NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3736 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مشکل در راه اندازی lcd n96 با lpc1768

کاربر فعال pirozy آواتار ها
    تشکر شده 192 بار در 84 پست

پیش فرض مشکل در راه اندازی lcd n96 با lpc1768

من یه کتابخونه نوشتم برای ال سی دی ان 96 که به خوبی کار میکنه.
    ولی وقته کلاک میکرو رو به 96 مگاهرتز می رسونم میکرو به خوبی کار می کنه ولی ال سی دی کار نمی کنه
    به نظر دوستان مشکل چیست؟
    ایا تنضیمات خاصی برای ال سی دی لازم هست؟
    کلاک میکرو رو به 84 مگاهرتز هم رسوندم ولی بازم کار نکرد.
    قبلا یه کتابخونه داشتم که با فرکانس 91 مگاهرتز به خوبی کار می کرد.

2. # ADS
    Circuit advertisement

اعضای انجمن نسبت به ما خیلی کم لطف شدن.
    هرچی پست می زنم کسی جواب نمیده

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

سلام
    احتمالا با بالا بردن فرکانس ، delay بین دستورات کانفیگ خیلی کم میشه و کار نمیکنه . شما اگه جایی دستور delay ( تاخیر) دیدی یه کم مقدارشو زیاد کن یا اصلا اگه تو خود لایببری یه تابع اختصاصی تاخیر وجود داره اونو یکم دستکاری کن تا تاخیر بیشتری بده ...

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma-mx نمایش پست ها
    سلام احتمالا با بالا بردن فرکانس ، delay بین دستورات کانفیگ خیلی کم میشه و کار نمیکنه . شما اگه جایی دستور delay ( تاخیر) دیدی یه کم مقدارشو زیاد کن یا اصلا اگه تو خود لایببری یه تابع اختصاصی تاخیر وجود داره اونو یکم دستکاری کن تا تاخیر بیشتری بده ...
    ممنون از شما که بالاخره یکی جواب داد. مهندس شما راست میگی در موقع راه اندازی ال سی دی دستورات تاخیر هست ولی در بقیه جا ها مثل تنظیم کرسر دستورات تاخیری نوشته نمیشه که. ولی قبلا یه کتابخونه واسه avr نوشته بودم که وقتی روی lpc1768 پورتش کردم اصلا مشکلی حتی تو قسمت راه اندازیش هم نداشت اونم با فرکانس 91 مگاهرتز مهندس من کل پروژه اینجا قرار میدم شما خودت یه نگاهی بهش بکن ببین اشکال از چیه؟
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط pirozy : 05-02-2014 در ساعت 15:45

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

خب وقتی تو همون مرحله init درست دستورات عمل نکنه دیگه به هیچ دستوری پاسخ نمیده ! شما چی رو آپلود کردی ؟! نه main هست و نه درایور ! فقط تابع delay هست که اونم با توجه به حلقه for نوشته شده که مشکل این نوع تاخیرها اینه که با بالا بردن کلاک معیار سنجش زمانشون کمتر میشه و بهمین خاطر تو لایببری ها گاهی باعث کار نکردن بعضی قسمتها میشه . شما خودت عدد تاخیرها رو چند برابر کن تا زمانی که کار کنه ...

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma-mx نمایش پست ها
    خب وقتی تو همون مرحله init درست دستورات عمل نکنه دیگه به هیچ دستوری پاسخ نمیده ! شما چی رو آپلود کردی ؟! نه main هست و نه درایور ! فقط تابع delay هست که اونم با توجه به حلقه for نوشته شده که مشکل این نوع تاخیرها اینه که با بالا بردن کلاک معیار سنجش زمانشون کمتر میشه و بهمین خاطر تو لایببری ها گاهی باعث کار نکردن بعضی قسمتها میشه . شما خودت عدد تاخیرها رو چند برابر کن تا زمانی که کار کنه ...
    مهندس شما فایل رو ناقص دانلود کردید من همین الان یه بار دانلود کردم پروژه کاملش تو اون فایل هست در ضمن مهندس شما راست می گی وقتی با فرکانس 96 مگاهرتز lcd راه اندازی میشه به دلیل عدم تاخیر های مناسب ال سی دی راه اندازی نمیشه ولی من ابتدا با فرکانس 12 مگاهرتز ال سی دی رو init می کنم بعد کلاک رو می برم رو 96 مگاهرتز که در این کلاک تابع ili9325_clear که مربوط به پاک کرن ال سی دی با یه رنگ هست به خوبی کار می کنه ولی توابع مثل ILI9325_Set_Area و ILI9325_Set_X_Y و ILI9325_WR_Char و ILI9325_WR_String کار نمی کنند در حالی که تو کلاک 12 مگاهرتز همه ی توابع به خوبی کار می کنند در ضمن به جز تابع init هیچ تابع دیگه ای توش تاخیر نداره شما یه بار دیگه فایل رو دانلود کن .