سلام جناب عبدالملکی
ممنونم از راهنمایی بسیار ارزشمندتون
نمایش نسخه قابل چاپ
سلام جناب عبدالملکی
ممنونم از راهنمایی بسیار ارزشمندتون
باسلام
متشکرم جناب مهندس
بعضی جاها دستور at+cgpsinf مساوی 2 یا 128 یا عدد دیگری قرار میدن این اعداد مفهومشون چیه ؟چه چیزی رو تغییر میدن؟اگه قرار باشه فقط با عدد صفر اطلاعات gps روی txمربوط به gsm قرار بگیره پس عددهای دیگه چه تغییراتی انجام مید؟
خواهش میکنم رفیق...
دستور at+cgpsinf=0,2,4,8,16,32,64,128 در همه حالتها اطلاعات gps رو به پورت gsm میفرسته. فقط تفاوتش اینکه که نوع و ترتیب این اطلاعات فرق میکنه. برای مثال دستور 0=at+cgpsinf یک سری اطلاعات میفرسته که عدد دوم طول جغرافایی، عدد سوم عرض جغرافیایی، عدد چهارم ارتفاع و ... هست. اما دستور 2=at+cgpsinf یک سری اطلاعات میفرسته که عدد اول مثلا ارتفاع، عدد دوم عرض جغرافیایی برحسب درجه، عدد چهارم طول جغرافیایی بر حسب درجه و ... میباشد.
سلام جناب مهندس
بله فرمایشات شما کاملا صحیح است.ممنونم که راهنمایی فرمودید..من برداشتم ا ز اجرای این دستور این بود که خیال میکردم مدام اطلاعات gps رو tx مربوط به gsm قرار میگیره یعد از مشاهده خروجی rx روی هایپر ترمینال دیدم بعد ار اجرای این فقط یک خط اطلاعات ظاهر میشه ..که شامل طول و عرض جغرافیایی و.... هست من منتظر بودم که تمام پروتکلهایی که جی پی اس پشتیبانی میکنه مشاهده کنم..بسیار ممنون از شما دوست عزیز
با سلام
با تشکر ازجناب مهندس عبدالملکی...امروز کاملا مشغول gps بودم
اینجوری تکمیل کنم که دستور at+cgpsinf=0,2,4,8,16,32,64,128 هرکدام یه پروتکل را روی پورت سریال ماژول gsm میاره :امیدوام که اشتباه ننویسم 0=GPZDA
2=GPGGA
4=GPGLL
8=GPGSV
16=GPGSV
32=GPRMC
128=GPGSV
اکر اشتباه نوشته شده به بزرگواری خودتون ببخشید..
با سلام خدمت دوستان
آیا میشه با ماژول جی پی اس مسیر رفت از برگشت تشخیص داد..مثلا من یه مسیری را طی کردم حالا همین مسیر برمیگردم.آیا پارامتری درون اطلاعات دریافتی هست که در این زمینه بدرد بخوره؟.تشخیص رفت و برگشت یک مسیر برام مهمه..بصورت ساده اینکه از اون پارمتر استفاده کنم زمانیکه مسیر رفت را طی میکنم یه led سبز روشن بشه و موقع برگشت یه led قرمز روشن بشه..
سلام...نقل قول:
نمیشه. به نظرم تنهای راه ثبت مسیر رفت هست تا توی برگشت ازش استفاده کنی
با سلام
بله منم ازثبت مسیر رفت جهت تشخیص مسیر برگشت استفاده کردم ولی زیاد راضی کننده نیس .متشکرم از راهنمایی شما جناب مهندس
سلامنقل قول:
گوگل این کد رو چطوری تبدیل می کنه
38°14'44.4"n 48°18'26.5"e
تبدیل شده گوگل 38.245667, 48.307372
سلام
از ماژول دیتا را رو هایپرترمینال نمایش داده ام ولی یه سری دیتاهای نامفهوم میاره. دیتاشیتشم خوندم ولی چیز خاصی دستگیرم نشد اگه ممکنه راهنمایی فرمایید که چگونه میشه دیتاها را به صورت صحیح نمایش داد
این دیتاهای نامفهوم چی هستند!؟