NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2648 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 80 از 155

موضوع: کتاب "مرجع کامل میکروکنترلرهای ARM سری LPC176x"

کاربر فعال engineer1 آواتار ها
    نام
    علی طبسی
    تشکر شده 53 بار در 28 پست

خیلی ممنون که اینقدر سریع پاسخ میدید
    راستی اون بخشایی که قرار بود بصورت پی دی اف تو سایت قرار بدید که دانلودشون کنیم هنوز آماده نشده؟
    جلد دوم کتاب که درمورد سیستم عاملا بود کی حاضر میشه؟

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 64 بار در 33 پست

فصل اول از جلد دوم کتاب، از امروز برای کسایی که جلد اول کتاب رو خریداری کردن، از طریق سایت اختصاصی کتاب به آدرس www.lpc17xx.ir قابل دانلود هست. امیدوارم کسایی که خیلی منتظر استفاده از پریفرال CAN بودند، استفاده لازم رو ببرن. اگه مشکلی در زمینه دانلود داشتید حتما لطفا مطرح کنید. از پیام های دلگرم کننده همگی ممنونم

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    من هم از ديروز كتابب رو گرفتم و شروع كردم
    هنوز مطالبشو زياد نخوندم ولي صحافيش يه كم ضعيفه
    كتاب من داره ورق ور ميشه
    ممنون از راهنماييهاتون

کاربر فعال engineer1 آواتار ها
    نام
    علی طبسی
    تشکر شده 53 بار در 28 پست

سلام عید گذشته تمامی دوستان مبارک باشه ایشاللا
    نمیدونم چرا نرم افزار keil من قسمت کانفیگریشن ویزارد )configuration wizard البت نمیدونم املاشو درست نوشتم یا نه)رو نداره
    هرکار کردم نتونستم بیارمش
    چطور باید بیارمش آیا؟

کاربر علاقه مند
    نام
    فرشاد
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

سلام. من از میکرو ARM هیچی نمیدونم (البته تو دانشگاه به واسطه ی آزمایشگاه میکرو یه مقدار با avr آشنایی دارم)
    حالا هم فقط بخاطر انجام این پروژه پام به این جاها باز شده!
    برای انجام یه همچین پروژه ای چه کتاب و یا کتاب هایی رو پیشنهاد میکنید؟ آیا کتاب معرفی شده جوابگوی نیاز من هست (با توجه به اینکه شامل مطالب ethernet نمیباشد!!!)

فرض کنيد يک نرم افزار تحت ويندوز با #C نوشتيم که اين کارو انجام ميده:

- از ورودي يک فايل text حاوي يک رشته دريافت ميکنه. فرض بر اينه که اون رشته، آدرس يک سايت اينترنتي مي باشد. بلافاصله بعد از دريافت فايل text، برنامه به اينترنت وصل ميشه و بررسي ميکنه که آيا رشته اي که توي اون فايل text هست درسته و واقعا همچين سايتي وجود داره يا نه؟ (الگوريتم انجام اين کار خيلي مهم نيست، شما فرض کنيد آدرس سايت رو پينگ ميکنه و باقي ماجرا) درصورتي که وجود داشت يک فايل text ايجاد ميکنه و توي اون مينويسه "ok" و فايل رو ذخيره ميکنه. همين.
    عملياتي که اين برنامه انجام ميده خيلي سادس و اين درواقع فقط يک مثاله براي اينکه بتونم منظورم رو برسونم. خب، ادامه ميدم:
    حالا دقیقا یه همچین کاری رو بدون نیاز به کامپیوتر و با یک بورد ARM میخوام انجام بدم. فرض کنيد بوردي داريم که متشکل از يک ميکروکنترلر arm و درگاه Ethernet براي اتصال به مودم (مثلا مودم Adsl) و يک پورت usb هست براي اتصال يک فلش ديسک. (البته اگه از طریق wifi بتونه به مودم وصل بشه خیلی بهتره).

چه کتاب و یا کتاب هایی رو بخونم که بتونم همچین پروژه ای رو از 0 تا 100 انجام بدم؟ (برنامه نویسیش و ارتباط با اترنت و wifi و usb و...)

با سپاس از همگی.

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط engineer1 نمایش پست ها
    سلام عید گذشته تمامی دوستان مبارک باشه ایشاللا
    نمیدونم چرا نرم افزار keil من قسمت کانفیگریشن ویزارد )configuration wizard البت نمیدونم املاشو درست نوشتم یا نه)رو نداره
    هرکار کردم نتونستم بیارمش
    چطور باید بیارمش آیا؟
    ربطی به نرم افزار keil نداره. اینکه یک فایل بصورت ویزارد قابل تغییر باشه از خصوصیات فایل هست. فایلی که در کتاب گفته شده (system_LPC17XX.c) فقط دارای ویزارد پیکربندی هست نه تمومی فایلها

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad271 نمایش پست ها
    سلام. من از میکرو ARM هیچی نمیدونم (البته تو دانشگاه به واسطه ی آزمایشگاه میکرو یه مقدار با avr آشنایی دارم)
    برای انجام یه همچین پروژه ای چه کتاب و یا کتاب هایی رو پیشنهاد میکنید؟ آیا کتاب معرفی شده جوابگوی نیاز من هست (با توجه به اینکه شامل مطالب ethernet نمیباشد!!!)

چه کتاب و یا کتاب هایی رو بخونم که بتونم همچین پروژه ای رو از 0 تا 100 انجام بدم؟ (برنامه نویسیش و ارتباط با اترنت و wifi و usb و...)

با سپاس از همگی.
    این کتاب برای راهنمایی آغاز به کار با میکرو و بعضی از بخشهای پروزتون مفید هست اما نمیتونه برا 0 تا 100 پروژه راهنماییتون کنه. ایشالا با چاپ جلد دوم کار با واحد اترنت برای خوانندگان آسونتر میشه
    ویرایش توسط سهند سجادی : 07-04-2014 در ساعت 09:43

8. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند iaun آواتار ها
    نام
    شهرام کامرانی فر
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

حذف شد
    ------------------------
    khm: لطفا ادامه ندهید.
    ویرایش توسط KHM : 09-04-2014 در ساعت 00:34

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad271 نمایش پست ها

با سپاس از همگی.
    سلام
    پیشنهاد میکنم پستهای تاپیک زیر رو مطالعه کنید
    http://www.iranmicro.ir/forum/showthread.php?t=6004
    بعد که راه افتادید با استفاده از یوزرمنوال بخش های دیگه رو هم یادبگیرید
    البته فیلمهای اموزشی اقای زرکوب هم در فروشگاه هست که سرعت یادگیری شما
    رو خیلی زیاد میکنه

11. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط iaun نمایش پست ها
    سلام. در سال جدید بهترین آرزوها رو برای شما دارم و امیدوارم در سومین سال کار با آرم به منظور انجام بهترین پروژه ها در راه خدمت به صنعت و دانش کشور، فرصت سر خاروندن هم نداشته باشید. اینقد هم عصبانی نباشید. چون مطمئنم قصد شما انتقاد سازندس و به همین خاطر بیشتر از بنده برای این تاپیک وقت دارید.
    ویرایش توسط KHM : 09-04-2014 در ساعت 00:35

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

من این کتاب شما رو یک روز پیش خریدم و با دقت مطالعه کردم البته تمام نشده اون چیزی که واقعا و وقعا کم داره نسبت به تمام کتاب های میکرو کنترلر اینه که
    1- شما در قسمت اخر به هیچ وجه خوب جمع بندی نکردید

2- در قسمت اخر اصولا با پروژه های کاربردی تموم میشه که قدرت یک کتاب روبه صورت کاربردی نشون میده که کتاب شما جای خالی اون احساس میشه و فکر کنم بزرکترین مشکل کتاب شما همین باشه

3-در کتابهای اموزشی برنامه نویسی قبل از اینکه به معرفی کامپایلر و دستورات بپردازه بهتر بود برنامه زبان مثلا c رو به طور مختصر در ان برای ان کسانی که مثلا برنامه نویسی کار نکردند میگزاشتید

4- کلمات شیوا و گویا و ساده مطرح نشده و فوق العاده خشک و کلیشه ای و بدون انعطاف هست و بسختی قابل درک هست برای همینه که خیلی ها فکر میکنند که شما فقط ترجمه کردید البته به استسنای زیر نویسی که برای توضیحات کلمات اختصاری میزاشتید

5- ضمنان فصل بندی مناسبی نداره مثلا شما میبایست بخش تایمر ها و وقفه ها داخلش میومدید تایمر ها و وقفه ها رو معرفی میکردید و یا بخش مثلا ارتباطات داخلش ارتباط i2c یا چیز های دیگه رو میتونستید معرفی کنید

البته باید گفت که تو بازار کتاب های اموزشی avr و pic مثل گوجه خیار ریختته و باید بگم خودمم دیگه از avr زده شدم چون سرعت نداره یه دونه ال سی دی موبایل هم نمیتونه بکشه جواب نمیده فقط به درد اسباب بازی و این جور چیزا میخوره که تا اینکه من این کتاب رو تو سایت کویر الکترونیک دیدم واقعا باورم نمیشد همچین کتابی وجود داشت باید بگم شما انقلابی تو زمینه اموزش میکروکنتلر کردید کار شما بیش از این ارزش داره بنده ازتون تقاضا دارم که این راه رو ادامه بدید و انشا.. در جلد های بعدی شاهد بهتر شدن کتابتون بشم
    ویرایش توسط KHM : 12-04-2014 در ساعت 01:45

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_trans نمایش پست ها
    من این کتاب شما رو یک روز پیش خریدم و با دقت مطالعه کردم البته تمام نشده اون چیزی که واقعا و وقعا کم داره نسبت به تمام کتاب های میکرو کنترلر اینه که
    1- شما در قسمت اخر به هیچ وجه خوب جمع بندی نکردید

2- در قسمت اخر اصولا با پروژه های کاربردی تموم میشه که قدرت یک کتاب روبه صورت کاربردی نشون میده که کتاب شما جای خالی اون احساس میشه و فکر کنم بزرکترین مشکل کتاب شما همین باشه

3-در کتابهای اموزشی برنامه نویسی قبل از اینکه به معرفی کامپایلر و دستورات بپردازه بهتر بود برنامه زبان مثلا c رو به طور مختصر در ان برای ان کسانی که مثلا برنامه نویسی کار نکردند میگزاشتید

4- کلمات شیوا و گویا و ساده مطرح نشده و فوق العاده خشک و کلیشه ای و بدون انعطاف هست و بسختی قابل درک هست برای همینه که خیلی ها فکر میکنند که شما فقط ترجمه کردید البته به استسنای زیر نویسی که برای توضیحات کلمات اختصاری میزاشتید

5- ضمنان فصل بندی مناسبی نداره مثلا شما میبایست بخش تایمر ها و وقفه ها داخلش میومدید تایمر ها و وقفه ها رو معرفی میکردید و یا بخش مثلا ارتباطات داخلش ارتباط i2c یا چیز های دیگه رو میتونستید معرفی کنید

البته باید گفت که تو بازار کتاب های اموزشی avr و pic مثل گوجه خیار ریختته و باید بگم خودمم دیگه از avr زده شدم چون سرعت نداره یه دونه ال سی دی موبایل هم نمیتونه بکشه جواب نمیده فقط به درد اسباب بازی و این جور چیزا میخوره که تا اینکه من این کتاب رو تو سایت کویر الکترونیک دیدم واقعا باورم نمیشد همچین کتابی وجود داشت باید بگم شما انقلابی تو زمینه اموزش میکروکنتلر کردید کار شما بیش از این ارزش داره بنده ازتون تقاضا دارم که این راه رو ادامه بدید و انشا.. در جلد های بعدی شاهد بهتر شدن کتابتون بشم
    سلام دوست عزیز
    اولا از نظر لطفتون (اون قسمتایی که به بنده لطف داشتید) ممنونم.
    1-در مورد جمع بندی کلی کتاب ممکن یکم بیشتر توضیح بدید؟ انتظارتون رو بفرمایید تا مدنظر قرار بگیره
    2- به نظرم قرار دادن چندتا پروژه کلیشه آخر کتاب چندان مناسب نیومد. شاید چون بیشتر کتابهای این زمینه اینطورین بد نبود منم میذاشتم اما با توجه به حجم کتاب پروژههای کاربردی رو گذاشتیم برای این سایت و سایت خود کتاب. هر فصل خودش شامل چندتا مثال آموزشی هست که برای یادگیری اون فصل خیلی راه گشاست بنظرم. البته بعضیاش از نوع پروژههایی هست که به کاربردی معروفن.مثل EEPROM یا فانکشن ژنراتور یا SD. اما بطور کلی هدف بیشتر آموزش بوده تا انجام پروژه خاص مدنظر خواننده (همون مثال معروف ماهیگیری و ماهی). شاید وظیفه این بخش رو شما و دیگر خوانندگان کتاب به عهده بگیرید و پروژه های خوبی بسازید و به اشتراک بگذارید.
    3-حجم کتاب بیشتر از اون بود که بشه یک فصل مجزا به زبان برنامه نویسی C اختصاص داد. با توجه به منابع مختلف برای آموزش این مقوله کتاب میکروکنترلرهای LPC176x را برای اون مناسب ندونستم. مثلا خود شما که سابقه کار با AVR دارید احتمال زیاد به اندازه کافی و بیشتر از اون به C مسلط هستید. اما در مثال ها، قسمت هایی که درکشون برای افراد کم تجربه تر احتمالا سخت بوده خط به خط توضیح تفصیلی داده شده.
    4- این بخش حرفتون رو از منتقدان با انصاف مثل خودتون زیاد شنیدم و خودمم قبول دارم که لحن کتاب بیش از اندازه رسمی و بدون انعطاف هست. البته باید عرض کنم حقیقت ماجرا اینه که قسمت هایی از کتاب ترجمه دیتاشیت به عنوان تنها منبع رسمی شناسایی رجیسترهای این نوع میکرو هست. انشاالله در ادامه کار حتما مدنظر قرار میگیره. شما این عیب رو به بزرگواری خودتون ببخشید و باهاش بسازید لطفا.
    5- آیتم پنجم از نظراتتون رو به درستی متوجه نشدم. مثلا در فصل تایمرها،تایمر ها و وقفه ها به طور کامل توضیح داده شده. تا اونجا که فهمیدم انتظارتون اینه که اگه ارتباطی مابین مثلا بخش I2C با تایمرها هست در بخش تایمرها به اون اشاره بشه. این روش فصل بندی هم بهش فکر کردم اما تلاش کتاب این بوده که فصل بندی به صورت ترتیبی انجام بشه. به این معنا که هر بخشی که مورد استفاده قرار میگیره در صفحات قبل توضیح داده شده باشه. در فصول اولیه چندجا اینکار ممکن نبوده که سعی شده با توضیح بیشتر و ارجاع به فصل مربوط حل بشه. اگه درست متوجه نشدم بیشتر توضیح بدید لطفا
    در مورد بخش آخر صحبتتون هم همون اول عرض کردم که خیلی لطف دارید و باعث دلگرمی در بهتر شدن ادامه کار میشید.
    ویرایش توسط KHM : 12-04-2014 در ساعت 01:46

15. تشکرها از این نوشته :

نام
    شهرام کامرانی فر
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

سلام من فصل can را نتونستم دانلود کنم نمیدونم چرا؟ پسووردم در سی دی کاراکترا عجیبی داره نمیدونم درسته یا نه؟

- - - Updated - - -

سلام من فصل can را نتونستم دانلود کنم نمیدونم چرا؟ پسووردم در سی دی کاراکترا عجیبی داره نمیدونم درسته یا نه؟

کاربر علاقه مند

- - - Updated - - -

ساام مهندس جان.لطفا همون پسورد کتاب رو برای ایمیل موجود در سی دی بفرستید یا در سایت کتاب در قسمت ارتباط با ما بگذارید تا بتونید دانلود کنید این فصل رو. از ته دل امیدوارم لااقل از این یکی راضی بشید.

18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما سهند سجادی برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط سهند سجادی نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اولا از نظر لطفتون (اون قسمتایی که به بنده لطف داشتید) ممنونم.
    1-در مورد جمع بندی کلی کتاب ممکن یکم بیشتر توضیح بدید؟ انتظارتون رو بفرمایید تا مدنظر قرار بگیره
    2- به نظرم قرار دادن چندتا پروژه کلیشه آخر کتاب چندان مناسب نیومد. شاید چون بیشتر کتابهای این زمینه اینطورین بد نبود منم میذاشتم اما با توجه به حجم کتاب پروژههای کاربردی رو گذاشتیم برای این سایت و سایت خود کتاب. هر فصل خودش شامل چندتا مثال آموزشی هست که برای یادگیری اون فصل خیلی راه گشاست بنظرم. البته بعضیاش از نوع پروژههایی هست که به کاربردی معروفن.مثل EEPROM یا فانکشن ژنراتور یا SD. اما بطور کلی هدف بیشتر آموزش بوده تا انجام پروژه خاص مدنظر خواننده (همون مثال معروف ماهیگیری و ماهی). شاید وظیفه این بخش رو شما و دیگر خوانندگان کتاب به عهده بگیرید و پروژه های خوبی بسازید و به اشتراک بگذارید.
    3-حجم کتاب بیشتر از اون بود که بشه یک فصل مجزا به زبان برنامه نویسی C اختصاص داد. با توجه به منابع مختلف برای آموزش این مقوله کتاب میکروکنترلرهای LPC176x را برای اون مناسب ندونستم. مثلا خود شما که سابقه کار با AVR دارید احتمال زیاد به اندازه کافی و بیشتر از اون به C مسلط هستید. اما در مثال ها، قسمت هایی که درکشون برای افراد کم تجربه تر احتمالا سخت بوده خط به خط توضیح تفصیلی داده شده.
    4- این بخش حرفتون رو از منتقدان با انصاف مثل خودتون زیاد شنیدم و خودمم قبول دارم که لحن کتاب بیش از اندازه رسمی و بدون انعطاف هست. البته باید عرض کنم حقیقت ماجرا اینه که قسمت هایی از کتاب ترجمه دیتاشیت به عنوان تنها منبع رسمی شناسایی رجیسترهای این نوع میکرو هست. انشاالله در ادامه کار حتما مدنظر قرار میگیره. شما این عیب رو به بزرگواری خودتون ببخشید و باهاش بسازید لطفا.
    5- آیتم پنجم از نظراتتون رو به درستی متوجه نشدم. مثلا در فصل تایمرها،تایمر ها و وقفه ها به طور کامل توضیح داده شده. تا اونجا که فهمیدم انتظارتون اینه که اگه ارتباطی مابین مثلا بخش I2C با تایمرها هست در بخش تایمرها به اون اشاره بشه. این روش فصل بندی هم بهش فکر کردم اما تلاش کتاب این بوده که فصل بندی به صورت ترتیبی انجام بشه. به این معنا که هر بخشی که مورد استفاده قرار میگیره در صفحات قبل توضیح داده شده باشه. در فصول اولیه چندجا اینکار ممکن نبوده که سعی شده با توضیح بیشتر و ارجاع به فصل مربوط حل بشه. اگه درست متوجه نشدم بیشتر توضیح بدید لطفا
    در مورد بخش آخر صحبتتون هم همون اول عرض کردم که خیلی لطف دارید و باعث دلگرمی در بهتر شدن ادامه کار میشید.
    منظور از جمع بندی نکات مهم و خلاصه هر فصل هست
    انشاء ا.. در جلد های بعد مطالب روان تر و بهتر بشه

کاربر فعال beroz آواتار ها
    نام
    بهروز
    تشکر شده 299 بار در 116 پست

نه usb داره نه can داره نه اترنت داره نمیدونم چطوری اسمش مرجع کامله ؟؟؟؟
    کسی مجبورت نکرده به عنوان مرجع کامل قبول بکنی شما مرجع خیلی کامل میخوای دیتاشیت هست
    این تاپیک لطف نویسنده به خواننده کتاب هست که اگر سوالی در مورد کتاب داره یا مشکلی داره بپرسه کاری که ۹۹.۹۹۹۹۹۹ نویسنده های کتاب در ایران انجام نمیدن

21. تشکرها از این نوشته :

KHM

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط beroz نمایش پست ها
    کسی مجبورت نکرده به عنوان مرجع کامل قبول بکنی شما مرجع خیلی کامل میخوای دیتاشیت هست
    این تاپیک لطف نویسنده به خواننده کتاب هست که اگر سوالی در مورد کتاب داره یا مشکلی داره بپرسه کاری که ۹۹.۹۹۹۹۹۹ نویسنده های کتاب در ایران انجام نمیدن
    ایشالا با کمک همه و همدلی مرجع کامل کامل هم درست میکنیم.

نام
    شهرام کامرانی فر
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

can دانلود نشد که نشد من همه کاری کردم ولی لینکش برام نیومد کمک کنید

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط beroz نمایش پست ها
    با نویسنده کتاب بودم نه شما

کاربر علاقه مند

can دانلود نشد که نشد من همه کاری کردم ولی لینکش برام نیومد کمک کنید

- - - Updated - - -

با نویسنده کتاب بودم نه شما
    من پیگیری میکنم. خیلیا دانلود کردن بدون مشکل. ایمیلتونم دیدم که رمز رو صحیح فرستاده بودید. نگران نباشید.

25. تشکرها از این نوشته :

نام
    شهرام کامرانی فر
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

مهندس نمیشه این فصل can را خودتون برام ایمیل کنید؟ من هرکاری کردم نشد دانلود کنم

نام
    شهرام کامرانی فر
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

ممنون مهندس دستت درد نکنه 1 سوال جلد دوم کتابتون شامل چه فصل هایی میشه؟

صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین