PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تقویت ولتاژ dc با ترانزیستور

espadana
17-11-2013, 02:25
سلام به همه اساتید گرامی.
اگر بخام ولتاژ dc رو تقویت کنم باید از چه آرایش ترانزیستوری یا چه مدار ترانزیستوری استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟

Ma3ood
17-11-2013, 12:56
چه ولتاژی را میخواهید به ولتاژ بالاتر افزایش دهید ؟ نقشه های متفاوتی هست شما مشخصات بیشتر بدهید .

espadana
17-11-2013, 23:20
چه ولتاژی را میخواهید به ولتاژ بالاتر افزایش دهید ؟ نقشه های متفاوتی هست شما مشخصات بیشتر بدهید .
ولتاژ 5 ولت رو میخام به 12 یا 24 افزایش بدم.برای تغذیه لوگو.البته با آی سی های آنالوگ فکر میکنم به سادگی بشه ولی با ترانزیستور نمیدونم؟؟؟؟

Ma3ood
17-11-2013, 23:52
با با یه سری ای سی ها و نقشه ها میتونید ولی جریان دهی پایینی دارند مثلا نهایت بتونی بدون افت ولتاژ تا نیم امپر ازش بکشی که فکر نکنم واسه کار شما مناسب باشه و برای امپر های بالاتر هزینه نسبت به کارتون صرف نداره
مثلا اینجا مدل ترانزیستوری از نوع فلای بک هست (You can see links before reply)

espadana
18-11-2013, 12:34
با با یه سری ای سی ها و نقشه ها میتونید ولی جریان دهی پایینی دارند مثلا نهایت بتونی بدون افت ولتاژ تا نیم امپر ازش بکشی که فکر نکنم واسه کار شما مناسب باشه و برای امپر های بالاتر هزینه نسبت به کارتون صرف نداره
مثلا اینجا مدل ترانزیستوری از نوع فلای بک هست (You can see links before reply)
ممنون مهندس که به سوالات من جواب میدی و راهنماییم میکنی.اگر در خروجی مداری که گذاشتید از tip42 وامثالهم استفاده کنم جواب میده؟؟؟؟

Ma3ood
18-11-2013, 13:01
مداری که قرار دادم یه نمونه بود از کاری که میخواستید انجام بدهید برای افزایش جریان دهی نیاز به طراحی دقیق و نسبتا پیچیده ای داره مدارات فلای بک و بوست کیفیت انچنانی در افزایش ندارند و گرفتن جریان بالا سخت هست
شما به دیتا شیت ای سی رگولاتور tl497 را بخونید . مثلا میتونید تا 500 میلی امپر خروجی دریافت کنید با ورودی 5 ولت و خروجی تا 30 ولت

espadana
18-11-2013, 20:45
مداری که قرار دادم یه نمونه بود از کاری که میخواستید انجام بدهید برای افزایش جریان دهی نیاز به طراحی دقیق و نسبتا پیچیده ای داره مدارات فلای بک و بوست کیفیت انچنانی در افزایش ندارند و گرفتن جریان بالا سخت هست
شما به دیتا شیت ای سی رگولاتور tl497 را بخونید . مثلا میتونید تا 500 میلی امپر خروجی دریافت کنید با ورودی 5 ولت و خروجی تا 30 ولت
ممنون مهندس.بیشتر دنبال اینم که بتونم با ترانزیستورها بیشتر آشنا بشم.آی سی ها که همه جوره کار راه اندازه.ممنون میشم اگر ترانزیستوری راهنماییم کنی.