اشتباه نکنم کوبی 1 عدد و مارس 2 عدد adc داره ولی این adc ها دقت بالایی ندارن!
    راه دوم همانطور که دوست خوبمان گفتند استفاده از یک میکرو جانبی و ارسال اطلاعات از طریق سریال یا یو اس بی یا شبکه هستش.
    راه بهتراستفاده از برد e8 هستش چرا که دارای 4 عدد adc دوازده بیتی است.اگر در مورد این برد صبر کنید یک سری آموزشها در دست تهیه است.بعد بهتر می تونید تصمیم بگیرید.اگر هم سوالی هست بپرسید.
    برای مثال و آموزشها باید کمی صبر کنید به امید خدا آموزشها را دوستان و همکاران عزیز ما آماده خواهند کرد.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط dariush_ab : 15-03-2014 در ساعت 00:14

7. تشکرها از این نوشته :