NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4567 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: طراحی مدارات دو لایه

عضو جدید
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

New طراحی مدارات دو لایه

سوالی داشتم در مورد طراحی مدارات دو لایه که گذاشتن آی سی (میکروکنترلر) اس ام دی در لایه زیری مشکلی ایجاد نمی کند؟ منظورم از نظر نویز گرفتن چون می خوام این برد دو لایه رو روی برد دیگری نصب کنم که فاصله اش تا لایه زیری برد دو لایه کم است.

برای گرفتن نویز در فرکانس های تقریبا 50 تا 70 مگاهرتز صحبت می کنم که گذاشتن خازن های 100 نانوفاراد بین مثبت و منفی در جاهای مختلف مدار کافی هست؟

گذاشتن خازن در حد میکروفاراد در مدار توصیه میشه؟ یا گذاشتن خازن 100 نانوفاراد کافی است؟

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement

عضو جدید
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

شبیه مدار زیر:

5. تشکرها از این نوشته :

ناظم انجمن vahidasm آواتار ها
    نام
    وحید
    تشکر شده 881 بار در 470 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط arm.9297 نمایش پست ها
    سوالی داشتم در مورد طراحی مدارات دو لایه که گذاشتن آی سی (میکروکنترلر) اس ام دی در لایه زیری مشکلی ایجاد نمی کند؟ منظورم از نظر نویز گرفتن چون می خوام این برد دو لایه رو روی برد دیگری نصب کنم که فاصله اش تا لایه زیری برد دو لایه کم است.

برای گرفتن نویز در فرکانس های تقریبا 50 تا 70 مگاهرتز صحبت می کنم که گذاشتن خازن های 100 نانوفاراد بین مثبت و منفی در جاهای مختلف مدار کافی هست؟

گذاشتن خازن در حد میکروفاراد در مدار توصیه میشه؟ یا گذاشتن خازن 100 نانوفاراد کافی است؟
    سلام اینا همه به مداری بستگی داره که میخوای ببندی
    چی میخوای ببندی؟؟
    اولین مرحله شناخت آفرینش همانا خرد است چشم و گوش و زبان سه نگهبان اویند که لاجرم هر چه نیکی و شر است از همین سه ریشه می گیرد .و افسوس که بدنبال کنندگان خرد اندکند باید که به سخن دانندگان راه جست و باید جهان را کاوش نمود و از هر کسی دانشی آموخت و یک دم را هم برای آموختن نباید از دست داد . فردوسی خردمند

7. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

DEVELOPMENT BOARDS

که پین های ورودی / خروجی میکرو اس ام دی رو به پین هدر وصل می کنه درست مثل شکل بالا که از شرکت olimex هست.

ناظم انجمن vahidasm آواتار ها
    نام
    وحید
    تشکر شده 881 بار در 470 پست

سلام
    ببین من باز نفهمیدم شما میخواین این بزد رو چه مداری بذاری و واسه چی میخوای استفاده کنی
    ولی به سری توضیحات در حد تجربیات خودم میدم امیدوارم به دردت بخوره
    در مورد طراحی مدارات دو لایه که گذاشتن آی سی (میکروکنترلر) اس ام دی در لایه زیری مشکلی ایجاد نمی کند؟
    من قبلا این کار رو کردم و مشکلی پیش نیومده ولی دقت کنید که حتما باید دور خازنهای الکترولیت و دور سلفها حتما چسپ حرارتی بزنید و از تکون خوردنشون جلوگیری کنید و موارد حذف نویز رو باید رعایت کنید
    گذاشتن خازن های 100 نانوفاراد بین مثبت و منفی در جاهای مختلف مدار کافی هست؟
    ببین این مورد تو جاهای مختلف شرایتش فرق میکنه
    مثلا اگه بخوای سر راه دیتاهای 7seg خازن بذاری برای حذف نویز باید خازنهای زیر 100 نانو بذارید وگرنه تو نکایش دادن اعداد مشگل پیش میاد
    یا برای خروجی power باید یه خازن در حد 100 نانو و یکی هم با توجه بهولتاژو جریان خروجی در حد میکرو فاراد بذاری
    بازم اگه با مشکل مواجه شدی مطرح کن
    موفق باشید
    ویرایش توسط vahidasm : 05-12-2011 در ساعت 02:34
    اولین مرحله شناخت آفرینش همانا خرد است چشم و گوش و زبان سه نگهبان اویند که لاجرم هر چه نیکی و شر است از همین سه ریشه می گیرد .و افسوس که بدنبال کنندگان خرد اندکند باید که به سخن دانندگان راه جست و باید جهان را کاوش نمود و از هر کسی دانشی آموخت و یک دم را هم برای آموختن نباید از دست داد . فردوسی خردمند

10. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما vahidasm برای ارسال این پست سودمند: