NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3786 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: دیباگر برای pic

مدیر انجمن
    نام
    غلامحسن منصوری
    تشکر شده 819 بار در 248 پست

پیش فرض دیباگر برای pic

سلام.
    من تابحال با PIC کار نکردم و کاربر قدیمی AVR هستم. من یه JTAG-ICE MKii دارم که با اون میتونم میکروی AVR رو پروگرام و دیباگ کنم (ISP ، JTAG, DEBUG WIRE) .
    یه مشکلاتی درباره AVR هست که نمیشه خیلی به کارکردش اطمینان کرد. نگرانی از هنگ کردن اون و نویز پذیری و ریست شدن گاه بگاه باعث شده که جرات نکنم از اون در پروژه های جدی استفاده کنم. شاید میکروهایی که توی ایران هست این مشکل رو داره چون در چند برد صنعتی ATMEGA128 رودیدم ( اینورتر LS 5kw 3p، ریموت جرثقیل).
    شنیدم که PIC این مشکلات رو نداره و میشه بهش اعتماد کرد. اما برای شروع من به دیباگرش نیاز دارم و نمیدونم که از کجا باید تهیه کنم. ظاهرا PICKIT3 یه دیباگر وپروگرامره ولی جایی ندیدم بفروشن.
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    ویرایش توسط mansoory : 16-12-2013 در ساعت 16:47

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

دوست گرامی - بیشتر این مشکلاتی که نام بردید بر میگرده به طراحی نادرست و برنامه نویسی غیراصولی ولاغیر
    چه بسا پروژه های صنعتی و کنترلی حساسی که با این میکرو ها انجام شده
    ولی خوب از این مطالب که بگذیرم برای خودم هم جالبه بودنم دیباری هست برای pic اگه اوپن سورس باشه که خیلی عالی میشه

4. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند ali_rostami_7 آواتار ها
    تشکر شده 54 بار در 36 پست

سلام تا اونجایی که میدونم icd2 و icd3 دیباگر و پروگرامرهای پیک هستند.که فکر نکنم جایی بتونید تهیه کنید و باید سفارش بدید براتون بیارن .مثلا به جوان الکترونیک .که البته خب مطمئنا قیمتشم داره.ولی خب اگه براتون هزینه مهمه برای شروع پروگرامر pikit2 کافیه اگه بخوای بخری که دردسرشم کمه از eca میتونید اونو تهیه کنید فکر کنم 50000تومان و اگه هم می خوایید اونو بسازید تو انجمن eca روش ساختش هست..موفق باشید

6. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما ali_rostami_7 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    سلام.
    من تابحال با PIC کار نکردم و کاربر قدیمی AVR هستم. من یه JTAG-ICE MKii دارم که با اون میتونم میکروی AVR رو پروگرام و دیباگ کنم (ISP ، JTAG, DEBUG WIRE) .
    یه مشکلاتی درباره AVR هست که نمیشه خیلی به کارکردش اطمینان کرد. نگرانی از هنگ کردن اون و نویز پذیری و ریست شدن گاه بگاه باعث شده که جرات نکنم از اون در پروژه های جدی استفاده کنم. شاید میکروهایی که توی ایران هست این مشکل رو داره چون در چند برد صنعتی ATMEGA128 رودیدم ( اینورتر LS 5kw 3pو PLC LOGO Siemense).
    شنیدم که PIC این مشکلات رو نداره و میشه بهش اعتماد کرد. اما برای شروع من به دیباگرش نیاز دارم و نمیدونم که از کجا باید تهیه کنم. ظاهرا PICKIT3 یه دیباگر وپروگرامره ولی جایی ندیدم بفروشن.
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    شما که JTAG-ICE MKii رو دارید یه دونه هم ICD3 بگیرید تو تهران هست منم دارم فروشی نو و دست دوم سورس های ساخت clone برای pickit 2 -3 رو هم دارم خواستید میدم ولی به درد سرش نمیارزه! یه دونه اورجینال بگیری خیلی خوبه! با MPLABX هم کپی ها شناسایی میشن!

8. تشکرها از این نوشته :

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

بله پراگرامرهای PICKIT2 ,3 قابلیت دیباگ دارند البته فقط نوع اصلی
    برای خرید من چند هفته پیش نمونه pickit3 را داخل جهان کیت دیدم حدودای 250 اینا قیمتش هست (خدا کنه اصل باشه )
    http://www.microchip.com/stellent/id...irects=pickit3
    ویرایش توسط Ma3ood : 15-12-2013 در ساعت 13:58

10. تشکرها از این نوشته :