NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3673 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 58

موضوع: مفاهیم پایه مفید برای شروع فعالیت در زمینه الکترونیک

کاربر علاقه مند HGH آواتار ها
    تشکر شده 13 بار در 11 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghbakhshi نمایش پست ها
    سلام
    خب شما نباید اهمیتی به اون استاد بدید
    من دو ترم گذشته دهن استاد الکترونیکم رو مسواک کردم تا جواب 10 درصد سوالاتم رو داد
    ادم پری هم هست ولی کمتر کسی پیدا میشه که اطلاعات رو رایگان منتشر کنه
    شما میگید قطعات نیست خوب به صورت شبیه سازی کار کنیم
    درسته که به پای عملی نمیرسه ولی به از هیچی هست
    از طرفی اون طور که من فهمیدم شما چیز زیادی در مورد این رشته تا قبل از ورودتون به دانشگاه نمیدونید
    پس یک دفعه سراغ میکرو کنترل نرید بهتره
    اول با همون مداراتی عرض کردم آشنا بشید
    دروسی که اساتید ارائه میدهند رو به صورت عملی یا سیمولینک تست کنید
    شما میگید توی محرومیت هستید ولی این محرومیت برای خیلی ها هست حتی کسانی که در تهران هستند
    ولی به نوع دیگه ای
    کلی فایل اموزشی خوب در اینترنت وجود داره
    فیلمهای آموزشی و پروژه های کامل
    از تمامی اینها استفاده کنید
    اون سایت مکتب خونه هم فیلمهای خوبی داره
    ولی این رو یادت باشه باید رس استادت رو بکشی ولی فقط به اون اکتفا نکن
    با سلام خدمت مهندس بخشی
    بله حرف شما درسته با این دنیای امروز که اینترنت همه جا هست و میشه با اون به هرچی دسترسی داشت این محرومیت ها هیچه و البته شاخ اینا رو خودمون شکستیم!!!اما خب همچین بی تاثیر هم بر فعالیت های ما نیست !!
    مهندس اگه مطلب دیگه ای که می تونه برای ما مفید باشه رو بدست آوردید ممنون میشم با ما در میون بذارید!! همون جور که تا حالا از اولین کسانی بودید که اینجا حضور داشته!!!

2. # ADS
    Circuit advertisement

با سلام خدمت همه ی دوستان ایران میکرویی!!!
    گفتم تا اینجای بحث رو یه جمع بندی بزنم تا مطالب ارایه شده ی دوستان راحت تر دردسترس باشه !!!
    در آغاز بحث sobhan537گفت که با تعریف یک پروژه برای خودمون کار رو شروع کنیم و مطالب رو طی اون جمع بندی کنیم .که در ادامه دوستان دیگه ای مثل mohsenarm ، dariush_ab و یه جورایی abbasalifix و 1nafar و agape و sadeghbakhshi با اون موافق بودن و پروژه رو لازم دونستن!!
    2-sadeghbakhshiو agapeو roohlla بر تسلط بر تحلیل مدار تاکید داشتند!
    3- برای یادگیری برنامه نویسی هم تعدادی از دوستان جایگاه خوبی در نظر گرفتن مثل:sadeghbakhshi وamirayو abbasalifixو electeraو roohlla
    4-یادگیری میکرو کنترلر رو هم خیلی از دوستان یاد آوری کردند
    5- تعدادی از دوستان هم به موارد زیر اشاره کردند:
    درس ریاضیات،درس سیگنال،دروس مخابرات 1و2 وهمچنین کنترل خطی و تکنیک پالس(که اصلا در موردش آگاهی ندارم!!)
    و الکترومغناطیس ویادگیری زبان اشاره کردن !!
    اگر چیزی رو از قلم انداختم بگید لطفا!!
    حالا یه نظر از خودم:
    در مورد پست #2 (اقاsobhan537)و همچنین پست #8 (اقا sarab1) فک می کنم پست #18 (اقاroohlla( کامل کننده ی اون دوتا باشه!نه دوستان؟!

از دوستان دیگه هم که من رو در این زمینه روحیه دادند هم کمال تشکر رو دارم!!
    اما دوستان بحث همچنان ادامه داره و منتظر شما هستم!!!
    ویرایش توسط HGH : 16-03-2014 در ساعت 14:07

کاربر دائمی
    نام
    روح الله خرم بخت
    تشکر شده 591 بار در 214 پست

ویدیو های آقای کی نژاد خیلی علی هستند . فقط ممکنه یکم برای شروع سخت باشه . در مورد این که تحلیلی تاکید دارم : شما الان دانشگاهید و فرصت این جور یادگیری رو دارید . پس از این فرصت غافل نشید .

5. تشکرها از این نوشته :

HGH

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

اگر می خواهی avr یاد بگیید پیشنهاد میشه
    سراغ کامپایلرهای اپن سورس برید
    مثل winavr
    چون مثالهای زیادی داره
    یا این که با برد های اردونیو کار کنید که اون هم اگر دنبال یک مثال باشید به
    راحتی توی اینترنت میشه پیدا کرد
    در مورد pic هم کامپایلر ccs یا mplab خوبه
    انجمن های اصلی خوبی داره
    ویرایش توسط sadeghbakhshi : 16-03-2014 در ساعت 22:54

7. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sadeghbakhshi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر دائمی
    نام
    روح الله خرم بخت
    تشکر شده 591 بار در 214 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghbakhshi نمایش پست ها
    یا این که با برد های اردونیو کار کنید ...
    ولی من این برد ها رو پیشنهاد نمیکنم . چون این بردها زیادی آسون هستند و اگه بهشون عادت کنند دیگه سراغ آرم نمیتونند برند . نظر من اینه که با هر چی مینویسند ، رجیستر نویسی کار کنن .

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما roohlla برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

دوباره سلام
    اردونیو تنها یک مثال بود
    شما میتونید همون سخت افزار اردونیو رو پیاده سازی کنید و باهاشون کارتون رو پیش ببرید
    من که به شخصه حاظر نمیشم 100تومن بابت یه برد فسقلی که روش یه میکروی 8 بیتی پرداخت کنم
    اگر pic کار کنید به نظرم بهتر از avr هست
    تنها مشکلشون حافظه ی کمشون هست که توی سری های بالاتر این مشکل دیگه وجود نداره و ازنظر قیمتی
    تفاوت چندانی هم با avr نداره

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sadeghbakhshi برای ارسال این پست سودمند:

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سلام.
    من یه پیشنهاد میخواستم بدم.ببخشید پست ها رو نتونستم از اول بخونم.
    به نظر من یاد داشتن و حتی تسلط روی یک میکرو تو دنیای امروز اجتناب ناپذیر هستش.به نظرم برای این مورد هم برنامه ریزی کنید ببنید که در کدام مرحله باید به این سمت برید.
    با هر میکرو که کار کنید زیاد مهم نیست ولی بعد از اینکه با اصول کلی آشنا شدید به نظرم برید سراغ arm .

13. تشکرها از این نوشته :

HGH

کاربر دائمی raminrayat آواتار ها
    نام
    رامین چمن ارا
    تشکر شده 608 بار در 256 پست

سلام
    بهتره او ببینید تو چه سطحی هستید
    و تو این مدتی که تو دانشگاه وقت دارید تا چه حد بالا رفتن رو فعلا هدف نهاییتون میدونید
    گرایشتون رو هم از همون اول مشخص کنید .arm یا avr ?
    زبان برنامه نویسیتون رو هم مشخص کنید c یا بیسیک یا.. ؟که به نظرم سی از همه بهتره
    با پروژه های ساده شروع کنید و گام به گام پیش برید
    مراحل کارهاتون رو تو انجمن گزارش بدید تا بقیه هم باهاتون همراه شنو از نظرات عزیزان هم استفاده ببرید

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما raminrayat برای ارسال این پست سودمند:

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سایت زیر هم شاید به دردتون بخوره.بد نیست یک سری بهش بزنید.
    http://www.elmicro.ir/

17. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

سلام
    کمبود امکانات همه جا هست فقط کم و زیاد داره حتی همان نت
    این رو هم ب خاطر داشته باشید ک هر کاری ک شما الان انجام بدید نهایتا راهی میشه واسه ورودی های بعدیتون
    نکته بعد اینه ک شما باید در کنار درستون کار عملی انجام بدید یعنی هر دو در راستای هم هستند ویکی ارزش دیگری رو کم نمیکنه
    بنظرم برای شروع میتونید از جزوه سپاس یار استفاده کنید ک لینکشو زیر میذارم بعدشم منبع دومتون همین سایت ایران میکرو واقعا عالیه واقعا همه تمام سعیشون رو میکنن ک هر چی یاد گرفتن ب دیگران یاد بدن
    مطمئنا برای کار با میکرو نیاز ب پروگرامر دارید ک اگر بودجه کافی ندارید خودتون میتونید بسازید اگر هم ک دارید معمولا همه پروگرامر hattel رو میخرند ک قیمتش نسبت ب بقیه ارزونتره البته برای میکرو avrهست
    کامپایلری هم ک میتونید برای شروع استفاده کنید codevision هست ک کار کردن باهاش تقریبا راحتته
    نکته بعد اینه ک شما قبل از انجام هر پروژه ای باید تقریبا پورت و تایمر و adc و یوزارت رو راه اندازی کرده باشید بعدش برید سراغ پروژه های آموزشی ، چون این ماژول ها تقریبا تو هر پروژه ای کاربرد دارند
    ودر آخر اینک هدفمند ، یاد بگیرید
    موفق باشید

19. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Fate برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند jangaljangal آواتار ها
    نام
    یزد
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

خب این محرومیت که می گم تا این حده که یه روز اینترنت داریم یه روز نداریم!!
    خود دانشگاه هم که از داشتن این امکانت معافه!!
    در تمام دوره ی تحصیل برای دروس تخصصی مون فقط 3 سه استاد مرتبط داریم که تا حالا هیچ کدوم عملی در حوزه ی الکترونیک فعالیت نداشته و یا اگر هم داشته بسیار جزئی بوده (و یه قضیه که شاید به بحث مطرح شده ربطی هم نداره اینه که از یکی از این اساتید در مورد یکی دو پروژه از همین سایت راهنمایی خواستیم تنها جواب دل گرم کننده اش این بود که شما هنوز برا این کار ها بچه اید !!!
    نیازی نیست سراغ این ها برید و گذاشت رفت....!!!
    کارگاه که نداره!!!حتی در 7،8 شهر دوربر هم برای جور کردن قطعات ساده دچار مشکلیم برای مثال میگم من یک مقاومت 5 وات نیاز داشتم مجبور شدم از شیراز تهیه کنم که 15000 تومن هم کرایه به آن اضافه شد!!!

این هم از محورمیت ما !! راستی کتاب هم که باید دورش خط بکشیم!!!
    حالا کی گفته که حتماً برید و روی قطعات واقعی که میتونه کلی هزینه بر با شه کار کنید!! به نظرمن برای اول کار باید دو نرم افزار ORCAD(برای تحلیل مدارات آنالوگ) و Proteus (برای تحلیل مدارات دیجیتال) را یاد بگیرید. جواب این دو نرم افزار بسیار نزدیک به واقعیت هست (البته تا جایی که مدار فشرده باشه و از تشع شع خبری نباشه!!!!!!!!)
    (

21. تشکرها از این نوشته :

HGH

نقل قول نوشته اصلی توسط Fate نمایش پست ها
    سلام
    کمبود امکانات همه جا هست فقط کم و زیاد داره حتی همان نت
    این رو هم ب خاطر داشته باشید ک هر کاری ک شما الان انجام بدید نهایتا راهی میشه واسه ورودی های بعدیتون
    نکته بعد اینه ک شما باید در کنار درستون کار عملی انجام بدید یعنی هر دو در راستای هم هستند ویکی ارزش دیگری رو کم نمیکنه
    بنظرم برای شروع میتونید از جزوه سپاس یار استفاده کنید ک لینکشو زیر میذارم بعدشم منبع دومتون همین سایت ایران میکرو واقعا عالیه واقعا همه تمام سعیشون رو میکنن ک هر چی یاد گرفتن ب دیگران یاد بدن
    مطمئنا برای کار با میکرو نیاز ب پروگرامر دارید ک اگر بودجه کافی ندارید خودتون میتونید بسازید اگر هم ک دارید معمولا همه پروگرامر hattel رو میخرند ک قیمتش نسبت ب بقیه ارزونتره البته برای میکرو avrهست
    کامپایلری هم ک میتونید برای شروع استفاده کنید codevision هست ک کار کردن باهاش تقریبا راحتته
    نکته بعد اینه ک شما قبل از انجام هر پروژه ای باید تقریبا پورت و تایمر و adc و یوزارت رو راه اندازی کرده باشید بعدش برید سراغ پروژه های آموزشی ، چون این ماژول ها تقریبا تو هر پروژه ای کاربرد دارند
    ودر آخر اینک هدفمند ، یاد بگیرید
    موفق باشید
    سلام
    ممنون از لطفتون اما لینک رو هر چی گشتم پیدا نکردم!!!
    کجاست؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط jangaljangal نمایش پست ها
    ....به نظرمن برای اول کار باید دو نرم افزار ORCAD(برای تحلیل مدارات آنالوگ) و Proteus (برای تحلیل مدارات دیجیتال) را یاد بگیرید. .....
    (
    اینم حرفیه !!
    اما می دونید که هیچ چیز مث واقعیا نمیشه؟/
    اما بازم از نظرتون ممنون !
    ویه نکته دیگه کار با این نرم افزار هاست!
    فک نمی کنم دانشگاه در همین اول کار آموزش این ها رو شروع کنه !!(تازه اگه داشته باشه!)
    پس در رابطه با آموزش کار با اون جزوه و فیلم با کتابی می شناسید؟
    ممنون میشم کمک کنید

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

دوست عزیز ، اگه واقعا اینقدر محرومیت دارید در شهرتون و خیلی خیلی علاقه دارید بهتره سری کامل قطعات پرکاربرد مانند مقاومت و خازن و سلف و ای سی ها را خریداری کنید ، که از سایتهای اینترنتی معتبر میتونید تهیه کنی ، و یا یه سفر به تهرون بزنی ولی از الان که در ابتدای کار هستید در زمینه تخصصی کار کنید و در اون متخصص شوید از عمومی کارکردن پرهیز کنید ، نیازهای شهرتون را بسنجید و خودتون را با اونها منطبق کنید .

25. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Ma3ood برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

ببخشید، لینک جزوه سپاس یار
    دانلود کتاب آموزش سریع میکروکنترلرهای AVR

امیدوارم بدردتون بخوره
    موفق باشید

27. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Fate برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال amiray آواتار ها
    نام
    عباس یکانلو
    تشکر شده 360 بار در 187 پست

با سلام مجدد.
    دوست عزیز به نظر من محدودیت نه تنها باعث عقب موندن نیست بلکه خیلی هم باعث پیشرفت هست و خدا هرگز اون روزی رو نیاره که بشر در یه شاخه علم بدون محدودیت باشه که این باعث رکود میشه و همیشه محدودیت هست که باعث پویایی علم و پیشرفت میشه. شما فرض کنید مثلا 50 سال پیش یه جت میساختن که میتونست هر سرعتی رو ثبت کنه. دیگه فناوری که به سرعت جت مربوط میشد پیشرفت نمیکرد بحث ایرودینامیک پیش نمیومد و خیلی چیزای دیگه در حالی که چون محدودیت در سرعت داشتن همیشه تلاش میکردند این محدودیت رو کنار بزنن. یا مثلا این همه پیشرفت در زمینه الکترونیک همه به خاطر محدودیت ها بودن. مثلا 8051 اگه محدودیت نداشت هرگز avr رو نمیساختن و اگه avr محدودیت نداشت به سمت arm نمیرفتند و این همه امکانات رو توش به وجود نمیاوردند. و تو کار عملی هم محدودیت و محرومیت اگه بشه درست استفاده کرد ازش میتونهباعث پیشرفت بشه. البته منظورم این نیست که بریم از کمترین امکانات استفاده کنیم. منظورم اینه که تلاشمون رو برای فراهم کردن امکانات انجام بدیم و کمبود هامون رو با خلاقیت و ابتکارمون جبران کنیم.
    البته خیلی از دوستان که اینجا هستن شاید در شرایط مشابه بودن و همین کمبود های شما رو داشتن.
    حرف بعدیم هم اینه که هرگز نامید نشید و کار پیشرفت خودتون رو متوقف نکنید حتی در بدترین شرایط.
    و نظر بعدی من هم اینه که دروس دانشگاه رو از اول جدی بگیرین بخصوص دروس ریاضیات رو و مدار و پایه تون رو از اول قوی نگه دارین. و این از نظر من اشتباه که کل وقت رو کار عملی باشه و یا کل وقتتون رو رو درس بزارین و باید بینشون یه تعادل برقرار کنین. چون هردو به یه حد ضرورین.
    و سعی کنید ابتدا به طور موازی با یه زبان برنامه نویسی ترجیحا c,c++ و یه میکرو کنترلر برای شروع avr چون منابعش زیاده رو تو برنامه تون قرار بدین.
    موفق باشید.

29. تشکرها از این نوشته :

HGH

Icon2008 کمک

سلام
    سال نو رو به همه دوستان ایران میکرویی تبریک میگم و از خدا سال با برکت و موفقیتی رو برای تمام ایرانی ها خواستارم

نقل قول نوشته اصلی توسط raminrayat نمایش پست ها
    .....گرایشتون رو هم از همون اول مشخص کنید .arm یا avr ?.............
    با سلام خدمت شما و تمامی دوستان
    با توجه به گرایشات الکترونیک می خواستم از دوستانی که در هر زمینه ای فعالیت می کنن کمک بخوام برای آشنا شدن با این گرایشات پس دوستان اگه میشه لطف کنن:
    1-مزایا
    2- محدودیت ها
    3-بازار کار
    4-منابع درسی و علمی مورد نیاز
    5- وانگیزه ی خودشون از این انتخاب (شاید انگیزه ی ما هم شد)
    رو برامون توضیح بدن تا ما هم بتونیم انتخاب خوبی داشته باشیم!!
    ممنون دوستان !!
    تعطیلات خوشی داشته باشید!!!

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط HGH نمایش پست ها
    سلام
    سال نو رو به همه دوستان ایران میکرویی تبریک میگم و از خدا سال با برکت و موفقیتی رو برای تمام ایرانی ها خواستارم

با سلام خدمت شما و تمامی دوستان
    با توجه به گرایشات الکترونیک می خواستم از دوستانی که در هر زمینه ای فعالیت می کنن کمک بخوام برای آشنا شدن با این گرایشات پس دوستان اگه میشه لطف کنن:
    1-مزایا
    2- محدودیت ها
    3-بازار کار
    4-منابع درسی و علمی مورد نیاز
    5- وانگیزه ی خودشون از این انتخاب (شاید انگیزه ی ما هم شد)
    رو برامون توضیح بدن تا ما هم بتونیم انتخاب خوبی داشته باشیم!!
    ممنون دوستان !!
    تعطیلات خوشی داشته باشید!!!
    سلام ، سال نو شما هم مبارک در مورد سوال باید عرض کنم جوابها در هر شهری و یا منطقه از شهری شاید متفاوت باشه ، الکترونیک تو ایران جز رشته های محروم هستش دیدگاه مردم و حتی قشر تحصیل کرده به شما به عنوان تعمیر کار رادیو و تلویزیون و لامپ کم مصرف هستش!!! در صورتی که اینا رو هم تو دانشگاه یادتون نمیدن
    متاسفانه این رشته در دانشگاه حنبه تئوری داره ، و عملی اون هم تا سطح کارشناسی در سطح چند مدار الکترونیکی هست که در مقطع هنرستان هم به اونا پرداخته میشد ، اما شما مجبوری برای دوام در این رشته به جز 4 تا 6 سالی که در دانشگاه صرف میکنید به همین مقدار در بیرون هم صرف یادگیری و پخته شدن بکنید پس قدم اول در این رشته صبر و مغرور نشدن هست ، قدم دوم تشنگی برای یادگیری مباحث جدید
    اما بسیاری از دوستانی که وارد این رشته شدن از الکترونیک همون کیت های دانشجو و.... و چشمک دولامپی را دیدن و به هوس افتادن وارد این رشته بشن و انگیزه خاصی نداشتند .
    شما برای شروع نیاز های شهرتون را بسنجید ، روی اونا تحقیق کنید و نمونه هاشو بسازید و تست کنید به فکر این نباشید دیگر افراد چیکار میکنند چون بالاتر اشاره کردم نیاز هر منطقه فرق میکنه پس تخصصی کار کنید و اجازه بدهید کاری که میکنید جنیه مالی هم براتون داشته باشه تا دلسرد نشوید .

32. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Ma3ood برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

سلام

مهندس اگه میخای توی آینده پشیمون نشی از همین الان شروع کن ...

فعلا برای اول کاری دنبال یادگیری باش نه کسب و کار بعد ببین بازارش چطوره یواش یواش برو تو کار هر کاری هم باشه فرقی نداره ولی قبلش یه تحقیقی بکن
    مثلا من اونموقع که رفتم دنبال یادگیری تابلو بازارش عالی بود ... الانم پشیمون نیستم

ولی خوب توی الکترونیک به قولی دیگه الان یادگیری میکرو کنترلر جزء علوم پایه محسوب میشه هم با نرم افزار دگیرت میکنه هم با سخت افزار

من موقعی که رفم دنبال یادگیری تابلو روان حدود یکسالی سر گردان بودم و فقط وقت تلف میکردم و از این و اون سوال میکردم یا یه جور توضیح میدادن که من متوجه نمیشدم یا اصلا میپیچوندن که حرفه شون لو نره یا به قولی دست توی کار زیاد نشه خلاصه هر چی بود یاد گرفتم ولی وقتی الان یه نگاهی به گذشته میکنم میبینم که خیلی از فرصت های خوب رو از دست دادم ولی در کل راضی هستم

ولی این کار هم یه دوره ای داره و وقتی یه بازاری اشباع بشه چاره ای نیست ... یا باید یه ابتکار جدید بیاد توی کار یا حرفه رو عوض کنی ...

موفق باشی
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

34. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Doloop نمایش پست ها
    سلام

مهندس اگه میخای توی آینده پشیمون نشی از همین الان شروع کن ...

فعلا برای اول کاری دنبال یادگیری باش نه کسب و کار بعد ببین بازارش چطوره یواش یواش برو تو کار هر کاری هم باشه فرقی نداره ولی قبلش یه تحقیقی بکن
    مثلا من اونموقع که رفتم دنبال یادگیری تابلو بازارش عالی بود ... الانم پشیمون نیستم

ولی خوب توی الکترونیک به قولی دیگه الان یادگیری میکرو کنترلر جزء علوم پایه محسوب میشه هم با نرم افزار دگیرت میکنه هم با سخت افزار

من موقعی که رفم دنبال یادگیری تابلو روان حدود یکسالی سر گردان بودم و فقط وقت تلف میکردم و از این و اون سوال میکردم یا یه جور توضیح میدادن که من متوجه نمیشدم یا اصلا میپیچوندن که حرفه شون لو نره یا به قولی دست توی کار زیاد نشه خلاصه هر چی بود یاد گرفتم ولی وقتی الان یه نگاهی به گذشته میکنم میبینم که خیلی از فرصت های خوب رو از دست دادم ولی در کل راضی هستم

ولی این کار هم یه دوره ای داره و وقتی یه بازاری اشباع بشه چاره ای نیست ... یا باید یه ابتکار جدید بیاد توی کار یا حرفه رو عوض کنی ...

موفق باشی
    منم خودم به شخصه با شما موافقم که از الان باید شروع کرد ولی می خوام بدونم که تخصصی روی هر کدوم کار کردن چه مواردی رو در اول نیاز داره و چه ثمراتی رو می تونه در بر داشته باشه !!!

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین