NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 5084 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: ابداع زبانی جدید برای حرف ‌زدن با ربات ها

کاربر فعال ROBOTICS آواتار ها
    نام
    ایران
    تشکر شده 488 بار در 158 پست

پیش فرض ابداع زبانی جدید برای حرف ‌زدن با ربات ها

ابداع زبانی جدید برای حرف ‌زدن با ربات ها

ROILA is a spoken language for robots
    “Robotic Interaction Language”

بوتیج پیمو لوپوما! شاید این جمله برایتان بی‌معنا باشد، ‌اما به زودی اگر بخواهید از یک ربات برای کارهایتان کمک بگیرید، باید این جمله را بلد باشید تا بتوانید از او بخواهید که برایتان نوشیدنی بیاورد

ربات‌ها کم کم دارند وارد عرصه‌های تازه‌ای می‌شوند و بیشتر و بیشتر به کار می‌‌آیند. اما خب ظاهرا همیشه هم قرار نیست که ربات‌‌ها به خاطر ما چیزی را یاد بگیرند و ما هم مجبوریم به خاطر آن‌ها چیزهایی را یاد بگیریم. از آن‌جا که راحت‌ترین راه دستور دادن، کلام است، یک زبان لازم است که بتوان به صورت کلامی با ربات‌ها ارتباط برقرار کرد.

بر اساس گزارش پاپ ساینس، محققین هلندی دارند روی یک زبان فراگیر برای ربات‌ها کار می‌کنند که هم با اصول مغز انسان و هم با اصول مغز ربات‌ها جور در بیاید و برای هر دو دسته ساده هم باشد. این زبان رویلا (ROILA) نامیده شده که مخفف زبان تعامل رباتی است.

رویلا دستور زبان ساده‌ای دارد و اسم، فعل،‌ صفت، قید و چهار ضمیر (من،‌ تو، او- مونث- و او - مذکر-) هم دارد. این زبان 850 کلمه پایه دارد که ترکیبی از کلمات زبان‌های آفریقایی، آلمانی و انگلیسی هستند. پیتو لوکی ویکوت توجی،‌ به زبان رویلا یعنی من میوه دوست دارم!

نویسنده : بهنوش خرم روز

منبع : سایت مهندسی رباتیک
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما ROBOTICS برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world