NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4133 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: یک مشکل ابتدایی از من مبتدی ...

کاربر علاقه مند coloop آواتار ها
    تشکر شده 16 بار در 11 پست

پیش فرض یک مشکل ابتدایی از من مبتدی ...

دوستان من یه سوال دارم که نمیدونم واقعا جاش کجاست
    ولی اینجا میپرسم

برای یادگیری avr میریم یه زبانی رو یاد میگیریم و با خود سخت افزار میکرو هم آشنا میشیم.
    حالا مشکلات من از اینجا به بعد شروع میشه که برنامه رو مینویسم و شبیه سازی هم میکنم و همه چیز به درستی کار میکنه.
    اما وقتی که تصمیم به این گرفته میشه که بیارمش روی برد و قضایای لحیم کاری و ... به مشکل بر میخورم و این قضیه باعث شده که من یه جورایی اعتماد به نفسم رو از دست بدهم.
    ببینید مشکل توی مسائلی مثل لحیم کاری نیست.بیشتر تو کار سخت افزاری و طراحی مدار و این حرف هاست.
    بنده در حال حاضر دانشجوی ترم 4 کارشناسی پیوسته برق مخابرات هستم.
    خیلی دوست دارم بدونم که بعد از گذروندن چه دروسی میتونم این مهارت رو بدست بیارم که خودم مدارمو طراحی کنم و چشم و گوش بسته و بدون اینکه بدونم فلان قطعه چرا اینجا باید بکار برده بشه مدار نبندم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

2. # ADS
    Circuit advertisement

همکار علمی sarbaz13 آواتار ها
    نام
    محمد قاسمی
    تشکر شده 425 بار در 230 پست

خوب این سوال شما همه جانبه هستش ولی من راه حلش رو بهت میگم.و این سوال شما این رو می رسونه که شما هنوز نفهمیدی برای چی داری درس می خونی و برای چه رشته مخابرات رو انتخاب کردی.
    برای طراحی اول باید شما اوسا کار یا به قول امروزیا این کاره باشی به چه معنی ؟ به این معنی که شما باید بلد باشی رفتار تک تک قطعات رو بدونی و نحوه محاسبه ی انها که بزرگان قبلا این کار رو کردن.
    بزار یک مثال برات بزنم.
    مثلا یک بچه وقتی فهمید مداد چی هست از کجا میشه تهیش کرد و به چه کاری میاد اونو مداد در ذهنش به صورت خودکار ذخیره میشه و زمانی که احساس نیاز کرد دیگه حالا میدونه باید چیکار کنه.و بعد از نوشتن های زیاد ذهنش شروع میکنه به خلاقیت و کارهای عجیب و شگفت انگیزی رو خلاق و ابداع میکنه.

حالا در مورد شما
    اگر قصد دارید در طراحی مدارات مخابرات متخصص بشوید.پیشنهاد من اینه که شما از همین الان شروع به یادگیری و حفظ مدارات مختلف مخابراتی بکنید.و از نجای که شما ترم 4 هستین شروع به طراحی یک سیلاتور ساده بکنید.(که مدارش مشخص است )و مقادیر مقاومت ها و ترانزیستور یا ای سی مورد نظر خود را محاسبه و بدست اورید.و پیش بروید تا چندین مدار را به صورت عملی ساخته و جواب بگیرید.
    سپس بعد از گذشته چند ماه (بستگس به هوش و پشتکار خود طرف داره ) شروع به تحلیل و طراحی مدارات میسکر بروید. تا در ان هم باتجربه شده و نحوه ی محاسبه ی قطعات را بدست اورید.و باز ادامه بدهید.تا یک فرستنده و گیرنده طراحی کنید بعد از انجام این کارها جوا خیلی از سوالات خود را میگیرید.
    و بعد دیگر نگران نباشید مغز شما به طور خودکار شروع به خلاقیت و رشد در این زمینه می کنه و شما را یک مخترع یا یک ابداع کننده می سازد ( مهندسی تمام عیار).
    و بعد وقتی سر کلاس درس منشینید از درس خود لذت می برید.

------------------
    هیچ چیز به بهانه نمی دهند به بها می دهند.پس عمر شما بهای خوبی برای یاد گرفتن می باشد.

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sarbaz13 برای ارسال این پست سودمند:

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

کلا در یک کلام زمینه (وسایل و موقعیت و.... )رشته باید فراهم باشه تا این کاره بشی و گرنه هوش و استعداد و تلاش هیچ به درد نمی خورده و تمام

6. تشکرها از این نوشته :

دوست عزیز ممنون بابت پاسخگوییت
    اما سوال من ربطی به مخابرات نداشت من گفتم گرایشم مخابراته.

سوالم کلی بود اون هم راجع به avr .
    من فقط خواستم بدونم که چه زمانی میتونم برای مداراتی که میسازم خودم تصمیم گیری کنم که سر در بیارم دارم چیکار میکنم.
    متاسفانه در حال حاضر فقط کپی میزنم و این نه تنها ارزشی نداره بلکه برای من اکثر اوقات جواب هم نمیده.

ممنون

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

دوست عزیز پست قبلی هم گفتم حالا یه مثال میزنم روشن تر بشه
    به شما مداری پیشنهاد میشه برای ساخت با عنوان اینکه میخواهیم موتوری را در فاصله 1 کیلومتری روشن و خاموش کنیم .
    خوب از این سوال چی میتونی برداشت کنی چه قطعاتی میخواهد ؟و غیره و غیره
    طراحی از الان شروع میشه مثلا میگی یه فرستنده و گیرنده میخواد که اینقدر برد داشته باشه یه برد کنترل میخواد و با زدن یه دکمه موتوری را با ارسال یک سیگنال به گیرنده روشن کنه و پاسخ مناسب را برگردونه
    خوب الان زمینه اش اومد و یه نیاز شکل گرفت شما تحقیق میکنی که چه مدار فرستنده ای به درد میخوره مثلا به rfm12 بر میخوری و یا ده ها فرستنده گیرنده مثلا محیط نویزی هست باید میکرو pic استفاده کنی و.........
    پس نیاز و زمینه ها مجبور به یاد گیری و تحقیق میکنند
    موفق و پیروز باشید
    ویرایش توسط Ma3ood : 18-02-2013 در ساعت 15:56

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Ma3ood برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

خوب من مشکل شما که چه عرض کنم مشکل خیلیا رو میگم.
    مشکل شما از جایی شروع شده که اول درس مدار رو نفهمیدی بعد آز مدار رو نفهمیدی بعد الکترونیک و ترانزیستور رو نفهمیدی بعد آز الکترونیک رو نفهمیدی و ...
    بالاخره شما یک جا یه چیزی رو نفهمیدی و سعی نکردی که بفهمی.
    عزیز هنوز هم دیر نشده. شما برو از همون آزمایش تقسیم مقاومتی ولتاژ شروع کن تا مراحل بالاتر. هر کسی تا همین تقسیم ولتاژ رو خوب نفهمه قطعا کار ترانزیستور رو نخواهد فهمید و تا آخر.
    حالا هدفم این نیست که شما از اول هیچی نفهمیدی و منظورم اینه که از هر جایی که فکر میکنی نفهمیدی به صورت عملی شروع کن. ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است. بدون زحمت هم هیچ کسی مهندس خوب نشده. ( به کلمه خوب و مفید دقت کن وگرنه تنها چیزی که الان زیاده مهندسه مخصوصا برق)

11. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

کاربر دائمی
    تشکر شده 531 بار در 212 پست

كشتيد بچه مردم رو

عزيز برادر .. هيچ ترس نداره .. همه ما بارها مدار خراب كرديم .. فقط بايد دقت كرد و از تجارب درس گرفت .. مجله ها رو بخوني . فرومها رو بخوني .. با قطعات و مفاهيم مداري انالوگ وديجيتال آشنا بشي

با چند بار تمرين عملي به جوابهاي خوبي ميرسي

موفق هستي تا اينجا از اين به بعد هم موفقتر خواهي بود

13. تشکرها از این نوشته :

همکار علمی zakariya moradi آواتار ها
    نام
    ذکریا مرادی
    تشکر شده 448 بار در 125 پست

سلام
    ( coloop ) شما ساکن کجا هستید ؟ اگر تهرانید من میتونم 2 جلسه آموزش حضوری رایگان بزارم و قلق های کاربردی avr و نحوه لحیم کاری رو با هم تمرین کنیم .

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما zakariya moradi برای ارسال این پست سودمند:

واقعا ممنونم از لطف تمامی دوستان

گرچه بعضی دوستان انتظار زیادی داشتند.چون بنده عرض کردم ترم 4 کارشناسی پیوسته هستم.
    تا الان فقط یه مدار 1 پاس کردم و در حال حاضر مدار 2 و الک 1 و مدار منطقی رو دارم میخونم.
    سوال من بیشتر فهمیدن این نکته بود که از چه ترمی به بعد یا بعد از خوندن چه دروسی میتونم طراحی آنالوگ رو خودم انجام بدهم.
    فکر هم نمیکنم کم کاری کرده باشم.با تنها مدار 1 یاد گرفتن فکر نکنم اون چیزی که من میخوام رو بدست بیارم !!!
    باز هم میگم بنده اونقدر ها هم کم تجربه نیستم.avr رو یاد گرفتم.اما پس از بستن مدار با یه ایرادات غیر منتظره روبرو میشم که این تنها مشکل من نیست و هر کسی ممکنه به این مشکلات برخورد کنه.
    تنها مسئله ای که مهمه اینه که چجوری این مشکل رو حل کرد.
    بنده هم سوالات خودم رو میپرسم تو انجمنها و دوستان جواب میدهند.اما شما برای مثال فرض کنید که در یک قسمت مدار نویز ایجاد میشه.دوستان هم راهکار میدهند ولی من چشم و گوش بسته و بدون اینکه بدانم چرا باید فلان قطعه رو برای کاهش نویز به مدار اضافه کنم میام و قطعه رو اضافه میکنم.این منو رنج میده که الان چرا اینکار رو کردم !؟
    دوست دارم خودم راه حل رو پیدا کنم و تشخیص بدم.نه اینکه برای هر مشکل کوچیک و پیش پا افتاده ای سوال بپرسم و بعد هم بواسطه حرف دوستان بدون دونستن دلیل روی مدار تغییرات انجام بدم.

امیدوارم این دفعه تونسته باشم منظور اصلیمو برسونم.
    با تشکر

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

خوب اگه هنوز درسا رو نخوندی که نگران نباش. هنوز اول راهی و کلی درس و آزمایشگاه هست که به علم و تجربه شما اضافه میکنه

18. تشکرها از این نوشته :