PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مولتی متر

fahime87
21-11-2013, 12:10
سلام دوستان گرامی
کسی هست که به من بگه چطوری میشه جریان و مقاومت رو با avr اندازه گرفت ؟ این پروژه که رو سایت هست رو من متوجه نشدم ....چون فایلش hex هست. :unh::unh:...هیچ منبعی رو پیدا نکردم....

sarbaz13
21-11-2013, 12:20
سلام
شما رشته ی الکترونیک یا یکی از رشته های برق باشید.
خیلی راحت هست که نحوه ی انداز گیری مقاومت و جریان رو اندازه بگیرید.
نسبت ولتاژ به جریان میشه مقاومت.شما یک جریان ثابت میدن به دوسر هر مقاومتی
بعد می آید افت ولتاژ دوسر اون رو اندازه می گیرید.
برای جریان هم یک مقاومت سر رهاش میزارید که مقدار مقاومت بنا به رنج جریانی که میخواهید بگیرید متفاوت میشود.(دقیقا مثل مولتی متر که با هر بار چرخاندن روی یک محدود خاص مثلا 20 آمپر تنظیم میکنید.)
بعد ولتاژ به مقاومت میشود جریان

fahime87
21-11-2013, 16:58
سلام
شما رشته ی الکترونیک یا یکی از رشته های برق باشید.
خیلی راحت هست که نحوه ی انداز گیری مقاومت و جریان رو اندازه بگیرید.
نسبت ولتاژ به جریان میشه مقاومت.شما یک جریان ثابت میدن به دوسر هر مقاومتی
بعد می آید افت ولتاژ دوسر اون رو اندازه می گیرید.
برای جریان هم یک مقاومت سر رهاش میزارید که مقدار مقاومت بنا به رنج جریانی که میخواهید بگیرید متفاوت میشود.(دقیقا مثل مولتی متر که با هر بار چرخاندن روی یک محدود خاص مثلا 20 آمپر تنظیم میکنید.)
بعد ولتاژ به مقاومت میشود جریان
خیلی ممنون از راهنماییتون فقط چندتا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید.
1-تراشه ای وجود داره که جریان ثابت بده ؟
2-برای اندازه گیری جریان چطور مقاومت سر راه مدار قرار دهم ؟مگر قانون آمپر متر این نیست که مقاومت نداشته باشه؟ اینکار خطا ایجاد نمیکنه؟

1nafar
22-11-2013, 07:31
سلام
برای اندازه گیری مقاومت از دستور GETRC هم میتونید استفاده کنید ( توی بسکام ) برای کسب اطلاعات بیشتر به کتاب دانلود ویرایش دوم کتاب اصول کار با میکرو کنترلر های avr و کامپایلر بسکام - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply) صفحه ی 347 مراجعه کنید