NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3724 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل با برنامه sam-ba

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Exclamation مشکل با برنامه sam-ba

با سلام و عرض خسته نباشید
    بنده حقیر برای پروژه کارشناسیم با توجه به منابع موجود بردی رو طراحی کردم که از میکروکنترلر at91sam7s64 استفاده می کنه. این برد به پورت usb هم مجهزه. وقتی که برد رو برای پروگرام کردن با استفاده از پایه های TST,PA0,PA1,PA2 به حالت SAM-BA بردم و به کامپیوتر متصل کردم . کامپیوتر پیغام USB Device Not Recognized رو داد.تلاش کردم تا درایور atm6124_cdc.inf رو روی برد نصب کنم اما متاسفانه موفق نشدم. بارها میکرو رو erase کردمو به حالت sam-ba بردم و این کار رو تکرار کردم اما نتیجه ای حاصل نشد. اتصالات رو چک کردم و متوجه یک اشتباه بزرگ شدم. مدار erase و reset جابجا شده بود انگار هر بار که برد روشن می شد میکرو در تمام اون مدت erase و reset می شده! بنابراین مشکل pcb رو رفع کردم و مراحل پروگرامینگ رو تکرار کردم اما باز چیزی تغییر نکرد. وقتی از برنامه ریزی با usb ناامید شدم مدار debug رو پیاده کردم تا بتونم از طریق debug میکرو رو برنامه ریزی کنم اما باز هم نتیجه ای نگرفتم. البته از سالم بودن سخت افزار های جانبی هم مطمینم حتی رگولاتور میکرو فعاله و ولتاژ 1.85V رو تولید می کنه. میشه منو راهنمایی کنید؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

sam-ba بوت لودر خیلی بدی هست و خیلی سخت
    میشه باهاش کار کردن
    شما تا بحال سعی کردید با جیلینک کار کنید؟
    اگر منظورتنون از دیباگ همین هست لطفا پیامی که نرم افزار جی فلش میده رو اینجا نمایش بدید
    راستی برای تغذیه ی میکرو ولتاژ رگولاتور باید3.3 ولت باشه نه 1.8
    از چه رگولاتوری استفاده شده ؟
    شاید مشکل از همین باشه

4. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

عرض کنم که تو طراحی برد از رگولاتور 3.3 ولت استفاده کردم که میکرو خودش مجهز به رگولاتور 1.85V هست .منظور من این بود که میکرو سالمه که اگه سوخته بود ولتاژ 1.85 رو تولید نمی کرد. دیباگری رو که پیاده کردم یه جورایی باز با همون sam-ba مرتبطه .حقیر با توجه به حجم زیاد مدار jtag اونو تو برد پیاده نکردم. آیا واقعا هیچ امیدی به sam-ba نیست؟

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

من نمیگم هیچ امیدی بهش نیست
    ولی کار کردن باهاش سخته و خیلی باید باهاش ور بری و در مقایسه با بوت لودر stm هیچ به حساب نمیاد
    (ار تجربه ی شخصی میگم)
    خب پورت جیلینک نگذاشتی مهم نیست
    شما کلا 7 یا 8 تا سیم باید متصل کنید از پروگرامر به میکرو
    اگر هم swd پروگرام کنی (نمی دونم پشتیبانی میکنه یا نه ) کلش سه سیم میشه