NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 990 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 32 از 32

موضوع: بهترین انجمن اختصاصی برق صنعتی و اتوماسیون صنعتی

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

مهندس زرکوب خورد و خاکشیرمون کردی

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Ma3ood برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

سلام
    مشکل اساسی که در برق صنعتی و اتوماسیون صنعتی وجود داره عدم امکان آموزش عملی اون هست .
    به عنوان مثال همه ما به میکروکنترلر های avr یا pic یا ... دسترسی داریم و به سادگی میتونیم باهاش کار کنیم ، به تعداد نامحدود برنامه ریزیشون کنیم ، خرابشون کنیم و...
    اما در برق قدرت و اتوماسیون صنعتی اینجوری نیست ، شاید کمتر از 1 درصد فارغ التحصیلان رشته ی برق ، تاحالا از نزدیک یک plc زیمنس دیده باشن ، یا مفهوم اتوماسیون و مانیتورینگ رو به صورت عملی درک کرده باشن . دلیلش هم قیمت بالای تجهیزات هست .

5. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob نمایش پست ها
    دیگه شرایط عوض شده. بعضی چیزها را باید قبول کرد. بله الان دیگه این طوریه
    دیگه استخدام زیاد معنی نمی ده. کسب و کار حالت آزاد بیشتره به خود گرفته تا استخدام
    شما در یک شرکتی هم که قرار دادی دارید کار می کنید هم یه جورایی کار آزاد می کنید. چون تا صاحب شرکت دیگه شما را به هر دلیلی نخواد می رید به سلامت ....
    در این شرایط افراد هستند که اماده کار هستند و برحسب نیاز به صورت پاره وقت کاری را انجام می دهند. در این شرایط کار آزاد،افراد بایستی همیشه آماده کار باشند. برای ما اماده کار بودن داشتن یک یا چند تخصص است. و قیمتی هم که برای کار دریافت میشه به قیمت روز است قائدتا. مثل کارگر سر میدون که آماده به کاره و روز مزدی برای شما کار می کنه. اگه کار خورده داشته باشید گرون پاتون در میاد و اونم مزد یه روز ازتون کامل میگیره .خوب اگه شما کار زیادی داشته باشید هم نمی صرفه روزد مزدی. مبنا میشه متری یا قراردادی یا ...
    اینو می خوام بگم که کارگر سر میدون هم همیشه اماده به کاره و بستگی به نوع کار و تعداد روز اون از شما پول میگیره. خوب ما نیز باید بر اساس رشتمون آماده با کار باشیم و بر اساس نوع کار و میزان ساعت و ... هزینه دریافت کنیم. یعنی چیزی داشته باشیم که دیگران به ان نیاز داشته باشند(اصل اول)
    فردی با این تعداد تخصص(fpga -dsp -plc - arm -altium) دیگه قیمت ارزون نمی گیره و مزدشو به روز دریافت می کنه(اصل دوم). چون استخدام 30 ساله که نیست. کار موقتیه هر چند یک سال قرار داد داشته باشه. بعد یک سال چی!؟ کار بعدی ... پس چنین فردی با این همه تخصص درست نیست به صورت موقت جایی مشغول باشه به قیمت ارزون ! درست نمی گم؟
    آقای زرکوب من که نفهمیدم شما چی گفتی
    ولی این روزها من از دو تا شرکت (یکی شرکت معروف و بزرگی هست و دیگری یه شرکت دانش بنیان) دعوت به همکاری شدم یکیشون ازم تعهد 6 ساله میخاد که براش کار کنم اما من دانشجو هستم و ممکن هست که فرصت های بهتری هم داشته باشم در آینده!!!
    می خواستم ببینم که الان یه مهندس مسلط در شرکت های خصوصی و دولتی جقدر میگیره!
    این شرکت بزرگ و معروفه به من حدود 600 تومن میده ماهی !!!
    درسته که من دانشجو هستم و تمام وقت کار نمیکنم ولی خداییش 600تومن که آخه چیزی نیست تو این دوره زمونه!! درست نمیگم؟؟
    دوستان و بزرگواران بنده رو راهنمایی کنند که من چی کار کنم؟

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sarab1 نمایش پست ها
    آقای زرکوب من که نفهمیدم شما چی گفتی
    ولی این روزها من از دو تا شرکت (یکی شرکت معروف و بزرگی هست و دیگری یه شرکت دانش بنیان) دعوت به همکاری شدم یکیشون ازم تعهد 6 ساله میخاد که براش کار کنم اما من دانشجو هستم و ممکن هست که فرصت های بهتری هم داشته باشم در آینده!!!
    می خواستم ببینم که الان یه مهندس مسلط در شرکت های خصوصی و دولتی جقدر میگیره!
    این شرکت بزرگ و معروفه به من حدود 600 تومن میده ماهی !!!
    درسته که من دانشجو هستم و تمام وقت کار نمیکنم ولی خداییش 600تومن که آخه چیزی نیست تو این دوره زمونه!! درست نمیگم؟؟
    دوستان و بزرگواران بنده رو راهنمایی کنند که من چی کار کنم؟
    مگه بازیکن فوتبالی که این طوری قرارداد می بندی؟
    حتما ازت چند میلیونی هم سفته می خواهد
    خیلی ستمه حتی اگر بری روزی یه پیچ ببندی
    من هم همین تابستون یه پیشنهاد کار برام پیش اومد ولی فقط 50 میلیون سفته می خواست
    تازه توی فرم ثبت نام حقوق در خواستی می خواست من هم زدم 900 چون فقط می خواستم تابستون برم
    ولی اون هم گفت قرار داد 5 ساله باید ببندی با حقوق 450
    من هم یه چیزی یاد گرفتم وقتی حقوق درخواستی پرسیدن شما هم حقوق مد نظرت رو بنویس هر چیزی هم که گفت بگید من با این حقوق حاظرم کار کنم
    ویرایش توسط sadeghbakhshi : 06-01-2014 در ساعت 18:16

8. تشکرها از این نوشته :

نام
    مسعود

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghbakhshi نمایش پست ها
    ولی اون هم گفت قرار داد 5 ساله باید ببندی با حقوق 450
    دادا مطمئنی که حقوق مزایا نمیاد روی این مبلغ ؟؟؟؟؟
    450 چیکاری بودش؟؟؟؟

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ma3ood نمایش پست ها
    دادا مطمئنی که حقوق مزایا نمیاد روی این مبلغ ؟؟؟؟؟
    450 چیکاری بودش؟؟؟؟
    تنها مزایایی که داشت این بود که بیمه برام رد کنه
    در اصل کار با دوربینهای کنترل سرعت راهنمایی و رانندگی بود
    تعمیر .نگهداری .پشتیبانی فنی
    تنها هدفی که از شرکت توی مصاحبه داشتم این بود که بتونم از اینکار برسم به کارهای
    پردازشی و طریقه ی کار کردن سیستمها
    ولی طرف یه جوری بود مثلا گفت
    اگر سیستم عامل خراب شد باید بفرستید شرکت ویندوزش رو عوض کنند
    در کل من هم دیدم از اینها آبی گرم نمیشه گفتم بیخی
    اگر میشد چیزی یاد گرفت که برای کسب سابقه کار و جمع کردن اطلاعات میموندم

نام
    مسعود

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob نمایش پست ها
    اینو می خوام بگم که کارگر سر میدون هم همیشه اماده به کاره و بستگی به نوع کار و تعداد روز اون از شما پول میگیره. خوب ما نیز باید بر اساس رشتمون آماده با کار باشیم و بر اساس نوع کار و میزان ساعت و ... هزینه دریافت کنیم. یعنی چیزی داشته باشیم که دیگران به ان نیاز داشته باشند.
    اخه فقط تو مهین عزیزمون اینطوری هست که هر روز باید در جستجوی انبوه اطلاعات و تخصص ها (!!!!!!!!!)باشیم . چون هیچ کدوم را تخصصی یاد نمی گیریم و نصفه کاره رها میکنیم و کار و موضوع جدیدی میپردازیم در صورتی که در کشور های صنعتی و توسعه یافته اینطوری نیست یکی در یه چی متخصص میشه و تا اخر عمر در اون رشته فعالیت میکنه موضوع را باز نمی کنم چون دوستان خوب میدونن در مورد چی صحبت میکنم .

13. تشکرها از این نوشته :

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

اخه فقط تو مهین عزیزمون اینطوری هست که هر روز باید در جستجوی انبوه اطلاعات و تخصص ها (!!!!!!!!!)باشیم . چون هیچ کدوم را تخصصی یاد نمی گیریم و نصفه کاره رها میکنیم و کار و موضوع جدیدی میپردازیم در صورتی که در کشور های صنعتی و توسعه یافته اینطوری نیست یکی در یه چی متخصص میشه و تا اخر عمر در اون رشته فعالیت میکنه موضوع را باز نمی کنم چون دوستان خوب میدونن در مورد چی صحبت میکنم .
    100٪ موافقم مسعود جان. اینجا مدیرا می خوان از یه نفر 10 جور استفاده کنن. مهندس باید هم طراح باشه ، هم برنامه نویس ، هم مونتاژکار ، هم آبدارچی ، هم نظافتچی ، هم بازاریاب ، هم بانک برو و ...
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_rk نمایش پست ها
    100٪ موافقم مسعود جان. اینجا مدیرا می خوان از یه نفر 10 جور استفاده کنن. مهندس باید هم طراح باشه ، هم برنامه نویس ، هم مونتاژکار ، هم آبدارچی ، هم نظافتچی ، هم بازاریاب ، هم بانک برو و ...
    بله متاسفانه یه همچین انتظاراتی هست
    ولی افرادی هستند که این همه تخصص را با هم داشته باشند که بتوند انتظارات یه همچین مدیری را برآورده کنند؟ و اگه فردی باشه که به صورت نیم بند از هر چی یه مقدار بلد باشه می تونه یه کار درست حسابی انجام بده!؟
    من فکر می کنم اینکه آدم یه کاری را بده به اهلش هم خودش یه هنریه . زیرا تا می خواد یه کاری را یا پروژه ای را کسی براش انجام بده 100 نفر میاند و 100 جور قیمت می دهند. شما هم که ظاهر قضیه را نگاه می کنی میدی به کسی که کمترین قیمت را داده. بعد می بینی ای بابا طرف هر جور تونسته سر و ته کار را زده و ... حتی یوهو میبینه بلد نیست کارو تموم کنه و صد جور ادا اتفار

17. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما mzarkoob برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مسعود

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_rk نمایش پست ها
    هم بانک برو و ...
    خیلی نکته ظریفی بود

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

وضعیت بازار کار به عنوان یک متخصص PLC چگونه است؟
    امروزه بازار کار در زمینه آموزش plc بسیار وسیع بوده به صورتی که تعداد زیادی از صنایع در بخش های مختلف خواستار متخصص PLC می باشند. صنایع مختلف توجه ویژه ای به افرادی دارند که با خلاقیت می توانند عملکرد کارگاه یا کارخانه ای که در آن مشغولند را بهبود ببخشند. به علاوه در صنایع بزرگ به دنبال متخصصانی هستند که بتوانند به شکل چند بعدی عمل کرده و با اختلالات موجود در تابلوهای PLC تا حد زیادی آشنایی داشته باشند و قادر به برطرف کردن عیوب آن در کوتاه ترین زمان باشند.
    در صورتی که این دسته از افراد حاذق بتوانند به صنایع نفوذ کنند واحدهای صنعتی مبالغ بسیار خوبی را برای این افراد به عنوان دستمزد ماهیانه خواهند پرداخت. استخدام شما به عنوان متخصص PLC کمترین منصبی است که با داشتن چنین دانشی می توانید برای خود در نظر بگیرید.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12