NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3795 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: کمک در طراحی برد

کاربر فعال
    تشکر شده 21 بار در 17 پست

پیش فرض کمک در طراحی برد

سلام.دوستان.من یه تازه کار هستم.و در مورد طراحی مدار هیچی نمیدونم.تا حالا از شماتیک های آماده استفاده کردم.میشه من رو راهنمایی کنین که از کجا باید شروع کنم؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

سلام دوست گرامی
    راهی رو که من استفاده میکردم
    مدار های مختلف رو تحلیل می کردم - ببینم چی رو برای چی گذاشته ، اینجوری هم ایده میگیری هم دستت تحلیلت خوب میشه

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما agape برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    تشکر شده 21 بار در 17 پست

مشکل دیگه ای که دارم هم اینه که نمیدونم مثلا مزیت lm2576 نسبت به دیگر رگولاتورها چیه؟میدونید کلا خیلی قطعات رو نمیشناسم وشدیدا احتیاج دارم که این موضوع رو حلش کنم.

کاربر فعال r0b0 آواتار ها
    نام
    امید عزیزی
    تشکر شده 198 بار در 80 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Z.F.K نمایش پست ها
    مشکل دیگه ای که دارم هم اینه که نمیدونم مثلا مزیت lm2576 نسبت به دیگر رگولاتورها چیه؟میدونید کلا خیلی قطعات رو نمیشناسم وشدیدا احتیاج دارم که این موضوع رو حلش کنم.
    بهترین منبع سرچ گوگل هستش
    اگه به اینترنت دسترسی دارید کافیه وقت بذارید و سرچ کنید
    هرچی یاد گرفتید عملی هم پیاده کنید
    فرضا مزیت همون lm2576 رو که فهمیدید رو بردبرد یه نمونه مدار براش ببندید و تحلیل کنید

7. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

سلام بعضی چیزارو ادم باید ازش تجربه کسب کنه تا یادبگیره و یادبگیره برای چی این قطعه رو بکار برده مثلا همین lm2576 بهترین گزینه برای مداراتی هستش که نیاز به جریان زیادی داره مثالشم بردهایی که برای sim900 و sim908 میزنن و یا مداراتی که مصرف کننده های زیادی دارن ولی اگر طراحیتون برای این ای سی و قطعاتی که برای استفاده ازش هست رو درست انتخاب نکنید در عین حال هم بدترین گزینه می تونه باشه این رگوله بزرگترین تولید کننده نویز سوییچینگ تو مدار میتونه بشه ولی با انتخاب سلف های با کیفیت بالا و خازنهای دکوپلاژ مناسب میتونید تا 70 درصد نویز تولیدیشو بگیرید این موارد رو تو هیچ تاپیکی نمیگن چون ما فقط یاد گرفتیم به طرف بگیم بررو یه lm2576 بنداز تنگ بردت راحت جواب میده اخه رو چه حساب چه کتاب جزییاتش چیه قطعات چی بزارم؟؟؟؟!!!
    یکی از همین موارد رو میتونید تو انتخابم و معرفیه ای سی fp6290 ببینید تا قبل از این همه از tps برای کانورتر های ولتاژی استفاده میکردن ولی واقیعتش اینه که این ای سی خودش منبع تولید کننده نویزه تو این مورد هم بهترین گزینه fp6290 هیتش که تو اولین صفحه دیتاشیتشم گفته که لو نویز هستش برای mp3202 هم همینطور همه این ای سی ها لو نویز هستن چون ما فقط نباید یه مداری بسازیم که مثلا ال سی دی راه بیافته باید یه مداری بسازیم که هر کس دیگه ای هم دید بگه خدا پدرشو بیامرزه عجب چیز دقیق و مهندسی شده ای ساخته
    من دیگران رو نمیدونم ولی از تجربیات دیگران خیلی استفاده کردم ولی هیچی تجربیاتی نیست که خود ادم بدست میاره یادش بخیر تو دانشگاه از امتحان پایان ترم که میومدیم بیرون وقتی جواب یه سوالی رو که ننوشته بودیم میدیدیم تا اخره فارق التحصیلی مون تو یادمون میموند جوابش در مورد درس سیگنال سیستم و کانالوشن ها که برای من همین اتفاق افتاده پس دوست گرامی هرجا که گیر کردین اول خودتون تحقیق کنید اگر واقعا به هیچ نتیجه ای نرسیدید تو انجمن مشکلتون رو مطرح کنید بازم هر سوالی داشتید بپرسید
    ویرایش توسط kamikazi : 07-12-2013 در ساعت 12:59

9. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما kamikazi برای ارسال این پست سودمند:

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

دوست عزیز شما تا احتیاجی پیدا نکنید نمی روید جستجو کنید مثلا وقتی کاربردی از یک ای سی نمی بینید پس احتیاجی نیست الان اونو یاد بگیرید .
    پس شما راهکار های حل مساله ، نحوه جستجو دقیق ، استفاده از دیتا شیت قطعات ، یوزرمنوال قطعه ، تحلیل یه مدار را یاد بگیرید مطمئن باشید با پشت سر گذاشتن این مراحل انتخاب یه قطعه و کاربرد اون بسیار راحتتر خواهد بود .

11. تشکرها از این نوشته :

همکار علمی sarbaz13 آواتار ها
    نام
    محمد قاسمی
    تشکر شده 425 بار در 230 پست

سلام
    احسنت مهندس رحیمی
    فکر کنم این دوستمون دیگه با خوندن تایپیک دوستان مشکلشون حل شده باشد.
    شرکت Time Owner