NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2631 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 155

موضوع: کتاب "مرجع کامل میکروکنترلرهای ARM سری LPC176x"

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 64 بار در 33 پست

Gadid کتاب "مرجع کامل میکروکنترلرهای ARM سری LPC176x"

کتاب "مرجع کامل میکروکنترلرهای ARM سری LPC176x" نوشته مهندس سهند سید سجادی با همکاری شرکت کویرالکترونیک به بازار آمد.

کتاب مرجع کامل میکروکنترلرهای LPC17xx(lpc1768) با همکاری شرکت کویرالکترونیک
    کتاب مرجع کامل میکروکنترلرهای ARM سری LPC176X، دارای خصوصیات زیر است که این کتاب را از نمونه مشابه متمایز میکند.
    1- توضیحات کامل مربوط به هریک از امکانات جانبی، به نحوی که خواننده با مطالعه هر فصل به طور کامل به توانایی¬های میکروکنترلر آشنا می-شود. همه رجیسترهای امکانات جانبی مورد بررسی قرار گرفته¬اند که در سایر کتاب¬ها به توضیحات کلی اکتفا شده است. تفاوت تعداد صفحات موید همین مطلب است.
    2- استفاده از CMSIS برای آموزش برنامه نویسی میکروکنترلر، کار با میکروکنترلر را برای افراد مبتدی بسیار ساده می¬کند. کاربر حرفه¬ای نیز علاوه بر آشنایی با همه رجیسترها با حداکثر صرفه¬جویی در زمان می-تواند به بهترین وجه برنامه¬های کاربردی خود را بنویسد. تک تک توابع و ثوابتCMSIS مورد بررسی قرار گرفته¬اند. با مطالعه این کتاب خواننده برای استفاده از این واسط برای برنامه نویسی سایر میکروکنترلرها نیز آماده می¬شود.
    3- مثال¬هایی به هدف آموزش هر یک از امکانات میکروکنترلر در پایان هر فصل در اختیار خواننده قرار گرفته است. پس از مطالعه هر فصل علاوه بر آشنایی کامل با رجیسترها، مفاهیم کلی و توابع CMSIS مثال¬هایی با توضیحات خط به خط فارسی آمده است. با مطالعه این مثال¬ها که در لوح فشرده همراه کتاب نیز قرار گرفته¬اند، خواننده به طور کامل آماده کار با مبحث مورد نظر می¬شود. مثال¬های کاربردی از قبیل راه اندازی حافظه EEPROM، حافظه SD، فانکشن ژنراتور و ... نیز به ساده¬ترین زبان و توضیحات کامل خط به خط در کتاب آمده است.
    4- مثال¬های مطرح شده در کتاب با با بورد آموزشی شرکت kavirelectronic همخوانی کامل دارد.
    بردهای LPC1768 Lantiger و برد LPC1768-wb
    5- فصل مربوط به دسترسی مستقیم به حافظه (DMA)، روش کار با این واحد را به طور کامل توصیف کرده است. در این رابطه آموزش¬های بسیار اندکی در جامعه الکترونیک ایران وجود دارد. این مبحث جذاب توانایی-های میکروکنترلر را چند برابر می¬کند. مثال¬های فراوان برای انتقال داده از امکانات جانبی به حافظه، حافظه به امکانات جانبی و حافظه به حافظه، بدون دخالت CPU قدرت برنامه نویسی خوانندگان را چند برابر می¬کند.

مثالهای کتاب با بردهای زیر منطبق می باشد:

مثالهای کتاب با بردهای زیر منطبق می باشد:

تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: bookarm.jpg
مشاهده: 70
حجم: 27.8 کیلو بایت  
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط kavir : 11-02-2014 در ساعت 22:13

2. کاربران : 16 تشکر کرده اند از شما سهند سجادی برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال
    نام
    عربعامری
    تشکر شده 92 بار در 60 پست

سلام و خسته نباشید.اولش وقتی این کتاب رو دیدم خیلی خوشحال شدم ولی با دیدن سر فصلها یکم خرد تو ذوقم.فصل یک صفحه ای یا چهار صفحه ای من تا به حال تو کتابی ندیدم.شما اگه میخواستید همون دیتا شیت رو هم معنی کنید خیلی زیادتر میشد.میشه توضیح بدید تو این فصل های سه یا چهار صفحه ای بیشتر در چه مورد صحبت شده.یا اگه امکان داره یک فصل اون رو بزارید تا با نوع نگارش بیشتر اشنا بشیم.چون قیمت کتاب به این فصلهای 2 صفحه ای جور در نمیاد.
    بعد این کتاب فقط با cmsis هست و از رجسترها چیزی گفته نشده؟مثالها همه cmsis هست؟
    ویرایش توسط arvin2009 : 13-02-2014 در ساعت 00:11

5. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی
    تشکر شده 358 بار در 203 پست

البته من هیچ طرفی رو نمی شناسم و خیلی وقته کتابی نخوندم، اما دیگه خداییش 26 فصل 768 صفحه، فکر نکنم فصل ها بتونه 4صفحه ای باشه :d !

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin2009 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید.اولش وقتی این کتاب رو دیدم خیلی خوشحال شدم ولی با دیدن سر فصلها یکم خرد تو ذوقم.فصل یک صفحه ای یا چهار صفحه ای من تا به حال تو کتابی ندیدم.شما اگه میخواستید همون دیتا شیت رو هم معنی کنید خیلی زیادتر میشد.میشه توضیح بدید تو این فصل های سه یا چهار صفحه ای بیشتر در چه مورد صحبت شده.یا اگه امکان داره یک فصل اون رو بزارید تا با نوع نگارش بیشتر اشنا بشیم.چون قیمت کتاب به این فصلهای 2 صفحه ای جور در نمیاد.
    بعد این کتاب فقط با cmsis هست و از رجسترها چیزی گفته نشده؟مثالها همه cmsis هست؟
    رجیسترهای مربوط به هر فصل به طور کامل توضیح داده شده.البته مثالها بیشتر با cmsis هست. در مورد فصلا سعی شده موضوعات باهم قاطی نشه. برا همین یکی از فصل ها کوتاه شده که البته موضوع مورد بحث که از اتفاق موضوع مهمی هم هست (نقشه حافظه) در همین تعداد صفحه به طور کامل بیان شده. نمیدونم کوتاه بودن یک فصل از 26 فصل کتاب، چرا اینقد به چشمتون اومده اما میخوام بهتون اطمینان بدم کتاب بطور کامل همه مباحث رو پوشش داده. البته فصل چهار یا یک صفحه ای دیگه کم لطفی شماست و همچین چیزی توی این کتاب نیست.
    ویرایش توسط سهند سجادی : 13-02-2014 در ساعت 13:56

8. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما سهند سجادی برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 29 بار در 12 پست

مطالب خوبیه و فکر میکنم برای سطوح مقدماتی و متوسط خوب باشه.
    آیا راجع به شبکه، usb ، can و سیستم عامل rt هم مطلبی منتشر میکنید؟

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط hs_golpa نمایش پست ها
    مطالب خوبیه و فکر میکنم برای سطوح مقدماتی و متوسط خوب باشه.
    آیا راجع به شبکه، usb ، can و سیستم عامل rt هم مطلبی منتشر میکنید؟

عرض کنم خدمتتون کتاب در ابتدا در 29 فصل نوشته و آماده چاپ شده بود. اما به دلیل حجم بیش از حد مطالب، که خودش باعث میشد قیمت کتابم کمی از محدوده مناسب خارج بشه ناشر درخواست کرد که سه فصل آخر یعنی فصل های can، اترنت و سیستم عامل به جلد دوم منتقل بشه. برای مثال فصل اترنت خودش نزدیک 300 صفحس که میتونه یک کتاب مجزا باشه. امیدوارم بتونیم با کمک بچه های ایران میکرو به همین زودی اون کتابم چاپ کنیم و در اختیار خواننده ها قرار بدیم. یک تمهیداتی هم در نظر گرفته شده تا اگه ناشر اجازه بده و دوستان ایران میکرو هم موافقت کنن، باز هم از طریق همین سایت و سایت اختصاصی کتاب، فصل can به صورت pdf در اختیار کسایی که کتاب را میخرن قرار بگیره.

11. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال soodi آواتار ها
    نام
    مسعود محمدی
    تشکر شده 296 بار در 138 پست

سلام دوستان

من میخام این کتاب رو بخرم ولی نمیدونم به زبان ساده گفته یا پیچونده ؟؟؟
    من بیشتر فصل i2c رو نیاز دارم که توی کتاب های دیگه که خوندم هر خطش رو باید بدم به یه دکترای الکترونیک تا بتونه برام تعریف بکنه !!!
    این کتاب خوب و روون توضیح داده یا مثل بقیس ؟؟؟

همکار علمی sarbaz13 آواتار ها
    نام
    محمد قاسمی
    تشکر شده 425 بار در 230 پست

سلام
    بسیار ساده قابل فهم و رووان نوشته شده از این بابت من به شما قول میدهم.
    و به اتفاق روبروی هر خط توضیحات و تعریف و کارکرد اون خط کد را به صورت فارسی و روان نوشته شده است.
    یک خسته نباشید و خدا قوت باید به آقای سهند سجادی عزیز گفت.
    ویرایش توسط sarbaz13 : 14-02-2014 در ساعت 21:27
    شرکت Time Owner

14. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند

آقای
    محمدی،
    مولف کتاب اینجاست چرا از بقیه میپرسید؟
    من به شما و بقیه خوانندگان اطمینان میدم پیچیدگی وجود نداره و شما به راحتی میتونید مطالب را متوجه بشید و استفاده کنید.
    ویرایش توسط سهند سجادی : 14-02-2014 در ساعت 14:25

16. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند

آقای
    قاسمی عزیز بنده دورادور خدمت شما ارادت دارم و از محضرتون چیزای زیادی یاد گرفتم و از لطفتون به حاصل کار خودم کمال تشکر را دارم. اما باید عرض کنم اشتباه تایپی پیش اومده. مولف این کتاب بنده هسنم. با آرزوی موفقیت برای شما و آقای شکری عزیز.

18. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام
    ---
    تشکر شده 27 بار در 23 پست

من میخوام arm رو یاد بگیرم و باهاش پروژه انجام بدم.پروژه های bms
    این کتاب واسه من که از صفر میخوام شروع کنم خوبه ؟
    مثال زیاد داره ؟

همکار علمی sarbaz13 آواتار ها
    نام
    محمد قاسمی
    تشکر شده 425 بار در 230 پست

من به شخصه معذرت میخوام از حضور شما مهندس سهند سجادی
    بنده حقیر فکر کردم کتاب arm atmle آقای شکری رو گفتند من تصحیحش کردم و بازم شرمنده ام
    خیلی خیلی ببخشید.
    اینجانب که قابل نیستم بنده یک نسخه رو برای خوندن کتاب زیبای شما تهیه میکنم و حمایت هم میکنم.
    کار بسیار بزرگ و خوبی انجام دادین.
    شرکت Time Owner

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط sanup2006 نمایش پست ها
    من میخوام arm رو یاد بگیرم و باهاش پروژه انجام بدم.پروژه های bms
    این کتاب واسه من که از صفر میخوام شروع کنم خوبه ؟
    مثال زیاد داره ؟
    سلام دوست عزیز. هر فصل کتاب با چندین مثال به طور کامل شفاف سازی شده. اتوماسیون ساختمان از کاربردهای اصلی این میکرو کنترلر. مطمئنا کمکتون میکنه که پروژه هاتون رو شروع کنید و به سرانجام برسونید. موفق باشید.

22. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbaz13 نمایش پست ها
    من به شخصه معذرت میخوام از حضور شما مهندس سهند سجادی
    بنده حقیر فکر کردم کتاب arm atmle آقای شکری رو گفتند من تصحیحش کردم و بازم شرمنده ام
    خیلی خیلی ببخشید.
    اینجانب که قابل نیستم بنده یک نسخه رو برای خوندن کتاب زیبای شما تهیه میکنم و حمایت هم میکنم.
    کار بسیار بزرگ و خوبی انجام دادین.
    لطف دارین مهندس. چون این کتابم به همون سبک توضیح خط به خط فارسی مثال ها نوشته شده فکر کردم شاید اشتباه تایپی رخ داده. امیدوارم از این کتابم خوشتون بیاد مهندس. بازم متشکر

24. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

با عرض سلام و خسته نباشید
    یه سوال مهم داشتم
    توی این کتاب برای انجام پروژه هاتون از کتابخانه ها استفاده کردید
    یا نه به طور کامل توضیح داده شده؟
    چون در برخی از کتب دید شده که مولف محترم یک کتابخانه داخل CD قرار داده و از روی اون مثلا بخش adc رو راه اندازی میکنه
    تنها با دستور ADC_init()
    به همین سادگی
    حالا این وسط چیشد ما هم نمیدونیم
    امیدوارم این کتاب این طوری نباشه
    و ای کاش میشد اندکی از یک بخش رو اپلود میکردید
    آیا این کتاب در بازار تهران هم هست؟

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghbakhshi نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید
    یه سوال مهم داشتم
    توی این کتاب برای انجام پروژه هاتون از کتابخانه ها استفاده کردید
    یا نه به طور کامل توضیح داده شده؟
    چون در برخی از کتب دید شده که مولف محترم یک کتابخانه داخل CD قرار داده و از روی اون مثلا بخش adc رو راه اندازی میکنه
    تنها با دستور ADC_init()
    به همین سادگی
    حالا این وسط چیشد ما هم نمیدونیم
    امیدوارم این کتاب این طوری نباشه
    و ای کاش میشد اندکی از یک بخش رو اپلود میکردید
    آیا این کتاب در بازار تهران هم هست؟
    ممنون از خسته نباشید. عرض کنم خدمتتون مهندس که این کتاب همونطور که از حجمش مشخص توضیحات خیلی کاملی در مورد تک تک مباحث مطرح شده در اختیار خواننده قرار میده. در ضمن تفاوت دیگش با سایر کتابا اینه که نویسندش تقریبا هر شب تو این انجمن حاضر که به سوالات جواب بده و پیشنهادات و انتقادات خوانندگان رو در حضور بقیه بگیره و جواب بده. تهران فکر میکنم الان موجود باشه اما ترجیح با این هست که از طریق سایت ایران میکرو خریداری بفرمایید تا از پشتیبانی این سایت هم بهره مند باشید. موفق باشید مهندس

27. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما سهند سجادی برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 25 بار در 21 پست

مهندس اگه میتونستید این کتاب رو الکترونیکی با قفل بست محکم که خیالتون راحت باشه درست میکردید و فروش و دانلودش انلاین بود کلی تا العان فروش میرفت.اگه این کار رو هم نمیتونید انجام بدید خرید پستی این کتاب رو درست کنید که پست بیاره و پولش رو همون مامور پوست بگیره.قبول کنید خریذ از فروشگاه یک پروسه کندی هست .غیر از ان یا کارت بانکی در اون موقع پول نداره یا رمز دوم نداریم و یا بانک جواب نمیده و... تازه هم جواب بده چهار پنج روز دیگه دست ادم میرسه.
    من خودم چند بار تصمیم گرفتم بخرم که یکی از مشکلات بالا پیش امد و منصرف شدم.یک فکری برای کار برهای عجول مثل من بکنید.چه خوب بود الان خرید میکردم و الانم میتونستم استفاده کنم

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط سهند سجادی نمایش پست ها
    ممنون از خسته نباشید. عرض کنم خدمتتون مهندس که این کتاب همونطور که از حجمش مشخص توضیحات خیلی کاملی در مورد تک تک مباحث مطرح شده در اختیار خواننده قرار میده. در ضمن تفاوت دیگش با سایر کتابا اینه که نویسندش تقریبا هر شب تو این انجمن حاضر که به سوالات جواب بده و پیشنهادات و انتقادات خوانندگان رو در حضور بقیه بگیره و جواب بده. تهران فکر میکنم الان موجود باشه اما ترجیح با این هست که از طریق سایت ایران میکرو خریداری بفرمایید تا از پشتیبانی این سایت هم بهره مند باشید. موفق باشید مهندس
    سلام مهندس
    این کتاب برای افراد مبتدی که تازه میخوان شروع به یادگیری آرم کنن مناسبه ؟
    کلا نظر شما برای افراد مبتدی سری lpc هستش یا ARM های ساخته شده توسط شرکت اتمل ؟ یا شرکت های دیگه ؟
    راجع به زبان برنامه نویسی یه توضیحی بدین
    ممنون

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyan87 نمایش پست ها
    سلام مهندس
    این کتاب برای افراد مبتدی که تازه میخوان شروع به یادگیری آرم کنن مناسبه ؟
    کلا نظر شما برای افراد مبتدی سری lpc هستش یا arm های ساخته شده توسط شرکت اتمل ؟ یا شرکت های دیگه ؟
    راجع به زبان برنامه نویسی یه توضیحی بدین
    ممنون
    کتاب به صورتی نوشته شده که برا افراد مبتدی، متوسط و حرفه ای قابل استفاده باشه. با خوندنش میتونین استارت خوبی برا رسیدن به اهدافتون بزنید. در مورد شرکت های سازنده میکروکنترلر با معماری arm من با توجه به تجربیات شخصیم شمارو به کار با محصولات شرکت های nxp و ST و دوری کردن از اتمل دعوت میکنم. موفق و پیروز باشید.

31. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط D.S نمایش پست ها
    مهندس اگه میتونستید این کتاب رو الکترونیکی با قفل بست محکم که خیالتون راحت باشه درست میکردید و فروش و دانلودش انلاین بود کلی تا العان فروش میرفت.اگه این کار رو هم نمیتونید انجام بدید خرید پستی این کتاب رو درست کنید که پست بیاره و پولش رو همون مامور پوست بگیره.قبول کنید خریذ از فروشگاه یک پروسه کندی هست .غیر از ان یا کارت بانکی در اون موقع پول نداره یا رمز دوم نداریم و یا بانک جواب نمیده و... تازه هم جواب بده چهار پنج روز دیگه دست ادم میرسه.
    من خودم چند بار تصمیم گرفتم بخرم که یکی از مشکلات بالا پیش امد و منصرف شدم.یک فکری برای کار برهای عجول مثل من بکنید.چه خوب بود الان خرید میکردم و الانم میتونستم استفاده کنم
    در مورد آپلود کردن فایل کتاب روی اینترت که عملا غیر ممکن. چون همینجوری نگران کپی شدن غیر مجازش هستیم. در ضمن منافع حاصل از فروش تقریبا به طور کامل مال ناشر و من زیاد تصمیم گیرنده نیستم. راستش برای من کتاب خوندن راحتتر از خوندن یک مطلب از صفحه مانیتور. در مورد ارسال کتاب درب منزل و دریافت وجه در اونجا دوستان کویر الکترونیک تصمیم میگیرن که مثل اینکه تجربه خوبی نداشتن و فعلا تو برنامشون نیست. اما دوستان زیادی از همین طریق فعلی کتاب رو خریداری کردن، به دستشون هم رسیده و مطالعه رو هم شروع کردن. شما میتونین بدون نگرانی از بابت دریافت کتاب در سریعترین فرصت، از طریق ایران میکرو کتابتون رو تهیه کنید.

33. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما سهند سجادی برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین