NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3580 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 60 از 67

موضوع: اتصال lcd به کابی با استفاده از برد توسعه

مدیرکل سایت admin آواتار ها
    نام
    مهدی زارعی
    تشکر شده 81 بار در 18 پست

سلام من این تاپیک رو الان دیدم
    1. توی یکی از عکس هایی که دوستان گذاشتن چرا پاور جدا به خود کوبی دادین این برد به گونه ای طراحی شده که از کانکتور USB A که روی برد توسعه کوبی هست 5 ولت 2 آمپر میده و مستقیم می تونید به برد کوبی وصل کنید و از همون کابل usb power خودش استفاه کنید
    2. اسکریپت های گذاشته شده برای کوبی 1 هست و بنده گذاشتم و چک نکردم برای کوبی 2 اگر هم فرقی داشته باشه شما تغییرات رو فقط لحاظ کنید

این برد چندین ماه زیر تست بوده و بدون عیب و نقص هست و بسادگی می تونید ازش جواب بگیرین و قبل از ارسال هم تست میشه

2. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما admin برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

تازه وارد
    نام
    آرش اسکندری
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام به همه دوستان.
    من ال سی دی 7 اینچ باپارت AT070TN92 - 50 Pin رو به برد توسعه کوبی وصل کردم.
    روشنایی بکلایتش کم بود بخاطر همین برد کوبی رو جدا کردم و پایه PWM_BL رو مستقیم دادم به 3.3 ولت و ولتاژ بکلایت رو گرفتم حدود 8.5 ولت بود! در حالی ولتاژ بکلایت ال سی دی در حالت فول روشنایی باید 9.9 ولت باشه.
    دیتاشیت mp3202 میگه که مقامت R6 بورد توسعه باید کمتر بشه تا جریان بیشتری به بکلایت برسه بنابراین مقاومت 2.7 اهم مناسب نیست.
    دوستانی که با ال سی دی کار کردین، اصلا به همچین موردی برخوردین؟ اگر آره مقدار مقاومت رو به چقدر تغییر دادین؟
    پیشاپیش عید نوروز باستانی رو به همه دوستان تبریک میگم.

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

سلام دوست عزیز اگر این شدت نور براتون کم هستش میتونید از یه مقاومت یک اهم استفاده کنید اینم بدونید که بهینه ترین حالت و جریان کشی از مدار همین مقاومت 2.7 اهم هستش حالا اگر شما نور بیشتر میخواین میتونید از مقاومت یک اهم استفاده کنید که شدت نور تصویر رو بالاتر میبره مقاومت فیدبک به این دلیل 2.7 اهم انتخاب شد که هر دو السیدی 4.3 و 7 اینچ رو پشتیبانی کنه چون جریان مورد نیاز برای السیدی های 4.3 و 5 اینچ خیلی کمتر از 7 اینچ و 9 اینچ هستش موفق باشید
    ویرایش توسط kamikazi : 20-03-2014 در ساعت 22:59

6. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال hamidak آواتار ها
    نام
    میرحمید فتاحی
    تشکر شده 158 بار در 73 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط arash007 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.
    من ال سی دی 7 اینچ باپارت AT070TN92 - 50 Pin رو به برد توسعه کوبی وصل کردم.
    روشنایی بکلایتش کم بود بخاطر همین برد کوبی رو جدا کردم و پایه PWM_BL رو مستقیم دادم به 3.3 ولت و ولتاژ بکلایت رو گرفتم حدود 8.5 ولت بود! در حالی ولتاژ بکلایت ال سی دی در حالت فول روشنایی باید 9.9 ولت باشه.
    دیتاشیت mp3202 میگه که مقامت R6 بورد توسعه باید کمتر بشه تا جریان بیشتری به بکلایت برسه بنابراین مقاومت 2.7 اهم مناسب نیست.
    دوستانی که با ال سی دی کار کردین، اصلا به همچین موردی برخوردین؟ اگر آره مقدار مقاومت رو به چقدر تغییر دادین؟
    پیشاپیش عید نوروز باستانی رو به همه دوستان تبریک میگم.
    در مورد این موضوع طی این تاپیک توضیح داده ام
    آره ۲.۷ زیاده
    من با نیم اهم خوب جواب گرفتم
    ۹.۹ ولت هم زیاده...
    دیتاشیت صفحه نمایشت رو نگاه کن حداکثر ۹.۳ ولت زده
    من روی ۹ تا ۹.۱ ولت تنظیم کردم یعنی از ترکیب ۰.۵ اهم و عدد مربوطه که در script.bin باید وارد کرد...

8. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما hamidak برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

باسلام اقا ما عیدمونو با این برد کاملا پر کیدیم
    مشکل اینجاست که نمیتونم برد رو کوبی2 رو با ال سی دی 4.3 راه اندازی کنم کسی script.bin تست شده ای رو داره (ای سی دی رو از خود سایت خریدم با برد توسعه از خود سایت )

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

عیده و کار
    خودم راش انداختم تو سایت linux-sunxi.org یه تنظیماتی بود که وقتی واردش کردم ال سی دی راه افتاد .
    فایلشو میخواستم بزارم که انگار فروم اجازه نمیده ! یا من خیلی بی سوادم

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما salamlora1 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    نام
    saeid a
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام به همگی و عید شما مبارک.
    من هنوز پاسخی برای اتصال lcd 7 اینچی به کابی برد 2 دریافت نکردم حتی خود کویر هم پاسخگو نیست با توجه به اینکه زدند با کابی 2 کار میکنه. واقعا این پروسه خیلی خسته کننده شده. کسی نیست که این رو وصل کزده باشه و کار کرده باشه؟
    ممنون

نام
    میرحمید فتاحی

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid.a نمایش پست ها
    سلام به همگی و عید شما مبارک.
    من هنوز پاسخی برای اتصال lcd 7 اینچی به کابی برد 2 دریافت نکردم حتی خود کویر هم پاسخگو نیست با توجه به اینکه زدند با کابی 2 کار میکنه. واقعا این پروسه خیلی خسته کننده شده. کسی نیست که این رو وصل کزده باشه و کار کرده باشه؟
    ممنون
    من قبول دارم کار سختیه! نه اینکه خیلی پیچیده باشه ولی تحت یه شرایط خاصی خیلی راحت می تونی جواب بگیری
    مشکل اینجاست که: معما چو حل گشت آسان بود!!!
    همه دوست داریم یه فایل دانلود کنیم و فرتی جواب بگیریم
    راه اندازیش خیلی راحته فقط به شرطی که بتونی با فرمت FEX کار کنی و با ابزار مناسب script.bin خودتو بسازی
    یه دوری تو همین پستهای اخیر بنداز
    قطعا می تونی جواب بگیری

14. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

ای بابا.واقعا که.مارو ترسوندید.من یه پروژه برای یک شرکت گرفتم.و در مرحله آماده سازی نرم افزارشم. واقعیتش هم اینه که اصلا از سخت افزار سر در نمیارم و علاقه ای هم بهش ندارم.یک نمونه از cubie و devkit و lcd 7 اینچ خریدم ولی هنوز وقت نکردم امتحان کنم. اگه اینطوری باشه که دوستان میگن و در راه اندازی مشکلات زیادی وجود داره بیخیال بشم.همون 6410 با lcd 7اینچ براحتی نرم افزار روش راه می افته و خلاس.اینجوری پول حروم کردنه.یک پیشنهاد دوستانه به طراحان سخت افزاری که برد ارتقا را برای کوبی طراحی کردند لطفا تمامی مراحل راه اندازی را داکیومنت کنید و در اختیار خریدار قرار دهید.خریداران را موش آزمایشگاهی محصول خود نکنید.در ضمن یکی از دوستان فرمودند که همه علاقه دارند یک فایل دانلود کنند و فرطی راه بیافته و معما چون حل شود آسان شود....
    خیلی پوزش میخواهم از شما ولی طراح وظیفه دارد و باید تمام ایرادات محصول را برطرف کند نه اینکه اشک خریدار را در بیاورد.کمی هم از طراحان چینی یاد بگیریم که همه چوره خریدار را پشتیبانی سخت افزاری و نرم افزاری و اطلاعاتی میکنند.
    لطفا از روک بودن من دلخور نشوید.این فقط نظر شخصی من است.
    ویرایش توسط m44miri : 31-03-2014 در ساعت 14:52

نام
    میرحمید فتاحی

نقل قول نوشته اصلی توسط m44miri نمایش پست ها
    ای بابا.واقعا که.مارو ترسوندید.من یه پروژه برای یک شرکت گرفتم.و در مرحله آماده سازی نرم افزارشم. واقعیتش هم اینه که اصلا از سخت افزار سر در نمیارم و علاقه ای هم بهش ندارم.یک نمونه از cubie و devkit و lcd 7 اینچ خریدم ولی هنوز وقت نکردم امتحان کنم. اگه اینطوری باشه که دوستان میگن و در راه اندازی مشکلات زیادی وجود داره بیخیال بشم.همون 6410 با lcd 7اینچ براحتی نرم افزار روش راه می افته و خلاس.اینجوری پول حروم کردنه.یک پیشنهاد دوستانه به طراحان سخت افزاری که برد ارتقا را برای کوبی طراحی کردند لطفا تمامی مراحل راه اندازی را داکیومنت کنید و در اختیار خریدار قرار دهید.خریداران را موش آزمایشگاهی محصول خود نکنید.در ضمن یکی از دوستان فرمودند که همه علاقه دارند یک فایل دانلود کنند و فرطی راه بیافته و معما چون حل شود آسان شود....
    خیلی پوزش میخواهم از شما ولی طراح وظیفه دارد و باید تمام ایرادات محصول را برطرف کند نه اینکه اشک خریدار را در بیاورد.کمی هم از طراحان چینی یاد بگیریم که همه چوره خریدار را پشتیبانی سخت افزاری و نرم افزاری و اطلاعاتی میکنند.
    مشکلی نیست که آسان نشود! مرد آن است که هراسان نشود

شما که علاقه ای به سخت افزار نداری چرا میری زیر بار این مدل پروژه ها خوب؟؟؟
    من ایرادی به طراحی نمی گیرم ولی اصلا از این کارایی که «هلو! بپر برو تو گلو» باشه بدم میاد. چون هر نیمچه مهندسی میاد تو بازار میشه رقیب سرسخت ماها !
    شما هم یا کلا منصرف شو از این مدل پروژه ها یا از اساس یاد بگیر برای آیندت خوبه
    ویرایش توسط hamidak : 31-03-2014 در ساعت 15:19

17. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما hamidak برای ارسال این پست سودمند:

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سلام به دوست عزیز.
    میگم احتمالا بدتون نمیاد نرم افزار هم خود شرکت سازنده براتون طراحی کند؟
    شما وقتی از سخت افزار خوشتون نمیاد خوب همانطور که گفتید برید دنبال یک بردی که نیاز به کاری در ارتباط با سخت افزار نداشته باشه.
    این مورد که می گید طراحان چینی همه جوره ساپورت میکنن را فقط میتوان در چند برد قدیمی جا افتاده دید.
    در مورد طراحی برد کویر هم هیچ مشکلی وجود ندارد.
    از رک بودن کسی ناراحت نمی شود مشکل اینجاست که شما خودتون میدوزید و می بافید.
    در هر صورت امیدوارم موفق باشید.
    اگر هم در مورد راه اندازی برد مشکلی بود بفرمایید با هم و کمک دوستان حل کنیم.
    بردی که همه چیزش آماده باشه آیا جذاب تر است یا آن که آدم رو به تلاش و جستجو وا دارد؟

19. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

همیشه شتابزده حرف میزنید?.من نیاز به تایید شما برای خرید و کار روی بردهای دیگر ندارم.
    در ضمن در ایران شرکتهای زیادی اینگونه خدمات را عرضه میکنند.نرم افزاری هم که در تیم مان تولید میکنیم ایرادهای زیادی دارد . من بعنوان کارشناس ارشد نرمافزار مسلما همیشه بدنبال پایین آوردن هزینه منابع انسانی و تجهیزات هستم.. اما دایما با پشتیبانی خوب و به موقع درجه رضایت مندی مشتری را بالا میبریم. من از رضایت مشتری صحبت میکنم اما شما با شتابزدگی به من با تمسخر میگویید نرم افزار را بدهید فلانی تولید کند.
    ویرایش توسط m44miri : 31-03-2014 در ساعت 17:44

کاربر علاقه مند electera آواتار ها
    نام
    مصطفی
    تشکر شده 190 بار در 67 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط m44miri نمایش پست ها
    همیشه شتابزده حرف میزنید?.من نیاز به تایید شما برای خرید و کار روی بردهای دیگر ندارم.
    در ضمن در ایران شرکتهای زیادی اینگونه خدمات را عرضه میکنند.نرم افزاری هم که در تیم مان تولید میکنیم ایرادهای زیادی دارد . من بعنوان کارشناس ارشد نرمافزار مسلما همیشه بدنبال پایین آوردن هزینه منابع انسانی و تجهیزات هستم.. اما دایما با پشتیبانی خوب و به موقع درجه رضایت مندی مشتری را بالا میبریم. من از رضایت مشتری صحبت میکنم اما شما با شتابزدگی به من با تمسخر میگویید نرم افزار را بدهید فلانی تولید کند.
    دوست عزیز این شرکت ها که میفرمایید، روی محصولات خود قیمت های فضایی میکشن و اینجا از معدود فروشگاه هایی است که خودشو متعهد میدونه که اینم میتونه یک مشتری مداری خوب باشه.
    این فروم ها برای همینه که در کنار هم مشکلات رو حل کنیم و باهم فکری هم بتونیم سریع تر به نتیجه برسیم و با کمی صبر نتایج نهایی در ویکی قرار داده میشه.
    شخصاً وقتی قرار باشه محصولی از فروشگاه بخرم اول مطمئن میشم که میتونم اونو در زمان تعریف شده راه بندازم یا نه بعد اقدام میکنم.
    پیشنهاد میکنم اگر مشتری ای دارید که عجله داره و کار خاص هستش، باید هزینه اش رو بپردازه و من این هزینه رو صرف چند حرفه ای که تمام وقت در اختیارم باشن میکنم تا به موقع پروژه را تحویل بدم در غیر اینصورت سفارش خاص قبول نمیکنم.

22. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما electera برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط electera نمایش پست ها
    دوست عزیز این شرکت ها که میفرمایید، روی محصولات خود قیمت های فضایی میکشن و اینجا از معدود فروشگاه هایی است که خودشو متعهد میدونه که اینم میتونه یک مشتری مداری خوب باشه.
    این فروم ها برای همینه که در کنار هم مشکلات رو حل کنیم و باهم فکری هم بتونیم سریع تر به نتیجه برسیم و با کمی صبر نتایج نهایی در ویکی قرار داده میشه.
    شخصاً وقتی قرار باشه محصولی از فروشگاه بخرم اول مطمئن میشم که میتونم اونو در زمان تعریف شده راه بندازم یا نه بعد اقدام میکنم.
    پیشنهاد میکنم اگر مشتری ای دارید که عجله داره و کار خاص هستش، باید هزینه اش رو بپردازه و من این هزینه رو صرف چند حرفه ای که تمام وقت در اختیارم باشن میکنم تا به موقع پروژه را تحویل بدم در غیر اینصورت سفارش خاص قبول نمیکنم.
    با تمام صحبت شما کاملا موافقم و دربست قبولش دارم. تا الان هم همینطور بوده

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

با سلام خدمت اساتید :
    من بالاخره ال سی دی 7 اینچ 50 پین ( که به دلایلی ... دیر به دستم رسید ) رو خواستم با تاچ خازنی تست کنم البته با a20 و بیس برد کویر!
    اما انگار در طراحی بیس برد به فکر محل سوکت خازنی نبودند! یا اینکه ال سی دی من فرق میکنه ؟ مگه همشون اینولوکس نیستند؟
    من نمی دونم توی فیلم کیوبی آقای چنگانی چطور اتصال دادند! ولی مال من سوکت تاچ خازنی 3 سانتی متر حدودا اون طرف تر می افته!!!!
    یعنی وقتی می خواهم تاچ رو روی ال سی دی نمیشه!!!

کاربر علاقه مند shompet آواتار ها
    نام
    مسعود محمدخانی
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sarab1 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید :
    من بالاخره ال سی دی 7 اینچ 50 پین ( که به دلایلی ... دیر به دستم رسید ) رو خواستم با تاچ خازنی تست کنم البته با a20 و بیس برد کویر!
    اما انگار در طراحی بیس برد به فکر محل سوکت خازنی نبودند! یا اینکه ال سی دی من فرق میکنه ؟ مگه همشون اینولوکس نیستند؟
    من نمی دونم توی فیلم کیوبی آقای چنگانی چطور اتصال دادند! ولی مال من سوکت تاچ خازنی 3 سانتی متر حدودا اون طرف تر می افته!!!!
    یعنی وقتی می خواهم تاچ رو روی ال سی دی نمیشه!!!
    سلام عزیز, شما با ال سی دی ۷ اینچ ۵۰ پین و a20 و برد توسعه جواب گرفتی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shompet نمایش پست ها
    سلام عزیز, شما با ال سی دی ۷ اینچ ۵۰ پین و a20 و برد توسعه جواب گرفتی؟
    بلی شما باید sys_config برد خودتون رو ویرایش کنید نه اینکه یکی دیگه رو کپی کنید داخل sdcard
    من توی تمام لینوکس ها و اندروید ها تست کردم مشکلی ندارن

27. تشکرها از این نوشته :

نام
    مسعود محمدخانی
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

بلی شما باید sys_config برد خودتون رو ویرایش کنید نه اینکه یکی دیگه رو کپی کنید داخل sdcard
    من توی تمام لینوکس ها و اندروید ها تست کردم مشکلی ندارن
    این کانفیگی که میگی بستگی به برد داره یا به توزیع لینوکس هم ربط داره؟ یعنی اسکریپت a20 شما (کوبی ۲) که باهاش ۷ اینچ ۵۰ پین رو جواب گرفتی ممکنه برای کوبی ۲ من ناسازگار باشه؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shompet نمایش پست ها
    این کانفیگی که میگی بستگی به برد داره یا به توزیع لینوکس هم ربط داره؟ یعنی اسکریپت a20 شما (کوبی ۲) که باهاش ۷ اینچ ۵۰ پین رو جواب گرفتی ممکنه برای کوبی ۲ من ناسازگار باشه؟؟
    ببین مهندس شما از هر توزیعی با هر بردی استفاده میکنی فقط script همون رو ویرایش کن تموم!
    به فکر لقمه آماده هم نباش ... لقمه رو خودت درست کن... به همین راحتی

نام
    مسعود محمدخانی
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

ببین مهندس شما از هر توزیعی با هر بردی استفاده میکنی فقط script همون رو ویرایش کن تموم!
    به فکر لقمه آماده هم نباش ... لقمه رو خودت درست کن... به همین راحتی
    من هنوز از شما لقمه اتون رو نخواستم, خواستم؟؟ در مورد ویرایش اسکریپت هم بارها با اطلاعات خودم یا ویکی ایران میکرو, و یا دوستان دیگه ویرایش کردم و به نتیجه نرسیدم که برای گرفتن راهنمایی اومدم اینجا, در حال حاضر ال سی دی ۴۰ پین راه افتاده و کار میکنه, میخواستم ببینم تنظیمات اسکریپت ال سی دی ۵۰ پین به جز موارد lcd_hbp , lcd_ht , lcd_vbp , lcd_vt چه تفاوت هایی با ۴۰ پین داره و چه مقادیری باید بهشون بدیم تا تصویر به این شکل در نیاد: lcd.jpg hosted at www.xum.ir - یا میشه اینجوری هم پرسید که به نظر شما چه پارامترایی رو اشتباه تنظیم کردم که نتیجه این شده؟
    ویرایش توسط shompet : 07-07-2014 در ساعت 11:42

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین