NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 5454 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: نیاز به یک برنامه

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض نیاز به یک برنامه

سلام
    من به یه مدار نیاز دارم که بتونه یه عدد رو از کیبرد بگیره و یه عدد تصادفی تولید کنه و روی lcd نمایش بده
    مثلا من عدد 123 رو وارد میکنم ، میکرو عدد 542 رو ( که تصادفی هست ) به من تحویل میده
    در ضمن تعداد ارقام عدد تولید شده باید با عدد وارد شده یکی باشه .
    من در نحوه برابر کردن ارقام مشکل دارم
    از کمکتون پیشاپیش سپاس گذارم

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

پیش فرض RE: نیاز به یک برنامه

سلام
    شما باید از دستور زیر استفاده کنید:
    کد:
    var = RND( limit )
    و به جای لیمیت ، متغییر ورودی رو قرار بدید .
    پیکربندی کیبرد و غیر ه توی انجمن وجود داره ، اگه لازم بود بگید یه مثال بنویسیم

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    با تشکر از شما
    من یه چیزی رو یادم رفته بود بگم و اون این هست که عدد ورودی باید به شکل فارسی روی lcd نمایش داده بشه .
    در کل این دستگاه برای شناسایی افراد فارسی زبان هست .
    در این پروژه یه دونه درب وجود داره که توسط یه دونه میکرو باز و بسته میشه . کار بر توسط کیبرد یه دونه عدد رو وارد میکنه ( مثلا 1234 ) دستگاه باید به اون یه عدد بده ( مثالا هزارو سیصد و چهل ویک ) و از کاربر بخواد اون رو وارد کنه . در صورتی که عدد وارد شده درست باشه درب باز میشه (فقط کاربر فارسی زبان میتونه عدد رو به فرم فارسی بخونه )
    با تشکر

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

من یه چیزی رو یادم رفته بود بگم و اون این هست که عدد ورودی باید به شکل فارسی روی lcd نمایش داده بشه .
    در کل این دستگاه برای شناسایی افراد فارسی زبان هست .
    در این پروژه یه دونه درب وجود داره که توسط یه دونه میکرو باز و بسته میشه . کار بر توسط کیبرد یه دونه عدد رو وارد میکنه ( مثلا 1234 ) دستگاه باید به اون یه عدد بده ( مثالا هزارو سیصد و چهل ویک ) و از کاربر بخواد اون رو وارد کنه . در صورتی که عدد وارد شده درست باشه درب باز میشه (فقط کاربر فارسی زبان میتونه عدد رو به فرم فارسی بخونه )
    اولین مشکلی که وجود داره ، این هست که روی lcd های معمولی تا 7 تا کراکتر فارسی رو بیشتر نمیشه نشون داد ، شما باید یه دونه lcd فارسی بگیری .
    برای نوشتن برنامه هم تفوتی وجود نداره کافی هست هر عدد رو به یه عدد نوشتاری نسبت بدید :
    if a=2 then
    locate 1,1 lcdchr(1)
    if a=3then ,.....