NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4098 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: درخواست کمک خیلی فوری

کاربر فعال وحیدایکس آواتار ها
    نام
    وحید
    تشکر شده 258 بار در 105 پست

پیش فرض درخواست کمک خیلی فوری

سلام . من به یه برنامه اسمبلی برخوردم که برا 16f873pic نوشته شده. منم تا حالا فقط بیسیک وavr کار کردم وهیچی از اسمبلی نمیدونم.حالا نمیدونم این برنامه اسمبلی رو تو چه کامپایلری کپی کنم ورو میکرو pic پروگرامش کنم. از دوستان اگر کسی اطلاعی داره خواهشا کمکم کنه. منتظرم ...

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

سلام وحید جان

معمولا همه ی کامپایلرها از زبان اسمبلی پشتیبانی می کنن! شما یه کامپیلر انتخاب کن و توی Help بگرد دنبال اسمبلی. اونوقت می تونی ردیفش کنی.

مثلا توی بسکام با نوشتن دستور $ ASM می تونی شروع به نوشتن کد اسمبلی بکنی و بعد از تموم شدن کدهای اسمبلی هم باید دستور $END ASm رو بذاری.

توی کدویژن هم میشه ولی الان دستورش یادم نیست.
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

4. تشکرها از این نوشته :

نام
    وحید

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_rk نمایش پست ها
    سلام وحید جان

معمولا همه ی کامپایلرها از زبان اسمبلی پشتیبانی می کنن! شما یه کامپیلر انتخاب کن و توی help بگرد دنبال اسمبلی. اونوقت می تونی ردیفش کنی.

مثلا توی بسکام با نوشتن دستور $ asm می تونی شروع به نوشتن کد اسمبلی بکنی و بعد از تموم شدن کدهای اسمبلی هم باید دستور $end asm رو بذاری.

توی کدویژن هم میشه ولی الان دستورش یادم نیست.
    ممنون مرتضی جان من برنامه رو کپی کردم واین دوتا دستوری هم که گفتی اول واخر برنامه نوشتم اما وقتی کامپایل میکنم چند تا ارور میده وهرچه قدر باهاش ور میرم درست نمیشه .کلافه شدم .میشه برنامه رو برات بفرستم بیزحمت خودت تو بسکام اجراش کنی وبفهمی جریانش چیه؟؟
    برنامه رو برات پیوست کردم دادا .
    در ضمن برنامه مربوط میشه به یه پروژه فاصله سنج اولتراسونیک..
    بازم ممنونم ازت منتظر راهنماییت هستم
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط وحیدایکس نمایش پست ها
    سلام . من به یه برنامه اسمبلی برخوردم که برا 16f873pic نوشته شده. منم تا حالا فقط بیسیک وavr کار کردم وهیچی از اسمبلی نمیدونم.حالا نمیدونم این برنامه اسمبلی رو تو چه کامپایلری کپی کنم ورو میکرو pic پروگرامش کنم. از دوستان اگر کسی اطلاعی داره خواهشا کمکم کنه. منتظرم ...
    سلام دوست عزیز
    برای کامپایل برنامه از نرم افزار mpasmwin استفاده کنید.

7. تشکرها از این نوشته :

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

دادا معلومه که ارور میده! منظور من این بود که باید برنامه رو ببری توی یه کامپایلر مربوط به PIC و بعد از توی Help نگاه کنی که توی اون کامپایلر چجوری میشه اسمبلی نوشت، اونوقت کامپایلش کنی.

رجیسترهای PIC با AVR فرق داره ، بخاطر همین اصلا نمیشه توی هیچکدوم از کامپایلرهای AVR کامپایلش کنی.
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

نام
    وحید

[QUOTE=morteza_rk;59358]

دادا معلومه که ارور میده! منظور من این بود که باید برنامه رو ببری توی یه کامپایلر مربوط به PIC و بعد از توی Help نگاه کنی که توی اون کامپایلر چجوری میشه اسمبلی نوشت، اونوقت کامپایلش کنی.

رجیسترهای PIC با AVR فرق داره ، بخاطر همین اصلا نمیشه توی هیچکدوم از کامپایلرهای AVR کامپایلش کنی.[/QUO

سلام اقا مرتضی .من نرم افزار MicroCode Studio و کامپایلر پیک بیسیک رو دانلود کردم برنامه مورد نظرم رو هم توش وارد کردم تمام تنظیمات رو هم طبق اموزشهایی که از نت گرفتم انجام دادم اما بازم برنامه ارور میده وکامپایل نمیشه . کلافه شدم ازتون خواهش میکنم اگه میتونید برنامه ای رو که تو پست قبل گذاشتم خودتون یه جوری کامپایلش کنید و فایل های خروجیش از جمله فایل هگزش رو بزارید .باور کنید کارم فوریه وگیر کردم کمکم کنید.
    از سایر دوستان هم میخوام اگه تجربه دارن ومیتونن برنامه رو کامپایل کنن وفایلهاشو بزارن تا کارم راه بیفته..منتظرم بازم ممنون.