NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3747 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: کمک مشکل با l297 l298

کاربر فعال
    تشکر شده 70 بار در 34 پست

پیش فرض کمک مشکل با l297 l298

سلام خدمت دوستان و اساتید
    من یه برد ساده برای راه انداختن استپر 4 سیم با l297 و l298 راه انداختم با stm32 خروجی درست به نظر میاد تمام مد های فول و هف رو درست ایجاد میکنه ظاهرا البته حتی اگر موتور DC به پیناش وصل کنم هم جریان میده هم جهت عوض می کنه اما استپر موتو هام رو که بهش وصل می کنم فقط صدای جرک میده پین ها رو عوض کردم درست کار نمی کنه اما جدول لوجیک رو به درستی برای تمام مد ها انجام میده مشکل از کجا می تونه باشه

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط greatal نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و اساتید
    من یه برد ساده برای راه انداختن استپر 4 سیم با l297 و l298 راه انداختم با stm32 خروجی درست به نظر میاد تمام مد های فول و هف رو درست ایجاد میکنه ظاهرا البته حتی اگر موتور dc به پیناش وصل کنم هم جریان میده هم جهت عوض می کنه اما استپر موتو هام رو که بهش وصل می کنم فقط صدای جرک میده پین ها رو عوض کردم درست کار نمی کنه اما جدول لوجیک رو به درستی برای تمام مد ها انجام میده مشکل از کجا می تونه باشه
    سلام
    این مشکل وقتی پیش میاد که تاخیر بین اعمال وضعیت ها خیلی کم یا خیلی زیاد باشه .
    اگه تاخیر خیلی زیاد باشه ، موتور یه تکون میخوره و حرکت نمیکنه
    اگه تاخیر کم باشه ، موتور صدا میده و حرکت نمیکنه
    بسته به نوع موتوری که دارید باید تاخیر 10 تا 200 میلی ثانیه رو در بین اعمال هر وضعیت به درایو ، اعمال کنید .
    اگه کد و مدار رو بزارید ، بهتر میشه نظر داد .

4. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 70 بار در 34 پست

اول از همه چیز تشکر از جواب سریعتون این تصویر مداره البته مداز اصلی رو نفرستادم چون هنوز تو فاز وایر آپه اون مقاومت ها پول دان هم فقط اونی که half full وصله وصل شده آخه پول آپ l297 انقدر ولتاژ و جریانش بالا بود که وقتی میکرو پول دان می کرد به زور به 1.6v هم نمی رسید الان مدار l297 l l298 ظاهرا با این مدار کار میکنه اما مشکل پا برجاست کد هم یه تیکش رو می فرستم که خیلی در هم ورهم نشه
    این تو حلقه اصلیه

PWM_ON.DFlag=true;
    while(sDelay(&PWM_ON)!=true);
    GPIO_SetBits(Motor1,M1_CLK_PA8_PP_OUT);
    PWM_OFF.DFlag=true;
    while(sDelay(&PWM_OFF)!=true);
    GPIO_ResetBits(Motor1,M1_CLK_PA8_PP_OUT);
    اون سافت دیلی رو تنظیم کردم که 50ms تول بکشه و حتی 1ms حتی 100ms حتی 500ms و 1s رو هم چک کردم توضیح اینکه اون تابع داره جای دیگه کار میکنه و کاملا دقیقه و اینکه خروجی هم درسته با اسیلسکپ هم همه چیز درسته از خروجی میکرو تا خروجی l298 من قبلا همین کارو با l298 خالی با AVR کارده بودم با همین متور کار کرده بود حتی خیلی سیریعتر اما نمی دونم مشکل کجاست ظاهرا خروجی l297 هم طبیعیه
    ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: l297.png
مشاهده: 48
حجم: 82.2 کیلو بایت