NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3759 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: ارسال و دریافت صدا از یک میکرو به میکرو دیگر و بالعکس

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

New ارسال و دریافت صدا از یک میکرو به میکرو دیگر و بالعکس

سلام خیلی خوشحالم که تونستم چنین سایت پرباری را در اینترنت پیدا کنم

من مهندس IT هستم و اطلاعاتی در خصوص میکروکنترلر ها هم ندارم ولی چون عاشق الکترونیک هستم میخوام یک شروع خوب داشته باشم از اساتید میخوام که من رو راهنمایی کنند جهت انجام کارهای مرتبط با ارسال و دریافت صدا روی کامپیوتر یطورهایی مخابراتی باید از چه میکروکنترلری استفاده کنم و استارت بزنم که قابلیت ارتباط با LAN - Wifi , ... را داشتخ باشد.
    و چنانچه ممکنه منو توی این زمینه راهنمایی کنید:
    من میخوام یک کیت با میکروکنترلر بسازم که قادر باشه صدا را دریافت کند و به یک میکروکنترلر دیگه از طریق LAN یا WIFI انتقال بده و همین کار بالعکس انجام بشه مثل یک آیفون از اساتید میخوام من رو راهنمایی کنند که نیاز به چه قطعات و ... دارم برای شروع و از کجا تهیه کنم پیشاپیش متشکرم

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی
    تشکر شده 358 بار در 203 پست

اگر هدف شما جذب شدن و باقیماندن در دنیای الکترونیک هست و هنوز تجربه ای ندارید، فکر کنم این پروژه برای یک تازه کار بسیار سنگین باشه و حاصل اون فقط : زده شدن از الکترونیک و ترک دنیای شیرین اون باشه.
    به زبان خیلی ساده : یک تقویت کننده صوتی که از طریق مبدل آنالوگ به دیجیتال، صدا رو به کد دیجیتال تبدیل کنه در بخش فرستنده و یک کانال انتقال دیتا و در نهایت در بخش گیرنده به یک یک آمپلی فایر صوتی که به خروجی مبدل دیجیتال به آنالوگ میکرو ( از pwm تا ... ) وصل شده نیاز خواهید داشت.
    اگر در مرحله اول، بستر انتقال رو روی پورت سریال پیاده کنید، میتونین از ماژول مبدل سریل به شبکه استفاده کنین و در نهایت صدا از طریق شبکه منتقل بشه

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما modj.ir برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

از اینکه بنده را راهنمایی کردید بسیار سپاسگزارم شما کاملا درست فرمودید و خودم توی دنیای کامپیوتر به این موضوع رسیدم ولی چون از بچگی به کیت و ... خیلی علاقه داشتم و فقط میتونستم عملیات مونتاژ را انجام بدم سودی زیاد از این دنیای الکترونیک نبردم حالا دوست دارم ایده های ذهنم را با دنیای الکترونیک و کامپیوتر ترکیب کنم و پیاده سازی کنم و اولویتم هم در الکترونیک ابتدا بحث های ارتباطی و ... هست اگر ممکن هست منو راهنمایی کنید از کجا شروع کنم و برای شروع چه دستگاهی از میکرو را تهیه کنم که بعدا بتونم راحت اونو توسعه بدم منظورم اینکه پورتها و ماژول های مختلف را ساپورت کنه و چه زبانی را استارت بزنم بهتره متشکرمپ

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی
    تشکر شده 358 بار در 203 پست

حتما دیدید که هیچ زبان برنامه نویسی ای کامل نیست و اصولا بسته به هر هدف، با یکی باید کار کنید ! صرفا یاد گرفتن یکی ، منطقی نیست . میکروکنترلر ها هم هیچکدام نیست که اگر یاد بیگیرید، همه نیازهاتون مرتفع بشه، مجبور هستید مثل تمام موارد دیگه، برای شروع ، آساسنترین رو یاد بگیرید، به مرور توان استفاده از همه رو به دست بیارید.
    به خاطر پروگرامر ارزانتر، زبان ساده تر و درنهایت مدار پایه ای برای شروع کار ساده تر، معمولا برای شروع کار میکروکنترلر های avr پیشنهاد میشه اما اصولا اکثر اونها که الان در بازار هستند راحتی کافی دارند