NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3570 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 67

موضوع: اتصال lcd به کابی با استفاده از برد توسعه

کاربر فعال hamidak آواتار ها
    نام
    میرحمید فتاحی
    تشکر شده 158 بار در 73 پست

وای نگو!!!!‌ جدا جیگرم کباب شد!‌ سوخت ؟؟؟؟

بابا من به این راحتیا نسوزوندمش به خدا
    دادم برام برد دورو متالیزه بزنه! بعد Clearance رو 0.2 میلیمتر گرفته بودم
    فیلمست رو یارو گند زده بود بعد فکر کن کلی از تراک های مدارچاپی به پولی گونها که گراند بودن اتصالی داشت
    بعدم احساس می کنم مال من firmwareش پریذه باشه
    سر فرصت می خوام ROM رو از یه برد سالم باز کنم کپی کنم رو رام برد ورپریده!!!
    شاید درست بشه
    تو طراحی بعدی پولی گونها رو با کلیرنس 0.4 میل زدم هیچ مشکلی دیگه پیش نیومد!

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

نام
    میرحمید فتاحی

آقا من یه دور این شماتیک مال بیس برد توی فروشگاه رو چک کردم
    تنها چیزی که ازش یک کوچولو شک دارم ولتاژهای 17+ و 5- هستش که فکر نکنم خیلی هم موثر باشه!
    اینا برای at070tn92 پیشنهاد شدش 16+ و 7- هستش
    یه چیز دیگه هم که دیدم آی سی MP3202 یه جا خونده بودم فرکانس PWM مناسبش ۱کیلوهرتزه! که تو فایل fex ده کیلو تنظیم شده انگاری
    یه اشکال خیلی ریز هم داره این بیس برد! باید یه جوری با جامپری یا سه پدی برای لحیم کاری (شبیه جامپر ریموت کنترل های رایج) پارامترهای R/L و U/D رو در اختیار کاربر قرار میداد
    شاید کسی بخواد چپه از LCD استفاده کنه!!!

5. تشکرها از این نوشته :

نام
    میرحمید فتاحی

آهـــــــــــــــــــان
    یه نکته بسیار مهم هم یادم اومد!!!
    مدار ولتاژ بک لایت با R6 معادل ۲.۷ اهم (تو شماتیک بیس برد) برای LCD من اصلا درست کار نکرد
    در نهایت ۲ تا مقاوت ۱ اهم موازی کردم یعنی با 0.5 اهم تونستم ولتاژ 9 ولت رو به LCD اعمال کنم
    ضمنا این ولتاژ رو بدون بار (بدون LCD) نسنجید!‌ چون ۲۸ ولت اینا نشون خواهد داد

7. تشکرها از این نوشته :

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

وای نگو!!!!‌ جدا جیگرم کباب شد!‌ سوخت ؟؟؟؟
    آره سوخت. کامل هم سوخت نمیدونم چه جوری برق واردش شد من فقط مولتی متر رو زدم به پایه های 39-40 که ببینم چه ولتاژی داره.

عضو جدید
    نام
    saeid a
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

آخه این بیس برد قراره مثلا تاچ خازنی رو هم پشتیبانی کنه. حالا کسی با a20 امتحان کرد؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

آخه این بیس برد قراره مثلا تاچ خازنی رو هم پشتیبانی کنه. حالا کسی با a20 امتحان کرد؟
    افرادی که فعال هستند و به سایت زیاد سر میزنن اکثرا a10 دارن پس ممکنه کسی این تست رو انجام نده با این حال امیدوارم یکی پیدا بشه.
    موفق باشید.

نام
    میرحمید فتاحی

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    آره سوخت. کامل هم سوخت نمیدونم چه جوری برق واردش شد من فقط مولتی متر رو زدم به پایه های 39-40 که ببینم چه ولتاژی داره.
    آقا می گم نکنه مشکل از mp3202 باشه
    مثلا موقعی که باهاش بدرفتاری بشه ولتاژ خرکی که درست میکنه رو پس بزنه تو پایه مثلا pwm !

ضمنا ۱و۲ توی ۴۰ پین ولتاژ بک لایته ها!!!

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

افرادی که فعال هستند و به سایت زیاد سر میزنن اکثرا a10 دارن پس ممکنه کسی این تست رو انجام نده با این حال امیدوارم یکی پیدا بشه.
    موفق باشید.
    آقای عباسی من a20 تازه گرفتم تاچ 7 اینچ هم گرفتم انشاا... سعی میکنم کاملش کنم

13. تشکرها از این نوشته :

نام
    میرحمید فتاحی

موفق باشید.
    باز یه چیزی یادم رفت
    توی شماتیک مارس برد یه سری ولتاژها رو روی برد مشخص کرده که کدوم پد چه ولتاژی داره
    من کابی برد کار نکردم
    احتمال خیلی زیاد اونم همچین چیزایی باید داشته باشه
    اول از همه ولتاژها رو یک به یک امتحان کن
    شاید انشالله فقط یکی از رگولاتورها سوخته...

15. تشکرها از این نوشته :

نام
    داریوش عباسی نژاد

آقا می گم نکنه مشکل از mp3202 باشه
    مثلا موقعی که باهاش بدرفتاری بشه ولتاژ خرکی که درست میکنه رو پس بزنه تو پایه مثلا pwm !

ضمنا ۱و۲ توی ۴۰ پین ولتاژ بک لایته ها!!!
    نمیدونم به هر حال این ولتاژ زیادی که mp3202 درست میکنه خطرناکه. آره 1و 2 بک لایته ولی روی درپوش سوکت fpc بر عکس نوشته 40! من هم میخواستم همون ولتاژ 1 و 2 رو با مولتی بگیرم موندم از کجا برق رفت تو برد؟
    باز یه چیزی یادم رفت
    توی شماتیک مارس برد یه سری ولتاژها رو روی برد مشخص کرده که کدوم پد چه ولتاژی داره
    من کابی برد کار نکردم
    احتمال خیلی زیاد اونم همچین چیزایی باید داشته باشه
    اول از همه ولتاژها رو یک به یک امتحان کن
    شاید انشالله فقط یکی از رگولاتورها سوخته...
    رگولاتورها به نظرتون کدومها هستن؟الان برد رو که برق میزنم ال ای دی خیلی کم سو روشن میشه و آی سی شبکه و یک المان 5 پین کنار برق ساتا به شدت داغ میشه ال ای دیهای سوکت شبکه هم روشن نمیشن.اون آیسی axp209 چی؟

آقای عباسی من a20 تازه گرفتم تاچ 7 اینچ هم گرفتم انشاا... سعی میکنم کاملش کنم
    خیلی ممنون مهندس از لطفتون فقط اگر خواستید موردی رو روی برد تست کنید حتما قبلش پاورها رو قطع و برد رو از برد توسعه جدا کنید یک موقع برای بردتون مشکلی پیش نیاد.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: cubieboard_top.jpg
مشاهده: 88
حجم: 117.3 کیلو بایت  
    ویرایش توسط dariush_ab : 13-03-2014 در ساعت 15:24

نام
    میرحمید فتاحی

من تصاویر با کیفیت بالای کابی برد رو نگاه کردم
    تو این یک مورد مارس برد انگار جلوتره که پدهای خاصی برای چک کردن ولتاژهای مختلف برد رو پیش بینی کرده!!!
    توی شماتیک http://dl.cubieboard.org/hardware/cu...2012-08-08.pdf
    صفحه ۷ نشون میده مثلا روی L1 باید ولتاژ ۱.۵ ولت بیفته
    زحمت بکش یکی یکی ولتاژها رو از روی شماتیک چک کن

18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما hamidak برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

سلام به دوستان یه دو روز نبودیم چی شد تو این انجمن هیچ کدوم از قطعات و طراحی این برد توسعه کوبی مشکل نداره mp3202 هم صرفا فقط یع ال ای دی درایور هستش ولتاژ رو باید از کجا برگردونه رو مدار در ضمن اگر روی برد توسعه رو توجه کنید یه زنر برای کنترل ولتاژ خروجی بک لایت وجود داره که معمولا n/c هستش در مورد این دوست خوب هم که بردش مشکل پیدا کرده بهترین راه اینه که فقط اهم ولتاژ های موجود روی axp209 رو چک کنید یکی از سلف های نزدیک ای سی پاور برای 1.2 ولت هستش یکی هم فکر کنم برای 3.3 ولت اهم هردوشو تا زمین چک کن اگر خیلی کم بود یا اتصال کامل داشت ای سی پاورت سوخته میتونی از فروشگاه یکی خرید کنید و با ای سی روی برد عوضش کنید یه رگوله دیگه هم روی برد هست که خیلی به ندرت این رگوله ها میسوزه اونم چک کن البته باید فکر کنم از روی برد درش بیاری این برد توسعه کوبی حاصل یکسال زحمات اقای زارعی و مهندس چنگانی هستش اینقدر این برد خارو ذلیل نکنید دوستان در ضمن خودم 2 روز پیاپی این برد کوبی 1 رو با برد توسعه به همراه السیدی 9 اینچ روشن گزاشتم و در حالت پینگ اتوماتیک با لبتاپم بود که هیچ مشکلی نداشته من روی کوبی 2 کار نکردم ولی شما اگر میخواین برد توسعه رو چک کنید اول از همه چک کنید ببینید برد کوبی اصلا داره pwm رو تولید میکنه یا نه برای اینکار هم باید ولتاژ پایه en تا زمین رو چک کنید در حالتی که برد کوبی روش هستش چک کنید اگر 3.3 ولت یا نزدیک این بود مطمعن بشید که کوبی داره pwm رو تولید میکنه اگر که این اکی بود در مرحله بعد کوبی برد رو از روی برد توسعه درش بیارین و ولتاژ تغذیه برد رو وصل کنید روی تمام قسمت های برد با دست خنک دست بزارید تا مطمعن شید جایی از برد گرم نمیشه و در مرحله اخر با یه جامپر به پایه en ای سی mp3202 یه تغذیه 3.3 بزنید البته باید بصورت لحظه ای بزنید که یه حالتی مثل pwmبشه اگر بک لایت روشن شد که این برد سالمه البته بقیه ولتاژهای fp6290 رو هم چک کیید که اکی باشه نتیجه رو حتما بگید مهندس

20. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    داریوش عباسی نژاد

من تصاویر با کیفیت بالای کابی برد رو نگاه کردم
    تو این یک مورد مارس برد انگار جلوتره که پدهای خاصی برای چک کردن ولتاژهای مختلف برد رو پیش بینی کرده!!!
    توی شماتیک
    http://dl.cubieboard.org/hardware/cu...2012-08-08.pdf
    صفحه ۷ نشون میده مثلا روی L1 باید ولتاژ ۱.۵ ولت بیفته
    زحمت بکش یکی یکی ولتاژها رو از روی شماتیک چک کن
    خیلی ممنون مهندس.
    مهندس ترتیب پایه این sot23-5 و sot25 رو من مثل عکس زیر در نظر گرفتم.چون دیتاشیت رو سایت زیر خطا میده اونم خطای چینی.
    http://www.tctek.cn/linear/

اون رگولاتور که میگم فوق العاده داغ میکنه که سوخته.همونکه کنار پاور ساتا عکسشو گذاشتم.
    پابه 1-2 ولتاژش 3.3 بود پس رگولاتور 3.3 درسته -خروجی اش هم پایه 2 و 5 0.28 بود که نشون میده سوخته.
    این المان هم معلوم نیست پیدا بشه؟ در هرحال این فکر نکنم کاری انجام بده چون مال برق ساتا هستش باید بقیه رو چک کنم.
    ایسی شبکه هم که گرفتم emac_vcc بود 1.4.
    حالا من روی برد L1 , L2 رو از کجا بفهمم کدوم هستن؟اینا پکیج SOT23-5 دارن دو تا پشت برد هست اونا رو با توجه به pinout عکس چک کردم خبری از ولتاژ نبود.
    ویرایش توسط dariush_ab : 13-03-2014 در ساعت 18:14

نام
    میرحمید فتاحی

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikazi نمایش پست ها
    سلام به دوستان یه دو روز نبودیم چی شد تو این انجمن هیچ کدوم از قطعات و طراحی این برد توسعه کوبی مشکل نداره mp3202 هم صرفا فقط یع ال ای دی درایور هستش ولتاژ رو باید از کجا برگردونه رو مدار در ضمن اگر روی برد توسعه رو توجه کنید یه زنر برای کنترل ولتاژ خروجی بک لایت وجود داره که معمولا n/c هستش در مورد این دوست خوب هم که بردش مشکل پیدا کرده بهترین راه اینه که فقط اهم ولتاژ های موجود روی axp209 رو چک کنید یکی از سلف های نزدیک ای سی پاور برای 1.2 ولت هستش یکی هم فکر کنم برای 3.3 ولت اهم هردوشو تا زمین چک کن اگر خیلی کم بود یا اتصال کامل داشت ای سی پاورت سوخته میتونی از فروشگاه یکی خرید کنید و با ای سی روی برد عوضش کنید یه رگوله دیگه هم روی برد هست که خیلی به ندرت این رگوله ها میسوزه اونم چک کن البته باید فکر کنم از روی برد درش بیاری این برد توسعه کوبی حاصل یکسال زحمات اقای زارعی و مهندس چنگانی هستش اینقدر این برد خارو ذلیل نکنید دوستان در ضمن خودم 2 روز پیاپی این برد کوبی 1 رو با برد توسعه به همراه السیدی 9 اینچ روشن گزاشتم و در حالت پینگ اتوماتیک با لبتاپم بود که هیچ مشکلی نداشته من روی کوبی 2 کار نکردم ولی شما اگر میخواین برد توسعه رو چک کنید اول از همه چک کنید ببینید برد کوبی اصلا داره pwm رو تولید میکنه یا نه برای اینکار هم باید ولتاژ پایه en تا زمین رو چک کنید در حالتی که برد کوبی روش هستش چک کنید اگر 3.3 ولت یا نزدیک این بود مطمعن بشید که کوبی داره pwm رو تولید میکنه اگر که این اکی بود در مرحله بعد کوبی برد رو از روی برد توسعه درش بیارین و ولتاژ تغذیه برد رو وصل کنید روی تمام قسمت های برد با دست خنک دست بزارید تا مطمعن شید جایی از برد گرم نمیشه و در مرحله اخر با یه جامپر به پایه en ای سی mp3202 یه تغذیه 3.3 بزنید البته باید بصورت لحظه ای بزنید که یه حالتی مثل pwmبشه اگر بک لایت روشن شد که این برد سالمه البته بقیه ولتاژهای fp6290 رو هم چک کیید که اکی باشه نتیجه رو حتما بگید مهندس
    آقا چشام یه جوری شد
    برادر یه اینتری بزن وسط حرفات :d
    ممنون از راهنماییت
    کسی بیس برد رو خار و ذلیل نکرد. اینجا صرفا دوستان دارن عیوب احتمالی رو بررسی می کنند
    ضمنا پینگ روش درستی نیست! چون بارها سیستم عامل من هنگ کرده بود ولی پینگ رو جواب میداد!
    شما بفرمایید این مارس برد من قابل تعمیر هست یا نه ؟؟؟
    مارس بردم در اثر اتصالی پریده ولی نمی دونم کجاش مشکل داره دقیقا!‌ چون همه ولتاژهاش مرتبه....

نام
    میرحمید فتاحی

خیلی ممنون مهندس.
    مهندس ترتیب پایه این sot23-5 و sot25 رو من مثل عکس زیر در نظر گرفتم.چون دیتاشیت رو سایت زیر خطا میده اونم خطای چینی.
    http://www.tctek.cn/linear/

اون رگولاتور که میگم فوق العاده داغ میکنه که سوخته.همونکه کنار پاور ساتا عکسشو گذاشتم.
    پابه 1-2 ولتاژش 3.3 بود پس رگولاتور 3.3 درسته -خروجی اش هم پایه 2 و 5 0.28 بود که نشون میده سوخته.
    این المان هم معلوم نیست پیدا بشه؟ در هرحال این فکر نکنم کاری انجام بده چون مال برق ساتا هستش باید بقیه رو چک کنم.
    ایسی شبکه هم که گرفتم emac_vcc بود 1.4.
    حالا من روی برد L1 , L2 رو از کجا بفهمم کدوم هستن؟اینا پکیج SOT23-5 دارن دو تا پشت برد هست اونا رو با توجه به pinout عکس چک کردم خبری از ولتاژ نبود.
    عزیز به جای چک کردن پایه های آی سی ها که هم ممکنه پین اوتش رو درست گیر نیاری و هم مشکل اتصالی و این حرفا
    تو شماتیک نگاه کن از قطعات مجاور مثل خازن یا سلف که در مجاورش به اون ولتاژ وصله کمک بگیر و چکشون کن

نام
    داریوش عباسی نژاد

این برد توسعه کوبی حاصل یکسال زحمات اقای زارعی و مهندس چنگانی هستش اینقدر این برد خارو ذلیل نکنید
    بله حرف شما کاملا درست هستش من به این دو نفر ارادت خاصی دارم و خودم کاملا در جریان زحمات هردو بوده ام.در ضمن میدونم که برد توسط حتی خود شخص جناب زارعی تست شده و بعد در فروشگاه قرار داده شده است.
    اگر حرفی درباره این برد توسعه زده میشود صرفا به منظور این بوده که دوستان اشتباه من رو دوباره مرتکب نشوند چرا که در برد برای بک لایت ولتاژ بالا وجود داشته و این مورد در صورتی که با پایه های برد اتصالی کند باعث سوختن برد میشود و الا برد توسعه بسیار عالی طراحی شده و مشکلی ندارد اما رعایت نکات امنیتی واجب است.

من یک دانشجوی دکترای رباتیک آمریکایی رو دیدم که سر ساخت یک ربات 4-5 تا برد سوزونده بود به همین دلیل اتصال با ولتاژ بالا.
    من این مورد رو گفتم چون میخواستم ببینم اشکال کارم کجا بوده که برد بعدی که میگیرم نسوزونم.
    در مورد این دوست خوب هم که بردش مشکل پیدا کرده بهترین راه اینه که فقط اهم ولتاژ های موجود روی axp209 رو چک کنید یکی از سلف های نزدیک ای سی پاور برای 1.2 ولت هستش یکی هم فکر کنم برای 3.3 ولت اهم هردوشو تا زمین چک کن اگر خیلی کم بود یا اتصال کامل داشت ای سی پاورت سوخته میتونی از فروشگاه یکی خرید کنید و با ای سی روی برد عوضش کنید یه رگوله دیگه هم روی برد هست که خیلی به ندرت این رگوله ها میسوزه اونم چک کن البته باید فکر کنم از روی برد درش بیاری
    مهندس خیلی ممنون از راهنماییتون .سلفها همینها که روشون 4r7 نوشته هستن.درسته؟اینا همشون ظرفیتشون 4.7 میکرو هانری هستن؟

میدونید درسته بردم سوخت ولی دوست دارم در کنار شما مطالب جدید یاد بگیرم.

در اصول و فنون مذاکره گفته میشود:
    "گفتگوی دو نفر تراز علمی جهان را ارتقا میدهد"
    پس حتی از گفتگوی ساده خودداری نکنید.
    ویرایش توسط dariush_ab : 13-03-2014 در ساعت 21:59

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

ممنون یه نکته ای هم بگم وقتی کوبیتو روشن میکنی روی خط فرمان چیزی داری؟ یعنی پروسسور چیزی میفرسته روی سریالش؟
    در مورد این برد کوبی طراحیش خوبه ولی نثبت به تغییرات خیلی حساس هستش شما روی ای سی پاور و گولاتورها زوم بشین این نکته هم تجربه خودم همیشه مشکل از چیزیه که اصلا فکرشو هم نمیتونید بکنید همه چیزو چک کنید خلا روی بخش پاورش زوم بشین ولی تحت هیچ شرایطی برد رو بیشتر ار 5 ثانیه روشن نکنید حتما حتما رعایت کنید نتیجه اهم هایی که گفته بودم چی شد نگفتی مهندس؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

نتیجه اهم هایی که گفته بودم چی شد نگفتی مهندس؟
    هنوز تست نکردم میشه دقیقا بفرمایید از روی شکل کجا و کجا رو باید بگیرم.همین دو سلف زیر رو تست بگیرم یا سلف کنار otg هم لازمه.من فکر میکنم این ولتاژ بک لایت رو که میخواستم با مولتی متر بگیرم سر پراب به یکی از پایه های دیتای السیدی هم همزمان اتصال پیدا کرده و برق ولتاژ بالا از همون پایه به برد رسیده.این رو گفتم شاید بتونه به نظر شما کمک کنه.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Cubieboard-bottom.jpg
مشاهده: 108
حجم: 123.0 کیلو بایت  

Banned
    نام
    مهدی رحیمی

دوتا سلف هم برای ولتاژ 1.5 ولت و 3.3 ولت هستش اهم رو از سلفهاش تا زمین بگیرید احتمالا مشکل از این تو ها میتونه باشه سلفهاش باید تو روی برد باشه این دوتا که زیر برد هستش برای axp209 میتونه باشه

28. تشکرها از این نوشته :

نام
    میرحمید فتاحی

هنوز تست نکردم میشه دقیقا بفرمایید از روی شکل کجا و کجا رو باید بگیرم.همین دو سلف زیر رو تست بگیرم یا سلف کنار otg هم لازمه.من فکر میکنم این ولتاژ بک لایت رو که میخواستم با مولتی متر بگیرم سر پراب به یکی از پایه های دیتای السیدی هم همزمان اتصال پیدا کرده و برق ولتاژ بالا از همون پایه به برد رسیده.این رو گفتم شاید بتونه به نظر شما کمک کنه.
    واویــــــــلا!!!!
    چرا کابی برد این جوریه؟
    پدر مارس برد رو خدا رحمت کنه!‌ لااقل یه پرینت اساسی زده کدوم قطعه چیه!!! تازه تو تصویر نگاه کنین مثل آدم یه سری tp گذاشته برای عیب یابی ...
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: marsboard_buttom.jpg
مشاهده: 37
حجم: 54.8 کیلو بایت

30. تشکرها از این نوشته :

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین