PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] پروگرام کردن mini stm32f103rbt6 از طریق usb

sam1367
20-11-2013, 13:25
سلام؛ برای شروع به کار با میکرو، محصول
MINI STM32F103RBT6 development board
(You can see links before reply)
رو از شرکت کویر تهیه کردم. میخوام بدون استفاده از پروگرامر پروگرامش کنم ولی نمیدونم باید چه کار کنم. با یه کابل تبدیل، از
USB
لپ تاپ به
USB mini
بورد وصل میکنم. نرم افزار
Flash loader
میفهمه که میکرو، وصل شده ولی نمیتونه باهاش ارتباط برقرار کنه. از ویدئو و دیتاشیت ارسالی شرکت هم چیز خاصی دستگیرم نشد. میشه بگید چه کار باید بکنم؟

mzarkoob
20-11-2013, 15:42
سلام
روش استفاده از این کار را قبلا مفصل دوستان در انجمن شرح داده اند سرچ کنید پیدا می کنید
برای این برد هم باید از دو کلید BOOT0 و Reset استفاده کنید تا در این مد وارد شود
You can see links before reply

sam1367
20-11-2013, 20:11
سلام
روش استفاده از این کار را قبلا مفصل دوستان در انجمن شرح داده اند سرچ کنید پیدا می کنید
برای این برد هم باید از دو کلید BOOT0 و Reset استفاده کنید تا در این مد وارد شود
ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده یک موضوع - شروع آموزش stm32 بر پایه برد سفارشی (You can see links before reply)
ممنون؛ ولی به نظر میرسه که این آموزشهای مربوطه ای که هست واسه بوردیه که پورت سریال 9 پینی معروف رو داره. در صورتیکه MINI STM32F103RBT6 development board فاقد این پورته.
میخوام ببینم که با استفاده از USB mini خود این بورد میشه کار پروگرامینگ رو انجام داد.

عذزخواهی میکنم اگه سوال هام دارای جواب های نسبتاً واضحیه. چون هم تازه کارم هم تو انجمن نتونستم چیزی پیدا کنم.

mzarkoob
20-11-2013, 20:15
برای این روش پروگرام کردن نیاز هست که به پورت com کامپیوتر اتصال انجام شود و می توانید از یک مبدل usb2com استفاده کنید مثل همون mini programer که در فروشگاهه

sam1367
20-11-2013, 20:44
برای این روش پروگرام کردن نیاز هست که به پورت com کامپیوتر اتصال انجام شود و می توانید از یک مبدل usb2com استفاده کنید مثل همون mini programer که در فروشگاهه
خیلی ممنون؛ بعد پین های Rxd و Txd و GND پورت COM رو باید به کجای این بورد لحیم کنم؟

sigma-mx
20-11-2013, 21:10
سلام
شما اطلاعات کافی از مراحل کارتون نگفتید ! بگید چه پیغامی دقیقا میده و کجا گیر میکنه .. شما نیازی نیست از مبدل جدا استفاده کنید .گویا خود برد روش آی سی مبدل داره . فقط درایور مبدل باید نصب بشه . برای پروگرام آیا جامپر یا کلیدی روی برد وجود داره ؟

sam1367
20-11-2013, 21:26
سلام
شما اطلاعات کافی از مراحل کارتون نگفتید ! بگید چه پیغامی دقیقا میده و کجا گیر میکنه .. شما نیازی نیست از مبدل جدا استفاده کنید .گویا خود برد روش آی سی مبدل داره . فقط درایور مبدل باید نصب بشه . برای پروگرام آیا جامپر یا کلیدی روی برد وجود داره ؟
پیامی که flash loader میده:
"Unrecognized device... Please, reset your device then try again"
غیر از کلیدهای BOOT0 و RESET، دو تا کلید هست به نام های KEY1 و KEY2. جامپر رو دقیقاً نمی شناسم ولی همونطور که توو لینک
هم نشون داده شده، سمت راست بالای شکل اول یه قطعه آبی رنگ هست که روش نوشته هایی مثل "BONENS"و "3296" و "X 203" و "302B" وجود داره.

sigma-mx
20-11-2013, 23:46
خب طبق روال شما باید بعد از اتصال پورت usb و شناخته شدن توسط pc ابتدا دکمه BOOT0 رو پایین نگه دارید و در همان حال دکمه ریست رو هم فشار دهید . سپس ابتدا ریست و بعد BOOT0 رو رها کنید ( در واقع شما با پایین نگه داشتن BOOT0 در زمان روشن شدن میکرو بوت لودر سریال رو فعال کردید ..) حالا میتونید نرم افزار رو باز کنید و شروع به پروگرام کنید.

sam1367
21-11-2013, 11:31
خب طبق روال شما باید بعد از اتصال پورت usb و شناخته شدن توسط pc ابتدا دکمه BOOT0 رو پایین نگه دارید و در همان حال دکمه ریست رو هم فشار دهید . سپس ابتدا ریست و بعد BOOT0 رو رها کنید ( در واقع شما با پایین نگه داشتن BOOT0 در زمان روشن شدن میکرو بوت لودر سریال رو فعال کردید ..) حالا میتونید نرم افزار رو باز کنید و شروع به پروگرام کنید.
جواب نداد! کاری که انجام میدم و جواب نمی گیرم:
1. با یه مبدل USB mini به USB، بورد رو به لپ تاپ وصل میکنم. 3 تا LED روی بورد روشن میشن. یکیشون همیشه روشنه، 2 تای دیگه، متناوباً چشمک زن هستن. توو Device Manager در قسمت Ports (COM & LPT) یک مورد جدید به نام Prolific USB-to-Serial Comm Port (COM9) اضافه میشه.
2. طبق روالی که گفتین، دکمه ها رو فشار میدم و ول میکنم. 2 تا LED چشمک زن خاموش میشن.
3. نرم افزار flash loader رو باز میکنم (مراحل 2 و 3 رو جا به جا هم انجام دادم). توو قسمت Port Name گزینه COM9 رو انتخاب میکنم؛ توو قسمت Parity گزینه Even رو انتخاب میکنم؛ توو Device Manager هم در قسمت مربوطه، گزینه Even رو انتخاب میکنم (این کار رو با گزینه None برای هر دو قسمت نیز تکرار کردم)؛ توو قسمت Baud Rate همین کارهای مشابه رو برای اعداد مختلف (از 9600 که دیفالت بود تا 115200 که توصیه میشه) هم توو Flash Loader هم توو Device Manager انجام دادم.
4. گزینه Next رو میزنم و با خطای قبلی (Unrecognized device... Please, reset your device then try again) مواجه میشم.

البته مبدل USB به سریال 9 پینی رو هم دارم که اگه اینطوری نشد، از روو اون راهنمایی بفرمایین.

sam1367
22-11-2013, 12:20
کسی نمیدونه چرا جواب نمیگیرم؟

mzarkoob
22-11-2013, 12:36
من با همین برد mini تست کردم بعد اینکه قلقش دستم اومد مشکلی نداشتم و پروگرام انجام می شد

sam1367
22-11-2013, 13:25
خوب قلقش چیه؟

mzarkoob
22-11-2013, 13:34
همون که آقای شریفیان زحمت کشیدند شرح دادند. کِی بوت بزنیم کِی ریست

sam1367
22-11-2013, 14:11
ممنون؛ ولی همونطور که توضیح دادم جواب نمیده!
یعنی اشکال از قطعه هست؟

wantedboy
23-12-2013, 10:58
ممنون؛ ولی همونطور که توضیح دادم جواب نمیده!
یعنی اشکال از قطعه هست؟
از ورژن نرم افزار بوت لودره.من ورژن 2.2 را دانلود کردم درست شد.

khavaninzadeh
01-01-2014, 19:42
سلام..من هم این مشکل رو دارم و ورزن بوت لودر 2.5 است..
دقیقا توضیحات دوستان رو خوندم و طریقه فشار دادن و نگه داشتن کلید های boot & reset رو انجام دادم ولی خطای
میده.. مشکل از کجاست؟؟؟

sadmonew
01-01-2014, 20:45
سلام مهندس
دستتو رو دکمه boot که نگه میداری؟ درسته؟

khavaninzadeh
01-01-2014, 23:19
سلام..
ممنون به خاطر پاسختون..
دستمو نگه نمیداشتم... ولی دوباره تست کردم و نگه داشتم باز همین پیغامو میده

sadmonew
01-01-2014, 23:29
میدونم همه چی رو در نظر گرفتین، اما ممکنه بعضی وقتا یه چیزای پیش پا افتاده رو فراموش کنیم/
کابل USB رو حتما" به پورت mini-USB شماره 1 وصل کردین؟ درسته؟
از بابت مبدل USB به سریال مطمئنید درست نصب شده و کار میکنه؟
شماره پورت سریال مجازی رو درست انتخاب کردین؟

khavaninzadeh
02-01-2014, 00:07
سلام..ممنون بایت پاسختون..
بله تمامی نکات لحاظ شده ولی کار نمیکنه...
من ابتدا درایور pl رو نصب کردم و بعد usb رو متصل کردم...
پورت 23 برای من اضافه شد که تو برنامه لودر هم 23 رو انتخاب کردم

wantedboy
02-01-2014, 00:08
سلام..
ممنون به خاطر پاسختون..
دستمو نگه نمیداشتم... ولی دوباره تست کردم و نگه داشتم باز همین پیغامو میده

سلام
ابا توجه له نکات آقا صادق .اگه برنامه دمو باشه کار نمیده.

khavaninzadeh
02-01-2014, 00:18
برنامه دموهست...
اصلیش تو سی دی کویر نبود..
از کجا باید دانلود کنم؟؟؟

wantedboy
02-01-2014, 01:08
برنامه دموهست...
اصلیش تو سی دی کویر نبود..
از کجا باید دانلود کنم؟؟؟
اینم لینک مستقیم
مندخودم از این استفاده می کننم.

khavaninzadeh
02-01-2014, 01:40
با j-link پروگرامش کردم..
دوستان من تازه شروع به کار با arm کردم.. حا میخوام یه عکس رو از رم بخونم و رو ال سی دی نمایش یدم.. درایور ال سی دی 7 اینج با خودش رو هم گرفتم.. تو مثال ها راه اندازی ال س دی بود ولی من ندیدم برنامه که من میخوام رو.
ممنون میشم کمکم کنید راه بیافتم و بتونم با این میکرو کار کنم...
تشکر فراوان