NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2144 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 31 از 31 نخستنخست ... 1213141516171819202122232425262728293031
نمایش نتایج: از 601 به 608 از 608

موضوع: فیلم آموزش کوبی برد و برنامه نویسی لینوکس رسید!

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    همان root و 1234 هست. بعد از وارد کردن مجدد ازتون میخواد که پسور خودتون را انتخاب و 2 بار وارد کنید. یک بار هم ریست میشه.
    طبق فرمایشاتتون رفتم جلو و پسورد جدید هم انتخاب کردم بعد باید یک حساب کاربری راه اندازی کنم ولی هر چی میزنم نمیشه و نمی تونم وارد صفحه دسکتاپ بشم؟!؟!

2. # ADS
    Circuit advertisement

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط n.mohammadi نمایش پست ها
    طبق فرمایشاتتون رفتم جلو و پسورد جدید هم انتخاب کردم بعد باید یک حساب کاربری راه اندازی کنم ولی هر چی میزنم نمیشه و نمی تونم وارد صفحه دسکتاپ بشم؟!؟!
    بعد از موارد خواسته شده صیر کنید اون یک سری کار چون resize انجام می ده و بعد ریست میکنه اگر قبلا انجام نداده. دقیقا یادم نیست. اگرم نشد حتما یک جای کارتون اشکال داشته.
    برنامه نویسی ویندوز 10 رزبری را با زبان آردوینو تجربه کنید!
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش راه اندازی اولیه برد EasyARM و کامپایل سورس WinCE
    آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب
    - سیمیولینک - کیوت برای رزبری پای
    مشاوره رایگان خرید کامپیوتر های تک بردی فروشگاه کویر الکترونیک

ارتباط با من از طریق پست های انجمن و یا ایمیل یاهو موجود در بخش کاربری

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام. امروز میخوام برای اولین بار با کوبی کار کنم! فیلم های برنامه نویسی qt رو دیدم. از کوبی برد ۲ استفاده میکنم. ایمیج کوبین رو روی sdcard ریختم. الان میخوام qt creator رو نصب کنم. توی فیلم که راجع به نصب گفتید یجا یه ادرس از ویکی دادید که سه خط دستور داره فقط. توی یه قسمت دیگه طبق اموزش سایت gui embeded پیش رفتید. ولی یه فایل gcc دانلود کردید که برای linaro هست. از طرفی گفتید برلی پردازنده a10 توضیحات رو دادید. من از کوبی ۲ استفاده میکنم که a20 هست. چیکار باید کنم برای نصب qt ؟
    Lcd رو فعلا یه مانیتور وصل کردم با vga و تنظیمی انجام ندادم. بعدا لازم دارم تاچ رو هم راه بندازم. با همون سه خطی که توی ویکی گفتید کارم راه میفته؟ فیلم و اون سایت gui embeded خیلی طولانیه و توضیحات با سخت افزار من مچ نیست. لطفا راهنماییم کنید خیلی ضروریه

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط v_gh نمایش پست ها
    سلام. امروز میخوام برای اولین بار با کوبی کار کنم! فیلم های برنامه نویسی qt رو دیدم. از کوبی برد ۲ استفاده میکنم. ایمیج کوبین رو روی sdcard ریختم. الان میخوام qt creator رو نصب کنم. توی فیلم که راجع به نصب گفتید یجا یه ادرس از ویکی دادید که سه خط دستور داره فقط. توی یه قسمت دیگه طبق اموزش سایت gui embeded پیش رفتید. ولی یه فایل gcc دانلود کردید که برای linaro هست. از طرفی گفتید برلی پردازنده a10 توضیحات رو دادید. من از کوبی ۲ استفاده میکنم که a20 هست. چیکار باید کنم برای نصب qt ؟
    Lcd رو فعلا یه مانیتور وصل کردم با vga و تنظیمی انجام ندادم. بعدا لازم دارم تاچ رو هم راه بندازم. با همون سه خطی که توی ویکی گفتید کارم راه میفته؟ فیلم و اون سایت gui embeded خیلی طولانیه و توضیحات با سخت افزار من مچ نیست. لطفا راهنماییم کنید خیلی ضروریه
    سلام.
    اون 3 خط کافیه برای نصب کیوت 4 و کیوت 4 زیاد به درد نمیخوره اون هم با اون روش نصب.
    راه درست نصب کیوت 5 به روش کراس کامپایل است که داستانش بسیار مفصل است.
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

ممنون. فیلم کیوت پنج به روش کراس کامپایل تو این دی وی دی موجوده و میتونم ببینمش. فقط این برام سواله که من اگه لینوکس کوبین یا اوبونتو رو نصب کرده باشم با این فیلم که لینارو نصب کرده کارهام متفاوت خواهد بود؟ از طرفی توی فیلم یه جا میگه که این سایته برای آ سیزده نوشته و ما هم برای آ ده استفاده میکنیم. میخوام بدونم من میتونم ازش برای آ بیست استفاده کنم؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

من شنیدم که اوبونتو اگه بریزم درایور گرافیک نداره و باید خودم نصب کنم. ایا درسته این حرف؟

سوال دوم اینکه این فیلم نسخه پیشرفته هم داره ایا؟ گفته شده اموزشهای بلدی بر مبنای کیوت هست. ایا اماده شده فیلمش یا نه

- - - Updated - - -

یه راهنمایی هم میخوام. میخوام یه ایمیجی روی کوبی دو بریزم که بیشترین امکانات رو داشته باشه و بعدا بتونم باهاش کارای گرافیکی کنم و فیلم پخش کنم و ... از طرفی میخوام کیوت پنج رو هم روش نصب کنم. تو نت سرچ کردم برای اوبونتو توضیحاتی بود. اما اگه از cubieez استفاده کنم ( که به گفته یکی از اشنایان درایور گرافیک هم داره و سریع و سبکه ) ایا در نصب کیوت ۵ دچار مشکل میشم؟ یعنی نصب کیوت ۵ به روش کراس کامپایل برای اوبونتو و کوبیز و لینارو و .... متفاوته؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط v_gh نمایش پست ها
    من شنیدم که اوبونتو اگه بریزم درایور گرافیک نداره و باید خودم نصب کنم. ایا درسته این حرف؟

سوال دوم اینکه این فیلم نسخه پیشرفته هم داره ایا؟ گفته شده اموزشهای بلدی بر مبنای کیوت هست. ایا اماده شده فیلمش یا نه

- - - Updated - - -

یه راهنمایی هم میخوام. میخوام یه ایمیجی روی کوبی دو بریزم که بیشترین امکانات رو داشته باشه و بعدا بتونم باهاش کارای گرافیکی کنم و فیلم پخش کنم و ... از طرفی میخوام کیوت پنج رو هم روش نصب کنم. تو نت سرچ کردم برای اوبونتو توضیحاتی بود. اما اگه از cubieez استفاده کنم ( که به گفته یکی از اشنایان درایور گرافیک هم داره و سریع و سبکه ) ایا در نصب کیوت ۵ دچار مشکل میشم؟ یعنی نصب کیوت ۵ به روش کراس کامپایل برای اوبونتو و کوبیز و لینارو و .... متفاوته؟
    درایور گرافیک با کرنل هستش و نصبی نیست. برای ابونتو هم مشکلی نداره گرافیک.
    خیر. این تنها آموزش لینوکس کیوبی است.
    ایمج armbian فکر میکنم بد نباشه. سرچ کنید و دانلود و تست. کوبیز را تست نکردم. بله متفاوته.

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

کاربر علاقه مند
    نام
    ضیا بنی هاشم
    تشکر شده 12 بار در 6 پست

من کوبی برد 2 رو 4 سال پیش خریدم. دی وی دی های آموزشی رو هم به محض اینکه عرضه شد خریدم اما متاسفانه در تمام این مدت به شدت درگیر شدم و فرصت نشد کار کنم
    الان دوباره شروع کردم. اما باز به مشکلی برخوردم که 4 سال پیش هم در شروع برخوردم و متوقف شدم.
    من زمانی که ایمیج اوبونتو رو روی sd می ریزم، برد با sd بالا نمیاد. اگر با اندروید بالا بیاد و بعد sd رو در سوکتت قرار بدم پیغام damaged memory می گیرم.
    —————————————-

این آخرین نتیجه ای که تا این زمان رسیدم: ایمیج لینارو که داخل مجموعه بود طبق روشی که در قسمت سوم آموزش گفته شده بود( در لینوکس) روی کارت ریختم. کارت رو داخل اسلات گذاشتم. اما وقتی کارت داخل اسلات هست برد بالا نمیاد. درواقع هیچ اتفاقی نمی افته. \یامی هم نشون نمیده
    ——————————————

دوستان چون جوابی برای پست های قبلی نگرفتم بقیه نتایج را هم به همین پست اضافه می کنم.
    به نظر میاد که من خیلی دیر به سمت کوبی برد اومدم و قبلا تمام راه را دوستان تا آخر رفته اند و چیز جدیدی از کوبی برد برای دوستان باقی نمونده. به همین دلیل دیگه مورد توجه نیست و پست های فروم هم چک نمیشه. شاید هم قیمت ارز و مشکلات واردات کلا همه رو ناامید کرده. به هرحال امیدوارم گزینه اول درست تر باشه.
    من بعد از ویرایش قبلی که گفتم ایمیج لینارو داخل مجموعه آموزشی رو استفاده کردم و برد بالا نیومد به این فکر افتادم که احتمال اینکه اصلا HDMI روی اون نسخه لینارو راه اندازی نشده باشه و اصلا قرار نباشه من تصویری روی مانیتور ببینم. به همین دلیل با روشی که در مجموعه آموزشی آقای چنگانی گفته شده بود سعی کردم از طریق رابط یواس بی به سریال به برد وصل بشم. اما به نتیجه ای نرسیدم. از لینارو مجموعه اموزشی و debian سایت کوبی برد استفاده کردم. تصمیم گرفتم با یک توسعه دیگه لینوکس امتحان کنم. برای همین ARMBian نسخه سرور انتخاب کردم. دلیل انتخاب نسخه سرور هم این بود که در نهایت بعد از راه اندازی امکانات و قسمت های مختلف برد تصمیم دارم سرویس هایی روش بالا بیاد که سرور لازم داره. مثل ftp، مدیا سرور، مدیریت دانلود، سرور ذخیره داده ها و .... به هرحال نسخه ای که انتخاب کرده بودم روی برد بالا اومد. فعلا با همین کار می کنم تا بعدا شاید سر فرصت برگشتم و اون نسخه ها رو روی برد نصب کردم. چون کارهای دیگه ای با برد دارم که برای اونها بهتر رابطه گرافیکی داشته باشم. این فعلا تا اینجا
    ویرایش توسط zmxsoft : 18-05-2018 در ساعت 11:23

صفحه 31 از 31 نخستنخست ... 1213141516171819202122232425262728293031