NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4518 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 28

موضوع: تولد 70 سالگی استیون هاوگینگ

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

New تولد 70 سالگی استیون هاوگینگ

استیون هاوكینگ در جشن تولد 70 سالگی خود حضور نیافت

استیون هاوكینگ، مشهورترین فیزیكدان معاصر، به دلیل بیماری نتوانست در جشنی كه به مناسبت 70 سالگی خود در دانشگاه كمبریج برگزار شده بود، شركت كند.

به گزارش دیلی میل، پروفسور 'سر لزك بوریسیوچ'، معاون دانشگاه كمبریج گفت :آقای هاوكینگ جمعه گذشته از بیمارستان مرخص شد و حال وی خوب نبود.

وی افزود: هاوكینگ این مراسم را با وب‌كم دنبال می‌كند.

در این مراسم سخنرانی هاوكینگ به صورت ضبط شده، پخش شد.

استیون هاوكینگ همچنین نتوانست در كنفرانس علمی سه‌روزه‌ای كه به افتخارش برگزار شده بود، شركت كند.

هاوكینگ در پیام خود به این مراسم گفت: بسیار خوش شانس بودم كه بیماری ام بسیار كندتر از آنچه كه اغلب در بروز این بیماری روی می دهد، پیشرفت كرد و این نشان می دهد كه انسان هرگز نباید امید خود را از دست دهد.

وی در مورد حس خود در باره بیماریش نیز گفت: تلاش می كنم تا جایی كه امكان دارد زندگی طبیعی داشته باشم و در باره بیماریم و چیزهایی كه مانع از كارهایم می شود فكر نكنم.

هاوكینگ از سال 1979 میلادی تا اول اكتبر 2009 یه مدت 30 سال پروفسور ریاضیات در دانشگاه كمبریج بود.

او به دلیل فعالیت هایی كه در زمینهٔ كیهان‌شناسی و جاذبه كوانتوم انجام داده - به ویژه در زمینهٔ سیاه چاله - مشهور است .

هاوكینگ همچنین موفقیتی در كار كردن بر روی موضوعات مشهور به ویژه با بیان نظریه‌های خود كسب كردو علاوه بر همه این‌ها كتاب او با عنوان 'تاریخچه كوتاه زمان' با ركوردی به میزان 237 هفته به عنوان پرفروش‌ترین كتاب در بریتانیا باقی ماند باعث شهرتش شد.

وی از 21 سالگی مبتلا به بیماری اسكلروز جانبی آمیوتروفیك شد؛ وضعیتی كه پس از سال‌ها، پیشرفت بیماری در بدنش او را به صورت یك فلج كامل درآورده است.

استیون هاوكینگ بیشتر عمر خود را روی ویلچر گذرانده است و تنها از طریق كامپیوتر توانسته است با دیگران ارتباط برقرار كند. با این حال، ایده او در ارائه نظریه‌هایی در زمینه منشاء كهكشانها، او را به یكی از معروف‌ترین دانشمندان زنده دنیا تبدیل كرده است.

بر اساس گزارش بی بی سی، تعداد زیادی از دانشمندان برتر جهان، تاجران و کارآفرینانی چون "ریچارد برنسون" در این مراسم حضور داشتند. تولد 70 سالگی "استفان هاوکینگ" که به بیماری اختلال موتور نورونی مبتلا است، موجب شگفتی بسیاری از پزشکان شده است زیرا بسیاری از متخصصان بر این باورند هاوکینگ با وجود بیماری که معمولا طی پنج سال مبتلایان خود را از پا در می آورد، توانسته 70 سالگی خود را ببیند و این پدیده اصول دانش پزشکی درباره این بیماری را زیر سوال برده است.

منابع : ببین نیوز ، ایرنا
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

2. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

با سلام
    اسم كامل اين مرد بزرگ، Stephen William Hawking هستش و در 8 ژانويه 1942 در اكسفورد در شمال لندن متولد شده. بيشتر از 15 جايزه بين المللي در زمينه فيزيك داره.
    اينم لينك سايت مربوط به اين دانشمند بزرگ ميشه:
    Stephen Hawking - Home

5. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sadmonew برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن M.ABDOLLAHI آواتار ها
    نام
    مهدی عبدالهی
    تشکر شده 2,677 بار در 667 پست

سلام بله تلاشش واقعا ستودنی بوده ولیکن من یک مقاله دربار باورهای دینی این فرد خوندم که خلاصه اون در ویکیپدیا بود که نشون میده اینطور آدمها هم ممکنه اشتباهات نابخشودنی و بزرگ داشته باشند
    این هم اون متنی که گفتم در ویکیپدیا هست...
    هاوکینگ در آثار اولیه خود به وجود خدا اشاره می کند برای مثال در کتاب پرفروش تاریخچه مختصر زمان می نویسد: «اگر ما بتوانیم فرضيه های لازم برای توضيح هر پديده و ماده موجود در هستی را کشف کنیم این کشف، یک پیروزی نهایی برای خرد انسانی است برای اینکه ما می توانیم فکر خدا را بخوانیم.» [۳] اما بعدها در کتاب طرح عظیم به این موضوع اشاره می کند که برای توضیح عالم هستی نیازی به یک آفریدگار نیست. البته برخی از دانشمندان دیدگاه های وی را تفسیر شخصی دانسته اند و معتقدند که هاوکینگ بعنوان یک دانشمند نمی تواند وجود یا عدم وجود خدا را اثبات کند. همچنین وی به صراحت عنوان کرده است که اعتقاد به وجود بهشت و يا نوعی از حيات پس از مرگ در حقيقت « افسانه ای » است برای مردمانی که از مرگ می هراسند. او با صراحت می گويد که پس از آخرين فعاليت مغز انسان ديگر حياتی برای وی وجود ندارد.
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما M.ABDOLLAHI برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

مهدی جان این دانشمندا حرف زیاد می زنن. منتهی نکته اینجاست که خدارو نمیشه با هر علمی ثابت کرد.

اتفاقا منم یه برنامه دیده بودم که دانشمندای بزرگ دنیا روی همین مساله که آیا این دنیا از اول برای پدیدار شدن به خالق نیاز داشته یا نه بحث می کردن. کلا دانشمندا دو دسته هستن ، همشون هم کله گنده هستن در حد همین هاوکنیگ و بعضی ها میگن که وجود خدا لازم بوده و بعضی ها هم میگن لازم نبوده.

خلاصه اینکه ما به این بخش از اعتقاداتشون کاری نداریم. اینا در مقام دنیایی واقعا آدمای بزرگی هستن دادا ، این یکی که دیگه نابغه بود. یا استیو جابز و ...

بقیه اش دیگه با خداست ، مهم اینجاست که اینا نیومدن عدم وجود خدارو تبلیغ کنن. بعبارت دیگه فکرشون مال خودشون بود و بس.
    .

وبلاگ شخصی من

9. تشکرها از این نوشته :

نام
    مهدی عبدالهی

به سلام چطوری نگاه کن اینی که یک کسی بیاد وجود خدا در خلقت جهان هستی انکار کنه این خودش نشون دهنده این است که همچین فردی از قابلیت و قوه ادارک پایینی برخورداره و سطحی ... بعد از اون مگر قراره ما همه چیز را با چشم خودمان ببینیم پس وظیفه انبیا چی بوده یا اینکه چه مسئله ای مهمتر از همین تجربیات خدادادی که هر فردی برای شناخت خدا در زندگی خودش داره نه دیگه نشد انصافا نگاه کن بی انصافتر و بی فکرتر از کسی که بیاد وجود خدا رو انکار کنه هست؟؟؟ به همچین انسانهائی اصلا نمیشه گفت انسان بزرگ.
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

11. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط m.abdollahi نمایش پست ها
    به سلام چطوری نگاه کن اینی که یک کسی بیاد وجود خدا در خلقت جهان هستی انکار کنه این خودش نشون دهنده این است که همچین فردی از قابلیت و قوه ادارک پایینی برخورداره و سطحی ... بعد از اون مگر قراره ما همه چیز را با چشم خودمان ببینیم پس وظیفه انبیا چی بوده یا اینکه چه مسئله ای مهمتر از همین تجربیات خدادادی که هر فردی برای شناخت خدا در زندگی خودش داره نه دیگه نشد انصافا نگاه کن بی انصافتر و بی فکرتر از کسی که بیاد وجود خدا رو انکار کنه هست؟؟؟ به همچین انسانهائی اصلا نمیشه گفت انسان بزرگ.

ببینید کسی که بخواد وجود خدا رو رد کنه حتی اگه جلوش معجزه هم بشه میگه توهم زدم.

و در مقابل کسی که خدا رو تاثیر گذار دائم در زندگی بدونه حتی موقع پنچر شدن ماشینش به جای اینکه عصبانی بشه میگه حتما یک حکمتی داره. حکمتش چیه:
    1- قانون طبیعتی که خدا افریده اینه که بلاخره یک میخ تو یک لاستیک بره و چرا ناراحت بشم و از شانس بدم بدونم.
    2- شاید اگه پنچر نمیشد ممکن بود جلوتر تصادف کنم و این بخاطر دعای سلامتی اول صبحه.
    و هزار چیز دیگه

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مهدی عبدالهی

آخه نگاه کنید مسئله فقط اینی که من چی فکر میکنم نیست این همه معجزه اگر خدا یک دلیل و برهان برای اثبات وجود خودش در کره زمین قرار میداد کافی بود اون دلیل هم همین مولا علی (ع)
    علي اي هماي رحمت تو چه آيتي خدا را

که به ماسوا فکندي همه سايه‌ي هما را

دل اگر خداشناسي همه در رخ علي بين

به علي شناختم به خدا قسم خدا را

به خدا که در دو عالم اثر از فنا نماند

چو علي گرفته باشد سر چشمه‌ي بقا را

مگر اي سحاب رحمت تو بباري ارنه دوزخ

به شرار قهر سوزد همه جان ماسوا را

برو اي گداي مسکين در خانه‌ي علي زن

که نگين پادشاهي دهد از کرم گدا را

بجز از علي که گويد به پسر که قاتل من

چو اسير تست اکنون به اسير کن مدارا

بجز از علي که آرد پسري ابوالعجائب

که علم کند به عالم شهداي کربلا را

چو به دوست عهد بندد ز ميان پاکبازان

چو علي که ميتواند که بسر برد وفا را

نه خدا توانمش خواند نه بشر توانمش گفت

متحيرم چه نامم شه ملک لافتي را

بدو چشم خون فشانم هله اي نسيم رحمت

که ز کوي او غباري به من آر توتيا را

به اميد آن که شايد برسد به خاک پايت

چه پيامها سپردم همه سوز دل صبا را

چو تويي قضاي گردان به دعاي مستمندان

که ز جان ما بگردان ره آفت قضا را

چه زنم چوناي هردم ز نواي شوق او دم

که لسان غيب خوشتر بنوازد اين نوا را

«همه شب در اين اميدم که نسيم صبحگاهي

به پيام آشنائي بنوازد و آشنا را»

ز نواي مرغ يا حق بشنو که در دل شب

غم دل به دوست گفتن چه خوشست شهريارا

شهريار

15. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما M.ABDOLLAHI برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال alimicro آواتار ها
    نام
    علی غلامی
    تشکر شده 102 بار در 55 پست

سلام به تمامی دوستان
    به نظربنده هرانسان عاقلی اگرخودش روبشناسه خداهم می شناسه چون بیادفکرکنه مثلااگربجای دوتادست یک دست داشت چقدربراش مشکل ورنجآوربودپس کسی که انسان روخلق کرده تواناودانابوده که این همه نیازهای انسان رادانسته چه برسه به وجودهستی بااین عظیمی پس انسان عاقل باتفکرازوجودخودش بایدکاملاخدارابشناسه انشاالله خداوندتبارک وتعالی به همه مون رحم کنه.

17. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما alimicro برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مهدی عبدالهی

Red face

نقل قول نوشته اصلی توسط sh33 نمایش پست ها
    سلام به تمامی دوستان
    به نظربنده هرانسان عاقلی اگرخودش روبشناسه خداهم می شناسه چون بیادفکرکنه مثلااگربجای دوتادست یک دست داشت چقدربراش مشکل ورنجآوربودپس کسی که انسان روخلق کرده تواناودانابوده که این همه نیازهای انسان رادانسته چه برسه به وجودهستی بااین عظیمی پس انسان عاقل باتفکرازوجودخودش بایدکاملاخدارابشناسه انشاالله خداوندتبارک وتعالی به همه مون رحم کنه.
    خدا خیرت بده به این میگن یک دلیل منطقی آفرین...

19. تشکرها از این نوشته :

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

مثلااگربجای دوتادست یک دست داشت چقدربراش مشکل ورنجآوربود
    با تشکر از sh33 ، مساله اینجاست که دانشمندان از نظریه تکامل چارلز داروین هم دو جور برداشت می کنن.

چارلز داروین یکی از دانشمندان مسیحی بود که با دختر عموی خودش ازدواج کرد ، از قضا دختر عموش ازون مومن های مسیحی بود و زن خوبی هم بود. خود چالرز داروین هم یک مسیحی پروپا قرص بود اما شدت ایمانش کمتر از همسرش بود.

این آقا در طی سفرهای بیشماری که به اقسا نقاط دنیا علی الخصوص غرب داشته متوجه میشه که حیوانات و گیاهان قادر هستن که شرایط فیزیکی خودشون رو با طبیعت و عادات وفق بدن. مثلا پرنده ای که از نوع خاصی از گل تغذیه می کنه به مرور زمان شکل منقارش عوض میشه تا بتونه خیلی راحتتر از اون گل تغذیه کنه ، و وقتیکه این رویه ی زندگی جز روال عادی میشه این پرنده می تونه از طریق جفت گیری ژن های تغییر یافته ای رو که باعث تشکیل منقار جدید میشن به نسل بعدی منتقل کنه ، در نتیجه نسل بعدی خودبخود و از بدو تولد صاحب اون منقار خاص خواهد بود.

از این نمونه ها در طبیعت زیاده و همه ی ما هم می دونیم که درسته. اما چارلز داروین بخاطر اعتقادات مذهبی خودش و علی الخصوص همسرش هرگز این نظریه رو بروز نداد ، چون می ترسید که بقیه فکر کنن اون کافره و از همه مهمتر همسر عزیزش رو از دست بده. اما بالاخره در اواخر عمر درحالیکه از یک بیماری ناشناخته ی شکمی رنج می برد نتیجه ی سالها تلاشش رو منتشر می کنه و....

از نگاه مردم اون دوران و خود چارلز و همسرش اینجوریه که خدا از همون اول می دونسته که کدوم حیوون و گیاه به چه چیزهایی نیاز دارن و ابزارهایی برای رفع اون نیاز بهشون داده و موجودات هرگز نمی تونن در خودشون تغییری ایجاد کنن که بواسطه ی اون تغییر نیازشون رفع بشه. اینجا اشاره داره به اون مثال دوتا دستی که جناب sh33 فرمودند.

اما دانشمندان بعداز چارلز به دو دسته تقسیم میشن. یکی گروهی که با همین استنباط که پدیده ی تکامل باعث خلق جهان و پیشرفت و دگرگونی موجودات میشه وجود خدارو انکار می کنن.

دوم گروهی که توانایی تغییر دادن فیزیک بدنی و انتقال این تغییر به نسل های بعدی رو یکی از ابزارهای خدادای می دونن و معتقدن نظریه ی تکامل نه تنها وجود خدارو نفی نمی کنه بلکه دلیلی هست مبنی بر اینکه خالق دانا و توانایی بوده که این ویژگی رو در نهاد موجودات قرار داده که بتونن خودشون رو با محیط اطرافشون وفق بدن تا بتونن تداوم نسل داشته باشن. (که دقیقا نظر من همینه)

خلاصه مهدی جان به نظر من این دو گروه هیچوقت به نتیجه نمی رسن ، هر کدوم دلیل خودشون رو دارن و به همون صراط مستقیمن.

اما چیزی که هست اون خدائی که ما می شناسیم حق این انسان های بزرگ رو میده. خدائیش افرادی نظیر هاوگینک و انشتین بر گردن همه ی انسانهای کره زمین که هم دوره ی اونها بودن و یا بعداز اونها میان حق دارن. همونطور که افرادی نظیر هیتلر باید به همه ی انسان های هم دوره ی خودش و اونائی که بعدها میان جواب پس بدن!

حالا خود خدا یه حقی داره بر گردن اینا که خودش میدونه و اون انسانها ، بنظرم ما در مقامی نیستیم که بتونیم بگیم تکلیف این افراد چیه؟

خلاصه من زیاد حوصلم نمی گیره که در این زمینه ها حرف بزنم ف ولی اینو گفتم که بگم ما هم بی دین نیستیم. ولی گاهی وقتا می بینی که یه سری افراد بی دین هستن که کارائی می کنن که 1 میلیون با دین هم نمی تونن بکنن.

دیگه مغزم داره می پکه مهدی جان ، تورو خدا مارو حلال کن دادا.
    .

وبلاگ شخصی من

21. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال alimicro آواتار ها
    نام
    علی غلامی
    تشکر شده 102 بار در 55 پست

سلام مجدد
    خوب مرتضی جان خداوندبه ماانسانهاعقل داده ودوراه خیروشرهم هست وانتخاب به خودانسان بستگی داره وبه هرکدامش بریم هدایت می کنه ولی وقتی به ماعقل عطافرموده پس بایدراه خوب وبدراتشخیص دهیم البته اینهم هست بایدبگیم خدایاماراهدایت کن تابه دانسته هایمان عمل کنیم مثلاماکه می دانیم بفرض دروغ خوب نیست ولی بازهم میایم دروغ می گیم پس این یک نوع نافرمانیه .انشاالله خداوندهمه ماراهدایت کنه .آمین یارب العالمین

23. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما alimicro برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

حالا چرا پای انشتین رو وسط میگشین. مگه اعتقاد انشتین نسبت به خدا چی بوده؟؟؟ دلیل حرفتون کدوم کار انشتین هست که باید جوابگو باشه. ببخشید ها. فقط خواشتم بدونم برای چه اسم انشتین و آوردین.

25. تشکرها از این نوشته :

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

اسم انیشتین رو همینجوری آوردم. قصدی نداشتم اسی جان.

منظورم این بود که اینا انسان های بزرگی هستن و به گردن همه حق دارن درست مثل انیشتین!
    .

وبلاگ شخصی من

27. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مهدی عبدالهی

سلام مرتضی جان چطوری شرمنده من چند روز نبودم
    خلاصه مهدی جان به نظر من این دو گروه هیچوقت به نتیجه نمی رسن ، هر کدوم دلیل خودشون رو دارن و به همون صراط مستقیمن.
    می فهمم چی میگی ولی اینها همه به اختیار خود شونه و این البته وعده خداونده که یک روز در مورد همه مواردی که در فهم و درک آن اختلاف بوده قضاوت خواهد کرد...
    اما چیزی که هست اون خدائی که ما می شناسیم حق این انسان های بزرگ رو میده. خدائیش افرادی نظیر هاوگینک و انشتین بر گردن همه ی انسانهای کره زمین که هم دوره ی اونها بودن و یا بعداز اونها میان حق دارن. همونطور که افرادی نظیر هیتلر باید به همه ی انسان های هم دوره ی خودش و اونائی که بعدها میان جواب پس بدن!
    اول اینکه تا اونجائی که من میدونم انتیشتین خدا پرست بوده بعد از اون شکی نیست که هرکس به بشریت خدمت کند خدا از آن فرد قدردانی خواهد کرد برای بعضی مثل همین آقای هاوکینگ در همین دنیا کم از این آقا قدردانی شده یا آقای استیو جابز کم شهرت پیدا کرد کم یولهای میلیاردی نصیبش شد خوب اینها همه نتیجه قدردانی دیگه ... جدا از اون اگر در عالم دیگر خداوند برای اینها تخفیفی هم در نظر بگیرد تخفیف در عذابهای جهنم واگرنه اینطور افراد به بهشت راهی ندارند فقط کسانی پا به بهشت خواهند گذاشت که خالص برای رضای خدا کار کرده باشند(بهشت جای عاشقان خداست) در ضمن شما این را هم در نظر داشته باش که این نظریات نابخردانه این آقا در مورد خدا و معاد همه زحماتش را زیرسوال میبرد و تاثیری که از حرف ایشان در اطرافیان اون فرد هم حاصل میشه را باید در نظر گرفت بخصوص یک فرد مشهوری مثل ایشون
    حالا خود خدا یه حقی داره بر گردن اینا که خودش میدونه و اون انسانها ، بنظرم ما در مقامی نیستیم که بتونیم بگیم تکلیف این افراد چیه؟
    نه مسئله به اون پیچیدگی هم که شما فکر میکنی نیست هر انسان عاقل و بالغی میتونه تشخیص بده مثل شما و انشاا... من .
    در پایان واقعا فکر میکنم یک حاجی بخشی از این مملکت خودمون میارزه به همه اون ماده پرستهائی که اینقدر در دنیا و زرق و برقش غرق شده اند که دیگه از خدا فراموششان شده که چه عرض کنم خودشان را به فراموشی زده اند...

سراپا اگر زرد و پژمرده ايم ، ولي دل به پاييز نسپرده ايم

چو گلدان خالي لب پنجره
    پر از خاطرات ترك خورده ايم
    اگر داغ دل بود ما ديده ايم
    اگر خون دل بود ما خورده ايم
    اگر دل دليل است ما آورده ايم
    اگر داغ شرط است ما برده ايم
    اگر دشنه ي دشمنان گردنيم
    اگرخنجر دوستان گرده ايم
    گواهي بخواهيد اينك گواه
    همين زخم هايي كه نشمرده ايم
    دلي سربلند و سري سر به زير
    از اين دست عمري به سر برده ايم

29. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما M.ABDOLLAHI برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    تشکر شده 107 بار در 62 پست

70 سال ذجر کشید و وجودش انسانیت رو ذجر داد خدا با با همپالگیهاش مثل انیشتین و فروید و .... محشورش کنه
    طبقه اخر جهنم.

ظمنا دوستان اگه نمیدونید بدونید انیشتین در ظهور اولین بمب اتم که ریختن سر مردم بدبخت ژاپن نقش 99 درصدی داشته خودش مقامات وقتو تشویق کرده که جلوتر از المانیها بمب اتم بسازن.
    روابط غیر اخلاقیشم که دیگه شهره افاقه

البته اینها همه از خدا پرستی خیلی زیادشونه.

اقای عبدالهی از شما که صحبتای عباسی رو گوش دادی دیگه بعیده که از این یهودیای پست طرفداری کنی.

31. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Black-Black برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن
    نام
    امید آزاده
    تشکر شده 279 بار در 133 پست

دوست عزیز ... حسابشو بکن اگه انیشتین نبود .... فکر کن ماها کجا بودیم ... اگه همچین آدمایی نبودن الان تکنولوژی چه وضع اسفباری داشت . 1 مثال : خدای ناکرده یکی یه مشکلی مثل قلب براش پیش میاد ..................... برای عکس برداری میره آزمایشگاه ازش عکس می گیرن ... بوسیله اشعه گاما .... همین مراکز گاما اسکن .... عکسی که می گیره جزء دقبق ترین عکس هاست ... با اون دستگاه ها میشه تا حدی اورانیم رو غنی کرد ... ماهایی که اینجا تو این سایت و سایت های مشابه عضویم رشته تحصیلیمون معمولا زیر شاخه برق هستش ... یه مهندس برق الکترونیک و..... اصولا باید دنیا رو جور دیگه ببینه .... تموم دنیا رو دست الکترونیک داره می چرخه .... نباید سطحی نگر باشیم و مسائل رو با دید آدمای عادی ببینیم ... من شخصا خدا رو از دید کاملا الکترونیکی می بینم ... مثلا مغز ما برای تجزیه و تحلیل تصاویر 2 تا چشم 6، تا انتگرال رو حل میکنه ... یا برای گوش از فورمول های فوریه استفاده می کنه . از اختلاف فاز سیگنال 2 تا گوش جهت صدا رو تشخیص میده .... اینه که آدم میفهمه که خدا چقدر عالمه.... دوست دارم نظر دوستان محترم رو بدونم . البته اگه اشتباهی بود ببخشید....

33. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما microprocesor_2002 برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

سلام به علمای عزیز
    میگم اسم این تایپیک رو عوض کنید بزارید:
    کلاس معارف اسلامی
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

35. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

منم با این حرف موافقم

چه بسیار انسان هایی تو تاریخ بودن که دنیای ذلت باری داشتن که به قول شما میشد گفت عاقبتش چی میشه ولی تو لحظه آخر با یه توبه (استغفار) خالصانه خود خدا از حقش میگذره.
    مثل:حر
    که تو لحظه آخر برگشت
    پس عقل ما انسان ها همچین کامل هم نیست (به غیر از انبیا و ائمه)
    که بخایم در مورد اینچیزا قضاوت کنیم
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

37. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

آقا من فکر نمی کردم بحث به اینجاها بکشه. من خودم رو در مقامی نمی بینم که بخوام راجع انسان ها و سر و کارشون با خدا نظر بدم.

ولی با نظر جناب microprocesor_2002 کاملا موافقم. ضمنا تا جائیکه من می دونم انشتین هیچ نقشی در ساخت بمب اتم نداشته!

خدائیش اگه افرادی مثل اینا نبودن ما الان کامپیوتر نداشتیم یا سایت و اینترنت...

اما اینم در نظر بگیرید که اروپا بعداز قرون وسطی علمش رو بر پایه ی علوم شرقی مخصوصا علوم مسلمانان و ایرانیان پایه ریزی کرد و بعبارت ساده تر از علوم ما خیلی خیلی خیلی بهتر از خودمون استفاده کرد ، اختراع ماشین چاپ به این استفاده کمک شایانی کرد. حالا ماها باید از اختراع اینترنت به نفع خودمون استفاده کنیم و این عقب ماندگی از علم رو کنار بزنیم.
    .

وبلاگ شخصی من

39. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن
    نام
    امید آزاده
    تشکر شده 279 بار در 133 پست

فکر کنم هایزنبرگ بود که بمب اتمی رو ساخت . انیشتین فقط ثابت کرد که اینطوری انرژی زیادی میشه از اورانیوم ..... گرفت. ولی درود بر همه دانشمندان چه ایرانی و چه غیر ایرانی ، چه مسلمون چه غیر مسلمون که به بشر یا به پیشرفت علم کمک کردن..... یعنی هیچ وقت نمیتونم 1 دقیقه فکر کنم که اگه یکی از این آدما نبودن و من الان بجای اینکه با lpc1768 که دارم باهاش حال مبی کنم ، باید با کاغذ های پانچ شده و.... یه کنترلر معمولی و.... درست کنم .... :d:d:d:d:d:d

41. تشکرها از این نوشته :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین