NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4029 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 18 از 18

موضوع: معرفی باتری 12 ولت 4 آمپر سبک ، لطفا!

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

پیش فرض معرفی باتری 12 ولت 4 آمپر سبک ، لطفا!

سلام

یه باتری 12 تا 14 ولت با جریان 4 تا 5 آمپر می خوام که سبک باشه. ترجیحا 300 الی 400 گرم هم وزنش.

برای شارژ کردنشم باید یه فکر بکنم. از دوستانی که همچین باتری هائی سراغ دارن و یا باهاشون کار کردن درخواست دارن که به من هم معرفی کنن. از کجا باید خرید و اسم و رسمشون چیه؟

ممنون
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 6 پست

سلام
    من برا رباتم باتری لیتیم پلیمر استفاده کردم که 4 تاش 14.8 ولت 4 آمپر میده قیمتم ارزون هست هر کدوم 5 تومن
    ولی من پیشنهاد می کنم از باتری li-on استفاده کن که 1 آمپر ساعت آمپراژشه ولی لحظه ای 15 آمپرم میده
    ما برای فوتبالیستمون یه باتری خریدیم 13.3 ولت 15 آمپر لحظه ای تا 40 آمپرم میده به نام اکسترا پلیمر سل که قیمتش هم حالا نزدیک 500 تومن هست

اگه خواستی ایدیم رو ادد کن بیشتر راهمناییت کنم

y!id ----> vackiom@yahoo.com

5. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال yusef110 آواتار ها
    تشکر شده 62 بار در 40 پست

اگه میتونی از سلول های لیتیوم یون استفاده کنی هر سلول 3.7 ولتیه و با 4.2 ولت شارژ میشه و وزنش هم زیاد نیست هر چنتاش که خواستی سری کن و ولتاژ مورد نظرت رو بدست بیار . باطریهای پلیمری برا موتورهای براشلس استفاده میشه چون میتونه چندبرابر جریان نامیش رو بده بخاطر همین هم قیمتش برا کارهای معمولی به صرفه نیست بهتره از لیتیم یون استفاده کنی یا به صورت پک یا سلول تکی .

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

من برا رباتم باتری لیتیم پلیمر استفاده کردم که 4 تاش 14.8 ولت 4 آمپر میده قیمتم ارزون هست هر کدوم 5 تومن
    مطمئنی مهندس؟ یعنی میشه 4 آمپر ساعت؟ آخه قیمتش کمه ، کلا با 20 تومن می تونم 14.8 ولت 4 آمپر ساعت داشته باشم؟

اگه خواستی ایدیم رو ادد کن بیشتر راهمناییت کنم

y!id ----> vackiom@yahoo.com
    مهندس اگه همین جا بگی به نظرم بهتره. بقیه هم استفاده می کنن. ممنون از لطفت.

اگه میتونی از سلول های لیتیوم یون استفاده کنی هر سلول 3.7 ولتیه و با 4.2 ولت شارژ میشه و وزنش هم زیاد نیست هر چنتاش که خواستی سری کن و ولتاژ مورد نظرت رو بدست بیار
    جریان حداقل 4 آمپری می خوام.
    .

وبلاگ شخصی من

من از سلول 3200mah تا 6800mah دیدم حالا باید بگردی و جریان متناسب با کارت پیدا کنی .

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

من از سلول 3200mah تا 6800mah دیدم حالا باید بگردی و جریان متناسب با کارت پیدا کنی .
    کجا دیدی مهندس؟ از کجا باید بخرم؟ آدرسی ، شماره تلفنی ، سایتی....
    .

وبلاگ شخصی من

من توی roboeq دیدم پک 4 تایی بود ولی گرون میگه . برا دانشگاه گرفتم ضعیف بود .
    این هم یه جای دیگه :
    باتری | روبوبازار | فروشگاه روباتیک | فروشگاه قطعات الکترونیک

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

البته منم نظرم روی Li-Ion هست. ولی اینائی که این سایت داره آمپرش پائینه.

راستی برای شارژ اینا باید چیکار کرد؟ به نظرم یه آی.سی هائی بود (فکر کنم سری Tiny) که مخصوص ساختن شارژر ایناست. ولی انگار توی بازار گیر نمیاد.
    .

وبلاگ شخصی من

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 6 پست

من تو نوشتم هم گفتم 1 نوع پلیمر لیتیوم گرفتم با آمپراژ خیلی بالا که لحظه ای 40 آمپر میده
    ولی یه نوع دیگه هم هست که 4.2 آمپراژشه خیلی هم ارزونه ولی لحظه ای ماکزیموم 8 آمپر میده و شارژشم کمی سخته
    و نوع یون هم قیمتش نسبت به جریانش میره بالا ولی مثلا 2.2 اش لحظه ای 15 آمپر میده و شارژش خیلی آسونه

اگه بگی برای چه کاری می خوای بهتر می تونم راهنماییت کنم چون نسبت به کاراییشون من هر کدوم رو توی یه ربات کار دادم
    ویرایش توسط vackiom : 25-05-2013 در ساعت 13:15

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

اگه بگی برای چه کاری می خوای بهتر می تونم راهنماییت کنم چون نسبت به کاراییشون من هر کدوم رو توی یه ربات کار دادم
    پروژه خودم نیست. برای یه بنده خدائیه که نمی تونم بگم. ولی در مورد رباط نیست. جریان لحظه ای هم لازم نداره. اما حداقل 4 آمپرو مصرف می کنه.

مگه اینارو چه جوری شارژ می کنید؟
    .

وبلاگ شخصی من

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 6 پست

اوکی پس این خیلی خوب میتونه کارتو راه بندازه
    عکسش رو ضمیمه کردم
    من از تبریز خریدم اگه نیافتی بم بگو اینجا پره

بعد قضیه ی شارژ هم که شارژر مخصوص دارن که 2 تایی هست و 4 تارو شارژ نمیکنه ولی چیزی خاصی نداره شارژرش یه مهدود کنندس + خروجی نیمه سینوسی
    که من خودم این باتری هارو (14 ولت 4.2 آمپر ) با یه ترانس 15 ولت 1 آمپر + 1 دیود که باش منفیمو میگیرم از یه خروجی ترانس بعد خروجی دیگرو میزنم به مثبت باتری ها تا ولتاژ به صورت نیمه سینوسی وارد باتری شه
    یه نکته ی جالبم حالا دیدم که سایتها با نام لیتیوم یون گذاشتن این باتری هارو ولی روش پلیمر نوشته
    ویرایش توسط vackiom : 25-05-2013 در ساعت 17:12

15. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

من فقط یکسری باطری سبک سراغ دارم که اون من لیتیوم پلیمر هست
    ولی قیمت کمی هم نداره اما خوبیشون اینکه زود شارژ میشه و چندین برابر
    امپری که روش خورده رو میشه کشید
    ولی عمر این باطری ها کم هست و طریقه ی نگهداریش دشوار

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

اوکی پس این خیلی خوب میتونه کارتو راه بندازه
    عکسش رو ضمیمه کردم
    من از تبریز خریدم اگه نیافتی بم بگو اینجا پره
    پس عکسش کو مهندس؟ قیمت و وزن چقدره؟ البته وزن در اولویت اول قرار داره!

مطمئنی که روش شارژ اینجوریه دادا؟ مشکوک میزنه ها!

من فقط یکسری باطری سبک سراغ دارم که اون من لیتیوم پلیمر هست
    ولی قیمت کمی هم نداره اما خوبیشون اینکه زود شارژ میشه و چندین برابر
    امپری که روش خورده رو میشه کشید
    بی زحمت معرفی کنید و از کجا می تونم برخم؟ اطلاعات بیشتری بدید ممنون میشم.
    .

وبلاگ شخصی من

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 6 پست

19. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    صادق علی بخشی

morteza_rk سلام
    این باطری ها اشکال مختلفی دارند بعضی هاشون مثل باطری های قلمی هستند
    برخی به شکل مکعب مستطیل برخی هم به شکل و اندازه ی باطری موبایل یا حتی خیلی کوچک تر
    قیمت هاشون هم نسبت به جریان و ولتاژ و تعداد سل (همون سلول ) ی که دارند متفاوت هست
    شما میتونید این باطری ها رو از فروشگاه های لوازم پرواز خریداری کنید چون به علت وزن پایینی و جریان دهی بالایی که دارند بهترین گزینه برای کواد و ... به حساب میاد
    توی بازار جمهوری (پاساژ امجد و کوچه الیک و...) هم میتونی پیدا کنی
    اون نمونه ای که من باهاش کار کردم 11.1V 5000MAh و 14.8V 5000MAh بود که میتونستید ازش تا 50 آمپر به صورت مداوم هم بکشید
    چند نمونه عکس براتون آپلود میکنم ببینید
    تا اخر امروز فردا هم بهترین نحوه ی نگهداری این باطری ها رو بهتون میگم

21. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما sadeghbakhshi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

شما میتونید این باطری ها رو از فروشگاه های لوازم پرواز خریداری کنید چون به علت وزن پایینی و جریان دهی بالایی که دارند بهترین گزینه برای کواد و ... به حساب میاد
    توی بازار جمهوری (پاساژ امجد و کوچه الیک و...) هم میتونی پیدا کنی
    بسیار عالی.

اون نمونه ای که من باهاش کار کردم 11.1V 5000MAh و 14.8V 5000MAh بود که میتونستید ازش تا 50 آمپر به صورت مداوم هم بکشید
    آقا این مورد 14.8V 5000MAh اگه پیدا بشه عالی میشه. حرف نداره. شما اینو از کجا خریده بودی؟ چند؟

تا اخر امروز فردا هم بهترین نحوه ی نگهداری این باطری ها رو بهتون میگم
    خیلی لطف می کنید. روش صحیح شارژ این باتری هارو هم اگه بفرمائید بسیار خوبه.
    .

وبلاگ شخصی من

Banned
    نام
    صادق علی بخشی

سلام به دوستان
    همون طور که قول داده بودم قرار بود که روش شارژ و نگه داری باطری های لیتیوم رو با شما در میان بگذارم
    خب پس بدون معطلی بریم سراغ اصل مطلب
    باطری لیتیم یون یک باطری قابل شارژ است که در آن یون لیتیم بین کاتد و آند آن جابه جا می شود. در مدت استفاده از باطری این یون از آند به کاتد منتقل می شود و در هنگام شارژ از کاتد به آند می رود. این نوع باطری امروزه از محبوب ترین نوع باطری ها در وسایل الکترونیکی قابل حمل است چون یکی از بهترین نرخ های انرژی نسبت به وزن خود را دارد، بدون اثر تنبلی باطری می باشد ( تنبلی باطری باعث می شود که باطری مقدار کمی شارژ شود و در اثر شارژ کردن های مکرر باطری در هنگامی که مقدار کمی از انرژی آن مصرف شده ایجاد می شود ) و هنگامی که از آن استفاده نمی شود نرخ تلفات شارژ کمی دارد.
    این باطری‌ها برای لپ‌تاپ در انواع 4Cell، 6Cell و یا 9Cell ارائه می گردند. تعداد سلول بیشتر باطری به منزله افزایش مدت زمان شارژدهی است.
    طول عمر باطری های لیتیم یون بین 2 تا 3 سال است.
    همانطور که زمان میگذرد استفاده از باتری های لیتیوم-یون افزایش پیدا میکند و نیاز به باتری های نیکل و اسیدی کاهش پیدا میکند. لپتاپ ها، پی دی ای ها، دوربین های دیجیتال و سایر دستگاه های الکترونیکی قابل حمل و قابل شارژ معمولاً از همین نوع باتری استفاده کند. Lithium-ion از چندین نظر برتری هایی نسبت به دو دسته ی دیگر باتری ها دارد ولی مسئله ای که بیشتر مورد بررسی قرار میگیرد این است که مصرف کننده ها بعد از چندین ماه استفاده با مشکلاتی در مورد کاهش عمر باتری مواجه میشوند. "برای حفظ عمر از هر سه مرتبه شارژ یکبار باید بطور کامل شارژ خالی شود." این جمله ای است که از قدیم به مصرف کننده های باتری های نیکل کادمیوم (NiCd) و نیکل متال هیدرید (NiMH) پیشنهاد میشده است ولی باید بدانید اگر هنوز از همین روش برای باتری های لیتیوم-یون استفاده میکنید سخت در اشتباه هستید. (Microsoft)
    عمر باتری های لیتوم-یون معمولاً 300 تا 500 دوره ی کامل تخلیه\شارژ میباشد. تخلیه ی نیمه کامل بهتر از کامل است و تخلیه کامل بطور مکرر به باتری آسیب میرساند. اگر شارژ زود به زود باتری براتون آزار دهنده است از باتری های پر ظرفیت تر استفاده کنید. مدت زمان شارژ کردن در هر سری اهمیتی ندارد.
    اگرچه مدت زمان شارژ کردن در نگهداری باتری های لیتیوم-یون اهمیتی ندارد اما اندازه گیری میزان باتری (برای آن دسته که این قابلیت رو دارند) بر حسب خالی شدن و پر شدن کامل باتری انجام میشود. شارژ و خالی شدن باتری بطور ناقص درجه بندی لازم رو برای کالیبره کردن در اختیار میزان-سنج قرار نمیدهد. تخلیه کامل و شارژ کامل از هر 30 مرتبه شارژ این مشکل رو حل میکند. استفاده از دستگاه تا زمانی که خاموش شود به معنی تخلیه کامل است. اگر این عمل هر 30 مرتبه اجرا نشود دقت اندازه گیری به تدریج کمتر خواهد شد و اینجاست که با مواردی مثل خاموش شدن دستگاه وقتی که هنوز چند درصد شارژ نشان داده میشود یا کامل نشدن درصد های پایانی شارژ مواجه خواهیم شد.
    گذشته از این موارد کهنه شدن باتری هم معیاریست که معمولاً بررسی نمیشود. یک باتری لیتیوم-یون با استفاده ی معمولی حداکثر 2 تا 3 سال عمر میکند. از دست رفتن حجم باتری زمانی بوجود می آید که مقاومت داخلی به دلیل اکسید شدن سلول ها افزایش یافته است. در نتیجه مقاومت سلول ها به نقطه ای میرسد که باتری انرژی را عرضه نخواهند کرد با اینکه انرژی ذخیره شده است. در این حالت میتوان از باتری در مصرف کننده هایی که به کمترین انرژی نیاز دارند استفاده کرد.

مهم ترین عامل در نگهداری این نوع باتری ها دما و میزان شارژ آنهاست.

1. کاهش دائمی حجم باتری لیتیوم-یون بر پایه ی دما و مقدار شارژ

مقدار زیاد شارژ و دمای بالای باتری باعث سرعت بخشیدن به نابودی دائمی حجم باتری میشوند.
    کمی عمر باتری های لیتیوم-یون نگرانی هایی را در صنعت باتری سازی بوجود آورده است. بهتره با یک مثال شروع کنیم. اگر فردی در مورد عمر انسان سوال کند، سریعاً به این فکر میافتیم که طول عمر با توجه به نوع زندگی و شرایط محیطی که در هر کشوری متفاوته تغییر میکند. باتری های لیتیوم-یون هم برای خودشان شرایط خاصی دارد.
    بدترین شرایط برای این نوع باتری ها نگهداری آنها در حالت شارژ کامل و دمای بالا میباشد. یک باتری داخل لپتاپ با منبع تغذیه دائمی 12 تا 18 ماه عمر میکند. کاهش مدت کارکرد باتری و سر انجام غیر قابل استفاده شدن باتری از اثرات استفاده با شارژ پر و دمای بالاست.
    از باتری در محلی خنک با شارژی حدود %40 نگهداری کنید. حفظ مقداری شارژ درون باتری هنگام استفاده نکردن از آن به مدت طولانی ضروری است. این مقدار شارژ برای ادامه کارکرد مدار های باتری لازم است. هیچگاه باتری را با شارژ بالا و در دمای بالا نگه ندارید. این وضعیت هنگام گذاشتن گوشی موبایل یا باتری زاپاس در هوای گرم داخل ماشین بوجود میآید. استفاده از لپتاپ با منبع تغذیه و باتری هم شرایط مشابهی ایجاد میکند. وقتی شارژ باتری کامل میشود دمای باتری تا 45 درجه سانتیگراد بالا میرود.
    خارج کردن باتری از لپتاپ هنگام استفاده از منبع تغذیه راهی برای پیشگیری از گرم شدن باتری است. اگرچه نگرانی از دست دادن اطلاعات ذخیره نشده در صورت قطعی احتمالی منبع تغذیه هم مشکل قابل توجهی است.

ولتاژی که باتری با آن شارژ میشود هم نقش مهمی در طول عمر باتری دارد. ولتاژ بیشتر ظرفیت باتری رو افزایش میدهد ولی دوره ی عمر باتری را کاهش میدهد. به همین دلیل است که برای حفظ باتری های لیتیوم-یون اکثر این نوع باتری ها به ولتاز 4.20 محدود شده اند. در بخش دوم ارتباط ولتاژ با طول عمر باتری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

2. اثرات ولتاژ بر طول عمر باتری

ولتاز بالا باعث ذخیره شدن انرژی بیشتری در باتری میشود اما در نتیجه طول عمر باتری کاهش میابد.
    هیچ راه بازگشتی برای باتری های خراب شده ی لیتیوم-یون وجود ندارد. مقدار قابل توجه بهبود کارایی باتری هنگام گرم شدن آن وجود دارد ولی هنگامی که دما به حالت اولیه برگردد کارایی هم مثل قبل خواهد شد. علت افزایش کارایی در دمای بالا کاهش مقاومت داخلی سلول هاست که با سرد شدن به حالت اولیه باز میگردد.

3. رابطه ی طول عمر باتری با سرعت کار شارژ \ تخلیه
    معیار دیگری که در طول عمر باتری های لیتیوم-یون تاثیر گذار است میزان جابجایی الکتریسیته در ساعت است.
    اگر باتری در 1C شارژ و تخلیه شود عمر بیشتری خواهد داشت نسبت به تخلیه در 2C. (حتی تخلیه و شارژ در 0.5C شرایط بهتری رو نسبت به 1C محیا خواهد کرد.)

حرف C یا c-rate معیاریست برای نشان دادن سرعت کار شارژ و تخلیه. برای مثال یک باتری 1000mAh اگر با 1000mA تخلیه یا شارژ شود(یک ساعته) در 1C تخلیه یا شارژ شده است. به همین ترتیب با 2000mA تخلیه شود(نیم ساعت) در 2C و با 500mA تخلیه شود(2 ساعت) در 0.5C تخلیه شده است. (Century)،(Electropaedia)

در نمودار بالا باتری شارژ و تخلیه شده در 1C بعد از 500 دوره شارژ و تخلیه 150mAh از حجم خود را از دست داده است. شارژ و تخلیه در 2C باعث از دست رفتن 400mAh بعد از 500 دوره و در پایان شارژ و تخلیه در 3C حجمی برای باتری باقی نگذاشته است.
    بدین ترتیب اگر باتری یک آمپر ساعتی موبایل خود را با شارژر 250mAh شارژ کنیم مشکل طول کشیدن شارژ رو خواهیم داشت اما کاهش کارایی باتری را به حداقل خواهیم رساند.

نکات کلیدی:
    از تخلیه متداول شارژ باتری پرهیز کنید، چرا که این عمل به باتری فشار قابل توجهی وارد میکند. برای باتری های لیتیوم-یون تعدادی تخلیه و شارژ ناقص بهتر از یک دوره ی کامل تخلیه و شارژ است.
    در باتری های لیتیوم-یون کاهش عمر باتری بیشتر به دلیل حرارت باتری است نه وضعیت شارژ و تخلیه.
    باتری های دارای میزان-سنج برای کالیبره شدن نیاز به یک تخلیه و شارژ کامل از هر 30 شارژ هستند. اگر این عمل رعایت نشود دقت میزان-سنج به تدریج کم میشود و گاهی اوقات دستگاه رو در زمانی غیر از تخلیه کامل باتری خاموش میکند.
    باتری لیتیوم-یون را در همیشه خنک نگه دارید. از قرار دادن باتری در محلی مثل ماشین داغ پرهیز کنید. هنگام استفاده نکردن از باتری به مدت طولانی شارژ باتری را به اندازه ی %40 نگه دارید.
    هنگام اتصال لپتاپ به منبع تغذیه باتری را از آن خارج کنید. دمای بالا و شارژ پر بدترین شرایط برای این باتری هاست.
    از خرید باتری های زاپاس پرهیز کنید. همیشه به تاریخ تولید باتری توجه داشته باشید و سراغ باتری های دست دوم حتی اگر به قیمت مناسبی فروخته میشوند نروید.
    اگر یک باتری لیتیوم-یون اضافه دارید. از یک باتری بطور دائمی استفاده کنید و باتری دوم را در محلی خنک مثل یخچال بگذارید ولی توجه داشته باشید که هیچ وقت باتری رو منجمد نکنید. بهترین شرایط شارژ %40 و هوای خنک است البته به دور از رطوبت که برای اینکار میشه باطری رو داخل یک نایلون که حاوی نم گیر هست بگذارید و در یخچال قرار دهید
    در مورد شارژر هم باید بگم که شارژر ها مختلفی هست که نه تنها باطری های لیتیوم رو شارژ میکنه بلکه با اونها میتونید باطری های خشک نیکل و ... رو هم شارژ کنید و برخی قابلیت برنامه ریزی و آپدیت شدن از پورت USB هم دارند
    خب یه نگاهی به گزینه های شارژ و الگوریتم کاریشون هم بندازیم خالی از لطف نیست.
    اولین گزینه گزینه ی SHARGE هست
    با انتخاب این گزینه و تعیین ولتاژ و جریان باطری دستگاه شارژر شروع به شارژ باطری میکنه به طور مثال باطری 11.1 پس از شارژ به ولتاژ 12.4 میرسه یعنی هر سل 3.7 ولتی پس از شارژ باید به ولتاژ 4.2 ولت برسه اما مشکلی که این برنامه داره این هست که توجهی به ولتاژ تک تک سل ها نداره و فقط به مجموع ولتاژ ها دقت میکنه یعنی ممکنه که یک سل تا ولتاژ 4.3 ولت شارژ بشه و دیگری تا 4.1 ولت.
    گزینه ی دوم گزینه ی FAST SHARGE است که با انتخاب این گزینه همون الگوریتم کاریه برنامه ی بالا رو توی زمان کمتر پیدا میکنه
    گزینه ی بعدی گزینه ی BALANCE هست که این گزینه هم باعث شارژ شدن باطری میشه اما فرقی که با گزینه ی قبلی داره این هست که نه تنها به ولتاژ کلی باطری توجه داره بلکه به میزان شارژ تک تک سل ها هم دقت میکنه
    گزینه ی بعدی که می خوام معرفی کنم رو شاید تا بحال بهش بر نخورده باشید گزینه ی بعدی گزینه ی

STORAGE هست
    همون طور که میدونید برای نگاه داری باطری های لیتیوم که به مدت طولانی استفاده نمیشوند باید سطح ولتاژشون به یه حد مشخصی برسه یعنی نه پر پر باشند نه خالی خالی ولی رسوندن میزان شارژ باطری به این سطح ممکنه که کار سختی به نظر بیاد ولی شما با انتخاب این گزینه کاری میکنید که سطح ولتاژ باطریتون به بهترین سطح برای نگه داری طولی مدت برسه
    فقط چندتا نکته رو دوباره تاکید میکنم هرگز نگذارید که شارژ باطریتون ته بکشه اگر هم کشید سریع شارژ کنید چون شاید باورتون نشه ولی در این حالت پس از 2 یا 3 روز باطریتون به کلی خراب میشه و حتی یک ولت هم بهتون خروجی نمیده

و به هیچ وجه کاری نکنید که این باطری ها اتصال کوتاه کنند چون باعث منفجر شدنشون میشه و صداش تا دوتا کوچه اون طرفتر هم میرسه
    درمورد سوال دوستمون که پرسیدند از کجا این باطری رو خریداری کردم باید به عرضشون برسونم که من توی تیم رباتیک دانشگاه که کار میکردم از این باطری ها استفاده میکردم و شخصا از این باطری ها خریداری نکردم
    شاید فردا یکسر برم جمهوری اگر رفتم یکی دوتا مغازه رو میپرسم
    ویرایش توسط sadeghbakhshi : 28-05-2013 در ساعت 00:43

24. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما sadeghbakhshi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

دادا واقعا عالی بود. بسیار لذت بردم. خیلی استفاده کردم. ممنون
    .

وبلاگ شخصی من