NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3755 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: نظر شما در مورد قوانین کپی رایت چیست ؟

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

پیش فرض نظر شما در مورد قوانین کپی رایت چیست ؟

با توجه به علاقه ی دوستان در مورد مباحث کپی رایت این پست رو ایجاد کردم تا موضوعات در مکان درست خودشون عنوان بشه .
    سلام دایی جان ، یه سوال برام پیش اومده ، درسته اینجا ایرانه و کپی رایت ندارم !
    ولی کپی رایت چیزی نیست که قانون بخواد اجبارش کنه ، برمیگرده به وجوه انسانی
    فکر نمیکنم کسی خوشش بیاد روی چیزی که سرمایه گذاری کرده و به عنوان منبع درآمد بهش فکر کرده ، همچین کاری بشه ، یعنی به صورت رایگان در جای دیگه ای منتشر بشه !
    من دیدم توی سایت شما کلی نرم افزار هست که خوب 90 درصد اونا پولی و برای فروش هست !
    درسته که خوب الان کار شما به صورت قانونی اوکی هست و موردی نداره ، ولی آیا اگه بخوای به صورت انسانی نگاه کنیم آیا درسته ؟!

به طور کلی نظر شما در مورد قوانین کپی رایت و سایت الکترونیک 2 و خرید نرم افزار های پولی ( البته اگه توانش رو داشته باشید ، خواهشا نگید پولش نیست و به ما نمی فروشن ) و... چیست ؟
    ویرایش توسط 1nafar : 10-01-2014 در ساعت 20:01 دلیل: جابجایی موضوعات و مشخص کردن متن سوال

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط agape نمایش پست ها
    فکر نمیکنم کسی خوشش بیاد روی چیزی که سرمایه گذاری کرده و به عنوان منبع درآمد بهش فکر کرده ، همچین کاری بشه ، یعنی به صورت رایگان در جای دیگه ای منتشر بشه !
    من دیدم توی سایت شما کلی نرم افزار هست که خوب 90 درصد اونا پولی و برای فروش هست !
    درسته که خوب الان کار شما به صورت قانونی اوکی هست و موردی نداره ، ولی آیا اگه بخوای به صورت انسانی نگاه کنیم آیا درسته ؟!
    در ارائه نسخه های تولیدی شرکت ها و نوسندگان داخل ایران که جایی شکی نسیت که باید باید و باید حق التالیف و کپی رایتشون باید رعایت بشه و اما.... برای .... سایر:

پس ما بد بخت ها چیکار کنیم ؟ بشینیم نسبت ارزی رو برای ما با تحریم های مختلف زیاد کنند تا حتی اگه روزی با این حقوق های چندرغازی خواستیم چیزی بخریم اونم نتونیم !! تازه اگه به ما بفروشند که با هزار تا کلک و فرستادن به کشور های ... و قیمت چند برابری پیدا میکنه !!!!! به دستمون برسه!
    افزایش نسبت ارزی خودش یه تحریم خیلی بدتر هست که به هیچ وجه نمیشه با اون کنار اومد!
    این بیگانه ها نه میفروشند و نه پولشو داریم (زیاد کردن نسبت ارزی) که ازشون بخریم
    پس شما میفرمایید ما هم بچه مسلمان باشیم و بگیم چشم اونا هم ما رو بد بخت کنند علم ها رو از ما پنهان کنند و صنعت رو از ما بگیرند دانشگاه رو بی بنیه علمی کنند.... ما هم میگیم بلی چشم ! شما امر بفرمایید ما هم اطاعت !!
    به خدا ظلم بزرگی هستش!!! یه زمانی خود این بیگانه ها میلیون ها کتاب دانشمند مسلمان رو ترجمه کردند و بردند و الان فقط نسخه لاتین اون کتب موجوده نه عربی و نه فارسی! کلا از بین رفتن (خدا این مغول رو به بد روزی دچار کنه!) آیا ما اونا رو تحریم علمی کرده بودیم؟ نه !
    البته قضیه پیچیده تره خداییش اون بیگانه ای هم که شرکت زده کار کرده شبانه روزی و یه نرم افزار تولید کرده یا کتابی نوشته انصاف نیست که ما هم حاصل زحمات اون شخص رو ضایع بکنیم!!! بلی اصلا کار درستی نیست ولی می فرمایید پس چه کنیم؟

مشکل از این دولت های بیگانه غربی هستش!! نه خود اشخاص که بالاخره انسان های مسلمان هم در این کشور های بیگانه برای خودشون شرکت دارن و ...

ایران ما بالاخره داره با اینها میسازه ...

اگه مسالمت آمیز تحریم ها برن کنار ما هم صادرات غیر نفتی داشته باشیم هم نسبت ارزی بهتر به نفعمون باشه مثل سایر کشور ها بلی ما هم میخریم کتاب ها رو نرم افزار هارو میخریم اورجینالش رو و..... (منظورم دانشجویان)
    این طوری... دانشگاه ها هم برای دانش جویان هر نرم افزاری که که لازم باشه براش فراهم کنند (بالا خره دانشجو در هر کشوری که باشه خودش که نمیتونه نرم افزار چند ده میلیونی بخره ! پس دانشگاه باید بخره نسخه اورجینالش رو نه کرک شدش رو !! ) شرکت های خصوصی داخلی هم باید لایسنس نرم افزار های خارجی رو بخرند (در لایسنس برنامه با کتاب های ایرانی که شکی نیست باید خریداری بشه ! به تحریم و ... زیاد ربطی نداره . بالاخره باید امنیت شغلی و جایگاه پیشرفت برای شرکت های داخلی باید باز باشه)

5. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sarab1 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    Zeus

آها - دایی جان - جای خوبی دست گذاشتی !
    ببین الان تو این کاری که ما انجام میدیم همین الکترونیک رو میگم ، کجاش رو به ما نمی فروشن ؟!
    تمام این کامپایلر هایی که الان رو سیستم شما نصب هست رو می تونی بخری - خیالت تخت میفروشن
    پس بحث نفروختن نیست ، بله درسته که نسبت ریال ما به دلار اونا پایین هست و شاید خیلی سخت هست که بتونیم از نرم افزار های خارجی رو خریداری کنیم. ولی باز راه هست ، تحقیق و توسعه رو خودمون انجام بدیم و اگر قابلیتش رو نداریم ، حد اقل از ابزار های اوپن سورس استفاده کنیم
    مثلا چند نفر رو می شناسید که بجای Codevision از GCC یا Winavr استفاده کنن ؟!
    این که میشه ، تحریمم هم نیست ، رایگانم هست - خوب حالا چی میشه که استفاده نمی کنیم ؟
    تا حدود زیادی میشه خیلی از ابزار ها رو از معادل متن بازشون تهیه کرد - اولش سخته ولی شدنیه
    در مورد منابع کتابی و... اونا رم یه شرکت ننوشته که ، یه شخص نوشته ، ممکنه دولت اون شخص دولت شما رو تحریم کرده باشه ، اون شخص چه گناهی کرده که حاصل تلاشش اینجوری در دسترس قرار بگیره !
    اگر همچانان آقای هاشمی بر موضع خودتون هستید ، خواهش میکنم که حداقل آیپی های خارجی رو اجازه دسترسی ندید ! ، تا اون خارجی هایی که میتونن کتاب یا نرم افزار رو تهیه کنن ، از طریق شما امکان داشتنش رو نداشته باشن

7. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

ببین الان تو این کاری که ما انجام میدیم همین الکترونیک رو میگم ، کجاش رو به ما نمی فروشن ؟!
    تمام این کامپایلر هایی که الان رو سیستم شما نصب هست رو می تونی بخری - خیالت تخت میفروشن
    پس دایی جان :...........................!
    شما زحمت بکش -- MATLAB 2013 B ----XILINX ISE 14.7----Code Composer Studio 5-- MPLABX Compiler اینا رو بخر!!!!!
    اینا حتی نمیزارن به سایتون وارد بشی! تا چه برسه دانلود نسخه آزمایشی و خرید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نمیدونم شاید شما آشنا داری یا.....شما رو میشناسن یا تابعیت ایرانی نداری! شوخی کردم (من شما رو میشناسم حتی تلفنی هم با هاتون صحبت کردم اما شما منو نمیشناسید...)

تحقیق و توسعه رو خودمون انجام بدیم
    این در اکثر موارد اختراع دوباره چرخ به حساب میاد

و اگر قابلیتش رو نداریم ، حد اقل از ابزار های اوپن سورس استفاده کنیم
    میدونی استفاده از نسخه های اپن سورس شبیه چیه؟
    شبیه اینه که به جای پول خرج کردن وقتمون رو تلف کنیم!! وقتی شاید در بعضی موارد خوب باشن ولی همیشه که این طوری نیست! یعنی چی که ما بیاییم با اپن سورس کار کنیم؟؟ چون نسبت ارزی رو به شدت به ضررمون کردن و نمیتونیم بخریم!

در مورد منابع کتابی و... اونا رم یه شرکت ننوشته که ، یه شخص نوشته ، ممکنه دولت اون شخص دولت شما رو تحریم کرده باشه ، اون شخص چه گناهی کرده که حاصل تلاشش اینجوری در دسترس قرار بگیره !
    این تیکه آخری رو کاملا موافق هستم ولی..........................!

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sarab1 برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن Aghaeifar آواتار ها
    نام
    علی آقائی فر
    تشکر شده 975 بار در 440 پست

ببخشید بحث رو به حاشیه می برم،
    من سه سال پیش اقدام کردم برای خرید Keil بهم جواب دادن چون از ایران هستی ما اجازه ی فروش به شما نداریم.
    ما در انتظار رویت خورشیدیم ...

اللهم عجل لولیک الفرج

11. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Aghaeifar برای ارسال این پست سودمند:

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

در ارائه نسخه های تولیدی شرکت ها و نوسندگان داخل ایران که جایی شکی نسیت که باید باید و باید حق التالیف و کپی رایتشون باید رعایت بشه
    100٪ موافقم.

اگر همچانان آقای هاشمی بر موضع خودتون هستید ، خواهش میکنم که حداقل آیپی های خارجی رو اجازه دسترسی ندید ! ، تا اون خارجی هایی که میتونن کتاب یا نرم افزار رو تهیه کنن ، از طریق شما امکان داشتنش رو نداشته باشن
    اینم روش خوبیه دادا.

ببخشید بحث رو به حاشیه می برم،
    من سه سال پیش اقدام کردم برای خرید keil بهم جواب دادن چون از ایران هستی ما اجازه ی فروش به شما نداریم.
    دادا راس میگی واقعا؟ عجب آدمائی هستن اینا!
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

13. تشکرها از این نوشته :

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

سلام
    برای پاسخ گویی به این سوال دیدگاه من مشابه به پاسخ دوست عزیزمون آقای sarab1 هست :
    نقل قول نوشته اصلی توسط sarab1 نمایش پست ها
    در ارائه نسخه های تولیدی شرکت ها و نوسندگان داخل ایران که جایی شکی نسیت که باید باید و باید حق التالیف و کپی رایتشون باید رعایت بشه و اما.... برای .... سایر:

پس ما بد بخت ها چیکار کنیم ؟ بشینیم نسبت ارزی رو برای ما با تحریم های مختلف زیاد کنند تا حتی اگه روزی با این حقوق های چندرغازی خواستیم چیزی بخریم اونم نتونیم !! تازه اگه به ما بفروشند که با هزار تا کلک و فرستادن به کشور های ... و قیمت چند برابری پیدا میکنه !!!!! به دستمون برسه!
    افزایش نسبت ارزی خودش یه تحریم خیلی بدتر هست که به هیچ وجه نمیشه با اون کنار اومد!
    این بیگانه ها نه میفروشند و نه پولشو داریم (زیاد کردن نسبت ارزی) که ازشون بخریم
    پس شما میفرمایید ما هم بچه مسلمان باشیم و بگیم چشم اونا هم ما رو بد بخت کنند علم ها رو از ما پنهان کنند و صنعت رو از ما بگیرند دانشگاه رو بی بنیه علمی کنند.... ما هم میگیم بلی چشم ! شما امر بفرمایید ما هم اطاعت !!
    به خدا ظلم بزرگی هستش!!! یه زمانی خود این بیگانه ها میلیون ها کتاب دانشمند مسلمان رو ترجمه کردند و بردند و الان فقط نسخه لاتین اون کتب موجوده نه عربی و نه فارسی! کلا از بین رفتن (خدا این مغول رو به بد روزی دچار کنه!) آیا ما اونا رو تحریم علمی کرده بودیم؟ نه !
    البته قضیه پیچیده تره خداییش اون بیگانه ای هم که شرکت زده کار کرده شبانه روزی و یه نرم افزار تولید کرده یا کتابی نوشته انصاف نیست که ما هم حاصل زحمات اون شخص رو ضایع بکنیم!!! بلی اصلا کار درستی نیست ولی می فرمایید پس چه کنیم؟

مشکل از این دولت های بیگانه غربی هستش!! نه خود اشخاص که بالاخره انسان های مسلمان هم در این کشور های بیگانه برای خودشون شرکت دارن و ...

ایران ما بالاخره داره با اینها میسازه ...

اگه مسالمت آمیز تحریم ها برن کنار ما هم صادرات غیر نفتی داشته باشیم هم نسبت ارزی بهتر به نفعمون باشه مثل سایر کشور ها بلی ما هم میخریم کتاب ها رو نرم افزار هارو میخریم اورجینالش رو و..... (منظورم دانشجویان)
    این طوری... دانشگاه ها هم برای دانش جویان هر نرم افزاری که که لازم باشه براش فراهم کنند (بالا خره دانشجو در هر کشوری که باشه خودش که نمیتونه نرم افزار چند ده میلیونی بخره ! پس دانشگاه باید بخره نسخه اورجینالش رو نه کرک شدش رو !! ) شرکت های خصوصی داخلی هم باید لایسنس نرم افزار های خارجی رو بخرند (در لایسنس برنامه با کتاب های ایرانی که شکی نیست باید خریداری بشه ! به تحریم و ... زیاد ربطی نداره . بالاخره باید امنیت شغلی و جایگاه پیشرفت برای شرکت های داخلی باید باز باشه)

به علاوه ، قطعا همه از شرایط بازار کار ، میزان بار علمی افراد فارغ التحصیل دانشگاهی ، تبدیل شدن ایران به بازار چین و... خبر دارید . اینها شرایطی هستند که طی یک ماه و یک سال ایجاد نشدن .
    این دیواری هست که ما از سالها قبل دور خومون کشیدیم و هر روز داریم به تعداد آجر هاش اضافه میکنیم ، در اینجا منظورم از ما ، امثال من و شماست ، من و شمایی که یه چیزی از برق و الکترونیک حالیمونه ، منی که برام امکان ساخت 100 تا سایت مثل الکترونیک 2 ، راهنمایی هزاران نفر در زمینه ی برق و الکترونیک و... برام وجود داره ؛ ولی دست روی دست گذاشتم تا ببینم دیگران چه کار میکنن و من هم از نتایج کار های اونا استفاده کنم .
    با این تفاسیر ، شما بفرمایید الان من باید چکار کنم ؟
    من میدونم که نرم افزار سایتکت اسکدا یکی از نرم افزار های کاربردی در صنعت هست که در اینده اکثر فارغ التحصیلان برق قدرت باید باهاش اشنایی داشته باشن ، آیا من باید به خاطر مسائل کپی و رایت و... بیخیال موضوع بشم ؟ یا بیام توضیحات مروبطه رو بدون نرم افزار ارائه بدم ؟
    یا میدونم در مجلات make ایده های جالبی برای ساخت لوازم مختلف برقی و ... وجود داره ، آیا میشه به کاربر گفت :
    مجلات make یکی از مجلاتی هست که توش ایده های خوبی وجود داره ، برو این مجلات رو بخر و ببین توش چی هست ؟ البته قبل از پرداخت پولش باید بدونی که امکان ارسال مجلات به ایران وجود نداره و تو بعد از پرداخت هزینه ها تنها 24 ساعت وقت داری 2 گیگ مجله رو دانلود کنی ( لینک دانلود فقط برای 24 ساعت فعاله ) .
    ============================
    البته من کاملا با دیدگاه شما درباره موضوع کپی رایت و ... موافق هستم ، و همونطور که در ادرس زیر مشاهده میکنید :
    http://www.electronic2.com/c/
    رعایت این موضوع به کاربر واگذار شده .

پس بحث نفروختن نیست ، بله درسته که نسبت ریال ما به دلار اونا پایین هست و شاید خیلی سخت هست که بتونیم از نرم افزار های خارجی رو خریداری کنیم. ولی باز راه هست ، تحقیق و توسعه رو خودمون انجام بدیم و اگر قابلیتش رو نداریم ، حد اقل از ابزار های اوپن سورس استفاده کنیم
    مثلا چند نفر رو می شناسید که بجای Codevision از GCC یا Winavr استفاده کنن
    این که میشه ، تحریمم هم نیست ، رایگانم هست - خوب حالا چی میشه که استفاده نمی کنیم ؟
    تا حدود زیادی میشه خیلی از ابزار ها رو از معادل متن بازشون تهیه کرد - اولش سخته ولی شدنیه
    ؟!
    این سوال هم یکی از سوال های بنیادی هست که پاسخش در حد یک کتابه
    چند سال قبل توی همین سایت توسعه ی Winavr شروع شد . دقیقا نمیدونم دلیلش چی بود و چه دیدگاهی وجود داشت ، اما کمتر کسی از این آموزش ها استفاده میکرد ( ناسلامتی من به امار دانلود ها دسترسی دارم و می دونم چی چقدر مشتری داره ) .
    شاید یکی از دلایلش امثال ما بود ، که به جای گسترش آون اموزش ها و ادامه مسیر رفتیم سراغ کدویژن و بسکام و...
    و اینجوری شده الان برای بسکام و کدویژن هزاران سورس و مثال و منبع آموزشی وجود داره ولی برای winavr فقط همون آموزش اولی که در فرمتchm مونده ( دوستان قدیمی یادشونه چی میگم ) .
    کاربر تازه کاری که میخواد کار با avr شروع کنه ، اولین چیزی که میبینه تعداد آموزش ها ، سورس ها و پروژه هاست ، با این روند هر روز به تعداد کاربران نرم افزار های پولی اضافه میشه و نرم افزار های رایگانی مثل winavr یا winarm کم کم از چشم می افتن یا به صورت کامل از رده خارج میشن .
    این مورد برای مقاصد آموزشی و یادگیری زیاد مهم نیست ، کاربری که هنوز با avr اشنایی نداره قطعا نمیخواد خط تولید راه بندازه و کار های تجاری کنه .
    این کاربر میتونه بعد از اشنایی با میکروکنترلر های avr و یادگیری اصول برنامه نویسی ، در هنگام شروع فعالیت های تجاری به سراغ کامپایلر های متن باز بره یا لیسانس همون نرم افزاری که از ابتدا باهاش کار کرده رو خریداری کنه . این تصمیمی هست که باید به وجدان و اخلاقیات کاربر واگذار بشه .

با این مورد کاملا موافقم و این کار قبلا انجام شده ، توضیحات کاملتر در پست زیر وجود داره :

ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده یک موضوع - راه اندازی مجدد بخش دانلود (60 گیگ نرم افزار و کتاب و... - فقط دانلود کنید )

در کل دوستان و برداران عزیز ، یه جنازه روی زمین افتاده ، این جسد اسم های مختلفی داره : صنعت ایران ، آینده شغلی ، بار علمی و تخصصی .
    هر کسی باید یه گوشه ی این لاشه رو بگیره و دوباره بلندش کنه . در این بین ممکنه بعضی هامون مسیر رو اشتباه بریم و خلاف بقیه زور بزنیم ، این مورد زیاد مهم نیست ، چون گذشت زما مسیر درست رو به ما نشون میده . اصل مهم عامل بودنه .
    از همین حالا ببینید چی از دستتون برمیاد ، همون کار رو انجام بدید ، مهم نیست در کجا و در چه سایت و انجمنی فعالیت میکنید ، مهم اینکه بیتحرک نیستید .
    قطعا انتشار یک مقاله چند صفحه ی ، اشتراک یک نرم افزار ، رفع مشکلات تخصصی هموطنامون ، چند خط توضیح در مورد یک نرم افزار یا نکات فنی اون و... چیزی نیست که وقت زیادی ازمون بگیره اما میتونه به مرور زمان باعث بهبود اوضاع و افزایش سطح علم جامعه بشه .
    هدف نهایی از ایجاد سایت الکترونیک 2 هم چیزی به جز افزایش بار علمی جامعه نیست ، حالا اگه احساس میکنید مسیر در پیش گرفته شده اشتباه هست ، مسیر درست رو نشون بدید و بگید چه باید کرد ؟
    در ضمن
    در برق و الکترونیک نرم افزار های زیادی وجود داره ، به عنوان مثال همین نرم افزار کدویژن رو در نظر بگیر ؛ دقیقا نمیدونم این نرم افزار با چه کامپایلری ایجاد شده ولی شک نداشته باشن که برای ساختنش ( طرح ریزی و ساخت نمونه ی اولیش ) از کامپایلر های دمو ( مثل نسخه ی 30 روزه یا آزمایشی ماکروسافت ویژوال استدیو و... ) استفاده شده و بعد با پیشرفت نرم افزار و نیاز به بخش اون در سرتاسر دنیا ، لیسانس نرم افزار های اولیه خریداری شده .
    همچنین در دنیا مشتری ها اصلی نرم افزارها ، شرکت های هستند که به صورت گسترده فعالیت تجاری انجام میدن . به عنوان مثال توی ایران شرکت برق منطقه ای لیسانس نرم افزار etap و دیگسایلنت رو داره ، چند تا از شرکت های بزرگی که من میشناسم ، لیسانس نرم افزار های اتوکد و ایپلن و... رو خریداری کردن . یا لیسانس اغلب محصولات شرکت زیمنس مثل step7 یا wincc یا ... توسط شرکت های نفت و گاز و... خریداری شده .
    برای مقاصد آموزشی شرکت های نرم افزاری نسخه های دمو یا آزمایشی رو در اختیار کاربران غیر تجاری قرار دادن ، توضیحات بیشتر در ادرس زیر وجود داره :
    کپی رایت | مرجع تخصصی برق-الکترونیک و کنترل
    ویرایش توسط 1nafar : 09-01-2014 در ساعت 10:06 دلیل: غلط املایی

15. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید JooJe آواتار ها
    تشکر شده 18 بار در 5 پست

کشورهایی که با دور زدن کپی رایت کارشان را پیش می برند، بیشتر آن هایی هستن که دین و مذهب ندارند مثل چین و هند و کره شمالی و...یعنی خیلی به حرام و حلال بودن داستان کاری ندارند . و با اینکار وجهه کشور خودشان را پایین میارن.
    ولی در این کشور خیلی کار جالبی نیست.
    پیشنهاد می کنم کتاب هایی که خیلی طرفدار دارند را شما واسطه بشید که به صورت مشارکتی خریداری بشه و بین کسانی که مشارکت کردند توزیع بشه.
    مخصوصا کتاب ها و مجلات که به برد ها و ماژول های فروشگاه تان مربوط باشد
    ویرایش توسط JooJe : 10-01-2014 در ساعت 02:16

کاربر علاقه مند ali_rostami_7 آواتار ها
    تشکر شده 54 بار در 36 پست

با سلام خدمت دوستان و عزیزان
    خیلی چاکریم.با تمام احترامی که خدمت همه ی دوستان و نظراتشون دارم باید بگم این فقط نظر منه .شایدم اشتباه باشه .این بحث حق کپی رایت و چند سال پیش ذهن منو مشغول کرد تا اینکه به دفتر مرجع تقلیدم زنگ زدم و پرسیدم .که خلاصه اش این شد که اقا اگه طرف مسلمون و کشور دوسته باید حتما بخرید و این حق رو رعایت کنید .ولی اگه مربوط به کشور غربیه نوش جونت .اونا صدبرابرشو دارن ازت می خورن .چرا؟!چی می خورن؟ میگمت .عزیز من ما تو جنگیم .برادر من جنگ که فقط این نیست تفنگ بزارن رو دوششون ،ترق پوزه ی طرفو بیارن پایین.جنگ اینه که اگه زور نداشته باشی اگه علم نداشته باشی می خورنت.میفهمی.خونتو میمکن .عینهو vampire .باور نمیکنی ؟!نگاه کن تو سوریه چه خبره .نگاه کن تو عراق و افغانستان چه خبره .چند سال پیش یه مستندی رو دیدم که داشت بچه مدرسه ای های اسرائیلی رو نشون میداد که تو سرویس می رفتن خونشون بعد فکر می کنی چی اواز می خوندنو کیف می کردن؟یه جمله ای ازش یادمه که می گفتن ما خون دشمن مونو می مکیم.فهمیدی داداش .حالا ما هم اینجا بشینیم و با هم بحث کنیم .اوا این کار یهو حق ناس نشه .نه داداش نظر منو میخوای اینا حق ناس نیست.خودمو میگم که روزی هزار تا حق الناس می کنم و حواسم نیست.بریم اونا رو بچسبیم.نه تو فکر حق الناس دشمن خون و جون و ناموسمون باشیم.
    بعدشم .شما نگران نباش .اونا خیلی پدرسوخته تر از اینان.فکر کردی میان علم روزشونو بدن ما.حالشو ببریم.اینا سرشیره مالی.اگه هم قرار باشه کتابی رو چاپ کنن به این راحتی نخوان به دست ما برسه می تونن. می خوای برات اسم یه کتاب و بگم که کل اینترنتو زیر و رو کردم فقط تونستم در حد فهرستشو گیر بیارم.خواب نباشین .ما الان تو جنگیم .جنگی که توش اونی قوی تره که علمش بیشتره.
    عزیزان شرمنده .جوگیر شدم براتون سخنرانی کردم.سرتونو هم بدرد اوردم
    ویرایش توسط ali_rostami_7 : 10-01-2014 در ساعت 17:59

18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما ali_rostami_7 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید JooJe آواتار ها
    تشکر شده 18 بار در 5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_rostami_7 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و عزیزان
    خیلی چاکریم.با تمام احترامی که خدمت همه ی دوستان و نظراتشون دارم باید بگم این فقط نظر منه .شایدم اشتباه باشه .این بحث حق کپی رایت و چند سال پیش ذهن منو مشغول کرد تا اینکه به دفتر مرجع تقلیدم زنگ زدم و پرسیدم .که خلاصه اش این شد که اقا اگه طرف مسلمون و کشور دوسته باید حتما بخرید و این حق رو رعایت کنید .ولی اگه مربوط به کشور غربیه نوش جونت .اونا صدبرابرشو دارن ازت می خورن .چرا؟!چی می خورن؟ میگمت .عزیز من ما تو جنگیم .برادر من جنگ که فقط این نیست تفنگ بزارن رو دوششون ،ترق پوزه ی طرفو بیارن پایین.جنگ اینه که اگه زور نداشته باشی اگه علم نداشته باشی می خورنت.میفهمی.خونتو میمکن .عینهو vampire .باور نمیکنی ؟!نگاه کن تو سوریه چه خبره .نگاه کن تو عراق و افغانستان چه خبره .چند سال پیش یه مستندی رو دیدم که داشت بچه مدرسه ای های اسرائیلی رو نشون میداد که تو سرویس می رفتن خونشون بعد فکر می کنی چی اواز می خوندنو کیف می کردن؟یه جمله ای ازش یادمه که می گفتن ما خون دشمن مونو می مکیم.فهمیدی داداش .حالا ما هم اینجا بشینیم و با هم بحث کنیم .اوا این کار یهو حق ناس نشه .نه داداش نظر منو میخوای اینا حق ناس نیست.خودمو میگم که روزی هزار تا حق الناس می کنم و حواسم نیست.بریم اونا رو بچسبیم.نه تو فکر حق الناس دشمن خون و جون و ناموسمون باشیم.
    بعدشم .شما نگران نباش .اونا خیلی پدرسوخته تر از اینان.فکر کردی میان علم روزشونو بدن ما.حالشو ببریم.اینا سرشیره مالی.اگه هم قرار باشه کتابی رو چاپ کنن به این راحتی نخوان به دست ما برسه می تونن. می خوای برات اسم یه کتاب و بگم که کل اینترنتو زیر و رو کردم فقط تونستم در حد فهرستشو گیر بیارم.خواب نباشین .ما الان تو جنگیم .جنگی که توش اونی قوی تره که علمش بیشتره.
    عزیزان شرمنده .جوگیر شدم براتون سخنرانی کردم.سرتونو هم بدرد اوردم
    مهم ترین وسیله ی به قول شما دشمن هم الان همین وسیله ی خر دجال هست. وقتی شما به رایگان از فیلم و نرم افزاری که دشمنت ساخته استفاده می کنی یعنی بردگی و زیر منت دشمن رفتن را به رایگان خریدی.
    اون موقع هست که ذهنت تحت کنترل دشمن در میاد.
    ما می تونیم با روش های اصولی به علم دست پیدا کنیم مثلا همین روشی که در بالا اشاره کردم.

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

پیش فرض نظر شما در مورد قوانین کپی رایت چیست ؟

سلام
    دوستان لطفا فقط نظرتون رو بگید و از ایجاد پست های بیمحتوا حاوی مباحث سیاسی و... خوداری کنید .
    با تشکر
    ویرایش توسط 1nafar : 10-01-2014 در ساعت 20:03

21. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید JooJe آواتار ها
    تشکر شده 18 بار در 5 پست

پاک شد
    ویرایش توسط KHM : 12-01-2014 در ساعت 19:52

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط jooje نمایش پست ها
    پاک شد
    لطفا این حرف ها رو ادامه ندید وگرنه اخطار میگیرین...

نام
    Zeus

آقا مساله کپی رایت ربطی به ملت و ملیت و دین و مذهب نداره !
    اول یه فرهنگ ، همونقدی که آپارتمان نشینی یه فرهنگه
    دوم یه مساله انسانی هست ، انسانیت چیزی هست که برای همه تعریف شده و تعریف داره ، مهم اینه که چطور نگاش کنیم ، یکی جنایت جنگی رو غیرانسانی میدونه ، طرف مقابل حق خودش میدونه و جور دیگه تفسیر میکنه . آقا چرا راه دور بریم ، همسایه طبقه بالایی شما دستگاه ساخت پشمک اختراع کرده ، آیا برای داشتن این دستگاه حاضری بری حقوقش رو زیر پا بذاری مثلا بی اجارزه وارد خونش بشی و حریمش رو نقض کنی ! اگه آره - باید این حق رو هم به اون بدی که تعادل وجود داشته باشه !
    یعنی چی که اگه مال کشور بیگانه بود طوری نیست ! این حماقته ، مثلا ما متمدنیم و باید برای هم حق انتخاب قائل باشیم ، یکی هست که دوس نداره شما از محصولش استفاده کنی ، شما باید اونو بدزدی آیا ؟
    {کاری به دین ندارم که میگه دزدی بده - همه حتی اون کافر هم دزدی رو بد میدونه }
    آقا بقال سر کوچه نمیخواد بهت میوه بفروشه ، میگی خوب حالا چون نفروخت حقش ازش دزدکی کنم !، اصلا اجازه این کار رو داری ؟
    در مورد گفته های آقای سراب1 در باب اپن سورس
    من فکر میکنم شما دید درستی نداری از بحث اپن سورس ، به خاطر اینه که فکر میکنی وقت تلف کردنه
    یه مثال کوچیک قضیه رو روشن میکنه
    اونایی که فقط کدویژن کار کردن ، اکثرا تو سطح آگاهی خوبی نیستن ، حداقل افرادی رو که دیدم رو قیاس میکنم
    ولی اونایی که اپن سورس کار کردن {نه که تازه شروع کرده باشن}، به جرات میتونم بگم میتونی رو سورس کدشون قسم بخوری،
    بیشتر ایده های ویندوز پولی و مک پولی برمیگرده به افرادی که برای گسترش گنو وقت گذاشتن بی چشم داشت
    توصیه میکنم فیلم انقلاب اپن سورس رو حتما تماشا کنید! دید خیلی خوبی بهتون میده

25. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما agape برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

به نظر من که بیشتر بر میگرده به توان مالی افراد
    مثلا همین جیلینک
    چند در صد شما توان خرید جیلینک از خود شرکتش رو دارید؟
    نگید نمیشه اورد چون خیلی راحت میشه وارد کرد
    یا اصل چرا راه دور بریم لایسنس کیل که میتونید به کیل پول بدید اون هم بهتون لایسنس بده
    لایسنس که دیگه نیازی به وارد کردن نداره؟
    یا هزاران برنامه ی دیگه
    یا موزیکهایی که گوش میدیم
    چه داخلی ها مجاز چه اون طرفی ها
    چند درصدتون رفتید فروشگاه برای البوم طرف 5000 تومان پول داده
    خب مسلما میگید با 20 دقیقه وقت گذاشتن دانلود میشه
    پس به صرفه تره
    این طور نیست

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

نهایت این بحث به هیچ نتیجه ای نمی رسه چون همه میدونن کار خوبی نیست ، مشکل داره ، اشتباهه و....
    ولی دوست داریم خودمون را قانع کنیم .

28. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Ma3ood برای ارسال این پست سودمند: