NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3660 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 22

موضوع: افرادی که با lpc کار میکنن بخونن.

کاربر فعال pooriya آواتار ها
    نام
    پوریا علیزاده
    تشکر شده 676 بار در 217 پست

Icon16 افرادی که با lpc کار میکنن بخونن.

با سلام.

يه چند مدتيه فعاليت هامو در مورد ميکرو هاي ARM زياد کردم و چون بيشتر با سري LPC کار ميکنم توجهم بيشتر رو اين سري از ميکروهاست..........اما خدائيش وقتي ادم تو اينترنت سرچ ميکنه ناراحت ميشه براي اينکه ميبينه اونا دارن با ميکروکنترولر چيکار ميکنن ما داريم چيکار ميکنيم ما داريم اينجا LCD کارکتري ،گرافيکي،چشمک زن درست ميکنيم زياد هنر کنيم يه 2،3 تا ماژول اماده راه اندازي ميکنيم اونا دارن RTOS هائي معمولي و گرافيکي مثل UC/GUI پورت ميکنن سيستم عامل بالا ميارن ،اونم وقتي به تاريخش دقت ميکنيم ميبينيم واسه 2،3 سال پيشه

البته اينم درسته که بايد اول از پايه ياد بگيريم وبعد.... ولي ما بعدشم همين جوري ميمونيم مثله اينکه ديگه اخر اطلاعاتيم

از اينرو تصميم گرفتم يه برد مثل Bluescreen(سايت http://www.thaieasyelec.net/index.ph...creen/p_2.html) طراحي کنم البته با ميکرو بهترکه با وجود شماتيک هاي کامل برد و غيره...سخت به نظر نمیاد و شروع به کار با RTOS و کار هاي مشابه سطح بالا کنم

البته بنده هم تو مباحث RTOS زياد وارد نيستم

به همين دليل از کساني که خلاصه مي تونن کمک کنن و اطلاعاتي دارن تقاضا دارم بيان کمک کنن تا هميشه درجا نزنيم.

عکس هائي از کارهای انجام شده با سيستم عامل گرافيکي UC/GUI:
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 6.jpg
مشاهده: 89
حجم: 143.8 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpg
مشاهده: 71
حجم: 59.2 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2.jpg
مشاهده: 68
حجم: 69.8 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 5.jpg
مشاهده: 59
حجم: 60.9 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 7.jpg
مشاهده: 73
حجم: 77.4 کیلو بایت  

2. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما pooriya برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام
    این عکس هایی که هست فکر میکنم برای ucossII باشه متاسفانه این رایگان نیست و خیلی گرونه
    http://www.micrium.com/page/products/rtos/os-ii
    برای اینکه یک سیستم عاملی باشه موافقم ولی باید رایگان باشه
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

نام
    پوریا علیزاده

بله این rtos مربوط به micrium و با نام uc/gui هستش که از نوع گرافیکیه (محصولاتش متفاوته)
    http://micrium.com/page/products/rtos/gui

البته شاید با گشتن بشه نسخه هک شدش رو پیدا کرد و البته تو سایت خودش نسخه محدود رو واسه دانلود گذاشته،با رایگان بودنش هم موافقم و اگه دوستان یه rtos خوب و کارامد میشناسن که رایگان هم باشه و... بسم الله

مدیر باز نشسته alireza10471 آواتار ها
    تشکر شده 368 بار در 63 پست

به نظر من پیچدگی موجود در طراحی سخت افزار مورد نیاز هست. اگر سخت افزاری طراحی کردید و قابل ساخت هست با همکاری سایت و دوستان علاقه مند میتوانیم کار بر روی یک سخت افزار مشترک را آغاز کنیم و از طریق فروشگاه امکان خرید را برای سایرین ایجاد کنیم.

7. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی
    تشکر شده 358 بار در 203 پست

pooria جان هر وقت تونستی 2 تا ایرانی رو با این وضعی که داریم برای کار گروهی جمع کنی من شومیش میشم !
    موهام سفید شد نتونستم، تونستی روو هر کمکی از من خواستی حساب کن

9. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

خب نظرتون راجع به uclinux چیه

نام
    پوریا علیزاده

با سلام.

با تشکر از دوستان عزیز که تو این بحث شرکت میکنن،دوست عزیز اقای (modj) انشا الله دوستان همکاری میکنن و با هم بتونیم یه کار گروهی بکنیم.

1-درباره سخت افزار دارم تحقیق میکنم اگه تونستم یه سخت افزار اماده و با وسائل کامل و قیمت مناسب پیدا کنم که هیچ،همگی استفاده میکنیم اگه نشد خودمون طراحی میکنیم،چون اکثر فروشگاه ها شماتیک برد رو میزارن.

2-دربا ره سیستم عامل، uclinux هم خوبه و اکثرا اشنائی دارن ولی جای بحث داره که ببینیم بهترین گزینه چیه.

فقط به دلیل فصل امتحانات کار یکم کند پیش میره که به امید خدا تابستون این کار رو انجام می دیم و نتیجه میگیریم چون دیگه زمان راه انداختن lcd معمولی و چشمک زن به اخر رسیده.

نام
    پوریا علیزاده

سلام

من یه بردی برای lpc1768 پیدا کردم که به نظرم خیلی خوبه همه شماتیک های بردو اپلود میکنم ببینید چطوره (البته خیلی تمیز و گویا کشیده شده)

یه مقدار مثال خوب هم برای برد گذاشته بود که دانلود کردم(80mb) که شامل را ه اندازی uc/gui هم میشه.

فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: rar sch.rar (148.3 کیلو بایت, 325 نمايش)

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما pooriya برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

در مورد برد نگران نباشید تا 4 لایه میدیم چین می زنند شما دوستان بیاین اول در مورد امکانات برد تصمیم بگیریم که کلا چی اشته باشه ulinux یکم سخته ولی خوبه برای gui که تا lpc21xx هم میشه براش راه انداخت
    اگر سخت افزاری دارید معرفی کنید بررسی کنیم
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

به نظر من بهترین سیستم عامل همان ulinux هست به این علت که open source می باشد و اطلاعات و منابع بسیاری برای کار با آن موجود هست. از سری های LPC22xx به بالا(نه LPC21xx) میتوان برای راه اندازی این سیستم عامل استفاده کرد.
    بردی که دوستمون معرفی کرده به نظرم یه چیزی کم داره و اون Audio Jack می باشد، اگر اشتباه میکنم علت فقط این هست که در عکس چیزی معلوم نیست و شماتیکهای مدار هم ناقص است.
    لطفا لینک سایت اصلی را ارایه کنید.

نام
    پوریا علیزاده

سلام.
    دوستان نظر من سخت افزار معرفی شده در پست قبل هست،به نظر من برد خوبی هستش ،حالا ممکنه یه سری چیزا کم یا زیاد داشته باشه که خودمون می تونیم اضافه کنیم،اگه دوستان برد های دیگه ای در نظر دارن معرفی کنن.

درباره سیستم عامل به نظرم سیستمی بهتره که در عین حال که راحت باشه کامل هم باشه و یک سری منابع قابل دسترس هم براش موجود داشته باشه حالا وقتی یه مقدار جلو رفتیم بهتره یک نظر سنجی برای برد و rtos مورد استفاده بزاریم.

اینم سایت مربوط به برد بالا:
    http://www.nissin-tech.com/2011/03/n...1768lcd32.html

نقل قول نوشته اصلی توسط pooriya نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان نظر من سخت افزار معرفی شده در پست قبل هست،به نظر من برد خوبی هستش ،حالا ممکنه یه سری چیزا کم یا زیاد داشته باشه که خودمون می تونیم اضافه کنیم،اگه دوستان برد های دیگه ای در نظر دارن معرفی کنن.

درباره سیستم عامل به نظرم سیستمی بهتره که در عین حال که راحت باشه کامل هم باشه و یک سری منابع قابل دسترس هم براش موجود داشته باشه حالا وقتی یه مقدار جلو رفتیم بهتره یک نظر سنجی برای برد و rtos مورد استفاده بزاریم.

اینم سایت مربوط به برد بالا:
    http://www.nissin-tech.com/2011/03/n...1768lcd32.html
    من این سایت و فایلهایی که قبلا فرموده بودید را مشاهده کردم، این برد یک Development Board هست و چیزی در مورد اینکه روی این برد سیستم عاملهایی که فرمودید نصب شده گفته نشده است. تمام فایلهایی که مربوط به این برد میشود هم بررسی کردم، همه اینها زیربرنامه ها برای راه اندازی امکانات پایه میکرو هست، مثل اون چیزی که برای LPC2378 تو انجمن قرار گرفته شده است. از شما عذرخواهی می کنم اما تصورم اینه که در مورد این برد اشتباه تصور می کنید. این برد یک برد عالی برای آموزش LPC1768 هست. بهتره بگم که همان برد آموزشی KEIL یا mcb1700 است، این اون بردی نیست که دنبالش هستیم. نوشتن کرنل های لینوکس یا هر سیستم عامل دیگری برای بردی که اطلاعات کافی ازش نداریم کار زمان بری است، این نکته مد نظرتون باشه.
    از پیگیری شما تشکر میکنم.

نام
    پوریا علیزاده

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza10471 نمایش پست ها
    من این سایت و فایلهایی که قبلا فرموده بودید را مشاهده کردم، این برد یک Development Board هست و چیزی در مورد اینکه روی این برد سیستم عاملهایی که فرمودید نصب شده گفته نشده است. تمام فایلهایی که مربوط به این برد میشود هم بررسی کردم، همه اینها زیربرنامه ها برای راه اندازی امکانات پایه میکرو هست، مثل اون چیزی که برای LPC2378 تو انجمن قرار گرفته شده است. از شما عذرخواهی می کنم اما تصورم اینه که در مورد این برد اشتباه تصور می کنید. این برد یک برد عالی برای آموزش LPC1768 هست. بهتره بگم که همان برد آموزشی KEIL یا mcb1700 است، این اون بردی نیست که دنبالش هستیم. نوشتن کرنل های لینوکس یا هر سیستم عامل دیگری برای بردی که اطلاعات کافی ازش نداریم کار زمان بری است، این نکته مد نظرتون باشه.
    از پیگیری شما تشکر میکنم.
    با سلام

باتشکر از پیگیری شما و تمام دوستان،بله این بورد یک بورد اموزشی تقریبا خوب با اکثر امکانات می باشد و نه صرفا یک برد تخصصی برا ی لود سیستم عامل ولی با توجه به داشتن اکثر امکانات به راحتی می توان انواع rtos را بر روی این بورد پورت کرد که روی این بورد uc/gui پورت شده(اگه خواستین فایلشو اپلود می کنم) و خود ما نیز می توانیم تغییرات لازم را در بورد اعمال کنیم.

به بورد زیر دقت کنید،یک بورد خیلی ساده با lpc2478 که انواع مثال با uc/gui روی ان راه اندازی شده.

http://item.taobao.com/item.htm?id=8854289020
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpg
مشاهده: 74
حجم: 66.6 کیلو بایت  

مدیر باز نشسته t.o.e آواتار ها
    تشکر شده 122 بار در 60 پست

سلام:
    من اطلاعاتم تو این قسمت به اندازه شماها نیست ولی راجع به rtos قبلا دوستان آگاهم کردند.به نتیجه کلی رسیدید تو همین تاپیک قرار بدید که تقسیم کار کنیم تا با همت همدیگه کار رو به سرانجام برسونیم.

من منتظر نتیایج شماها هستم .و تو هر قسمتی که بتونم کار کنم اعلام میکنم.وقتی به نتیجه کلی رسیدید کار رو تقسیم بندی کنید تا من و دیگران ، اگر خواستند کمک کنند...بدونند که چه کاری انجام بدهند.

موفق و موید باشید.

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

بورد lpc2294 شرکت olimex ورژن 8Mb روش uclinux پورت میشه

مدیر باز نشسته shayanmelody آواتار ها
    نام
    شایان نیکزاد
    تشکر شده 1,038 بار در 473 پست

سلام خدمت همه اساتید.
    منم واسه کارم نیاز به سیستم عامل های بلادرنگ دارم.تا اونجاییکه وقت داشتم(تو این موقع امتحانات)یک سرچی کردم و دیدم که هم freertos خیلی استفاده شده و هم جدیدا RTX خود کیل.یکم با این سیستم عامل ور رفتم و میخواستم رو lpc2103 که تو پروتئس هم هست پورتش کنم.اما نشد منم دیگه به علت ذیغ وقت دنبالش نرفتم!
    حالا شما اساتید میشه یک مقایسه بین این دو سیستم عامل بکنید که مثل دفعات قبل راهو اشتباه نرم ؟
    با تشکر.

نام
    پوریا علیزاده

نقل قول نوشته اصلی توسط h_namazian66 نمایش پست ها
    بورد lpc2294 شرکت olimex ورژن 8mb روش uclinux پورت میشه
    بله برد خوبی هست ،ولی به نظرم یه مقدار دیگه خیلی خلاصه شده.

از تمام دوستانی هم که علاقه مند به همکاری هستند متشکرم و حتما از کمک هاشون استفاده خواهیم کرد.

برای rtos هم اکثر شون رو سعی می کنیم معرفی کنیم بعد طبق نظر جمع اونیکی بیشتر مورد پسند باشه انتخاب می کنیم.

کاربر فعال
    نام
    مجید بهرامیان
    تشکر شده 99 بار در 47 پست

بد نیست به سایت زیر هم سری بزنید

http://www.coocox.com/CoOS.htm

کاربر فعال
    تشکر شده 21 بار در 17 پست

من نمیدونم این حرف های من جاش اینجاس که بزنم یا نه.والا منم یه چندوقتیه دارم روی lpc1768 کار میکنم.یه سری از موارد رو راه انداختم.اما هیچکس نیست یه کمکی به من بکنه بگه واسه اینکه بخوام تاچ این برد رو راه اندازی کنم اصلا باید از کجا شروع کنم.توی مثلا انجمنی که جواب سوال ابتدایی آدمو نمیدن بیشتر ازاین توقع نداشته باشین.اتفاقا منم دنبال همینم که کشورای دیگه خیلی وقته راش انداختن.حالا اگه میشه به من بگین واسه icd 3.2" lpc1768 240*320باید از کجا شروع کنم.ال سی دی رو میدونم چطور کار میکنه ولی تاچ رو نمیدونم.من فقط میخوام وقتی صفحه رو لمس کردم مختصات اون نقطه رو بهم بده.میدونم که شما این کارارو انجام دادین.پس لطفا راهنمایی کنین.

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

اما هیچکس نیست یه کمکی به من بکنه بگه واسه اینکه بخوام تاچ این برد رو راه اندازی کنم اصلا باید از کجا شروع کنم.توی مثلا انجمنی که جواب سوال ابتدایی آدمو نمیدن بیشتر ازاین توقع نداشته باشین
    من نمی دونم منظور شما کدوم انجمنه. ولی این انجمن که سنگ تموم گذاشته. اولین انجمنی هست که مبحث آرم رو بطور جدی راه انداخت و تقریبا به سرانجام رسوند. فروشگاهشم که دیگه معروفه.

شما کلا 10 تا ارسال توی این انجمن داری. من نمی دونم چی خواستیو کی بهت نداده!
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین