NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1052 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 32 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 634

موضوع: فیلم آموزش Emwin با LPC1788 و تکمیلی lpc1768 رسید!

کاربر علاقه مند
    نام
    مجید بوکانی نژاد
    تشکر شده 30 بار در 15 پست

سلام و تشکر بابت تدارک چنین آموزش مفیدی و خسته نباشی برای انتقال دانش و تجربیات با ارزشتون،انتظاری که از مجموعه ایران میکرو همیشه بوده و هست کیفیت بالای محصولاته،تا به حال من خریدی از سایت نداشتم که کیفیت پایینی داشته باشه،اما در این یک مورد به هیچ وجه راضی کننده نبوذه،تا جایی که کلا از دیدنش صرف نظر کردم،چقدر خوب بود مهندس زارعی قبل از اینکه آموزشو برای عرضه در قروشگاه قرار بدن یکبار بررسی میکردن،کیفیت صدا و تصویر لازمه یه آموزش مولتی مدیا هست اما کیقیت بسیار پایین و نا مفهوم مجموعه حداقل برای من هیچ کاربردی نداشته،امیدوارم جناب زارعی تجدید نظر بفرمایند.

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 63 بار در 20 پست

راست میگن
    این آموزش ها قطعا مفید ولی ای کاش کیفیت صدای بهتری داشتن

5. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن yraeisi آواتار ها
    نام
    یوسف رئیسی
    تشکر شده 182 بار در 100 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza2079 نمایش پست ها
    سلام .

با تشکر که پاسخ سوالات را می دهید.

من منتظر پاسخ شما نموندم . سریعا ورژن 2010 را عوض کرده و ورژن 2008 رو نصب کردم همه چیز درست شد و کاملا شبیه سازی انجام می شه ولی یک مشکل هم دارم بعضی وقت ها یا بطور دقیق بگم دقیقا بعد از اینکه یک تغییراتی می دم و دوباره Start رو می زنم پیغام زیر رو می ده!!!!!

Microsoft Incremental linker has sttopped working

بعد یک دکمه Close program داره که بعد فشردن اون پیغام زیر ظاهر می شه

There are build error . would you like continue and run the last succcessful build?

که من NOرا انتخاب می کنم .

سپس که دوباره Start می کنم همه چیز درست می شه و تغییرات خودم رو اگه error نداشته باشه می بینم.با این وجود مشکلی نسیت و کار ما معطل نشده ولی می خواستم اگه می شه این رو هم حل کنم.

سوال دیگه ای دارم .
    LISTWHEEL بپحالت Skin نداره چون در GUI builder حالت قرار گرفته در بالای اون خیلی زیبا ست و حتی من در مثال های EMWIN هم دیدم ظاهرش زیباست ولی هنگامی که در GUI Builder اون در پنجره مورد نظرمون قرار می دیم یک مستطیل ساده است که در اون چند نوشته وجود داره و اصلا اون ظاهر زیبا رو نداره البته بعد از شبیه سازی مانند LISTWHEEL عمل می کنه ولی اصلا ظاهر نداره چیکار می شه انجام داد تا ظاهرش مثل بقیه SKinnig بشه

در ضمن در DVD اول یک folder به نام Sample وجود داره که خالیه می خواستم ببینم که مشکلی هست یا خیر؟

در آخر باز هم از زحمات شما متشکرم.
    سلام
    شما هر بار که برنامه رو عوض می کنید باید یک بار دیباگ کنید بعد اجرا کنید (F5)
    برای LISTWHEEL به طور پیش فرض حالت اسکین نداره باید خودتون از call back استفاده کنینن مثال هاش تو خود emwin هست

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi421 نمایش پست ها
    سلام
    ضمن تشکر از کار خوبی که انجام دادین متاسفانه فیلم هایی که به دست من رسیده کیفیت صدای خیلی بدی داره
    سلام
    از بابت پایین بودن کیفیت صدا من از همه عذر خواهی میکنم چون اولین تجربه من تو تهیه فیلم به این شکل بود و فرصت زیادی هم برای ضبط مجدد نبود . کیفیت صدا خیلی هم بد نیست فقط یه کم ولوم کمه که اگه از هدفون استفاده کنید مشکل تا حدودی حل میشه.باز هم از همه عذر خواهی میکنم انشاالله تو مجموعه های بعدی کیفیت بالاتر میره
    ویرایش توسط yraeisi : 14-08-2014 در ساعت 10:45
    Hardware & Software designer
    Telegram:@y_r_z

7. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما yraeisi برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

با سلام خدمت مدرس فیلم آموزشی emwin مجموعه بسیار خوب و مفیدی بود ، ولی با اجازه چند تا انتقاد کوچیک داشتم اول این که روال آموزش بسیار کنده و آدم خابش میگیره و دوم مدرس فیلم در بعضی از قسمتها یه چیزی میگه اجامش که میده جواب نمیگیره بی سر وصدا ون موضوع رو رها میکنه .لطفا قبل از ساخت فیلم آموزشی در مورد موضوعهای مورد بحث برنامه ریزی و تست انجام بدین .(یک ساعت از ده ساعت فیلم ،مدرس در حال فکر کردن به موضوع هستش که با صدای ام م م م م م م مدرس همراه است.)
    در ضمن ما منتظر مجموعه آموزشی emwin برای برد land tiger lpc1768 هستیم با تشکر .

9. تشکرها از این نوشته :

نام
    یوسف رئیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط martin نمایش پست ها
    با سلام خدمت مدرس فیلم آموزشی emwin مجموعه بسیار خوب و مفیدی بود ، ولی با اجازه چند تا انتقاد کوچیک داشتم اول این که روال آموزش بسیار کنده و آدم خابش میگیره و دوم مدرس فیلم در بعضی از قسمتها یه چیزی میگه اجامش که میده جواب نمیگیره بی سر وصدا ون موضوع رو رها میکنه .لطفا قبل از ساخت فیلم آموزشی در مورد موضوعهای مورد بحث برنامه ریزی و تست انجام بدین .(یک ساعت از ده ساعت فیلم ،مدرس در حال فکر کردن به موضوع هستش که با صدای ام م م م م م م مدرس همراه است.)
    در ضمن ما منتظر مجموعه آموزشی emwin برای برد land tiger lpc1768 هستیم با تشکر .
    سلام
    اول اینکه ممنون از توجه شما .دوم اینکه اکثر مثال ها مال خود segger هستند و برخی از اون ها درست کار نمی کنن .سوم اینکه مثال هایی که من خودم انجام دادم شاید در اجرای اول مشکل داشتن که من بعد حل مشکلشون قطعا اون ها رو اجرا کرده و نتیجش رو تو فیلم آوردم و بخشی که مربوط به حل مشکل بوده تو فیلم نیومده ولی فکر نکنم جایی به قول شما بی سر و صدا رد شده باشه و چهارم اینکه تو تهیه یه فیلم که به این صورت (یه جورایی مثل کلاس زنده) انجام میشه هر چیزی ممکنه اتفاق بیفته و با این قیمت واقعا پایین، گرفتن دوباره فیلم اصلا به صرفه نیست و نهایتا اینکه این چیزایی که من تو فیلم میگم تجربه 2 سال زیرو رو کردن emWin هستش و با توجه به اینکه خودم از صفر شروع کردم و emWin رو یاد گرفتم فکر کنم باید همه مطالب گفته بشه تا چیزی از قلم نیفته . دوستانی که تجربه کار با emwin رو دارن طبق سر فصل ها فقط قسمت هایی که لازم دارن رو نگاه کنن تا خوابشون نگیره.
    ویرایش توسط yraeisi : 16-08-2014 در ساعت 09:19

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

این فیلم بنده خودم به صورت گذری دیدم و اقعا خوب هست و کاملا عملی فقط یکم صدا ضعیف هست که انشاءالله در نسخه های بعدی این مشکل نخواهیم داشت
    به نظرم دوستان سرفصل ها رو بررسی کنن و مواردی که به ذهنشون می رسه در فیلم تکمیلی و پیشرفته ای که انشاءالله بعدا اماده خواهد شد لحاظ کنیم
    من با اقای رئیسی که در خدمتشون بودیم برنامه های جالبی برای فیلم تکمیلی اگر انشاءالله وقت بشه داریم
    با تشکر از همگی
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

12. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    نام
    فرزاد سیدی
    تشکر شده 10 بار در 6 پست

من سفارش دادم ولی خدا کنه کیفیت صدا مثل بعضی از بخش های آموزش lpc1768 نباشه که اصلا من از دیدن بعضی قسمت ها به خاطر صدا صرف نظر میکردم . من به شدت منتظر این فیلم برای lpc1768 هستم...

نام
    یوسف رئیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadmgn نمایش پست ها
    من سفارش دادم ولی خدا کنه کیفیت صدا مثل بعضی از بخش های آموزش lpc1768 نباشه که اصلا من از دیدن بعضی قسمت ها به خاطر صدا صرف نظر میکردم . من به شدت منتظر این فیلم برای lpc1768 هستم...
    سلام
    اگه از هدفون استفاده کنید قطعا مشکلی نیست و کیفیت صدا به اندازه کافی خوبه.

عضو جدید
    نام
    فرزاد سیدی
    تشکر شده 10 بار در 6 پست

سلام.حتما از هدفن استفاده میکنم. قیمت این مجموعه 38000 تومنه ولی همه میدونن که خیلی بیشتر از اینا ارزش داره. واقعا سپاس از آقای رییسی و همینطور آقای زارعی عزیز. خدا حفظتون کنه

کاربر علاقه مند
    نام
    محمدرضا سربندی فراهانی
    تشکر شده 14 بار در 5 پست

سلام
    من تو طراحی که انجام دادم تونستم از فشردن یک کلید به صفحه جدید برم و برگردم ولی الان میخواهم اطلاعات یک صفحه رو در صفحه دیگر استفاده کنم نمی دونم باید چی کار کنم.
    توی صفحه اولم یه کیبرد درست کردم و با یک Multiedit که کیبرد وقتی زده میشه روی مولتی ادیت متن مورد نظر چاپ میشه. حالا میخوام متن نوشته شده مولتی ادیت رو بخونم و در صفحه ی دیگه ای اون رو نشون بدم نمیتونم.
    از توابع MULTIEDIT_GetPrompt و MULTIEDIT_GetText که استفاده میکنم تو شبیه سازی ران تایم ارور میده. که ارورش همUnhandled exception at 0x0093E9F8 in SimulationTrial.exe: 0xC0000005: Access violation writing location 0x00000000. هستش که اصلا نمی دونم برای چیه؟
    راه حل اینکه اطلاعات ورودی به یک ویندوز را بخواهیم در یک ویندوز دیگر استفاده کنیم چگونه است؟

با تشکر

کاربر فعال
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام.من از visual stdio 2010 استفاده کردم اما error میده the system cannot find the file specifiend

نام
    یوسف رئیسی

برای استفاده از MULTIEDIT_GetText باید قبلش hItem رو با مقدار مناسب پر کنید مثلا:
    کد:
      ( hItem=WM_GetDialogItem(hWinKeyBoard, ID_EDIT_0;
    که hWinKeyBoard برابر است با:
    کد:
    hWinKeyBoard = GUI_CreateDialogBox(_aDialogCreate, GUI_COUNTOF(_aDialogCreate), &_cbDialog, WM_HBKWIN, 0, 0);
    و ID_EDIT_0 هم که ID مربوط به ویجت ادیت هست
    ویرایش توسط yraeisi : 21-08-2014 در ساعت 10:12

نام
    یوسف رئیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط asmira نمایش پست ها
    سلام.من از visual stdio 2010 استفاده کردم اما error میده the system cannot find the file specifiend
    من خودم از 2008 استفاده می کنم . ,ولی این خطا فکر نکنم مربوط به ورژن باشه .احتمالا مسیر فایل ها رو درست نمی دید.ولی برای اینکه الکی سر کار نرید به نظرم 2008 رو نصب کنید

کاربر علاقه مند
    نام
    محمدرضا سربندی فراهانی
    تشکر شده 14 بار در 5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط yraeisi نمایش پست ها
    برای استفاده از MULTIEDIT_GetText باید قبلش hItem رو با مقدار مناسب پر کنید مثلا:
    کد:
      ( hItem=WM_GetDialogItem(hWinKeyBoard, ID_EDIT_0;
    که hWinKeyBoard برابر است با:
    کد:
    hWinKeyBoard = GUI_CreateDialogBox(_aDialogCreate, GUI_COUNTOF(_aDialogCreate), &_cbDialog, WM_HBKWIN, 0, 0);
    و ID_EDIT_0 هم که ID مربوط به ویجت ادیت هست
    ممنون از پاسختون
    من میخوام بین چند تا پیج مختلف ارتباط برقرار کنم
    مثلا میخوام زمانیکه یک قسمت صفحم کیبرد هستش و یه قسمت دیگه یه پنجره دیگس که توش تکس داره ارتباط برقرار کنم.
    یعنی مثلا زمانیکه کلید اینتر زده شد اولش اون پنجره که تکس توشه رو انتخاب کنم که بعدش بتونم به تکسش دسترسی داشته باشم...
    الان نمیتونم این کار رو کنم
    از WM_HWIN WM_SelectWindow(WM_HWIN hWin) که میخوام استفاده کنم نمی دونم ورودیش رو چجوری باید بذارم. ورودیش رو خروجی تابع Creatwindow که قرار میدم اول میره اون ویندوز رو دوباره میسازه و بعدش انتخاب میکنه...
    بدون اینکه ی پنجره رو بخوام دوباره بسازمش چجوری باید صداش کنم؟

ممنون

نام
    یوسف رئیسی

برای اینکه صفحات دوباره رسم نشه کافیه یه سری متغییر عمومی تعریف کنید از نوع wm_hwin و هر پنجره ای که میسازید رو به یکی از اونا نسبت بدید. و بعد هر جا که خواستید ازشون استفاده کنید
    ویرایش توسط yraeisi : 23-08-2014 در ساعت 09:42

کاربر علاقه مند
    نام
    محمدرضا سربندی فراهانی
    تشکر شده 14 بار در 5 پست

خیلی ممنون
    ی کم مشکل برنامه نویسی خوردم...
    ورودی تمامی توابع که Settext دارند به صورت Const char * sDATA هستش. ولی من میخوام اون مقدار رو از کاربر بگیرم. یعنی میخوام بتونم توبرنامه تغییرش بدم.
    به نظرتون چی کار کنم؟

سوال بعدیم اینه که تا حالا کسی تونسته از تابع MULTIEDIT_GETtext() استفاده کنه؟!!!
    برا من هر وقت میرسه به این تابع را تایم ارور میده!!!
    چی کارش کنم؟

بازم ممنون

نام
    یوسف رئیسی

سلام
    این موارد که مطرح می کنید اکثرا تو تاپیک مربوط به آموزش emwin توضیح داده شده .لطفا یکبار اون تاپیک رو با دقت مطالعه کنید.باز اگه مشکلی بود من در خدمتم.
    مساله اصلی اینه که ویجت ها رو درست انتخاب کنید و اصلا به نوع ویجت ربطی نداره. اگه hItem رو درست انتخاب کنید قطعا خطا نمیده.
    در مورد
    Const char * sDATA هم مشکلی نیست شما کافیه یه آرایه از نوع کاراکتر تعریف کنید
    کد:
    char  EditText[160];
    hItem=WM_GetDialogItem(hWinKeyBoard, ID_EDIT_0);
    EDIT_SetText (hItem,EditText);
    ویرایش توسط yraeisi : 23-08-2014 در ساعت 10:04

کاربر فعال
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام و خسته نباشید
    امکان نمایش حروف فارسی هم هست با این نرم افزار؟

نام
    یوسف رئیسی

سلام
    بله
    امکان نمایش حروف فارسی هم هست نمونه مثال:
    KeyBoaed

26. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما yraeisi برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    نام
    فرزاد سیدی
    تشکر شده 10 بار در 6 پست

مجددا ممنون بابت زحمتی که کشیدین و علمی که در اختیار عموم قرار دادید من این بسته رو گرفتم و متاسفانه باید بگم بی استفاده گذاشتم یه گوشه چون واقعا قابل استفاده نیست هیچ جوره متوجه نمیشم که مدرس چی میگه چون کیفیت صدا واقعا بده. بازم میگم واقعا بده و حتی با هدفن و اسپیکر هم قابل استفاده نیست. ای کاش قبل از اینکه به بخش بعد میرفتید بخش قبل رو میدید و متوجه میشدید که صدا بی کیفیته و یه فکری میکردید... این مجموعه میتونست فوق العاده باشه اگه یه خرده بیشتر روش کار میشد.

28. تشکرها از این نوشته :

صفحه 2 از 32 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین