NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3777 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: درخواست کمک برای یک پروژه با دوربین

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Icon16 درخواست کمک برای یک پروژه با دوربین

سلام خدمت دوستان
    من دارم یه پروژه رو شروع می کنم که باید توی یه قسمتش با دوربین حدود 20 فریم بر ثانیه با کیفیت VGA عکس برداری کنم و پس از فشرده سازی و encryption ارسال کنم این عکسها رو. طبق تحقیقاتی که کردم با توجه به قیمت و کارآیی دوربین OV7670 رو انتخاب کردم. سوال من اینه که چه میکرویی توانایی این کار رو داره؟ بهتر نیست از آی سی های تبدیل به Jpeg استفاده کنم؟
    در مورد دوربین هم اگه پیشنهاد بهتری دارید لطفا بگید.

پیشاپیش ممنون

2. # ADS
    Circuit advertisement

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

چرا هیشکی جواب منو نمیدهههه

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

سلام مهندس
    اينكه ناراحتي نداره، احتمالا" دوستان متوجه پست شما نشدن....
    يه مدل دوربين ميشناسم كه ميتونه عكس با فرمت jpg بگيره و ميتونيد رو microsd يا حتي كامپيوتر ذخيرش كنيد.
    اما واسه ارسالش چون ميخواد رمزگذاري كنيد و بعدش ارسال كنيد به صورت وايرلس(ماژولاي معمولي واسه ارسال ديتا) با توجه به حجمي كه عكس داره ميتونيد عكس رو ارسال كنيد اما زمان زيادي ميبره( حداقل 5 ثانيه يا بيشتر)
    براي كاراي پردازشي مثل كار پروژه شما به ميكرويي با سرعت زياد نياز داريد و براي ارسالش بايد از WiFi استفاده كنيد كه سرعت انتقال ديتاش بالا است.
    ویرایش توسط sadmonew : 22-12-2013 در ساعت 10:30

5. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما sadmonew برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Icon16

نقل قول نوشته اصلی توسط sadmonew نمایش پست ها
    سلام مهندس
    اينكه ناراحتي نداره، احتمالا" دوستان متوجه پست شما نشدن....
    يه مدل دوربين ميشناسم كه ميتونه عكس با فرمت jpg بگيره و ميتونيد رو microsd يا حتي كامپيوتر ذخيرش كنيد.
    اما واسه ارسالش چون ميخواد رمزگذاري كنيد و بعدش ارسال كنيد به صورت وايرلس(ماژولاي معمولي واسه ارسال ديتا) با توجه به حجمي كه عكس داره ميتونيد عكس رو ارسال كنيد اما زمان زيادي ميبره( حداقل 5 ثانيه يا بيشتر)
    براي كاراي پردازشي مثل كار پروژه شما به ميكرويي با سرعت زياد نياز داريد و براي ارسالش بايد از WiFi استفاده كنيد كه سرعت انتقال ديتاش بالا است.
    سلام
    من دنبال یه میکروی قوی میگردم. میخواستم اگه ممکنه دوستان معرفی کنن. کانالی که باید ازش تصویر رو بفرستم سیم هستش. البته کارم هم به صورت Real Time هستش و delay زیادی نباید بین عکس گرفتن و ارسالش باشه.

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

چرا هیشکی جواب منو نمیدهههه
    سلام
    من دنبال یه میکروی قوی میگردم. میخواستم اگه ممکنه دوستان معرفی کنن. کانالی که باید ازش تصویر رو بفرستم سیم هستش. البته کارم هم به صورت Real Time هستش و delay زیادی نباید بین عکس گرفتن و ارسالش باشه.
    سلام
    فقط کافیه جستوجو کنید :
    راه اندازی دوربین ov7670 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    نحوه راه اندازی video display controller t138af با پروتکل i2c - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    راه اندازی ov7670 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    راه اندازی دوربین با سنسور ov7670 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    و...........................

8. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Icon16

ممنون ولی جسارتا قبل از اینکه این تاپیک رو بزنم جستجو کردم ولی جواب سوالم رو پیدا نکردم. شاید طوری نوشتم که دوستان رو به اشتباه انداختم. سوال اصلی من در مورد میکرویی هست که باید برای این کار استفاده کنم. میخوام ببینم که اصلا میشه با یه میکرو هم اطلاعات رو از دوربین گرفت هم فشرده کرد هم encrypt کرد و هم فرستاد یا نه؟ و اگه میشه با چه میکرویی؟ پروژه ام طوری تعریف شده که نمیتونم از بردهای evaluation و... استفاده کنم. از اول تا آخرش رو باید خودم انجام بدم.

یه سوال دیگه هم اضافه کنم:
    نظر اساتید در مورد استفاده از SSD1928 چیه؟ توی فروشگاه همینجا دیدم. اگه از یه همچین چیزی استفاده کنم کلی بار میکرو کم میشه. به نظر خوب میاد ولی نمیدونم ارزش داره که یه آی سی به این گرونی به برد اضافه کنم یا نه.مسئله صرفه اقتصادی هم برام مهمه.

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

خوب کار شما - یکیم پیچیده میشه
    دو تا راه یکی استفاده از دوربین هایی که خروجی jpeg داره ولی تا اونجا که من کار کردم سرعت پایینی دارن و فکر کنم ماکزیمم 5 فریم در ثانیه میشد، هر عکس هم حدود 30 کیلو بایته

راه دوم که به نظر من عملی تر هست استفاده از FPGA هست، هم میتونی قسمت کدر رو توش پیاده سازی کنی هم هسته پردازشی رو و سرعتشم برای این کار خوبه

11. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما agape برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 9 بار در 7 پست

ممنون از جواب شما
    فکر میکنم کار کردن با fpga سخت تر باشه و مشکلاتش خیلی زیاد تر باشه!!!
    ایا مثال عملی برای این کار هست؟

13. تشکرها از این نوشته :