PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ولتاژ کاری و خروجی در rs485

bahram68sh
19-11-2013, 19:01
سلام
من با پروتکل rs485 کار میکنم .قراره که از یکی از سیم های دو گانه A یا B علاوه بر انتقال دیتا به عنوان یه خط انتقال زمین هم استفاده کنم. آزمایشاش رو هم انجام دادم و دیدم که میشه این کارو عملی کرد.
از اونجایی که طول کابل زیاده و مقاومت اون حدودا 5 اهم میشه و من قراره که برای تغذیه وسیله هام یک آمپر جریان از سیم عبور بدم شاهد 5ولت افت ولتاژ داخل سیمی هستم که قراره دیتارو هم انتقال بده که اینجا یکمی منو اذیت میکنه .چون دیتای انتقالی هم قراره رو مرز همین 5 ولت صفرو یکو بهم بده که اینطوری احتمالا خطا تو دیتام میادو کارو خراب میکنه
می خواستم ببینم از دوستان کسی اطلاع داره که چطور و با چه آسی میتونم ولتاژ خروجی این پرو تکل رو بجای مثبتو منفی 5 ولت برسونم به مثبتو منفی 10 ولت یا 15 ولت.
تو دیتا شیتاشون اکثرا این رنجو بین منفی هفت تا مثبت 12 ولت اوردند که گفتند میتونه این ایسی این ورودیارو تحمل کنه ولی نگفته که میتونه این رنج رو هم تولید کنه و برفرسته رو ی خط انتقال.
ممنون میشم کسایی که مطلعندو تجربه دارند راهنماییم کنند.
اگه جاییش گنگه یا نامفهومه بگید تا بیشتر توضیح بدم.

1nafar
20-11-2013, 07:33
سلام
توی rs485 داده ها به صورت تفاضلی ارسال میشن ، مثلا برای ایجاد:
سطح صفر = A در سطح منطقی یک و B در سطح منطقی صفر قرار میگیره
سطح یک : B در سطح منطقی یک و A در سطح منطقی صفر قرار میگیره
You can see links before reply

من با پروتکل rs485 کار میکنم .قراره که از یکی از سیم های دو گانه A یا B علاوه بر انتقال دیتا به عنوان یه خط انتقال زمین هم استفاده کنم. آزمایشاش رو هم انجام دادم و دیدم که میشه این کارو عملی کرد.
از اونجایی که طول کابل زیاده و مقاومت اون حدودا 5 اهم میشه و من قراره که برای تغذیه وسیله هام یک آمپر جریان از سیم عبور بدم شاهد 5ولت افت ولتاژ داخل سیمی هستم که قراره دیتارو هم انتقال بده که اینجا یکمی منو اذیت میکنه .چون دیتای انتقالی هم قراره رو مرز همین 5 ولت صفرو یکو بهم بده که اینطوری احتمالا خطا تو دیتام میادو کارو خراب میکنهاین کار ماهیت کلی پروتکل RS485 رو خراب میکنه ، با اتصال دادن یکی از سیم ها به سطح صفر داده شما شاید بدون اشکل منتقل بشه ، اما دیگه به شکل تفاضلی نیست .
با ایجاد نویز در حالت تفاضلی ولتاژ هر دو خط با هم تغییر میکنه که با تفریق کردن مقادیر از هم و برابر بودن میزان تاثیر نویز بر روی هر دو خط ، نویز ورودی به گیرنده برابر با صفر هست .
در حالتی که شما ایجاد میکنید ، به دلیل صفر بودن ولتاژ یکی از خطوط ( زمین شدنش ) نویز فقط روی یکی از خطوط تاثیر میزاه و دامنه ی اون رو بالا میبره در حالی که دامنه ی خط دیگه برابر با صفر هست .

در کل این روش مناسبی نیست و بهتره به فکر یه راه حل دیگه باشید .

می خواستم ببینم از دوستان کسی اطلاع داره که چطور و با چه آسی میتونم ولتاژ خروجی این پرو تکل رو بجای مثبتو منفی 5 ولت برسونم به مثبتو منفی 10 ولت یا 15 ولت.
تو دیتا شیتاشون اکثرا این رنجو بین منفی هفت تا مثبت 12 ولت اوردند که گفتند میتونه این ایسی این ورودیارو تحمل کنه ولی نگفته که میتونه این رنج رو هم تولید کنه و برفرسته رو ی خط انتقال.تغییر دادن دامنه ی داده های ارسالی یا دریافتی کار ساده ای نیست و برای اینکار باید ایسی مبدل توسط خودتون طراحی بشه ( یه مدار بسازید که کار مبدل رو براتون انجام بده ) یا یک ایسی دیگه پیدا کنید که خروجیش در رنج مورد نیازتون باشه .

bahram68sh
20-11-2013, 12:52
سلام
ممنون از راهنماییتون
من با این پروتکل کمو بیش آشنایی دارم.
دلیلمم برای ادامه ی کار اینه که تو عمل تست کردم و دیدم که شدنیه.یعنی با مشاوره ی استادم به این نتیجه رسیدم.
صفر کردن یکی از فرستنده ها هم به عنوان زمین یه مدار دیگه استفاده میشه و در اصل صفر خود مدار rs485نیست. واسه همین روی داده های ارسالی تاثیری نمیزاره.
راستش واسه خودمم جای سوال داشت که اصلا میشه این کارو کرد یا نه...............تا اینکه تو عمل بستمو جواب گرفتم که واسه خودمم خیلی جالب بود
در مورد ولتاژ هم یه سری کاتالوگ و دیتاشیت نگاه کردم تو یه سریشون یه همچین پارامتریو داشت که
Driver Output Voltage (A, B, Y, Z)........................................±13V
Receiver Input Voltage (A, B) ..............................................±13 V
یکم امید وار شدم چیزیو که می خوامو انشالله داشته باشه ولی باز چون زبانم زیاد قوی نیست زیاد نمیتونم مطمعن باشم که منظورشون همینه که من می خوام
از اساتید خودم باز می خوام که اگه آشناییتی دارند راهنماییم کنند