NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3728 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: راهنمایی در مورد انتخاب کابل مناسب برای ارتباط سریال rs-232

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 37 بار در 14 پست

پیش فرض راهنمایی در مورد انتخاب کابل مناسب برای ارتباط سریال rs-232

سلام
    دوستان من حدود 10 تا میکرو رو بوسیله rs-232 با هم شبکه کردم.هر میکرو 1کیلوبایت داده دریافت میکنه،سرعت باوریت روی 115200 فیکس شده است،و طوری ارتباط برقرار شده که خروجی هر آی سی مکس علاوه براینکه به میکرو میره توسط یه ورودی خودش لوپ میشه و به ورودی طبقه بعد ارسال میشه.
    میخواستم بدونم بهترین کابلی که میشه انتخاب کرد واسه حداکثر فاصله 2 متری چی هست.
    الان از سیم تلفن 4 تایی استفاده کردم که شیلد دار نیست و بصورت 1 درمیان دیتا و زمین روی خطوطش قرار داره.
    قبل از نصب توی محیط بخوبی کار میکنه ولی بعد از نصب توی محیطی که مجموعه ای از حدود 30 تا پاور سئوچینگ داشت دیتا بکلی نابود میشد ولی میکرو ها بکار خودشون ادامه میدادند.
    کسی میتونه راه نمایی کنه چکار باس کنم
    با تشکر

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mrmehdi نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من حدود 10 تا میکرو رو بوسیله rs-232 با هم شبکه کردم.هر میکرو 1کیلوبایت داده دریافت میکنه،سرعت باوریت روی 115200 فیکس شده است،و طوری ارتباط برقرار شده که خروجی هر آی سی مکس علاوه براینکه به میکرو میره توسط یه ورودی خودش لوپ میشه و به ورودی طبقه بعد ارسال میشه.
    میخواستم بدونم بهترین کابلی که میشه انتخاب کرد واسه حداکثر فاصله 2 متری چی هست.
    الان از سیم تلفن 4 تایی استفاده کردم که شیلد دار نیست و بصورت 1 درمیان دیتا و زمین روی خطوطش قرار داره.
    قبل از نصب توی محیط بخوبی کار میکنه ولی بعد از نصب توی محیطی که مجموعه ای از حدود 30 تا پاور سئوچینگ داشت دیتا بکلی نابود میشد ولی میکرو ها بکار خودشون ادامه میدادند.
    کسی میتونه راه نمایی کنه چکار باس کنم
    با تشکر
    سلام
    استفاده از rs232 در محیط صنعتی از پایه اشتباه هست ، شما باید این پروتکل رو در بستر rs485 یا مدباس پیاده سازی کنید ( در کل از شبکه های تفاضلی مثل RS485 یا مدباس یا پروفی باس ، یا CAN باس یا ... باید استفاده کنید . )
    اگر هم نیاز با استفاده از این پروتکل دارید ، نرخ انتقال داده رو تاحد ممکن کم کنید و از سیم های شیلد دار استفاده کنید ، در صورتی که میکروکنترلر ها ولتاژ یا جریانی یا هر چیز دیگه ای رو اندازه گیری نیمکنند ( کاملا از سایر تجهیزات ایزوله هستند ) گراند مدار و شیلد کابل RS232 رو به ارت متصل کنید .
    بازم میگم استفاده از RS232 برای شبکه های صنعتی کاملا اشتباه هست و مدار شما در اینده حتما دچار مشکل میشه ، هرچند ممکنه با رعایت موارد بالا فعلا کار کنه .

5. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 37 بار در 14 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط 1nafar نمایش پست ها
    سلام
    استفاده از rs232 در محیط صنعتی از پایه اشتباه هست ، شما باید این پروتکل رو در بستر rs485 یا مدباس پیاده سازی کنید ( در کل از شبکه های تفاضلی مثل rs485 یا مدباس یا پروفی باس ، یا can باس یا ... باید استفاده کنید . )
    اگر هم نیاز با استفاده از این پروتکل دارید ، نرخ انتقال داده رو تاحد ممکن کم کنید و از سیم های شیلد دار استفاده کنید ، در صورتی که میکروکنترلر ها ولتاژ یا جریانی یا هر چیز دیگه ای رو اندازه گیری نیمکنند ( کاملا از سایر تجهیزات ایزوله هستند ) گراند مدار و شیلد کابل rs232 رو به ارت متصل کنید .
    بازم میگم استفاده از rs232 برای شبکه های صنعتی کاملا اشتباه هست و مدار شما در اینده حتما دچار مشکل میشه ، هرچند ممکنه با رعایت موارد بالا فعلا کار کنه .
    تشکر از جواب شما
    جالب اینجا بود من با نرخ تبادل 115200 تونستم جواب بگیرم ولی بعد از یه بارندگی کل سیستم از کار افتاد شدت نویز توی محیط بقدری بود هنگام بارندگی که اگه دستتون به کابین فلزی اتصال داشت، از کنار کابل فاز برق ورودی کل کابین رد میشد بشد جریان برق رو احساس میکردید.
    آیا الان میتونم بدون مشکل مکس 485 رو جایگزین 232 کنم؟
    بطوری که نیاز نباشه کل طرح رو تغییر بدم.تا بعد پی سی بی رو تصحیح کنم؟
    یه سئوال دیگه هم داشتم تحت 485 نرخ تبادل سریال خط تا چه حد میتونه باشه؟
    انتقال توی سیستم من هم یک طرفه است.یه مستر واسه 10 تا اسلیو.
    باتشکر

7. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

485 به دلیل تفاضلی بودن باسش تا حدود خیلی زیادی میتونه اثر نویز رو پایین بیاره
    و اگر آیسی مبدل مناسب پیدا بکنید قابلیت ارسال تا نرخ 1 مگابیت رو هم داره

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما agape برای ارسال این پست سودمند: