NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2940 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: مشگل بامگا 64

کاربر فعال
    تشکر شده 32 بار در 27 پست

پیش فرض مشگل بامگا 64

با سلام من یه برنامه برای lcd گرافیکی نوشتم با مگا 32 تو پروتئوس کار میکرد همون برنا مه را میکروشا مگا 64 کردم دیگه جواب نمیده وlcd چرت و پرت نشون میده لطفا کمک کنید در ضمن برنامم با بیسکامه

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال

کسی نمیخواد کمک کنه

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

سلام

من خودم تا حالا با مگا64 کار نکردم. ولی ممکنه پورتی که شما دارین برای مگا 64 ازش استفاده می کنید برای این کار مناسب نباشه! یعنی در حالت پیشفرض تنظیماتی مثل jtag فعال داشته باشه. برنامه رو با پورت های مختلف امتحان کنید. مقدار فرکانس کریستال هم مهمه که باید دقیق تر بررسیش کنید. و بالاخره اینکه سعی کنید برنامه رو در عمل چک کنید.

اگه تمایل دارید می تونید سورس برنامه و فایل شبیه سازی رو هم آپلود کنید.
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

مدیر انجمن Division آواتار ها
    نام
    افشین علیزاده
    تشکر شده 1,013 بار در 407 پست

با سلام

من با بسكام يه برنامه براي lcd نوشتم و با تغيير دادن شماره ميكرو تو شماتيك و برنامه، هيچ اتفاق خاصي نيفتاد
    يعني عملاً با عوض كردن شماره ميكرو تو بسكام هيچ اتفاقي نمي افته و همه چي روال عادي خودش رو طي مي كنه منم با مرتضي جان موافقم شما سورس كد ساده خودت همراه با شماتيك رو بزار تا دوستان ديگه هم تست كنن
    سادگی نهایت کمال است
    یه مدتی میشه که نیستم... ولی به زودی بر می گردم...

کاربر فعال

من برای کنترل از پورت f استفاده کردم پورت f را عوض کردم درست شد اما من میخوام از همین پورت استفاده کنم باید چی کار کنم درست بشه؟ لطفا کمک کنید

تازه وارد ali1373 آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام من یه برنامه برای lcd گرافیکی نوشتم با مگا 32 تو پروتئوس کار میکرد همون برنا مه را میکروشا مگا 64 کردم دیگه جواب نمیده وlcd چرت و پرت نشون میده لطفا کمک کنید در ضمن برنامم با بیسکامه
    یه نکته ای رو خواستم بگم شاید دقت نکرده باشین ، طرز پروگرام کردن مگا32 با مگا64 فرق میکنه ها! اگه از stk200/300 استفاده می کنین ، تو مگا64 بایستی MISO از پروگرامر رو به TXD0 میکرو و MOSI از پروگرامر رو به RXD0 میکرو وصل کنین ، البته من خودم با مگا64 کار نکردم ولی توی کتاب علی کاهه که اینطوری نوشته بود

عضو جدید
    نام
    تهران
    تشکر شده 11 بار در 2 پست

پیش فرض سلام

ایشون در محیط شبیه سازی به مشکل بر خورد کردند پس پایه برنامه ریزی معنی پیدا نمیکند.
    پورت jtag بر روی پورت f قرار دارد و به طور پیش فرض فعال است شما باید فیوز های jtag را غیر فعال کنید تا مشکل برطرف شود.

مدیر انجمن Division آواتار ها
    نام
    افشین علیزاده
    تشکر شده 1,013 بار در 407 پست

من برای کنترل از پورت f استفاده کردم پورت f را عوض کردم درست شد اما من میخوام از همین پورت استفاده کنم باید چی کار کنم درست بشه؟ لطفا کمک کنید
    پورت f در میکروکنترلر mega64 قابلیت دسترسی به صورت بیتی رو نداره و اگه بخواین از کتابخونه هایی که هم برای بسکام و هم برای کدویژن وجود داره استفاده کنید، نمی تونید lcd رو به این پورت وصل کنید .

ولی یه راه حل داره اونم اینه که تو کتاخونه lcd دست ببرید و دستورات بیتی رو با دستورات and و or شبیه سازی کنید .
    سادگی نهایت کمال است
    یه مدتی میشه که نیستم... ولی به زودی بر می گردم...

10. تشکرها از این نوشته :

مدیر باز نشسته behnam6500 آواتار ها
    تشکر شده 899 بار در 390 پست

دوستان منم مشکلی که جناب مگا64 دارم اینه که هیچ برنامه ای رو اجرانمیکنه!

پرگرامش که میکنم بعضی وقتها تو verify flash خطا میده که یکی نیستند محتوا! وقتی هم که خطایی نمیده برنامه اجرا نمیشه!

برای تست یه برنامه نوشتم که یه led روی پین 6 پورت B روشن کنه ولی اینم جواب نداد!

فیوز بیتهای کلاکش درسته، نمیدونم باید چی رو بررسی کنم دیگه! کریستا 12 مگ هم روشه.

لطفا راهنمایی کنید... ممنونم

کاربر علاقه مند
    نام
    سجاد زارعی
    تشکر شده 30 بار در 22 پست

سلام
    من با این میکرو کار کردم فکر کنم شما در قسمت فیوز بیتها Extended Fuse Byte بیت شماره 1 (M103C) که مربوط به ATmega103 compatibility mode رو درست تنظیم نکردید چون در حالت عادی این میکرو ATmega103 است نه ATmega64.
    این بیت رو درست تنظیم کنید مشکلتون حل می شه.

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Wizard برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    ممنون از این نکته
    این فیوز بیت دو هفته روح و روانم رو به هم ریخته بود
    ATmega103 compatibility mode بصورت پیش فرض فعاله (نمیدونم چه کاریه آخه )که تو این حالت میکرو کار نمیکنه با برداشتن این تیک مشکلم حل شد