NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3787 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: راهنمایی روش طراحی

کاربر علاقه مند dmco آواتار ها
    نام
    محسن م
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

Icon16 راهنمایی روش طراحی

سلام به همه دوستان و اساتید.
    دوستان من میخوام یه مدار طراحی کنم ولی یه جای اصلی و مهمش رو موندم. لطفا کمک کنین.
    اول شرح مدار
    من یه مدار میخوام بسازم که قراره کلی مدار جانبی رو به همراه یا السیدی ۷ اینچ ۸۰۰×۴۸۰ پیکسل رو کنترل کنه. رابط کاربری خیلی خفنه، به عنوان نمونه بایستی بتونه هر بار که صفحه عوض میشه یکی از عکسهایی رو که قبلا از پورت سریال دریافت کرده و روی یه حافظه ذخیره کرده نشون بده. به همین دلیل و دلایل دیگری من قصد دارم واسه این کار دوتا میکرو بزارم که یکیشون کار کنترلی رو انجام بده و دیگری فقط کارهای گرافیکی رو انجام بده و این دو میکرو با هم در ارتباط باشند. یکی از مهمترین دلایل این کار اینه که به هیچ وجه قسمت کنترلی نباید هنگ کنه و با این کار این موضوع قابل کنترل تر میشه (اگه دیده باشید سیستمهای کنترل صنعتی هم از همین روش استفاده میکنن، پردازش و نمایش به عهده دو دستگاه مجزای در ارتباط با هم هستند.). مداری که من طراحی میکنم بایستی بتونه سالهای سال، از لحاظ نرم افزاری بدون مشکل کار کنه.

حالا مشکل من
    من واسه مدار گرافیکیم نمیدونم از چی استفاده کنم، اگه بخوام از بردهایی که سیستم عامل دارن استفاده کنم هم قیمت بالا هستش، هم بحث امنیت وجود داره و هم مشکل هنگ کردن سیستم عامل هستش و اگه یه روزی سیستم عامل واسش مشکلی پیش بیاد و خدایی نکرده بالا نیاد مشتری حیرون میشه( سورس نرم افزار طراحی شده رو هم که نمیشه در اختیار مشتری قرار داد!)
    و اگه بخوام از یه ایسی مثل lpc1788 استفاده کنم سرعت نمایش اون رو السیدی پایین هستش.

حالا به نظر شما واسه کارای گرافیکی چیکار کنم؟
    ممنون از لطف همه شما
    ویرایش توسط dmco : 10-12-2013 در ساعت 20:43

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال
    تشکر شده 85 بار در 46 پست

سلام
    دوست عزیز میکرو 1788 از لحاظ پردازشی خیلی ضعیف نیست شما اگه فیلمهای راهندازی السی دی 7 اینچی با همین میکرو رو که ftdi team طراحیشون کرده رو ببینید متوجه میشوید چی میگم پس به نوع برنامه نویسی و نوع زبون برنامه نویسی و همین طور نوع توابع اجرایی هم بستگی داره اما اگه میخوایی دیگه این چیزارو نداشته باشی باید از میکرویی که از فرکانس بالاتر و همچنین دارای کنترلر السی دی داخلی داشته باشه به عنوان مثال شما فیلم عملکرد فلزیاب black hawk کمپانی okm رو اگه ببینی که از یه السی دی 5 ایچی و میکروکنترلر omap که 600 مگاهرتز فرکانسش هست استفاده شده ببینید چقدر روان کار میکنه پس میکرو با فرکانس بالا خیالشما رو راحت میکنه اما چند وقت پیش که با خدمات انلاین فروشگاه صحبت میکردم گفتش اگه بخوای یه میکرو به نام imx200 که فرکانسش 450 مگاهرتز هست رو پیشنهاد کرد که میتونه وارد کنه که پروژه من کنسل شد حالا اگه شما برای این پروژتون میتونی اینو وارد کنی که هستش هم arm9 هستش وهم از حافظه خارجی هم بوت میشه فکر کنم کنترلر السیدی داخلی هم داره و برای کمپانی freescale هستش در ضمن فکر میکرو stm32407 رو هم نکن برو بالای 300 مگاهرتز

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mahdi8866 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

شما این pdf که مربوط به 1788 و السیدی 7" هست رو نگاه بیانداز و ادرس دانلود برنامه ها هم داخلش هست
    در ادرس زیر همه فایلها و ویدئو هاشو ببین البته ف ی ل ت ر شکن برای ویدئوها لازمه
    uEZGUI-1788-70WVE – 7.0" Touch Screen LCD Kit for LPC1788
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

6. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mahdi8866 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    محسن م
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi8866 نمایش پست ها
    شما این pdf که مربوط به 1788 و السیدی 7" هست رو نگاه بیانداز و ادرس دانلود برنامه ها هم داخلش هست
    در ادرس زیر همه فایلها و ویدئو هاشو ببین البته ف ی ل ت ر شکن برای ویدئوها لازمه
    uEZGUI-1788-70WVE – 7.0" Touch Screen LCD Kit for LPC1788
    سلام. اول از همه بر خودم واجب میدونم از راهنمایی شما تشکر کنم.
    در مورد سرعت ۱۷۸۸ من سرعت اون در کوربورد فروشگاه که دارم دیدم و مشکلم با این بود که رفرش صفحه کاملا محسوس هستش(مثال های EmWin). بابت فیلم ها و میکرو هایی که پیشنهاد دادید حتما چک میکنم الان تو مسافرت هستم و به اینترنت درست و حسابی دسترسی ندارم به محض رسیدن به خونه اولین کارم همینه

8. تشکرها از این نوشته :

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

سلام
    معمولا برای نمایش تصاویر ،ارتباط با کاربر و به طور کلی ، پیاده سازی بخش GUI از یک میکروکنترلر مجزا استفاده میشه که این میکروکنترلر با استفاده از پروتکل های RS232 یا RS485 با برد اصلی ارتباط برقرار میکنه .
    میکروکنترلر واحد GUI تمامی تصاویر ، شکلک ها ، متن ها و... مورد نیاز رو در داخلش خودش داره و تنها چیزی که بین اون و برد اصلی مبادله میشه ، وضعیت ها هستند .
    مطالب موجود در آدرس زیر بخونید :
    HMI چیست ؟ دانلود نرم افزار مرتبط | مرجع تخصصی برق-الکترونیک و کنترل

برای میکروکنترلر ها هم ابزار های به نام GUI TOOLS وجود داره که شما با استفاده از اونا میتونید نمونه های مختلفی از برنامه های گرافیکی رو پیاده سازی کنید . توی انجمن در این رابطه قبلا بحث های زیادی شده ، به عنوان نمونه :
    درست کردن menu - ایـــــــــران میـــــــکرو ™

10. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

نام
    محسن م
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط 1nafar نمایش پست ها
    سلام
    معمولا برای نمایش تصاویر ،ارتباط با کاربر و به طور کلی ، پیاده سازی بخش GUI از یک میکروکنترلر مجزا استفاده میشه که این میکروکنترلر با استفاده از پروتکل های RS232 یا RS485 با برد اصلی ارتباط برقرار میکنه .
    میکروکنترلر واحد GUI تمامی تصاویر ، شکلک ها ، متن ها و... مورد نیاز رو در داخلش خودش داره و تنها چیزی که بین اون و برد اصلی مبادله میشه ، وضعیت ها هستند .
    مطالب موجود در آدرس زیر بخونید :
    HMI چیست ؟ دانلود نرم افزار مرتبط | مرجع تخصصی برق-الکترونیک و کنترل

برای میکروکنترلر ها هم ابزار های به نام GUI TOOLS وجود داره که شما با استفاده از اونا میتونید نمونه های مختلفی از برنامه های گرافیکی رو پیاده سازی کنید . توی انجمن در این رابطه قبلا بحث های زیادی شده ، به عنوان نمونه :
    درست کردن menu - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    سلام دوست عزیز، من هم دقیقا قصد انجام همین کار رو دارم، منتهی تو انتخاب اینکه برای کار گرافیک اون از چه روشی استفاده کنم گیر کردم. البته دوست خوبمون کاربر majdi8866 روشهایی رو معرفی کردند. از بقیه اساتید هم درخواست مشورت دارم. ممنون

12. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال

سلام
    فیلمی که شما مشاهده کردی که میگی رفرش مشخص هست بخاطر اینه که رابط گرافیک emwin سنگین هست نیاز به رم بالاتر داره تا بتونه با سرعت بالایی رفرش و اعمال گرافیکی رو انجام بده تو یدونه از اون فیلمها که ادرسشو گذاشتم یه مقایسه 2 تا میکرو که یکیش 72 ئگاهرتزیه واونکی 1788 هست شما ببین با چه سرعتی اجرای گرافیکی داره البته رابط گرافیکیش gui هستش که سبکتر از emwin هست تازه با رم داخلی هست که هم برای کنترلر السی دی و هم برای gui و غیره استفاده میکنه
    حالا شما بیای یه رم خارجی به این میکرو ببندی و یه بخشی اختصاص بدی به کنترلر السی دی و بخشیش هم برای سیست عامل و رابط گرافیکی gui که دیگه مشکلی نداری ولی یه چیز دیگه هم به سرعت اجرای اشکال گرافیکی کمکت میکنه اون هم هنر برنامه نویسیت هستش یه راه دیگه که مخصوصا استفاده از عکسها رو سریع میکنه استفاده از نور فلش هست که قبلش عکسهارو از mmc بریزی تو نور فلش و بعد از نور فلش هر موقع که خواستی فراخوانی کنی
    یا اینکه میکرو با قدرت وفرکانس بالاتر

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mahdi8866 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    محسن م
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi8866 نمایش پست ها
    سلام
    فیلمی که شما مشاهده کردی که میگی رفرش مشخص هست بخاطر اینه که رابط گرافیک emwin سنگین هست نیاز به رم بالاتر داره تا بتونه با سرعت بالایی رفرش و اعمال گرافیکی رو انجام بده تو یدونه از اون فیلمها که ادرسشو گذاشتم یه مقایسه 2 تا میکرو که یکیش 72 ئگاهرتزیه واونکی 1788 هست شما ببین با چه سرعتی اجرای گرافیکی داره البته رابط گرافیکیش gui هستش که سبکتر از emwin هست تازه با رم داخلی هست که هم برای کنترلر السی دی و هم برای gui و غیره استفاده میکنه
    حالا شما بیای یه رم خارجی به این میکرو ببندی و یه بخشی اختصاص بدی به کنترلر السی دی و بخشیش هم برای سیست عامل و رابط گرافیکی gui که دیگه مشکلی نداری ولی یه چیز دیگه هم به سرعت اجرای اشکال گرافیکی کمکت میکنه اون هم هنر برنامه نویسیت هستش یه راه دیگه که مخصوصا استفاده از عکسها رو سریع میکنه استفاده از نور فلش هست که قبلش عکسهارو از mmc بریزی تو نور فلش و بعد از نور فلش هر موقع که خواستی فراخوانی کنی
    یا اینکه میکرو با قدرت وفرکانس بالاتر
    پس شما پیشنهادتون اینه که میتونم از 1788 با رم خارجی به همراه رابط گرافیکی gui به جای emwin استفاده کنم.
    ویرایش توسط dmco : 21-12-2013 در ساعت 18:53