NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4358 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: ارتباط با ورودی در codvision

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض ارتباط با ورودی در codvision

سلام دوستان عزیز
    من پروژم کار با سنسور حرکتی و دیکدر با atmega32 در کدویژن؛
    مشکلی که هست نمیتونم تو کدویژن بنویسم وقتی مثلا PIND7 ، سیگنال از سنسور گرفت فلان کار رو بکن!ویا اگر سیگنال ورودی حالتش تغییر کرد ،فلان!
    از راههای مختلف مثل کد هگزاد دادن یا HIGH ,LOW نوشتن یا 0و1 نوشتن رفتم هیچکدوم جواب نداد.
    لطفا راهنمایی کنید.
    خواهشا اگر از فایل هدر خاصی باید استفاده کرد بنویسین واگر ممکنه یه مثال کوتاه بزنید.

2. # ADS
    Circuit advertisement

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط bmenigma نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من پروژم کار با سنسور حرکتی و دیکدر با atmega32 در کدویژن؛
    مشکلی که هست نمیتونم تو کدویژن بنویسم وقتی مثلا pind7 ، سیگنال از سنسور گرفت فلان کار رو بکن!ویا اگر سیگنال ورودی حالتش تغییر کرد ،فلان!
    از راههای مختلف مثل کد هگزاد دادن یا high ,low نوشتن یا 0و1 نوشتن رفتم هیچکدوم جواب نداد.
    لطفا راهنمایی کنید.
    خواهشا اگر از فایل هدر خاصی باید استفاده کرد بنویسین واگر ممکنه یه مثال کوتاه بزنید.
    با درود
    برنامه تون را قرار بدهید
    خروجی سنسور چی هست صفرو یک یا ....؟؟
    این دو تا رو جواب بدهید تا من و دوستان بتونیم کمکتون کنیم
    ویرایش توسط Ma3ood : 25-06-2012 در ساعت 01:35

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Ma3ood برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

ممنونم از توجهتون!
    راستیاتش من رشتم مکانیک و نمیدونم چطور میشه فهمید که سنسور 0 یا 1 هست.تنها چیزی که روی اون میبینم یک فلش که سرش صلیب هست روی قسمتی که از خروجی سنسور دورتره و یک نقطه روی سمت دیگه.اگه این کمک نمیکنه مهم نیست،برنامه رو با گیرنده فرستنده نوری تست میکنیم.
    برنامه رو براتون مبزارم.pind7 خروجی سنسور ،pind6 و pind4 خروجی های کلید سویچ هستند که با اون دو تا برنامه مختلف که یکی شمارنده زاویه و بعدی اندازه سرعت زاویه ای هست رو عوض میکنه.
    pinA ورودی کاتد و portb خروجی آند سون سگمنت هستند.
    بازم ممنون.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: txt pro.txt (1.3 کیلو بایت, 19 نمايش)
    ویرایش توسط bmenigma : 25-06-2012 در ساعت 03:29

نام
    مسعود

با درود من فکر کنم خروجی سنسور مثل یه پالس میمونه و مثلا اگه یکی سریع رد بشه با شرطهایی که شما گذاشتی نمی شه غملیات رو کامل کنه پیشنهاد من استفاده از وقفه هستش به این دلیل که نمی دونیم کی و کجا سنسور فعال میشه و سنس میکنه شما کافیه تو وقفه یه متغییر مثلا 1 کنی و بعدش در برنامه اصلی از اون به نشانه سنس کردن سنسور استفاده کنی
    نخواستی از وقفه هم استفاده کنی باید مثلا زمانی که مثلا pind.7 اومد برای یه لحظه یک شد یه متغییر را صفر یا یک کنه و از استفاده کنی

7. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

درود فراوان
    فکر نمیکنم مشکل پالس باشه چون قرار نیست چیزی از جلوش سریع رد بشه؛ما یک صفحه شیاردار داریم که سر یک موتور 1rpm وصل میشه بنابراین فرصت کافی هست؛مشکلی که هست نمیتونم تغییر حالت پالس رو به میکرو بفهمونم؛برنامه رو با روش های مختلف نوشتم و تو پروتؤس شبیه سازی کردم ولی هیچکدوم جواب نداده!

نام
    مسعود

نقل قول نوشته اصلی توسط bmenigma نمایش پست ها
    درود فراوان
    فکر نمیکنم مشکل پالس باشه چون قرار نیست چیزی از جلوش سریع رد بشه؛ما یک صفحه شیاردار داریم که سر یک موتور 1rpm وصل میشه بنابراین فرصت کافی هست؛مشکلی که هست نمیتونم تغییر حالت پالس رو به میکرو بفهمونم؛برنامه رو با روش های مختلف نوشتم و تو پروتؤس شبیه سازی کردم ولی هیچکدوم جواب نداده!
    دوست عزیز الان شما به تعداد پالسها نیاز دارید یا تغییرات ان ؟
    اگه تغییر اونه که باید حتما از وقفه استفاده کنید. چون نباید به برنامه اصلی مرتبط باشه

10. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

سلام دایی جان - نکته اول که باید بهش توجه کنی اینه که آیا خروجی سنسورت ttl هست یا نه اگر نه که حتما باید به سطح tll ببری بعد از این کار به راحتی میتونی با استفاده از دستور pinx.b مقدار بیت ورودی رو بخونی

12. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما agape برای ارسال این پست سودمند: