NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3638 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 57

موضوع: "مینی برد صنعنی سایز 10 در 14 سانتی متر بدون نیاز به فن سیستم عامل ویندوز xp"

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    اگر امکان دارد در مورد کاربرد این برد چند مثل ارسال کنید ؟
    فرق این برد با مادر برد های کامپیوتر های قدیمی چیست ؟ آیا مزیت خاصی نصبت به آنها دارد ؟ مثلا ورودی / خروجی ها آن طبق استاندارد خاصی طراحی و ساخته شده اند ؟ (
    من الان یک کامیپوتر قدیمی مال 5 سال پیش رو میتونم به قیمت 100 تا 150 بخرم ( البته بدون هارد و مانیتور ) ، ایا این مادر برد امکانات اضافه تری نسبت به کامپیوتر دارد ؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی
    تشکر شده 358 بار در 203 پست

ساده ترین مزیت، یک تغذیه ساده.
    اما در مورد کاربرد ها، باید بسته به نیازتون خودتون پی ببرید

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

و بسیار کوچک و قابل حمل (Compact & Portable)

کاربر علاقه مند
    نام
    مازيار بيگي
    تشکر شده 17 بار در 16 پست

ويندوز ويستا ميشه نصب كرد

کاربر فعال
    تشکر شده 105 بار در 58 پست

ویندوز ویستا مشکل داره و نسبت به سون منابع بیشتری نیاز داره اگه هم تصب بشه سرعت کمی خواهد داشت.

کاربر علاقه مند
    نام
    مازيار بيگي

ويندوز قاصدك چي

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 2 پست

همچین کوچیک و سبک هم نیست ها! با آداپتور و برد تغذیه که کنارش بگذاری تازه یک کامپیوتر بدون مانیتور داری و بدون ماوس و کیبرد!

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 2 پست

آقای زارعی عزیز یا بقیه دوستان که با این برد کار کرده اند لطفا لینک ویندوزی را که روی این برد جواب گرفته اند را به من اطلاع رسانی کنند که حسابی کلافه این برد شدم....
    لینکی که در تبلیغات این برد در سایت فروشگاه کویر گذاشته اند را 2 بار دانلود کردم (360 مگا بایت) ولی ویندوز قابل بوت گیرم نیامده! لطفا کمکم کنید. یک فایل ظاهرا ویندوزی با پسوند iso بود (en_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x8 6_cd_vl_x14-73974.iso) که extract کردم رایت کردم ولی برد با آن بوت نشد!

آقای زارعی عزیز و بقیه دوستان زحمتکش کویر ای کاش خود ویندوزی که شما روی این برد با موفقیت جواب گرفته اید را کنار cd هوراه برد به خریداران برد می دادید که این همه وقت امثال من مجددا گرفته نشود... .
    با تشکر از دوستانی که نظر می دهند و راهنمایی می کنند.

کاربر علاقه مند
    نام
    مازيار بيگي

وارد شدن تو بايوس مثل مادربرد معمولي هست ميشه مثل تين كلاينت استفاده كرد

کاربر علاقه مند
    نام
    مازيار بيگي

امپر مصرفي چقدر هست

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

آقای زارعی عزیز یا بقیه دوستان که با این برد کار کرده اند لطفا لینک ویندوزی را که روی این برد جواب گرفته اند را به من اطلاع رسانی کنند که حسابی کلافه این برد شدم....
    لینکی که در تبلیغات این برد در سایت فروشگاه کویر گذاشته اند را 2 بار دانلود کردم (360 مگا بایت) ولی ویندوز قابل بوت گیرم نیامده! لطفا کمکم کنید. یک فایل ظاهرا ویندوزی با پسوند iso بود (en_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x8 6_cd_vl_x14-73974.iso) که extract کردم رایت کردم ولی برد با آن بوت نشد!

آقای زارعی عزیز و بقیه دوستان زحمتکش کویر ای کاش خود ویندوزی که شما روی این برد با موفقیت جواب گرفته اید را کنار cd هوراه برد به خریداران برد می دادید که این همه وقت امثال من مجددا گرفته نشود... .
    با تشکر از دوستانی که نظر می دهند و راهنمایی می کنند.
    سلام.
    دوست عزیز من در جریان کار شما دقیق نیستم.بیشتر توضیح بدید تا بتونم کمکتون بکنم.
    شما قصد نصب ویندوز رو از چه طریقی دارید؟؟
    اینکه شما یک فایل iso رو اکسترکت و رایت کنید دیگه قابل بوت شدن نیست باید حتما با نرم افزار یک سی دی ویندوز روی مثلا فلش ریخته بشه تا bootable از بین نره.
    من این برد رو ندارم وگرنه حتما براتون تست میکردم و توضیح کامل میدادم.
    تا جایی که من میدونم شما ویندوز رو باید روی
    CF کارت 2.5 گیگ
    بریزید.حالا 2 حالت هستش 1 : شما اگر بتونید - اگر مادربرد این قابلیت رو داشته باشه -با usb بوت کنید احتمالا می تونید تو قسمت انتخاب محل CF رو معرفی کنید.2 : یک ویندوز آماده را روی CF بریزید که در این حالت هم باید یکی قبلا این مراحل نصب رو رفته باشه و یک CF آماده باشد.
    میتونید یک هارد sata هم وصل کنید و یک سی دی رام اکسترنال هم از یکی قرض بگیرید و ویندوز رو نصب کنید و بعد بک آپ بگیرید تا دیگه نیاز به سی دی رام نباشه.
    ویرایش توسط dariush_ab : 04-02-2014 در ساعت 21:26

13. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 2 پست

سلام.
    دوست عزیز من در جریان کار شما دقیق نیستم.بیشتر توضیح بدید تا بتونم کمکتون بکنم.
    شما قصد نصب ویندوز رو از چه طریقی دارید؟؟
    اینکه شما یک فایل iso رو اکسترکت و رایت کنید دیگه قابل بوت شدن نیست باید حتما با نرم افزار یک سی دی ویندوز روی مثلا فلش ریخته بشه تا bootable از بین نره.
    من این برد رو ندارم وگرنه حتما براتون تست میکردم و توضیح کامل میدادم.
    تا جایی که من میدونم شما ویندوز رو باید روی
    CF کارت 2.5 گیگ
    بریزید.حالا 2 حالت هستش 1 : شما اگر بتونید - اگر مادربرد این قابلیت رو داشته باشه -با usb بوت کنید احتمالا می تونید تو قسمت انتخاب محل CF رو معرفی کنید.2 : یک ویندوز آماده را روی CF بریزید که در این حالت هم باید یکی قبلا این مراحل نصب رو رفته باشه و یک CF آماده باشد.
    میتونید یک هارد sata هم وصل کنید و یک سی دی رام اکسترنال هم از یکی قرض بگیرید و ویندوز رو نصب کنید و بعد بک آپ بگیرید تا دیگه نیاز به سی دی رام نباشه.
    ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز....
    ای کاش مسؤولین محترم فروشگاه یک توضیح روشن در مورد نحوه نصب ویندوز xp که علت اصلی خرید این برد توسط من بود می دادند ...
    نحوه نصب ویندوز که من در پی انجام آن بودم همان توضیح 2-3 کلمه ای در تبلیغات سایت کویر می باشد:
    یک cd درایو که ساتا پشتیبانی کند را به پورت ساتا برد متصل کردم. البته تغذیه سی دی درایو هم از جای دیگر تامین کردم . برد هم که کلید on-off ندارد! برق که به برد وصل می شود شروع به بالا آمدن کرده و طبق تنظیمات default در bios آن دنبال سی دی bootable در سی دی درایو می گردد.
    البته من cd ویندوز معمولی xp که بهینه شده نیست امتحان کردم شروع به نصب کرد ولی بعد از اولیت re start که حین نصب به آن نیاز دارد دوباره از اول شروع به نصب می کند! خلاصه اینکه نصب نمیشود و در دور باطل می افتد!
    ویرایش توسط dariush_ab : 05-02-2014 در ساعت 00:46

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    سلام
    یک برد تبدیل روش هست که همراهش ارسال میشه یکی پاور 12 ولت بهش میشه
    البته پاور مورد اشاره مدیر سایت نیاز به یک آداپتور 12 ولت دارد که همراه برد تعبیه نشده است! تازه آداپتور را که می خرید متوجه خواهید شد که کانکتور (فیش) آن به برد پاور مورد اشاره نمی خورد!
    ویرایش توسط KHM : 07-02-2014 در ساعت 23:08

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط modj.ir نمایش پست ها
    با وجودی که برام حذاب هست اما فعلا بودجه لازم برای تست اون بورد رو ندارم اما واضحه که یک کامپیوتر کامل هست . یعنی راهنمای نصب معمولی ویندوز رو هم باید کنارش بدن ؟
    برای نصب ویندوز روی تبلت ها و نت بوک ها که درایو نوری ندارند یا باید یک مدل IDE به USB نهیه کنید یا اینترنت رو اگر بگردید برنامه های زیادی پیدا می کنید که با استفاده از اونها می تونید از روی cd ویندوز روی یک فلش usb معمولی ایمیجی منتقل کنید و اون فلش رو bootable کنید و ویندوز رو نصب کنید.
    با توجه به وضعیت خاص برد و مینی بودنش به نظرم نصب ویندوز همچین ساده و معمولی هم نیست دوست عزیز! ویندوز xp معمولی قابل نصب نیست.
    توضیح نحوه نصب ویندوز به نظرم جزو حداقل هایی است که از فروشنده انتظار می رود ....

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

Icon16

نقل قول نوشته اصلی توسط farhangz نمایش پست ها
    با توجه به وضعیت خاص برد و مینی بودنش به نظرم نصب ویندوز همچین ساده و معمولی هم نیست دوست عزیز! ویندوز xp معمولی قابل نصب نیست.
    توضیح نحوه نصب ویندوز به نظرم جزو حداقل هایی است که از فروشنده انتظار می رود ....
    در مورد ویندوز قبلا هم توضیح دادم یک نصب ویندوز ساده هست
    شما اشتباهی که کردی دوستان هم نوشتن باید فایل ISO رو رایت کنی با نرم افزار های alcohol,nero,clone cd,.... نباید اکسترکت کنید

کلیت کار بدین صورت هست:
    1.سی دی رام ساتا به پورت های ساتای اون وصل میکنید
    2. با زدن Delet وارد بایوس اون شده و می تونید بوت رو تنطیم کنید دقیقا مشابه مادر بردهای معمولی
    3.سی دی ویندوز داخل سی دی رام
    4. فقط هنگام فرمت هارد باید به صورت فول فرمت و با پسوند Ntfs انتخاب کنید و به هیچ عنوان Quick فرمت یا Fat32 انتخاب نکنید
    5.ما بقی خودتون استادین
    نکته:
    هارد این دستگاه صنعتی هست و شکلش فقط فرق داره و تنطیمات خاصی نمیخواد و توی بایوس هم دقیقا به اسم هارد می شناسه
    ویرایش توسط kavir : 04-02-2014 در ساعت 22:53
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی
    تشکر شده 358 بار در 203 پست

اما جواب سوال شما رو بارها قبلا داده ام . شما نه نیازی به یخرید آداپتور (چون شما مدل هم خوان انتخاب نکرده اید، نیاز به تغییر سر داشته ) دارید نه به دریافت مبدل.
    http://myeeeguides.wordpress.com/200...b-flash-drive/
    http://www.laptop-forums.com/threads...key-easy.4400/
    http://www.laptop-forums.com/threads...-usb-key.7697/
    http://www.laptop-forums.com/threads...h-drive.10988/
    من هم این برد را ندارم و فعلا با توجه به مشکلات متعددی که برایم پیش آمده بودجه تهیه کردن آن را ندارم تا خیلی از جواب های دیگر را بدهم، اما برای بار آخر می نویسم :
    اینقدر نپرسید سون یا وین 8 نصب می شود یا خیر ! این سوال یعنی شما می خواهید از این برد به عنوان یک کامپیوتر شخصی استفاده کنید که این برد به در این کار نمی خورد .
    ویرایش توسط KHM : 07-02-2014 در ساعت 23:10

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 2 پست

یعنی من روی cd تنها فایل iso را رایت کنم؟ در آن صورت موقع بوت شدن این cd رایتی را به عنوان سی دی bootable خواهد شناخت؟
    من این کار را کردم پیام می دهد که سی دی قابل بوت پیدا نمی کند! موقع رایت سی دی برای بوت بودن سی دی تنظیمات خاصی هست که من رعایت نکرده باشم؟

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

یعنی من روی cd تنها فایل iso را رایت کنم؟ در آن صورت موقع بوت شدن این cd رایتی را به عنوان سی دی bootable خواهد شناخت؟
    من این کار را کردم پیام می دهد که سی دی قابل بوت پیدا نمی کند! موقع رایت سی دی برای بوت بودن سی دی تنظیمات خاصی هست که من رعایت نکرده باشم؟
    نه مهندس.شما با نرم افزار nero یا ... فایل iso رو رایت کنید و روی یک کامپیوتر معمولی تست کنید ببینید بالا میاد یا نه؟ فکر نکنم بالا اومدن این مینی کامپیوتر با یک کامپیوتر معمولی فرق داشته باشه.

به خاص بودن برد زیاد ربطی نداره ممکنه اشکال از این باشه که شما ویندوز رو می خواهید روی CF نصب کنید.
    در مورد ریست شدن در نصب ویندوز معمولی احتمالا به این دلیل هستش که وقتی روی CF نصب میشه از روش بالا نمیاد که این هم مهندس زارعی میگن مثل هارد عمل میکنه پس قاعدتا نباید مشکلی باشه!
    توضیحات که در پایین مهندس زارعی دادن دقیقا مانند نصب روتین ویندوز هست .ایشون حتما تست کردن و گرنه نمی گفتن.من تعجب میکن که شما به مشکل می خورید!
    1.سی دی رام ساتا به پورت های ساتای اون وصل میکنید
    2. با زدن Delet وارد بایوس اون شده و می تونید بوت رو تنطیم کنید دقیقا مشابه مادر بردهای معمولی
    3.سی دی ویندوز داخل سی دی رام
    4. فقط هنگام فرمت هارد باید به صورت فول فرمت و با پسوند Ntfs انتخاب کنید و به هیچ عنوان Quick فرمت یا Fat32 انتخاب نکنید
    5.ما بقی خودتون استادین

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 2 پست

مگر قرار نیست ویندوزروی cf نصب شود؟
    من cd مینی ویندوز hiren دارم. وقتی این سی دی را در درایو متصل به برد می گذارم از روی هارد مینی ویندوز xp از روی سیدی بالا میاد. نه اینکه ویندوز نصب بشه از روی سی دی بالا میاد و هارد cf را هم به عنوان یک درایو 2.34 گیگ میشناسه.
    منظور من یا آقای زارعی این حالت نیست. در این حالت همیشه سی دی درایو باید وصل بوده و سی دی hiren باید داخل آن باشد و از این مهمتر اینکه نمیشود برنامه ای روی آن نصب کرد!
    ویندوز باید روی cf به عنوان هارد نصب شده و از روی آن سیستم بوت شود.

کاربر علاقه مند
    نام
    مازيار بيگي

عجب بردي هست من روش card reader اينترنال pc. نصب كردم ويندوز 7 تقريبا بالا مياد كليد خاموش روشن ريستارت و led پاور و هارد نصب كردم با باتري ليتيوم ١٢ولت روشن كردم هارد هم نياز به تغذيه خارجي نداره و از همه جالب تر CF كارت همراه برد هارد hdd هست و دور ان 3600rpm 5v ولت هست كار با بايوس هم راحته نياز به اموزش خاصي نداره
    ویرایش توسط MAZIARBEIGI : 05-02-2014 در ساعت 18:49

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین