NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2144 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 20 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 381 به 400 از 608

موضوع: فیلم آموزش کوبی برد و برنامه نویسی لینوکس رسید!

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 5 پست

من سیستم عامل رو رو سیستم نصب کردم و یه مدت هم بدون ایراد استفاده میکردم ولی بعد از چند وقت بعد از صفحه لود شدن اولیه که وارد محیط گرافیکی میشد دیگه نمیشه و تو حالت خط فرمان میمونه
    الان هم مشکلی نیست و با فرمان startx وارد محیط گرافیکی میشه ولی میخوام بدونم چیکار باید کنم که مثل اول بشه؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام دوستاي گلم چند تا سوال داشتم ممنون ميشم راهنمايي کنيد
    توي اموزش از ورژن ۴.٨ qt استفاده کرده من رو سيستم ورژن ۵.٢ دارم ,ميتونم کامپايل کنم و نسخه اجرايي واسه لينوکس خودم بگيرم بدون مشکل ولي ميخوام cross compile کنم اما توي اينترنت هرچي گشتم واسه برد فقط qt library 4.8 بوه
    ١-توي فيلم موقع کامپايل دو گزينه ديدم که يکي واسه برد و يکي واسه سيستم هاست بود ,اگر طبق اموزش کامپايل qt5 پيش برم براي من هم اين دو گزينه مياد يا نه منظورم فيلم اموزش embedded gui هست
    ٢-اگه بشه اينطور cross compile کرد ورژن qt سيستم ۵.٢ ولي ورژن qt برد ۴.٨ ايا مشکلي واسه اجرا تو برد پيش نمياد از ورژن بالا به ورژن پايين؟

لطفا يه اموزش واسه کامپايل qt5 روي برد و cross compile قرار بديد ,ممنون از لطفتون

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

سلام.
    متاسفانه دیسک 1 این مجموعه من امروز توی دی وی دی رام خورد شد
    راهی هست که بتونم دیسک 1 رو خریداری کنم؟ خیلی نیاز دارم...

کاربر فعال Dr.ROOSTA آواتار ها
    نام
    اسماعیل
    تشکر شده 234 بار در 79 پست

سلام...
    من ایمیج کوبیکو دارم(کوبی 1)....
    می خوام از برد خروجی VGA بگیرم.... script رو هم مثل آموزش آقای چنگانی قرار دادم...ولی جوابی نگرفتم....انگار ک برد خاموشه....راستی از برد توسعه هم استفاده می کنم... از پاور خود کوبی دارم بهش برق میدم ...

سوالم اینه که آیا باید درایور خواصی رو اضافه کنم ؟؟؟ لطفا پاسخ بدین ، خیلی ضروریه
    پروردگارا مرا پاک بپذیر ......

کاربر فعال aminta آواتار ها
    نام
    امین تقی زاده
    تشکر شده 106 بار در 67 پست

Thumbs up o_O

قبل از اینکه بندازین روی vga
    بزنید کوبیک کانفیگ
    خروجی بندازین روی vga ترجیحا 800*600 اگه کار کرد بعد بزرگتر کنید رزولوشنو
    درایور خاصی نمی خواد!
    قبل از روشن کردن کوبی وصلش کنید به مانیتور اگه دیدید موقع روشن کردن مانیتور میخواد یک کارایی بکنه و نمیتونه ماله رزولوشنه
    موفق باشید

7. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن yraeisi آواتار ها
    نام
    یوسف رئیسی
    تشکر شده 182 بار در 100 پست

سلام
    آیا میشه از کور برد همزمان دو تصویر مجزا روی دو پورت مختلف مثلا vgaو hdmi یا lvds یا tft rgb گرفت؟
    Hardware & Software designer
    Telegram:@y_r_z

کاربر فعال
    تشکر شده 93 بار در 60 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط yraeisi نمایش پست ها
    سلام
    آیا میشه از کور برد همزمان دو تصویر مجزا روی دو پورت مختلف مثلا vgaو hdmi یا lvds یا tft rgb گرفت؟
    خودم تا حالا تست نکردم و لی موقع ادیت فایل fex برای نمایشگر 0 و 1 داریم که همیشه یکیش رو فعال می کنیم. خلاصه اینکه 2 تا فریم بافر میشه براش تعریف کرد:
    Fex Guide - linux-sunxi.org

کاربر علاقه مند SarCubie آواتار ها
    نام
    سرکوبی
    تشکر شده 24 بار در 11 پست

به نظر بنده بیخیال این برد بشید، تا الان انواع ایمیج های رسمی که برای کوبی 2 رو امتحان کردم بیشترش که کار نکرده به خصوص اون هایی که با مموری هست
    ایمیج های نند هم که... هر 10 تا دستوری که میزنم یک مشکلی پیش میاد، اخیرا خواستم سرور x11vnc نصب کنم که رفت روی black screen دیگه صفحه لاگین پرید

اگر انرژی تان را روی آموزش بیگل بون بگذارید خیلی بهتره!

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

به نظر بنده بیخیال این برد بشید، تا الان انواع ایمیج های رسمی که برای کوبی 2 رو امتحان کردم بیشترش که کار نکرده به خصوص اون هایی که با مموری هست
    ایمیج های نند هم که... هر 10 تا دستوری که میزنم یک مشکلی پیش میاد، اخیرا خواستم سرور x11vnc نصب کنم که رفت روی black screen دیگه صفحه لاگین پرید

اگر انرژی تان را روی آموزش بیگل بون بگذارید خیلی بهتره!
    سلام.
    ایمجهای کیوبی خالی از هر گونه عیب و نقص نیستند ولی نمی توان گفت که کار نمیکنن و باید گذاشتش کنار.
    من با چند تا از ایمجها کار کردم و بسیار خوب عمل می کردند.
    به دلیل داشتن یک سری مشکل درست نیست صورت مسئله رو پاک کرد.
    به نظر من هر دو برد بیگل و کیوبی خوب هستند.
    موفق باشید.

12. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند SarCubie آواتار ها
    نام
    سرکوبی
    تشکر شده 24 بار در 11 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    سلام.
    ایمجهای کیوبی خالی از هر گونه عیب و نقص نیستند ولی نمی توان گفت که کار نمیکنن و باید گذاشتش کنار.
    من با چند تا از ایمجها کار کردم و بسیار خوب عمل می کردند.
    به دلیل داشتن یک سری مشکل درست نیست صورت مسئله رو پاک کرد.
    به نظر من هر دو برد بیگل و کیوبی خوب هستند.
    موفق باشید.
    من تا حالا ایمیج خود سایت به اسم cb-a20-lubuntu-desktop-card-v105.img.gz رو ریختم روی SD با Win32Diskimager ... که اصلا بالا نمیاد .
    با لینوکس و دستور dd هم امتحان کردم و فلگ پارتیشنی که script.bin هست رو روی boot قرار دادم ولی بازم درست بوت نمیشه

روی نند هم تاحالا اندروید cb_a20_android42_v1.01_ddr480_8188eu.img.gz جواب داده و ابونتو cb_a20_ubn_12.04_x-v1.02-dram432.img.gz که ابونتو رزلوشن خروجی hdmi رو خودش
    تنظیم نمیکنه و نمیدونم چطور میشه عوضش کرد و سرور x11vnc که ریختم کلا دسکتاپ سیاه شد و تنظیمات xserver به هم ریخت.

اگر برای کوبی 2 بخوایم هم اندروید هم لینوکس بریزیم چیکار باید بکنیم؟ و چه ایمیج هایی؟

ممنون میشم

نام
    داریوش عباسی نژاد

من تا حالا ایمیج خود سایت به اسم cb-a20-lubuntu-desktop-card-v105.img.gz رو ریختم روی SD با Win32Diskimager ... که اصلا بالا نمیاد .
    با لینوکس و دستور dd هم امتحان کردم و فلگ پارتیشنی که script.bin هست رو روی boot قرار دادم ولی بازم درست بوت نمیشه

روی نند هم تاحالا اندروید cb_a20_android42_v1.01_ddr480_8188eu.img.gz جواب داده و ابونتو cb_a20_ubn_12.04_x-v1.02-dram432.img.gz که ابونتو رزلوشن خروجی hdmi رو خودش
    تنظیم نمیکنه و نمیدونم چطور میشه عوضش کرد و سرور x11vnc که ریختم کلا دسکتاپ سیاه شد و تنظیمات xserver به هم ریخت.

اگر برای کوبی 2 بخوایم هم اندروید هم لینوکس بریزیم چیکار باید بکنیم؟ و چه ایمیج هایی؟

ممنون میشم
    سلام.
    متاسفانه شرکت کیوبی خودش زیاد دنبال بهبود نرم افزاری نیستش و همین که جواب بده و کار راه بیفته براش کفایت میکند که خوب این انتقاد بهش وارد هستش.
    برای ایمج لینوکس آیا شما ایمج کوبیک " ایمج اختصاصی شرکت کویر" رو تست کرده اید؟؟
    در این ایمج vnc به راحتی کار می کنه و از قبل فعال هستش و از همه مهمتر یک منوی گرافیکی داره که شما هر تغییر را برای نوع خروجی تصویر و موارد دیگر می تونین اعمال کنین. علاوه بر اون ایمج کوبین هم خوبه.
    برای اندروید هم " ایمج اختصاصی کویر" که خود من کامپایل کرده ام به نسبت خوب هستش. اشکالات رو مطرح کنید در نسخه های بعدی رفع می کنم. یک ایمج غیر رسمی هم فرصت بشود در بهمن آپلود میکنم که خوبه.
    شما می تونید اندروید رو روی نند و لینوکس رو روی میکرو اس دی همزمان داشته باشید.
    باز هم موردی هست من در خدمتم.
    موفق باشید.

عضو جدید hamid27 آواتار ها
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سوالی در مورد دیسک سه دارم میخواستم بدونم دیسک سه حاوی چه اطلاعاتی است
    ویرایش توسط hamid27 : 04-01-2015 در ساعت 14:30

عضو جدید hamid27 آواتار ها
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

ضمنان بنده اشنایی چندانی با کوبی برد و لینوکس نداشتم به نظر شما با برنامه کیوت کار کنیم بهتره یا پیتون چون تو اموزش ها روی برنامه نویسی خوب کار نشده البته باید بگم انتظاری ازتون ندارم که لقمه رو کامل بدین تو دهن ولی باید بریم دنبال یادگیریش و این زمان زیادی میبره چون رشته من الکترونیک هست نهایتا دیگه با برنامه نویسی میکرو کنترل avr یا arm کار کردیم باید فرو برم تو رشته نرم افزار کامپیوتر بفهمیم لینوکس چیه qt چیه پیتون چیه ++c چیه جاوا چیه و .... باید اینقدر کار کنیم که بتونیم نرمافزار نویسیمون قوی بشه تا بیایم یه پروژه کار کنیم که رابط gui داشته باشیم.

یا اینکه شما راه حل بهتری در مد نظر داشته باشید ؟!!

کاربر فعال aminta آواتار ها
    نام
    امین تقی زاده
    تشکر شده 106 بار در 67 پست

پیش فرض :)

به نظرم از پایتون شروع کنید چون با پایتون هم میشه gui کار کرد
    ولی علاوه بر اون میشه کارهای دیگه رو هم با هاش انجام داد
    ماژول ها (کتابخونه ) زیادی داره که در راه اندازی قسمت مختلف کاربرد داره مثل IO , serial
    یادگیریش هم آسون هست

18. تشکرها از این نوشته :

نام
    داریوش عباسی نژاد

ضمنان بنده اشنایی چندانی با کوبی برد و لینوکس نداشتم به نظر شما با برنامه کیوت کار کنیم بهتره یا پیتون چون تو اموزش ها روی برنامه نویسی خوب کار نشده البته باید بگم انتظاری ازتون ندارم که لقمه رو کامل بدین تو دهن ولی باید بریم دنبال یادگیریش و این زمان زیادی میبره چون رشته من الکترونیک هست نهایتا دیگه با برنامه نویسی میکرو کنترل avr یا arm کار کردیم باید فرو برم تو رشته نرم افزار کامپیوتر بفهمیم لینوکس چیه qt چیه پیتون چیه ++c چیه جاوا چیه و .... باید اینقدر کار کنیم که بتونیم نرمافزار نویسیمون قوی بشه تا بیایم یه پروژه کار کنیم که رابط gui داشته باشیم.

یا اینکه شما راه حل بهتری در مد نظر داشته باشید ؟!!
    سلام.
    همانطور که آقا امین گفتند نظر من هم استفاده از پایتان هستش.
    هر دو مورد خوب هستند ولی یادگیری و سرعت جواب گرفتن شما که رشتتون کامپیوترنیست تو پایتان بیشتره و برنامه نویسی c++ برای شما سخت تر از python خواهد بود. البته ممکنه گرافیکی که با qt در میاد بهتر باشه ولی خوب فکر نکنم زیاد فرقی کنن.
    از طرفی هم همانطور که گفتن پایتان کتابخانه های آماده gpio usb serial داره که خوب برای کارای الکترونیکی کار رو راحت میکنه.

20. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام خدمت اساتید محترم
    یه سوال : میشه در برنامه qt طوری برنامه را برای کوبی نوشت که زمانی کوبی برد روشن میشود مستقیم وارد آن برنامه شود ، و حق انتخاب دیگری برای کاربر نگدارد که وارد برنامه دیگری شوند. چطور میتوان چنین کاری کرد.
    فونت فارسی هم ساپورت میکند
    با سپاس فراوان

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

ببین دوست عزیز من لینوکس زیاد کار نکردم ولی اینی که می خایید چیز سختی نیست یه فایلی هست توی، فکر کنم سیستم فایل لینوکس که شما مسیر فایل اجرایی کامپایل شده خودتون رو به عنوان برنامه های استارت آپ بهش میدید وقتی سیستم بوت میشه و .... برنامه هم اجرا میشه اگه فول اسکرین کرده باشین که دیگه محیط دسکتاپ دیده نمیشه...
    اما مطمئنا میشه یه کارایی کرد که در این حالت به محیط دسکتاپ برگردیم که میتونید برای این که این حالت اتفاق نیوفته از نسخه های بدون دسکتاپ لینوکس استفاده کنید.

23. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام میشه یه لطفی بکنید یه ایمیج از کوبین بدون دسکتاپ مانند ایمیج کوبیک درست کنید که تنظیمات ریموت و پشتیبانی تمامی ال سی دی ها و... برای آن هم ممکن باشد چون واقعا تنظیمات مشکلی داره البته برنامه های qt هم روش کامپایل شود

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

امکان استفاده ار پرینتر یو اس بی هم در این برد وجود دارد ؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

امکان استفاده ار پرینتر یو اس بی هم در این برد وجود دارد ؟
    سلام.
    بله وجود دارد ولی نه هر پرینتری. بایستی درایور برای اون سیستم عامل موجود باشد.
    من پرینتر hp1018 اگر اشتباه نکنم را با xubuntu تست کردم بدون هیچ مشکلی نصب شد و کار کرد.
    موفق باشید.

صفحه 20 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین